BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ REHBER ÖĞRETMEN KADROSU

Kodla Büyü

Poll

Aktif Üye
Arkadaşlar Merhabalar...
11-14 Aralık tarihinde Türk Eğitim Senin Organize ettiği toplantıda İlçe Temsilcisi olarak bulunma fırsatım oldu. Burada Genel Başkanımız İsmail KONCUK ile sohbet etme fırsatımız oldu. Kendisine BTR Öğretmenlerine kadro verilmesi gerektiğini sürekli görevlendirme ile bu işin yürütülemeyeceğinden bahsettim. Böylece norm fazlası olan BTR öğretmenlerinnin de sıkıntısının ortadan kalkacağını ve zaten bu kadronun elzem duruma geldiği hakkında görüşlerimi bildirdim. Saolsun bu işe kayıtsız kalmadılar Bu gün Türk Eğitim Sen genel merkezinden aradılar bununla ilgili bakanlığa yazı yazacaklarını söylediler..

Hatırladığım kadarıyla daha öncede BTR kadrosu gündemdeydi ama birden gündem dışı oldu... Bu konuyla ilgili diğer arkadaşlarda bildirirlerse görüşlerini hem burada hem sendikalar aracılı ile daha hızlı sonuca ulaşabiliriz...

Hak mahrumiyetinin olduğu yerde hakkı savunacak birileri muhakkak olacaktır. Ben bir Türk Eğitim Sen li olarak elimden geleni dilimin döndüğünce anlattım. İnanıyorum ki buna kayıtsız kalınmıcaktır. Zaten bununda takipçisi olacam
Ama bize düşende birlikte hareket edip hakkımızı istemek olacaktır. Bu açıdan da doğru yerde olmak çok önemli bence
Saygılar...
Ben teşekkür ederim

Bu konuya bakanlık yetkililerinin de kayıtsız kalacağını sanmıyorum.Türk Eğitim Sen zaten bu işin sonunu bırakmaz bizde destek oldukça tabi . Madem bu Fatih projesi hayata geçirildi (ki bence çok güzel bir proje özellikle Etkileşimli Tahtalar ama tabiki Tabletler hariç Boşuna masraf oldu onlar umarım bir an önce tabletler iptal edilir tabi sahada olan işin içinde olan biz öğretmenlere hiç bir şey sorulmadan yapıldığı için) o zaman Fatih Projesi uygulanan okullarda da BTR Öğretmeni kadrosu olmalı.

Bir girişimin olması bile sevindirici. Haydi hayırlısı. Teşekkürler öğretmenim...

Öncelikle teşekkürler hocam... Şahsi görüşüm kadro verilmesi sadece norm problemini çözer. Adam akıllı bir düzenlemede yapılması gerekir, görev tanımı ve diğer hususlarla ilgili...

Aslında bu görev tanımı ve isteklerimiz konusunda buradan fikir paylaşımı yaparak
Olması gerekenleri gerekenleri de bildirirsek daha faydalı bir çalışma olacaktır.

Burda bunları paylaşalım ben bir liste halinde Türk Eğitim Sen e bunları ulaştırayım

Şu anki görevlendirmede BTR Öğretmeni ders saatlerinde okulda bulunur diyor. mesai saati bu şekilde belirlenmiş bence doğru bir uygulama

hocam bu kadro işi yıllardır konuşuluyor, ama bir sonuç çıkmıyor. Hele hele bu nabi avcı döneminde hiç sonuç çıkmaz.

Poll' Alıntı:
Arkadaşlar Merhabalar...
11-14 Aralık tarihinde Türk Eğitim Senin Organize ettiği toplantıda İlçe Temsilcisi olarak bulunma fırsatım oldu. Burada Genel Başkanımız İsmail KONCUK ile sohbet etme fırsatımız oldu. Kendisine BTR Öğretmenlerine kadro verilmesi gerektiğini sürekli görevlendirme ile bu işin yürütülemeyeceğinden bahsettim. Böylece norm fazlası olan BTR öğretmenlerinnin de sıkıntısının ortadan kalkacağını ve zaten bu kadronun elzem duruma geldiği hakkında görüşlerimi bildirdim. Saolsun bu işe kayıtsız kalmadılar Bu gün Türk Eğitim Sen genel merkezinden aradılar bununla ilgili bakanlığa yazı yazacaklarını söylediler..

