BAŞKA OKULDA BTR OLARAK GÖREVLENDİRİLDİĞİM İÇİN NÖBET

Kodla Büyü
SensizTutsak' Alıntı:
Arkadaşlar dişinizi göstermezseniz okulun neyi var neyi yok herşeyi yaptırırlar. Çıkarın yazısını verin ellerine bu benim görevim değil deyin. Adam kendi okulunda tutmuyor nöbeti BTR olduğu okulda tutacak böyle saçma birşey olmaz.
Hocam Btr olduğu okulda zaten veremezler orası nette kendi okulumuz sorun çıkarıyor.Açık var çıkarılan yazıda.

pentium34' Alıntı:
Arkadaşlar biliyorum hep sıkıldınız bu tür konulardan ama bu konular ile ilgili tam net yönetmelik-kanun-mevzuat neyse artık çıkmadıktan sonra her gelen idareci kendine göre yorumlayıp çıkarımda bulunabiliyor. Son müdür değişikliklerinden sonra okulumuza gelen yeni müdür ben sana nöbet veririm, BTR görevini benim okulumda yapmıyorsun ortaöğretim kurumlar yönetmeliğine göre kadronun bulunduğu okulda nöbet ttumak zorundasın dedi. Bende Y.E.G.M. malum yazısındaki 11.maddeyi gösterdim, M.E.M. aradı filan kendince izah etti, karşı tarafda evet biz onu ek dersini tamamlamak için gönderiyoruz sen doğrusun nöbet tutacak dediler. (Hafta 3 gün 15 saat kendi kadromun bulunduğu okulda 15 saat ders, diğer 2 günde görevlendirildiğim okulda BTR görevi yapıyorum.)

Bende dedim ki müdür bey ben sıkıldım bu işlerden her sene ya norm fazlasıyım ya da bu tür kargaşalar yaşanıyor dedim. Siz kendinizce ilgili maddeyi okuyup aktarıp bir çıkarımda bulundunuz bende kendimce yorumluyorum dedim. Benim sana karşı bir gıcıklığım yok yönetmelik filan dedi. Ben dedim ki sevgili hocam ben hakkımı arayacağım kusura bakmayın BİMER'e şikayet ve MEB Bilgi Edinmeye de bu konuyu soracağım dedim. Dedi ki hay hay hocam eğer bana sizin nöbet tutmayacağınıza dair bir yazı getirirsen ben özür dilemesini de bilirim dedi. Peki dedim.

BİMER ve MEB Bilgi Edinmeye Aşağıdaki Metni gönderdim sonucunu bekliyorum.

Hocam merakla sonucunu bekleyeceğim, benim durumum da sizinle aynı, ben de dilekçe vererek işi çözdüm, benim dilekçeme ilçe m.e.m den cevap geldi ve onlar bizden yana yazdılar yazıyı.

Sonucu merakla bekliyorum.
Ancak şu takıldı aklıma diyelim ki nöbet tutmamız konusu resmiyet kazandı ve nöbet tutuyoruz. Yine diyelim ki bahsi geçen nöbete ek ders olayı da yasallaştı ve nöbet karşılığı ek ders ödemesi yapılıyor. O zaman bu kanıya varan idareciler ek dersi de yazacaklar mı yan çizmeden . Yoksa Milli Eğitim Müdürlüklerinde ki bilmem kimi arayıp formatöre! nöbetten ek ders yazılmaz olayına mı girecekler.

Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum. Koşoşturma içerisinde bu topici unutmultum. Hemen yazayım başımdan geçenleri.

2 hafta önce okul müdürümüz aradı beni. Hocam sizin BİMER şikayetiniz müdürlüğe ulaşmış. Beni çağırdılar gittim. Hoş olmayan durumlar oldu. 2 şube müdür bu adam haklı görev verilmez derken, diğer 2 şube müdürü hayır verilir siz mevzuatı yanlış okuyorsunuz diye birbirlerine sataştılar dedi. Ortam ciddi gerildi. Bende onlara dedim ki siz ne karar verirseniz verin bu saatten ve bu tartışmadan sonra ben bu öğretmene verdiğim nöbet ve kulüp görevini alıyorum diyerek oradan ayrıldım dedi. Benden özür diledi, kusura bakma ben ilköğretimden geldim daha önce formatörle hiç çalışmadım dedi. Hakkını helal et dedi kapattı.

Nöbet ve kulüp görevim böylece kalktı.

BIMER'den önceki gün cevap geldi. Son derece muğlak ifadelerleşuyazıyordu: ".... kurumlarımızdaki öğretmenlerin nöbet hizmetlerinin, M.E.B. mevzuatları doğrultusunda yürütülmesi gerekmektedir."

:)))))

Sonuç olarak çıkarttıkları mevzuatlardan bihaber 2 şube müdürü, özür dileyip gönlümü kazanan bir müdür ve bir paragraflık BIMER cevabı var elimde :))

Vaybe Hocam senin adına güzel olmuş ozaman bizde bimere mi yazsak acaba..

Ben bu konunun Bimer e taşınmasını bile saçma buldum açıkçası. BTR görevlendirmesi dönemlik yapılıyor sonuçta. Ek dersiniz bile ona göre yatıyor. BTR görevleri o okulda ayrı bu okulda ayrı işlemez.

