BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA

Kodla Büyü

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?

• BT Eylemine Katılmakta Kararsızım

Oy: 48 19.6%
  • BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım

Oy: 206 84.1%
  • BT Eylemine Katılmam halimden memnunun

Oy: 10 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    245
  • Anket kapatılmış .
Re: eyleme katılacak kişi sayısı

Biz 3 ay önce 7 kişi ile sendika kurduk inanın herkez olumsuz baktı ama şuan herkes tebrik ediyor çalışmalarrımızı görünce kısacası biz böyle arkadaşları duymamazlıktan ve görmemezlikten gelelim onlar cıldırıyorlar ....
Dedim yaa bir hak kazanırsak hakkımızı helal mı ederiz etmezmiyiz düşünüyürüz o zaman böyle kişilere ....

Bu arada dersin kaldırmaması için anket veya imzada toplanılabilir ... Onlarıda dosya halinde MEB bırakırız sendika olarak ....

turnoff kardeşim bilgisayar dersi diyoruz ilköğretim de orta öğretimde aynı değil mu bu dersin ismi

Kendi velilerinizden anket veya imza toplayabilirsiniz ben şahsen düşünüyorum doğrusu .....
Her ilden veya her okuldan bir klasör dolusu imza veya dosya gelse oooo
onlarıda eylemden sonra meb bıraksak çok ses getirir
yanlış ayptıklarının farkına varırlar herhalde

sefatetik' Alıntı:
anketi hazırlayan arkdaşım bunu 24 şubata kadar uzatabilirmisin başvurumuzun resmi açıklama 24 şubatta süresi doluyorda ...
Anketin süresi devam edecek.

sefatetik' Alıntı:
Kendi velilerinizden anket veya imza toplayabilirsiniz ben şahsen düşünüyorum doğrusu .....
Her ilden veya her okuldan bir klasör dolusu imza veya dosya gelse oooo
onlarıda eylemden sonra meb bıraksak çok ses getirir
yanlış ayptıklarının farkına varırlar herhalde

Okullarınızda Velilerin dikkatlerini yeni donemin baslangicinda çekmemiz gerekiyor, dilekçeler verilmeden tüm duyarlı velilere durumu anlatmak ve ilgili yerlere aramalari icin acilen örgütlemek gerek.

Kesinlikle arkadaşlar eylemden önce velilerimizi toplayıp budan sonra dersin olmayacağını , Milli eğitim bakanlığı aramalarını söyleyebiliriz bayada eylemden önce olumlu olur . Böylece onlarda hata yaptıklarını anlarlar ...

Vallah arkadaşlar bende BT öğretmeniyim benimde geleceğim söz konusu kısacası
Eylem Tamamen yasal olacağı için kimsenin kormasına gerek yok merak etmeyin
Biz sendika adına yapacağız ,Emniyeten izin alınacak, Tabiki gelen Tv kanaları içinse sayı çok önemli olacak
eğer 10 veya 15 kişi katılrısa bunun anlamı şu olur demek ki 9990 BT öğretmenin sorunu yok demektir ki bir kaç sene sonra iyice ortalık malı olursunuz
Neden mi FORMATÜRLÜK bildiğiniz gibi ne kadro karşılığı yok sadece vali veya kaymakam izni ile yapılan bir iş yarın öbür gün oda kalkar iyice seyar satıcı oluruz
Sözleşmeliler içinse iş sonu demek bunu herkes bilsin artık . Benim ankarada görüşmediğim adam kalmadı adamlar topu bir birine atıyor
kısacası EYLEM dediysem bir sebebi var bu işin bir an önce çözülmesi Derslerimizin geri verilmeesidir. başka da çaresi yok ....

şu an için geleceğim diyen 69 kişi olmuş. arkadaşlar bu anket de sürekli güncel tutulursa daha çok arkadaşa ulaştırma imkanımız olur... selamlar

Arkadaşlar ankara kosunu kesin gibi, Bu arda gelecek arkadaşlar konusunda muhakkak olabildiğince ilinden öğretmen arkdaşlarını destek için getirsinler sayı çok önemli ses getirmek açısından eylemin tarihi ve saati sitemizde "www.egitimsozsen.org" yayınalanacaktır.eylemden öncede iletişime geçmemiz neler yapılabilir her ilden bir yetkili yapmamız gerekiyor ki tüm arkadaşları aynı noktda birleştirelim. Muhakkam benimler iletişime geçilmesi gerekiyor. Sağlıklı bilgi için....

eylem nerede olursa, oradaki, halen üniversitede bt öğretmenliği okuyan öğrencilerede ulaşılmalı,öğrencilere eylemin yasal olduğu ve şu anki durumumuz iyice anlatılırsa katılım dahada artacaktır

harabell sana katılıyorum böte lerden destek olabilir...