Hatırladığım kadarıyla daha öncede BTR kadrosu gündemdeydi ama birden gündem dışı oldu... Bu konuyla ilgili diğer arkadaşlarda bildirirlerse görüşlerini hem burada hem sendikalar aracılı ile daha hızlı sonuca ulaşabiliriz...
:alkis: :tr: :alkis:

dehencan' Alıntı:
hocam bu kadro işi yıllardır konuşuluyor, ama bir sonuç çıkmıyor. Hele hele bu nabi avcı döneminde hiç sonuç çıkmaz.
Evet Değerli hocam yıllardır konuşulduğu bir türlü icraata geçilmediği için böyle ; Bizler hakkımızı aramayı daha doğrusu kendimizi ifade etmedikçe hiç bir şey yapılmıcaktır. Türk Eğitim Sen olarak inşallah bu işi başaracağız.
Bu iş zaten Fatih Projesiyle birlikte elzem bir hal aldı.

Çabanız için teşekkür ederim. Anlatmak istediğimizi az ve öz olmalı. sorunlarımız bana göre;

1. Görev tanımımız tam olarak yapılmalı. Biz teknik eleman mıyız yoksa öğretmen miyiz bu belirtilmeli. FATİH projesinin teknik elemanı olmadığımız özellikle vurgulanmalı.
2. Malum ders saatlerimiz ortada. Müfredatın güncellenmesi acilen gerekmektedir.
3. Her 6 ayda bir yapılan görevlendirmelerinde ülke çapında bir birlik sağlanamaması. Her ilde keyfi uygulamaların olması. Bizler 6 ayda bir görevlendirme istemiyoruz. En güzel çözüm norm. fakat buna çok sıcak bakmadıkları ortada. en azından görevlendirmelerin valiliklerce değil de bakanlık tarafında yılda bir kere yapılması kısa vadede bir çözüm olacaktır.
4. Özlük haklarımızın artırılması.

Bir önceki mesajımda Türk Eğitim Sen'in web sitesinde yapılan habere bir düzeltme için genel merkeze aşağıdakı mesajı yolladım arkadaşlar.

Hocam başvurumuzu Bakanlığa ilettiğiniz için çok teşekkürler Fakat Türk Eğitim Sen sayfamızda yayınladığınız haberde "Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği” kurslarına katılarak sertifika alan branş öğretmenleri arasından altı aylık sürelerle Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi yapılmaktadır. diye bir ifade yer almaktadır bu görevlendirmelerde Branşı Bilişim Teknolojileri olan öğretmenler öncelikli olarak ve isteği halinde sertifikaya gerek kalmadan görevlendirilmektedir.
Bilginize Tekrar teşekkürler...

Hocam desteklenmeli ayrıca teknik öğretmen olarak şunuda söylüyorum destekleyeceğimiz ikinci bir hususta 120-140 saat kurs alarak Bilgisayar İşletmeni Olarak Atananların 4 yıl lisede 2 yıl yüksek okulda bilgisayar okuyanların hakkına girmesi meselesidir bu yüzdendirki bilişim bölümüne gelen öğrencilerin kalitesinde çok bariz bir düşüş yaşanmaktadır öğrenci şunu diyor metal okur 120 saat kursa giderim yine bilgisayar mezununun atandığı yere atanırım ama o benimkine atanamaz

Bu konuya duyarsız kalmayalım arkadaşlar herkez görüş ve önerilerini belirtsin ona göre düzenli bir şekilde istek ve önerilerimizi ulaştıralım...

Ben BTR değilim olmayı da istemiyorum ama madem bu alanda ihtiyaç var, okulda etkileşimli tahta ve ya bt sınıfı varsa bunun için 1 norm hatta okul çok büyükse 2 bilişim teknolojileri öğretmeni normu verilmeli ve ders saati sayısına bakılmamalı diyorum.
Btr olarak norm açamazlar belki ama bilişim tek. normu verilebilir... hiç derse girmese bile ders saatleri içerisinde okulda durur.
çok zor bişey değil bence.. okula dışarıdan 2 gün gelen öğretmenden daha verimli olur.

Arkadaşlar biliyorum ki şuan neredeyse tüm illerde norm fazlası arkadaşımız var herkez madur durumda ve üniversitelerden mezun olupta atama bekleyen binlerce Bilişim Teknolojileri mezunu var bu kaosu önlemek ve hak kaybını gidermek için BTR ÖĞRETMENLİĞİ kadrosu şart ..

Fatih Projesi, BTR öğretmeni olmadan olmaz. İlerleyemez, her okula bir BTR olması gerek
teşekkürler sayın hocam :alkis:

Geri