BİLİŞİM TEKNOLOJİLEİRNDE YENİ DÜZENLEME

Kodla Büyü
btnotlari' Alıntı:
konferansa bağlanıp soylenebılır aslında 1 ders saatı ıle tasarımda olmaz derste olmaaz uygulama da olmaz normal anlatımda olmaz adam gıbı ders saatını belırlesın notu olsun sonra mllletın trıplerını cekıoz
Aman hocam böyle denildiğinde de "Madem öyle,ders saatiniz az. E bizde başka dersten alıp sana veremeyeceğimize göre günlük ders saatini artıyoruz" diyorlar. Ki bizzat bakan tarafından da söylendi. Kış aylarında yatsı okunduğunda evimize varmış olmayı ümit ediyorum şu anda :)

frt44' Alıntı:
RamColi' Alıntı:
TTK Başkanı
"Bilgisayar kullanmanın ötesinde, tasarıma, üretmeye ve yeni uygulamalar geliştirmeye yönelik içerik geliştirmemiz gerekiyor"
şeklinde konuştu...Hadi hayırlısı..

hep aynı cümleler dönüp dolaşıyor...

artık tasarıma doğru gidiyor avrupa,
avrupada artık tasarıma doğru bir geçiş var,
bundan sonra bilgisayar okuryazarlığı yok, tasarıma doğru geçiş olacak
tasarım dersi geliyor
çocuklara tableti verdik 2 saatte çözdüler bu yüzden bt öğretmenleri kendilerini geliştirsin tasarıma geçiyoruz
tasarıma doğru geçiş yapmayı planlıyoruz
bt öğretmenlerini tasarıma geçiş sayesinde kurtaracağız...

biri bunlara tasarım ile ilgili bir bilgi vermiş, yalnız akıllarında sadece bu kelime kalmış tahminimce TASARIM..
Bu bir taktik aslında hocam. Toplumun, velilerin ve öğrencilerin bilinçaltına, bu söylemlerle bunun artık bir gereklilik olmaktan öte bir zorunluluk olduğu mesajını iletiyorlar. Toplumda bunun böyle olması gerektiğine inanıyor. Artık aynı şeyleri duymaya alışıyor ve kanıksıyor. Sonunda değişim olduğunda kimse afallamıyor, şaşırmıyor. E belliydi zaten böyle olacağı deyip geçiyoruz.

Peki bu ders ilk dörttemi, ikinci dörttemi, üçüncü dörttemi uygulamaya geçirecekler. Bizim isteğimiz de zaten bu tarz bir ders. Hem bizim hem de öğrenciler için bence en iyisi bu. TTK başkanı söylediğine göre bişeyler oluyor diye iyimser bir tavır sergilemek istiyorum. Çünkü bizim dersimizi seçmeli yapan da, notunu kaldıran da, sayısını düşüren de TTKB. O yüzden inşallah diyorum ve yol alıyorum...

yeni btsler kurmaya ya da mevcutları güncellemeye karar vermedikleri sürece düzenlemelerin hiçbir anlamı yok, 3-5 yıl sonra btslerle birlikte biz de atıl duruma geçeceğiz malesef

Toplantıdan az önce gelen müdürümün söylediğine göre 5.6.7.8. sınıflarda seçmeli dersler listesinde dersimizin adı geçiyormuş. Ancak dersin seçiminin öğrenci ve veli tarafında yapılma durumu olabilir.

Yine mış muş ama yapacak bişey yok.

5 6 7 8 de 2 şer saat dersımız olmalı hatta 1234 de dahıl ama kım anlar bakjnz oecd :)

biltek99' Alıntı:
Toplantıdan az önce gelen müdürümün söylediğine göre 5.6.7.8. sınıflarda seçmeli dersler listesinde dersimizin adı geçiyormuş. Ancak dersin seçiminin öğrenci ve veli tarafında yapılma durumu olabilir.

Hocam maalesef dersimizin ismi yoktu..:x Müdürünüz dikkat etmemiştir..

