BİLİŞİM TEKNO. EYLEMİ 9 NİSAN CUMARTESİ-ANKARA

Kodla Büyü

Yapılacak BT eylemine katılır mısınız?

• BT Eylemine Katılmakta Kararsızım

Oy: 48 19.6%
  • BT Sorunu Benim Sorunum Eyleme Katılırım

Oy: 206 84.1%
  • BT Eylemine Katılmam halimden memnunun

Oy: 10 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    245
  • Anket kapatılmış .
Re: eyleme katılacak kişi sayısı

arkadaşlar artık seçim şansımız giderik azalmakta hergün yeni bir ilde yeni bir uygulama ile karşılaşmaktayız.bana dokunmayın yılan 1000 yıl yaşasın mantığı yok..evet şuan çok rahatım okulum idare vs hiç bir problemim yok ama görev yerim değişecek farklı sebeplerden dolayı ve farklı uygulamalara maruz kalacağız..bu yüzden tüm bt öğretmenlerinin öncelikle katılmaları gerektiğini düşünüyorum.ve diğer meslek gruplarıda bize destek verirse de ne güzel olur.ben türkiyenin bir ucundayım bende bana yakın bir yerde yapılsın isterim fakat amacın ulaşmayan bir eylem olacaktır.bu yüzden en iyi ses getirecek yer ankaradır gerekirse meclise gidilir ses getirecek ve çözüm getirecek bir eylem olmalı.ve ankarada görev yapan arkadaşlara bizden daha fazla iş düşüyor ankaradaki sendikalarla görüşülebilir ama ne yapılacaksa bir an önce yapılsın.umarım artık şu sanal alemden sokaklara dökülürüz :)

50 kişiyi bulalım hakkaten tek tek alınlarınızdan öpeceğim.

herohamster' Alıntı:
metelf' Alıntı:
oturun oturduğunuz yerde. aldığınız maaş yetmiyor mu? size verilen bu paranın yarısına yaptığınız işin katlarcasını yapacak olanlar var. kendinizi çok değerli görmeyin.
senin gibi düşünen biri ile aynı işi yaptığım için utanıyorum...tek kelime ile
asıl ben senin gibi şükürsüz ve bereketsiz insanlardan utanıyorum. böyle gereksiz anket ve araştırmalar yapmak yerine işimizi daha verimli nasıl yaparız bunları konuşsak daha verimli olur kanımca. yok ben kasamı tamir etcem, yok şunu mu yapacağım, bu benim işim değil demek mantıklı değil bence. yapacağız tabi, sen ben yapmıyacağız o kasayıda kim yapacak. tersi düşünen arkadaşlar akşam yastığa başını koyunca rahat uyuyorlar mı acaba. ben her şeyden önce şöyle düşünürüm. devlet bana 2000 tl para veriyor benim devlete en az 2000 tl lik iş yapmam lazım. kusura bakmayın ama bizim meb de yaptığımız bu işe özel sektör 200 tl vermez.

Arkadaşlar forma girmedğim zamandan beri yazan çizen çok olmuş bu arada gelen yoğun istek üzerine ben eylem yerini Sitemizden kaldırdım. Ankaraya yol görünüyor Herkese hayırlı olsun. Tamirci olamaya razı olanlar gelmesin. Biz formatürlüğü onlara bırakacağız zaten. Biz Öğretmen olarak mezun olduk öğretmen gibi görev yapmak istiyoruz tamirci çırağı değiliz hocam bu okula git ,hocam şu okula git, Çantanı alda git ......