Bu arada atanamayan öğretmenler kadar olamıyoruz hergün bana 175 mail atıyorlar hocam sitenizde bize yardımcı olun diye
ben BT Öğretmenlerini ana sayfaya koydum eylem haberini destek veren sayısı 3 BRAVOOO vallah
Yönetici arkadaşlara karşı mahçup oldum vallah
BT ÖĞRETMENLERİNE DUYRULUR........

sefatetik hocam ben ne olursa olsun destekçinizim. siz yazılanlara pek alldırış etmeyin. sayı konusuna gelince hayırlısı olsun.bazen az kişi de çok ses getirebilir. hayırlısı ne ise o olsun. ben küçük bebeğim olmasına rağmen gelicem inş. ben ankara keçiörende öğretmenim. eylem tarihi bell olduğunda keçiörende ulaşabildiğim kadarıyla ilköğretim okulna ulaşıp arkadaşları haberdar edicem inş.en azından 3 5 10 kaç tane olursa.ben forumda ki arkadaşları anlamıuorum yaa. gerçekten ya işin ciddiyetinde değiller ya da bu formatörlük ek ders ücretleri onaları susuturuyor. ben artık uyuyamıyorum düşünmekten ne olacak halimiz diye sinir stres.

bende şaşırıyorum hocam inanın ki tepki çok az
ben bu konu için sendikadan rica ve minet ile dile getirdim her sendika da yapmaz tüm öğretmenlere hitap etmediği için
Ama yönetici olmam ve bilişimci olmam dolayısıyla böyle birşey yapmaya kara verdik artık HAYIRLISI neyse o olur...

Sadece 121 kişi cevap vermiş ankete burada bu kadar bilgisayar öğretmeni var anlamımı çıkarmak lazım yoksa geriye kalanların keyfi yerinde(Okulum ve okulda kurduğum düzenim tıkır tıkır işliyor ancak zamanında birşeyleri duyurmazsak zamanı geldiğinde geç olması düzeltilemez olmasını mı beklemeliyiz, sağa sola mail atalım derken acaba sadece 100 mail mi gidiyormuş da ondan mı bizi ciddiye almıyorlar ) umurunda değilmi, bu ankete gelemeyecekde olsa herkesin bir cevap vermesi gerekir bence en azından sayımız belli olsun 10 bin bt Öğretmeninden söz ediliyor sadece 121 kişi bir terslik var ama ne?

Branşı Bilişim Telnolojileri olmayan fomatörlerin umurunda değil batarsa batsınlar. Onlar giderse biz fomatör oluruz diyorlardır.
Norm fazlası olmayan Bişim Teknolojileri Öğretmenlerinin altı kuru o yüzden ses etmiyorlar ama çevreden sızacak sularla onlarda ıslanacaklarının farkında değiller.
Burda ap açık bir haksızlık var ve insanlar buna sessiz kalıyor yazık diyorum yazık. Kendi hakkımızı korumadan aciziz.

hasari' Alıntı:
Branşı Bilişim Telnolojileri olmayan fomatörlerin umurunda değil batarsa batsınlar. Onlar giderse biz fomatör oluruz diyorlardır.
Norm fazlası olmayan Bişim Teknolojileri Öğretmenlerinin altı kuru o yüzden ses etmiyorlar ama çevreden sızacak sularla onlarda ıslanacaklarının farkında değiller.
Burda ap açık bir haksızlık var ve insanlar buna sessiz kalıyor yazık diyorum yazık. Kendi hakkımızı korumadan aciziz.
hasari hocam dediklerine sonuna kadar katılıyorum. elbette herkes nasibini alacak bu durumdan. bundan kimsenin şüphesi olmasın. bilgisayar öğretmenleri olarak herkes kafasını kuma gömmüş. herşeyin dışında olduğunu zannediyorlar. Mesela geçen eylem istanbulda yapıldı. istanbuldaki arkadaşlar bu duruma kulak şapırdatttı. ee noldu peki ilk olarak istanbuldakilere norm fazlası muamelesi yapıldı. kimse zannetmesin ki bu sadece istanbul,hatay yada birkaç , ilde olacak. bütün illerde bu muamele görülecek.
Size sesleniyorum akp yandaşları. bunun bütün sorumlusu canla başla savunduğunuz hükümettir.

Merhaba arkadaşlar herkese yeni dönem hayırlı ve uğurlu olsun ...
Kandilinizde Mübarek olsun en Başında
Arkadaşlar sevindirici bir haber aldım Bugün tarayıcı bulamadığımiçin siteye koyamadım şimsilik yarın okulda
tarayıp koyacağım Nihayet Sendika olarak BT öğretmenlerinin sorunlarını
Soru Önergesi Olarak Milli Eğitim Bakanına Ulaştırdık Hemde detaylı sorular la
Biz Meclisteki Tüm Partilere BT öğretmenlerinin hali ne olacak diye yazılı önerge vermiştik
Nihayet Batman Millet Vekili Bengi YILDIZ 2344 sayı ve 14.02.2011 tarihi li soru önergesini yazılı olarak cevaplandırılması için
Meb bakanına Sormuş ve iletmiş Bir öreneğinide bize göndemişler baya detaylı scaner bulamadım fax 'a yollamışlar yarın siteye koyacağım
Herkese Hayırlı Olsun Bakalım Bakan Hanım Sadece Bakacak MI ?????

Vallah sorunu bizim yazığımız başvurudan daha iyi dile getirmişler ben şuan okuyorumdaa ....
Bir BT öğretmeni olarak :alkis:

Süper vallah. Acilen taratmanızı bekliyoruz. :)

Helal olsun Bengi Yıldız'a . Kutluyorum. Sorunlarımıza ilgiyi kimlerden bekliyorduk, kimler ilgileniyor. Helal olsun sana Sayın Yıldız.

umarim hayirlisi olur arkadaslar, hepinizi seviyorum...

Re: Bilişim Eylemine Katılım Anketi

inşallah iyi sonuçlar alırız, forumda bunca kötü haberden sonra bu iyi geldi :)

Geri