RamColi' Alıntı:
biltek99' Alıntı:

Hocam maalesef dersimizin ismi yoktu..:x Müdürünüz dikkat etmemiştir..
belkidde artık seçmeli değildir :alkis:

RamColi' Alıntı:
Hocam seçmeli mi, seçmemeli mi diye düşünüyorlar herhalde... :?

kafayı yememek elde dil belirsizlik en kötü sonuçtan daha beter bişe inş 2 saat dersimizi geri verirler :shock:

Şair nedim yine bu beyitinde şunu mu demek istedi bunu mu demek istedi? Hanım edebiyatçı akşam gidince çözdüriym bari!.. Bir cümle söylüyolar nereye çekersen çek!..

btnotlari' Alıntı:
RamColi' Alıntı:
Hocam seçmeli mi, seçmemeli mi diye düşünüyorlar herhalde... :?

kafayı yememek elde dil belirsizlik en kötü sonuçtan daha beter bişe inş 2 saat dersimizi geri verirler :shock:

Kesinlikle. Ama bu şartlarda, yani yeni birsürü seçmeli ders planlanırken ve diğer derslerin saatleri aynı kalacak iken bizim durum yaş gözüküyor.. :(

"Tasarima gidiyor." cümlesini yorumlayabilecek olan var mıdır? Bilgisayar ortamında tasarim derslerini mi kastetti acaba? Eger oyleyse ve mevcut bilgisayarlar yeni surum tasarim programlarını kaldırabilecek kapasitelere sahip degil bir cok okulda. Yeni BT sınıfı kuracaklarını da sanmıyorum. Hayırlısı...

Müdür yardımcısıyım branşım Bilişim Teknolojileri.Evet Arkdaşlarlar bende Avcılardan Konferansa katıldım.Talim Terbiye Kurulu Başkanı Özellikle Bilişim Teknolojieri Dersinden bahsetti ve içeriğin tasarım ağırlıklı olacağı ile ilgili bilgi verdi.Zaten Müfredatın Tübütak tarafından bu yıl hazırlanması dersin öneminin artacağı anlamına geliyor.Süreç Meslek Liselerinin Orta kısmı açıldığında da Bilişim Teknolojileri bölümünün seçileceği kaçınılmaz olacak.Normal (düz) Ortaokullada ise Tasarım içerikli Bilişim Teknolojileri dersi önem kazanaktır.

ben de konferanstaydım.Güncel haberlere videosunu çekip ekledim. indirebilirsiniz. 30-35 sn sürüyor kesip ekledim bizim kısmı...

mahmutkars' Alıntı:
Müdür yardımcısıyım branşım Bilişim Teknolojileri.Evet Arkdaşlarlar bende Avcılardan Konferansa katıldım.Talim Terbiye Kurulu Başkanı Özellikle Bilişim Teknolojieri Dersinden bahsetti ve içeriğin tasarım ağırlıklı olacağı ile ilgili bilgi verdi.Zaten Müfredatın Tübütak tarafından bu yıl hazırlanması dersin öneminin artacağı anlamına geliyor.Süreç Meslek Liselerinin Orta kısmı açıldığında da Bilişim Teknolojileri bölümünün seçileceği kaçınılmaz olacak.Normal (düz) Ortaokullada ise Tasarım içerikli Bilişim Teknolojileri dersi önem kazanaktır.
hocam ıcerık tamm da ders saatı ıle ılgılı(2 yada 3 saat ) sorular ve ders notu ıle ılgılı sorular ne olacak cocuklar aa bu dersın notu yokmus demesınden bıktım ..lutfen yarın soz hakkı alırmısınız bu konularla ılgılı

btnotlari' Alıntı:
mahmutkars' Alıntı:
hocam ıcerık tamm da ders saatı ıle ılgılı(2 yada 3 saat ) sorular ve ders notu ıle ılgılı sorular ne olacak cocuklar aa bu dersın notu yokmus demesınden bıktım ..lutfen yarın soz hakkı alırmısınız bu konularla ılgılı

Biz bugün katıldık.Yarın katılacak diğer Müd. Yard. arkadaşlara söylerim.Ancak soru sormak bir hayli zor oluyor.Söz hakkı olmayabilir.Çünkü 81 il ve ilçeler bağlanıyor.Herhalde Seçmeli ders yeni adıyla Seçimlik dersler arasında olucak.Not ile değerlendirme olabilir diye tahmin ediyorum.

mahmutkars' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
mahmutkars' Alıntı:

Biz bugün katıldık.Yarın katılacak diğer Müd. Yard. arkadaşlara söylerim.Ancak soru sormak bir hayli zor oluyor.Söz hakkı olmayabilir.Çünkü 81 il ve ilçeler bağlanıyor.Herhalde Seçmeli ders yeni adıyla Seçimlik dersler arasında olucak.Not ile değerlendirme olabilir diye tahmin ediyorum.
tesekurler hocam ıns soz hakkı alırlar ıyıce tembıhleyın hocam ıns not gerı gelır ve ders saatı sayısı artar ıns :x

btnotlari' Alıntı:
mahmutkars' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
mahmutkars' Alıntı:

tesekurler hocam ıns soz hakkı alırlar ıyıce tembıhleyın hocam ıns not gerı gelır ve ders saatı sayısı artar ıns :x

Yeni adıyla Seçimlik Dersler için şöyle bahsetti.Öğrencilerden Bilişim Teknolojilerini 5.Sınıftakiler seçti ,8.Sınıftakiler de seçti beraberce 1.basamaktan başlayacaklar,sonraki yıl 6.sınıf olan öğrenciler tekrar seçerse 2 basamak gibi devam edecek.