Sizin müdürünüz bence tam tatmin edici cevap almış. 4 şube müdürü varmışta 2si bunu dedi 2si şunu dedi demesi bence hikaye sadece.

Ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. Sonuç belli olana kadar nöbet görevini yerine getirmek durumunda mıyız?

bu konunun bu kadar uzatılması çok saçma olmuş.aynı şey benim başıma gelse.tutmuyorum nöbeti git yazı yaz derdim herhalde

HOCAM BURAYI OKUYUN SİZE NÖBET VEREMEZLER.

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/bt-rehber-ogretmenligi-gorevlendirmesi-tereddut-edilen-husu-t103484.html

7.BT Rehberliği görevi valilik onayı ile yapılacak ve görev öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. -BT Rehberliği görevinin, öğretmenin haftalık ders
çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilmesi; öğretmenin BT Rehberliği görevini ve varsa ders görevini yürüttüğü zamanın belirtilmesini amaçlamaktadır. Örnek 1- Kadrosu normal eğitim yapan A ortaokulunda bulunan ve normal eğitim yapan B lisesine BT Rehberi olarak görevlendirilen BT öğretmenini ele alalım; İlgili öğretmenin A ortaokulundaki var olan ders görevini yerine getirdikten sonra B lisesinde hangi zamanlarda çalışacağını göstermek için “BT rehberlik görevi” haftalık ders çizelgesinde gösterilir. B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır. İlgili öğretmenin Salı günü A ortaokulunda dersinin saat 15:00’da bitmesi durumunda B lisesine ulaşımı dikkate alınarak haftalık ders çizelgesinde bu saat boş bırakılabilecektir.Bu hesaplamada ders saati hesaplaması yapılmayacak olup, B lisesinde eğitim- öğretimin bittiği 16:00 saati BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır.

Hocam hiç bir yerde nöbet görevi verilemez.Siz BTR öğretmenisiniz.Kendi okulunuzda derslerinize girdikten sonra kalan süre zarfında lisede görevinizi yaparsınız.Diyelim ki kendi orta okulunuzda bir gün 3 saat dersiniz var kalan saatlerde liseye gidip orda çalışmanız lazım.O güne sana nasıl nöbet verecek nöbetçi olursan akşama kadar beklemen lazım.Kalan zamanda görevli olduğu yerde çalışır diyor.İldeki bt koordinatörü ile görüşün,nöbeti tutmayın bence.

Başka bir örnek vereğim.Diyelim ki kendi orta okulunuzda bir gün 5 bir gün 3 toplam 8 saat dersiniz var.Ne yani o zaman o günlerde ders saatin yeterli değil diye o güne ait ek ders girmesin o zaman o mantıkla bakarsak.

Değerli arkadaşım.Sizin ilinizdeki eğitici formatör arkadaşlarla durumu istişare etseniz.Onlar size nöbet verilmeyeceğini biliyorlar.Görevlendirmelerde gönderdikleri yazılarda da bu ifade geçiyor.Şube müdürleri Eğiticilerle iletişim içerisindedirler.Ağırlıkları olmalı.Bunu onlara izah etmelidirler.Bu durum sadece sizin sorununuz değil.İlinizde ve ilçenizde görevli Fatih projesi Eğitmenlerinindir.Eğiticiler BTR öğretmenleriyle iletişim içerisinde olmadıklarından bu sorunlar büyüyor.Birbirimizi sahiplenmemiz gerekir.

salihbul' Alıntı:
Btr bir okulda görevli olarak düşünmeyelim. Btr bir ünvandır. btr iki okulda da btrdir. Madem öyle sadece gittigin yerde btr oldun burada sadece öğretmensin diyo, o zaman sana sınıf rehberliğide versin? Kendi okulunda egzersizde versin, başka derste versin? Bunları btr olduğun için veremez. Aynı şekilde nöbette veremez. Madde gayet net, btr ek1 dışında sadece bilişim dersine girer. Fakat okulda nöbet için öğretmene ihtiyaç varsa kimsede görevden kaçmaz... İyi niyet yoksa o zaman yönetmelik gereği zaten nöbette yok.

:alkis: :alkis: :alkis: Hocam güzel açıklama olmuş eline ağzına sağlık.

Arkadaş egzersiz istese veya sınıftan 2 saat fazla ek ders istese müdür ne derdi.

REHBER öğretmene de tuttursa ya. Bende Rehber öğretmenim de nöbet tutmuyorum. Ha şunu da söyleyeyim. Bana yapılsaydı nöbet yazısını tebliğ etmesini isterdim. Ettiği yazıyı görevlendirme yazısına ekler ile veya bakanlığa yazardım.Şikayet ederdim kısacası.Ne demiş atalarımız DİNSİZİN HAKKINDAN İMANSIZ GELİR.

hocam nöbet gorevini yazılı olarak iste. gelen yazıyada dilekçenle beraber btr öğretmene nobet verilemeyeceğine dair mebde yayınlanan görevlendirme yazısınıda ekle ver hala ısrar ediyorsa yazışmanın devamını getirmek zorunda ki bu durumda haksız çıkacağı diğer arkadaşlarında yazdıklarından belli (ek ders çizelgesi vs.) hiç sorun etme moralinide bozma, devletin işi yazılı ilerler.

Geri