Bebiş sahibi olan bilişimciler buyurun

Kodla Büyü
Benim fıstığım 15 aylık oldu. Çok bücürük, alıyor eline kitabı okuyoruz beraber. okumak dedimse o resimelri gösteriyor bende ne olduğunu söylüyorum. Cevap vermezsem de bas bas bağırıyor. Biricik kızım Ceydam. Allah hiç birinin acısını göstermesin bizlere.

ozgurgitarim' Alıntı:
ne iç açıcı ve okuması ne güzel bir konu :)

açan arkadaşa teşekkürler ; darısı da başımıza inşallah :)
rica ederim darısı isteyen herkesin başına inşallah..
sevincaltunel' Alıntı:
ayyy ne güzel başlık bu böyle evet resimde de görüldüğü gibi dünya tatlısı bir oğlum var

ama bu aralar diş çıkarma sancılarında dolayı tatlı olduğu pek söylenemez seni seviyorum oğlummmmmmmmmmmmmm
allah bağışlasın maşallah çok sevimli. diş çıkarma döneminin zor olduğunu duymuştum. ateş filan offf
greenice' Alıntı:
Benim fıstığım 15 aylık oldu. Çok bücürük, alıyor eline kitabı okuyoruz beraber. okumak dedimse o resimelri gösteriyor bende ne olduğunu söylüyorum. Cevap vermezsem de bas bas bağırıyor. Biricik kızım Ceydam. Allah hiç birinin acısını göstermesin bizlere.

ayyy o günler gelse de biz de görsek inşallah bıcır bıcır konuştuğu günleri oğluşumuzun :)
Black_Falcon' Alıntı:
Benim kızım 10 günlük adı Bilge...
on günlük ne kadar minnacık hocam güle güle büyütün. bizim ilk yirmi günümüz çok zordu.. inşallah sizin öyle değildir.

hocam bu konuyu açmanız öyle güzel ki anlatamam tüm yorumları teker teker okudum ve beni gülümsetti ben bebisleri çok severim dünyanın en masumlarıdir onlar Allah herkesin yavrusunu korusun saklasin olmayanlara da bu güzel duyguları nasip etsin insaallah
Allah bağışlasın

teşekkür ederim hocam. bebişlerimizi çok seviyoruz. onlar tam bir melek.. rabbim size ve isteyen herkese versin inşallah.

Black_Falcon' Alıntı:
Benim kızım 10 günlük adı Bilge...
EN GENCİ BİZİM OĞLAN DİYECEKKEN:) :D Bilge bebeğimize rastladım .allah uzun ömür versin...benim oğlum 16 günlük adı DENİZ KAYRA isim için başlık açmıştım 1 ay önce allah razı olsun çokta yardımcı oldu arkadaşlar. Çok şükür iyiyiz . bu arada 3 erkek çocuğum oldu. ALLAH HEPİMİZİ ÇOCUKLARINA ANNE VE BABALARI İLE BİRLİKTE UZUN HAYIRLI BİR ÖMÜR VERSİN

benim aşkımda 22 aylık ismi berat taha.gerçekten okuldaki yorgunluğu stresi unutturuyor...bitmiş bir halde eve dönüyorum bir bakıyorum ki aşkım ANNEM diyor işte o an inanın herşeyi ununtuyorsunuz ve başlıyorsunuz onunla oynamaya......Harika bir şey anlatılmaz yaşanır....Allah hepimize hayırlı evlatlar versin inşallah

gakdere' Alıntı:
benim aşkımda 22 aylık ismi berat taha.gerçekten okuldaki yorgunluğu stresi unutturuyor...bitmiş bir halde eve dönüyorum bir bakıyorum ki aşkım ANNEM diyor işte o an inanın herşeyi ununtuyorsunuz ve başlıyorsunuz onunla oynamaya......Harika bir şey anlatılmaz yaşanır....Allah hepimize hayırlı evlatlar versin inşallah

Allah bağışlasın canım.Ben de her sabah uyanık olsam bile gözlerimi kapatıyorum gelip beni öperek uyandırsın diye :D

Değerli anne babalar herşey o kadar basit değil,gelecekte bu minik hallerini ararsınız,ayrıca bebek bakımında babalar sorumluluk aldıkları ölçüde bayanların yükü hafifler,maçoluk yapanlar bu işlere hiç bulaşmasınlar derim,bekar veya evli olup çocuğu olmayanlar ince eleyip sık dokuyun,hayatınızı 3kg bir canlıya feda etmeye hazır olun öyle çocuk yapın.sağlık,rahat uyku de eğlence dolu günler dilerim ve SABIR&KOLAYLIK sizlerle olsun

Allah analı babalı büyütsün, sağlık ve mutluluğunuzu daim etsin inşallah, darısı da başımıza... :roll:

BilgisayarBilisim ailesinin güzelliği yeni nesillerde de devam edecek mi acaba? :alkis:

Merhaba arkadaşlar konu çok güzel bütün mesajları okudum çok güzel mesajlar aslında gidip yatacaktım ama dayanamadım bende birkaç cümle yazayım dedim. Benim oğlum 7 aylık hiç yerinde durmuyor adı Furkan Eren. hep oyun hep oyun ya ben artık yetişemiyorum hızına. Birde akşamları uyutmuyor ben okula gidince uyuyor tadını çıkarıyor gece yine bana işkence neyse az önce uyudu fırsat bu fırsat ben gidip biraz kestireyim. Allah bütün çocuklara uzun ve hayırlı ömürler nasip etsin. Bu arada oğluma kız bakıyorum :) kız sahibi bilişimciler hazır olun her an kapınızı çalabiliriz. Herkese hayırlı akşamlar.

Bizimkide yolda haziran ortasında gelecek işallah doktor geçengün erkek olacağını söyledi. bu heyecan bitti şimdide isim telaşı başladı bakalım hayırlısıyla olsunda bir isim buluruz nasıl olsa. :++:

günaydın arkadaşlar..bir arkadaşımız bahsetmiş büyük sorumluluk diye. kesinlikle doğru. dünyanın en zor ama en güzel şeyi bir bebek sahibi olmak. öyle minik öyle size muhtaç ki. tabi ki kendinizi hazır hissettiğinizde anne baba olun. bir süreliğine kendi hayatınıza veda etmek zorunda kalacaksınız. ama olsun. onlar inanın herşeye değer..

benimde 8 aylık bir kızım var adı zeynep..reklamları seyredip alkış tutmaya başlıyor,klavye ve kumanda hastalığı var.birde sanırım koyu cimcomlu olacak babasıyla maç seyrediyorlar. . ama dünyanın en güzel duygusu Allahın bize verdiği en güzel mücevher...

bizimki de babasıyla beşiktaş maçları seyrediyor :) taraftar marşı söyleyince babası susuyor.. hı bir de onun kendine özel şarkısı var onu çok seviyor. söyledik mi kucağımızda minik tavşan gibi zıp zıp zıplıyor. şarkısı şu :
yi-ğit-pa-şa sen çok ya-şa :)

pakers' Alıntı:
benimde 8 aylık bir kızım var adı zeynep..reklamları seyredip alkış tutmaya başlıyor,klavye ve kumanda hastalığı var.birde sanırım koyu cimcomlu olacak babasıyla maç seyrediyorlar. . ama dünyanın en güzel duygusu Allahın bize verdiği en güzel mücevher...
sana birşey sorayım pakers. ek gıdaya ne zaman geçtiniz.. ve nasıl ?

ben bir baba adayıyım ve gerçekten çok değişik güzel bir duygu. bizim oğlumuzda inşallah mayısta dünyaya gelecekismi de hazır: Kartal Kaan

Benim de 8. ayın içerisinde bir Ahmet Talha'm var. Hepinizin de dediği gibi paha biçilemez bir mücevher benim oğlum da. Kız çocuklarına çok düşkünümdür. Erkek olursa o kadar sevemez miyim diye tereddütlüydüm ama sizin kanınızdan canınızdan bir insanın dünyaya gelmesi tarif edilemeyecek bir güzellik. Sevgi konusundaki tereddütlerime ise gülüyorum şimdi :D

Bir arkadaş 8 aylık kızının kumanda hastalığı olduğunu söylemiş. Benim oğluşumun da ilk aşkı televizyon kumandasıydı. Şu an ise her tür elektronik eşya ilgi odağı durumunda. Kablolar, kamera, fotoğraf makinesi, televizyon, bilgisayar... Acaba bu olay genetik mi? :puhaha:

Rabbim hepimizin çocuklarını bizlere bağışlasın. Hayırlı birer evlat olmalarını nasip etsin. Çocuk sahibi olamayanlara da sabır versin. Yeni evlilere de tavsiyem çocuk düşünmeden önce en az 2 sene evliliklerinin tadını çıkarsınlar. Birbirlerine ayırabildikleri kadar zaman ayırsınlar. Evlat sahibi olmak şüphesiz çok güzel bir duygu ancak evlat sahibi olduğunuz gün kendiniz için yaşamayı bıraktığınız gündür ve o günden sonra eşinizle çok daha az zaman geçirebileceksinizdir. Bunu dikkate alın derim. Ama yaşı ilerlemişlere birşey diyemem tabii :))) Malu bayanlar için 35 yaş sonrası risk. 2-3 çocuk yapmayı düşünüyor aralara da 2-3 sene koyayım diyorsanız ilk çocuğu 30 yaşından önce yapmak gerek, değil mi? :mrgreen:

Benim oğlum da 24 Aralık 2009 da 2 yaşını bitirdi. İsmi Poyraz Yiğit. İsmi gibi esmeye başladı mı annesiyle beraber hazır ola geçiyoruz :) Tam bir elektronik hastası, elektronik olan ne görse hemen atılıyor. Bilgisayardan beni kaldırıp kendi oturmaya başladı bile artık, sanırım 2. bilgisayarı almak şart oldu eve :)

poyrazsahil.th.jpg

Oğlumla birlikte sahilde gezinti.

poyrazpc.th.jpg

Bilgisayarcının oğlu bilgisayarcı olur :)

Benimde 3 aylık bir oğlum var M. Yiğit yeni yeni gülmeye tepkiler vermeye başladı çok tatlı.
Bu arada yeni üye oldum tüm arkadaşlara selamlar.

technic_f' Alıntı:

4.ayı bitiyordu başladım.malum okullarda açılmıştı.size tavsiyem yemeğe oturduğunuzda kahvaltıda dahil sofrada ne varsa tattırın hemen parmağınızın ucuyla tat duyusu inanılmaz gelişiyor.Biz yemeğe oturunca anlıyor hemen mama sandalyesine oturtuyorum bekliyor ne vereceğim diye herşeyi veriyorum şu anda.brokliden tutunda yaprak sarmasına kadar :)tarhana çorbası ile başladım başka çorbalarda verdim azar azar yoğurt falan verdim.hergün süt bıraktım okuldan gelene kadar idare etsin anne sütü ile diye.bu arada yoğurdu kendim yapıyorum.sizde öyle yaparsanız daha iyi olur.kardeşim süt teknikeri sakıpağa yoğurtlarını yapan şeflerden biri onun tavsiyesiydi...birde havuç yıkayıp eline verin kemirmeyi öğreniyor :D

technic_f' Alıntı:
bizimki de babasıyla beşiktaş maçları seyrediyor :) taraftar marşı söyleyince babası susuyor.. hı bir de onun kendine özel şarkısı var onu çok seviyor. söyledik mi kucağımızda minik tavşan gibi zıp zıp zıplıyor. şarkısı şu :
yi-ğit-pa-şa sen çok ya-şa :)

benim kızımın ninniside mini mini bir kuş konmuştu bunu duymazsa uyumuyor. birde djiturkun radyo kanallarında akvaryum var çocuklarınıza açmanızı tavsiye ederim nasıl mayışıp sakinleşiyor anlatamam :)

bizimki de geliyor 5 hafta sonra. Çok az kaldı sabırsızlıkla bekliyorum oğlumla tanışmayı. Allah herkese nasip etsin

Allah hayırlısıyla dünyaya getirmeyi nasip etsin hocam. Stresli ve zahmetli ama sonucu bir o kadar güzel bir süreç.

pakers' Alıntı:
technic_f' Alıntı:

4.ayı bitiyordu başladım.malum okullarda açılmıştı.size tavsiyem yemeğe oturduğunuzda kahvaltıda dahil sofrada ne varsa tattırın hemen parmağınızın ucuyla tat duyusu inanılmaz gelişiyor.Biz yemeğe oturunca anlıyor hemen mama sandalyesine oturtuyorum bekliyor ne vereceğim diye herşeyi veriyorum şu anda.brokliden tutunda yaprak sarmasına kadar :)tarhana çorbası ile başladım başka çorbalarda verdim azar azar yoğurt falan verdim.hergün süt bıraktım okuldan gelene kadar idare etsin anne sütü ile diye.bu arada yoğurdu kendim yapıyorum.sizde öyle yaparsanız daha iyi olur.kardeşim süt teknikeri sakıpağa yoğurtlarını yapan şeflerden biri onun tavsiyesiydi...birde havuç yıkayıp eline verin kemirmeyi öğreniyor :D

Valla biz de doktoru dinledik 5. aya kadar hiçbirşey vermedik ama ne kadar geç tatmaya başlarsa o kadar zor oluyor sanırım. Çünkü ilk aylar ne verseniz yiyor. O mamaları bile içebiliyorlar ya daha ne olsun :D

Doktorlar her ne kadar karşı çıksa da ben de bizim yediğimiz yemekleri yemesi taraftarıyım ama eşimi ikna edemiyorum. O bütün yemekleri tuzsuz yapıyor, haliyle oğlum da yemek istemiyor. Ama kendi yemeklerimizden verirsem kaşık kaşık götürüyor. Sonuçta hangimizin annesi bize özel tuzsuz yemek pişirmiştir ki? Çok tuz, çok şeker elbette zararlı ama tuzsuz, şekersiz de yemeğin bir anlamı kalmıyor ki canım :D

Geri