BT sınıfları tarih oluyor yenisi kurulacak mı (kuracaklarını düşünmüyorum) sınıfı olmayan ders seçilir mi?

Bakınız diğer derslerden Bilişim Teknoloji dersi kadar bahsedilmedi.Bilişim Teknoloji dersini ayr olarak değerlendirerek bahsetti ve yukarıda bahsettiğim vurgulamaları yaptı.Bence bu gelişme olumlu.Bende sizler gibi karamsar ve branşın gidişatı açısından olumsuz düşünüyordum.Fakat bu yıl Müfredatın hazırlanmasınınTübitaka verilmesi, içerik hakkında önemle vurgulanması, beni umutlandırdı.Ben Düz lisede 30 saat dersim olmasına rağmen Formatörlüğü reddettiğim için 2,5 yıldır idarecilik yapıyorum.Formatörlüğün F'sini yapmadığım halde.Benim işim Derstir ve öğretmenliktir diye o dönemde okul idaresine fikrimi söyledim.Hiç bir şekilde dersimden çağrılmadım.Yinede Formatörlük raporu v.b şeyler beni rahatsız ediyordu.Karar verdim idareci oldum.Okulumuzda Bilişim Teknoloji Öğretmenine de hertürlü kolaylığı ve desteği sağlıyorum.Öğretmenlerimize de sürekli vurguluyorum.Bilişim Teknoloji Öğretmenini dersinden çağırmayacaksınız diye.Öğretmen arkadaşlarda bu konuda duyarlı davranıyorlar.Bütün Bilişim Teknoloji Öğretmenleride reddetsin ve derslerinden ayrılmasınlar.Bizim işimiz Öğretmenlik arkadaşlar.

mahmutkars' Alıntı:
Bakınız diğer derslerden Bilişim Teknoloji dersi kadar bahsedilmedi.Bilişim Teknoloji dersini ayr olarak değerlendirerek bahsetti ve yukarıda bahsettiğim vurgulamaları yaptı.Bence bu gelişme olumlu.Bende sizler gibi karamsar ve branşın gidişatı açısından olumsuz düşünüyordum.Fakat bu yıl Müfredatın hazırlanmasınınTübitaka verilmesi, içerik hakkında önemle vurgulanması, beni umutlandırdı.Ben Düz lisede 30 saat dersim olmasına rağmen Formatörlüğü reddettiğim için 2,5 yıldır idarecilik yapıyorum.Formatörlüğün F'sini yapmadığım halde.Benim işim Derstir ve öğretmenliktir diye o dönemde okul idaresine fikrimi söyledim.Hiç bir şekilde dersimden çağrılmadım.Yinede Formatörlük raporu v.b şeyler beni rahatsız ediyordu.Karar verdim idareci oldum.Okulumuzda Bilişim Teknoloji Öğretmenine de hertürlü kolaylığı ve desteği sağlıyorum.Öğretmenlerimize de sürekli vurguluyorum.Bilişim Teknoloji Öğretmenini dersinden çağırmayacaksınız diye.Öğretmen arkadaşlarda bu konuda duyarlı davranıyorlar.Bütün Bilişim Teknoloji Öğretmenleride reddetsin ve derslerinden ayrılmasınlar.Bizim işimiz Öğretmenlik arkadaşlar.
imzamı atarım :alkis: :alkis:

computing' Alıntı:
tasarımı yapacak programları bizim lab taki bilgisayarlara kuramazlarki 512 ram var. Hadi kurdular diyelim nasıl kullanacaksın o programı sürekli bekletecek, kitlenecek vs.
Yahu bu adamların bilg. lablarının durumundan haberleri var mı diyeceğim ama neden haberleri var ki ondan da olsun. Öyle konuşuyorlar işte...
32 mb ram.

mahmutkars' Alıntı:

Tebrikler :alkis:

Geri