BİM Yağlı Gevrek Tarifi?

Kodla Büyü

muhalif33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar BİM'de satılan ve tadına doyum olmayan İlkler yağlı gevreğin tarifini bilen var mı? bulunduğum ilçede BİM yok da...:)

bayan bilişimciler, tornavida tutmaktan pasta börek yapmayı unuttular mı yoksa? :)

Hocam sende bizim gibi stok yapacaksın başka çaresi yok... Bneim olduğum ilçedede BİM yok merkeze gittiğimde stokluyorum :)

benim hiç hoşuma gitmiyor o yaa, bim bizim binanın altında yollayayım ne kadar isterseniz :mrgreen:

walla ben de hiç almıyorum içinde margarin olduğundan bile şüpheliyim kim bilir nasıl yağlardan yapıyolar. ben yemeyin derim.. ama tabii her sağlıksız şey gibi lezzetli..

ilkler-yagli-gevrek_256406.jpg

valla bi kere bende almıştım hakkaten tadına doyulmuyo ama bizim bim de ismi ilkler değildi.başka bişeydi.hatta urfadan arkadaşım geldiğindede onlarda ismi dahada farklıymış.artık neden isimler deişik deişikse :D

feci g.t göbek yapan bişey.uzak durmakta fayda var :lol:

muhalif33' Alıntı:
Arkadaşlar BİM'de satılan ve tadına doyum olmayan İlkler yağlı gevreğin tarifini bilen var mı? bulunduğum ilçede BİM yok da...:)
Sorması ayıp nerde yaşıyosun hocam. Bimin olmadığı yer yok Türkiye'de nerdeyse en ücra köylere şube açacak adamlar :D

pythagorean' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
Sorması ayıp nerde yaşıyosun hocam. Bimin olmadığı yer yok Türkiye'de nerdeyse en ücra köylere şube açacak adamlar :D

bir mail göndereyim de bizim köye de açsınlar o zaman :)

Hocam imzanız (Mehmet Akif'in en sevdiğim şiirlerinden birinin bir dörtlüğünü imza olarak kullanmanız) çok hoşuma gitti

Lakin

Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım

Şeklinde biliyorum ben

Bilginize...

Saygılar , sevgiler

tayinci42' Alıntı:
Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim
Adam aldırma da git, diyemem aldırırım
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım

muhalif33' Alıntı:
hocam adresinizi verin kargoyla yollarım ben. gerçekten söylüyorum ama şaka yapmıyorum. ben de küçük bir ilçede görev yapıyorum ama Allah'tan BİM ve ŞOK var burada :)

bir party çakma pringles, osmanoğlu kazanibi kadar bomba değilse de güzel bir ürünmüş, test edildi onaylandı

leventgenc' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
hocam adresinizi verin kargoyla yollarım ben. gerçekten söylüyorum ama şaka yapmıyorum. ben de küçük bir ilçede görev yapıyorum ama Allah'tan BİM ve ŞOK var burada :)

tşk hocam...ilk fırsatta merkeze gidip alacam inş... çay sade içilmiyor
farklı önereceğiniz tadına bakabileceğimiz ürünler neler var? BİM olması şart değil :)

yahu niye bu forma 21:30 da bakarım ki. BİM kapandı. Şimdi anlatılan ürünleri denemek için yarına kadar kim bekleyecek :)

Bimin değil ama bende bir çubuk tarifi var. Yiyenler çok seviyor. Biminkinede benziyok hatta daha lezzetli.
Malzemeler:
yarım marmarin
yarım su bardağı sıvı yag
1 su bardağı nişasta
1 kabartma tozu
1 çorba kaşığı sirke
tuz, şeker
aldığı kadar un
şekil verdikden sonra yumurta sarısına ve susama çubuğu batırın.175C de pişirin

Not: Biminki gibi kalın olmasın daha ince olup, çok az kavruk oluca daha lezzetli oluyor.

İçinde yoğurt varmı hatırlayamadım inşallah eve gidince bakar yazarım.

Evden baktım ve son halini yazıyorum arkadaşlar, (unutmuşum bu aralar yoğun geçiyor.)

Malzemeler:
1pk margarin
1 çay bardağı sıvı yag
1 su bardağı nişasta
2 yemek kaşığı yoğurt
1 yumurta beyazı içine sarısı dışına
1 kabartma tozu
2 çorba kaşığı sirke
2 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
aldığı kadar un
şekil verdikden sonra yumurta sarısına ve susama çubuğu batırın.175C de pişirin

Not: gecenlerde evde nişasta çok azdı bende un attım yinede güzel oldu.
Not: biminkine göre ince uzunluğu aynı olsun.çok lezzetli oluyor

Geri