metelf' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
metelf' Alıntı:
oturun oturduğunuz yerde. aldığınız maaş yetmiyor mu? size verilen bu paranın yarısına yaptığınız işin katlarcasını yapacak olanlar var. kendinizi çok değerli görmeyin.
asıl ben senin gibi şükürsüz ve bereketsiz insanlardan utanıyorum. böyle gereksiz anket ve araştırmalar yapmak yerine işimizi daha verimli nasıl yaparız bunları konuşsak daha verimli olur kanımca. yok ben kasamı tamir etcem, yok şunu mu yapacağım, bu benim işim değil demek mantıklı değil bence. yapacağız tabi, sen ben yapmıyacağız o kasayıda kim yapacak. tersi düşünen arkadaşlar akşam yastığa başını koyunca rahat uyuyorlar mı acaba. ben her şeyden önce şöyle düşünürüm. devlet bana 2000 tl para veriyor benim devlete en az 2000 tl lik iş yapmam lazım. kusura bakmayın ama bizim meb de yaptığımız bu işe özel sektör 200 tl vermez.
Her ay sizin devlete 1800 TL bağış yapmanız lazım. Sen bir öğretmensin savunduğun şeylere bak. Ev kiran nekadar, yakıt paran nekadar , kapıcıya her ay ne veriyorsunuz, aylık nekadar telefon parası geliyor, internet ücreti nekadar ödüyorsun, telefon ve suya nekadar gidiyor...,bir takım elbiseyi kaça alıyorsun, marketten yaptığın sadece 1 haftalı yiyecek masrafın nekadar, araban var ise bu arabaya aylık nekadar yakıt alıyorsun...ben bir kaçını yazdım sen daha detaylıda cevap verebilirsin.
Dışardan bir geliriniz yoksa böyle tok tok konuşmasınız. eee boşuna dememiş atalarımız "tok açın halinden ne anlasın!"

Aslında illerden otobüs kaldırılsa bir merkezde toplanılsa ama nasıl olur bilemiyorum.. Her ilden işleri organizeedecek, insanları toplayacak birileri gerekiyor... Ancak bu şekilde toplanılabilir.

haydi eyleme, haydi hakkımızı aramaya...

hasari' Alıntı:
metelf' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
metelf' Alıntı:
Her ay sizin devlete 1800 TL bağış yapmanız lazım. Sen bir öğretmensin savunduğun şeylere bak. Ev kiran nekadar, yakıt paran nekadar , kapıcıya her ay ne veriyorsunuz, aylık nekadar telefon parası geliyor, internet ücreti nekadar ödüyorsun, telefon ve suya nekadar gidiyor...,bir takım elbiseyi kaça alıyorsun, marketten yaptığın sadece 1 haftalı yiyecek masrafın nekadar, araban var ise bu arabaya aylık nekadar yakıt alıyorsun...ben bir kaçını yazdım sen daha detaylıda cevap verebilirsin.
Dışardan bir geliriniz yoksa böyle tok tok konuşmasınız. eee boşuna dememiş atalarımız "tok açın halinden ne anlasın!"

böyle fakir edebiyatını sadece levent kırca yapıyor bilirdim ama değilmiş. hocam devlet bu saydığın ihtiyaçlarını ödemek zorunda değil. günde 12 saat çalışan inşaat işçiside bu masraflarını kendisi karşılıyor ama kalkıp böyle senin gibi ağlamıyor. hocam altı üstü iki tornavida çevirmekle nazik elleriniz incinmez merak etmeyin.

metelf' Alıntı:

Hocam Kusura bakma ama ya sen ne kadar kalifiye biri olduğunun farkında değilsin,ya da gerçekten çok boş birisin.
herbirimiz öss'de en fazla yüzde 10'luk dilime girerek bölümümüze yerleştik.senelerce "Öğretim Teknolojileri" okuduk.Onlarca program öğrendik.Donanım hakkında sorunlarımızı çözebileceğimiz kadar eğitim aldık.Tüm bunların üstüne benim gibi birçok arkadaşım üniversitede öğrendiklerinin üstüne kendilerinden çok fazla şey katarak,gece gündüz demeden kendilerini geliştirerek belli bir seviyeye geldiler.KPSS illetini geçtiler.
Sen özel sektörü ne kadar biliyorsun bilemem ama ben bu şartlarda 1200 TL'den aşağı çalışan birini tanımıyorum.Şu an en vasıfsız iş için bile 800 TL maaş veriliyor.
Ama dersen ki,ben ünide öylesine okudum dersleri de bir şekilde geçtim.Sonunda diplomamı aldım "tesadüfen" ögretmen oldum dersen,evet sana 2000TL gerçekten çok fazla.Ben benden daha az çalışan benden daha az şey bilen biriyle aynı maaşı almak istemem.Sen gerçekten Hakkının 200 TL olduğuna inanıyorsan,gel Hasari hocamın dediğini yap,geriye kalan 1800TL yi bağışla.Kimsenin hakkı kimsede kalmasın,yazıktır,günahtır.

metelf' Alıntı:
böyle fakir edebiyatını sadece levent kırca yapıyor bilirdim ama değilmiş. hocam devlet bu saydığın ihtiyaçlarını ödemek zorunda değil. günde 12 saat çalışan inşaat işçiside bu masraflarını kendisi karşılıyor ama kalkıp böyle senin gibi ağlamıyor. hocam altı üstü iki tornavida çevirmekle nazik elleriniz incinmez merak etmeyin.
Ne fakir edebiyatı yapıcam yaa. Yalanmı söylüyorsuz kardeşim fiyatlardan haberin yok herhalde tuzun kuru boş boş konuşuyorsun.

metelf' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
metelf' Alıntı:

Vay arkadaş 2000 liralık tamirci olduğumuz için şükretmemiz gerektiğini söylemiş. Diplomanı gönder kağıttan uçak yapayım.

metelf' Alıntı:

sizin tuzunuz kuru galiba. ben 15 saati doldurmak için 5 farklı derse giriyorum. derdimiz para olayı değil. diğer öğretmenler sadece derse girip çıkıyor, bizim gibi ders saatleri elinden alınıp maaş karşılığını doldurmak için okul okul gezmiyorlar. bir de sözleşmeli olan öğretmenlerin haline bakın. formatör olamıyorlar norm fazlası olduklarında sözleşmenin feshi ile karşı karşıyalar. siz eyleme falan katılmayın. kimse kimseyi zorlamıyor. ama biz istediğimiz hakları alırsak en çok sevinenlerden birisi de siz olursunuz.

şükredin diyen adam neyi ima ediyor 5 yıldır formatördüm ve bu ocakta bıraktım bu 5 yılda neler gördük MEB istediği gibi oynadı hersene farklı problemler yaşadık hiç bir zaman bilişimcilerin problemleri bitmedi birileri bırakın çözmeyi daha da problem üretti ve en fedakar çalışan öğretmenler arasıdna ilk sıraya koyarım. bu gün almanyada işsizlik maaşı 1800 tl. neden imamlar şükretmedi daha fazlası istedi ve daha istiyorlar ya polisler ya yargı mensupları hele doktorlar bunlar niye şükretimiyorda öğretmen gelince şükür cumhurbaşkanı bile bir koltuk takımına 60 bin tl para harcattrıryorsa bu devlete niye en az maaş alan öğretmen şükür et diyorlar. Allaha bin şükür ki bu şartlarda kafayı bozmadık hala

amdturion' Alıntı:
metelf' Alıntı:

sizin tuzunuz kuru galiba. ben 15 saati doldurmak için 5 farklı derse giriyorum. derdimiz para olayı değil. diğer öğretmenler sadece derse girip çıkıyor, bizim gibi ders saatleri elinden alınıp maaş karşılığını doldurmak için okul okul gezmiyorlar. bir de sözleşmeli olan öğretmenlerin haline bakın. formatör olamıyorlar norm fazlası olduklarında sözleşmenin feshi ile karşı karşıyalar. siz eyleme falan katılmayın. kimse kimseyi zorlamıyor. ama biz istediğimiz hakları alırsak en çok sevinenlerden birisi de siz olursunuz.

benim demek istediğim şükürsüzlük etmeyin. millet 500 tl maaşa çalışıyor sesi çıkmıyor. biz 2000 tl maaşımız var diye ağlıyoruz. niye 5000 tl olsun derse de girmeyelim yatalım, devlet bize her ay bu parayı versin. inan bu devlet 5000 tl versin 10.000 tl istersiniz.

metelf' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
metelf' Alıntı:

benim demek istediğim şükürsüzlük etmeyin. millet 500 tl maaşa çalışıyor sesi çıkmıyor. biz 2000 tl maaşımız var diye ağlıyoruz. niye 5000 tl olsun derse de girmeyelim yatalım, devlet bize her ay bu parayı versin. inan bu devlet 5000 tl versin 10.000 tl istersiniz.

Arkadaşım burdakı durum alınan para ile ilgili değill. şuan içinde oldugumuz durum norm kadro, ders sayısı , reesen atamalarla ilgili... para ile ilgili farklı bı başlık açman daha faydalı olucaktır. ;)

metelf' Alıntı:
şaka mısın?

metelf' Alıntı:

sizin eylemin niye yapıldığından haberiniz yok bi kere. başlıkta maaşla ek dersle ilgili bişey var mı? rehberlikçiler 09.00-15.00 arası çalışırken ki çok azı gerçekten çalışıyor, neden ben çok daha fazla çalışıp ondan daha az para alayım. hak mı bu? ben 500-600 lira maaş almak için okumadım. daha iyi şartlarda yaşamak için okudum. bu şükürsüzlük değil. uzayda mı yaşıyosunuz siz ya???

tdemirparmak' Alıntı:
metelf' Alıntı:
şaka mısın?

türkiyede formatörlüğün iptali istemiyle açılmış bir dava bile yoktur. çünkü kimsenin buna cesareti yok. forumdaki insanlara devlet şöyle bir teklif yapsa;
kardeşim size 2000 tl maaş ve şu durumda size verilen bu işleri yapacaksınız., kabul etmezseniz güle güle. bir kişi bu teklife yaklaşsın ben dediklerimi yalayacağım, sizlerden de özür dileyeceğim.

metelf' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
metelf' Alıntı:

Kardeşim ilk başta bu sözleri nükteli söyledin zannettim ama sen düşüncelerinde ciddisin. Burada insanlar sırf daha fazla kazanmak adına konuşmuyor dikkat edersen. "Öğretmenlik mesleğinin saygınlığı" tabirininin sadece diğer öğretmenler için geçerli olduğu, öğrencinin sınıftan çıkarken "hayırlı işler hocam" gibi ironik cümleler kullandığı, "Hocam benim sınıfın bilgisayarı bozuldu, bi gelip alsanız da baksanız" vs. durumlarla karşılaşmak istemiyor kimse. Bu böyle uzayıp gider. Sizi tanımıyorum ama BT öğretmeni olduğunuzu da zannetmiyorum aslında. Ya da @hasari nın da dediği gibi tuzunuz çok kuru.

metelf' Alıntı:
tdemirparmak' Alıntı:
metelf' Alıntı:
şaka mısın?

türkiyede formatörlüğün iptali istemiyle açılmış bir dava bile yoktur. çünkü kimsenin buna cesareti yok. forumdaki insanlara devlet şöyle bir teklif yapsa;
kardeşim size 2000 tl maaş ve şu durumda size verilen bu işleri yapacaksınız., kabul etmezseniz güle güle. bir kişi bu teklife yaklaşsın ben dediklerimi yalayacağım, sizlerden de özür dileyeceğim.
affedersin muhtarlık adaylığınmı söz konusu senin...yada müdür veya mdr yrd teklifimi aldın :)

Herkese selamün aleyküm ve hayırlı geceler ;
Arkadaşlar şimdi şunu söyleyeyim Biz eylemi nicin yapıyoruz biz eylemi geleceğimiz için yapıyoruz , Şuan üniversitede okuyan binlerce arkadaşımız var

bravehard2010' Alıntı:
Arkadaşlar sayıyı net görmek adına bu anketi hazırladım.
arkadaş...şu kararsız kısmını akldırsan..ne bu şimdilik elektrik alamadım daha ben bu eylemden düşüncesi ile kararsızlık...bas bas bağırıyoruz..haklarımız elimizden alınıyor..boğazımızda tüy bitti..ne yapalım bunu londra filarmoni orkestrası ilemi duyuralım :)

herohamster' Alıntı:
bravehard2010' Alıntı:
Arkadaşlar sayıyı net görmek adına bu anketi hazırladım.
arkadaş...şu kararsız kısmını akldırsan..ne bu şimdilik elektrik alamadım daha ben bu eylemden düşüncesi ile kararsızlık...bas bas bağırıyoruz..haklarımız elimizden alınıyor..boğazımızda tüy bitti..ne yapalım bunu londra filarmoni orkestrası ilemi duyuralım :)

hocam imlan çok bozuk, bişey anlamadım cümlelerinden. cümlelerinde özne yüklem ilişkisi yok. öğelerine ayırılabilecek cümleler kurarsan daha çok seviniriz.

Onlar için yapacağız , Kendi itibarımızı kurtarmak için geleceğe sağlam adımlar atmak için yapacağız
Adamlar önce zorunluluktan çıkardılar dersi
Sonra seçmeli yaptılar
Sonra notunu kaldırdılar
Sonra dersi azaltılar
Ve en sonuda dersi kaldrıdılar dah neyi bekleyeceğiz bir bedenci kadar olamıyoruz inanın siz gelmeseniz şuan bote de okuyanlara ulaşıp onları çağırmayı düşünüyorum daha ne diyeyim
Mesele para ise çok para kazandıran meslekler de var paragöz olanlar o meslekleri araştırsın onları yapsınlar ....

Geri