Böteli Meslek Lisesine Geçiş

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar seneye dersi kaldırırlarsa yada teknoloji tasarım ile birleşirse ise bize meslek lisesine geçiş hakkı tanırlarmı acaba?

hocam ben teknik eğitim fakülteliyim. daha bizi meslek lisesine almadılar ama.
4+4 lük sistemde orta bölümlerinde öğretmen ihtiyacı olabilir.
ozaman 2mizide(hem tef hem böte) alırlar inşallah

hocam öncelikle tef li olupta ilköğretimde çalışanları sonrada bötelileri alabilirler ama orta kısımlarının açılması ve mesleki eğitimin özendirilmesi lazım

benimde aklıma belki orta kısımlarını açarlarsa diye bu soru geldi hocam. umarım açarlar da elek altı öğrenciler değilde gerçekten yeteneği olan iyi öğrencilerde meslek liselerini tercih eder

almazlar mı hocam bizi bekliyordu zaten milli eğitimde :x sinirimden yazdım hocam sakın bireysel algılamayın valla ben geçen haftalarda burada belirttim topluca BİMER i mail yağmuruna tutalım diye ama kimse oralı olmadı ben bireysel olarak yazdım üst üste bu söylediğiniz öneriyide sundum teknoloji tasarım olmak istemiyoruz bizi kendi branşımızda meslek liselerine atayın şeklinde bakalım ne olacak hiç birşey olmayacak adım gibi eminim

TEF'lileri kızdırmayın... Sizin neyünüze Meslek Lisesi'ne geçmek... Hem siz meslek lisesindeki derslerden anlamazsınız...

yakın gelecekte(5 yıl) meslek liselerinin orta bölümlerinin açılacağını düşünmüyorum. kaldı ki mevcut düzenleme imam hatip meslek liseleri için gerçekleştirildi

böte li olsun olmasın, meslek lisesinde çalışacak öğretmenin hizmet içi eğitimle ve sertifika sınavları ile kendisi güncellemesi zorunluğu getirilmeli. benim kanaatim öğretmen kalitesi; mezun olunan fakülte ile değil konusunda ki başarısı ile ölçülmeli.
"teflileri kızdırmayın" demenin bi anlamı yok, kimsenin babasının malı değil meslek liseleri. 98den öncesinde olduğu gibi meslek liselerinden mühendislik fakültesine öğrenci gönderebilecek düzeye gelirsek o zaman memlekette bişeyler değişmeye başlar.

umarım 98 den önceki gibi olur hocamda önce tefli arkadaşların hakkıdır onları atarlar sonrada umarım sıra bize gelir

teknoloji tasarım ise çocukluk arkadaşımla aynı dönem öss ye girdik ben meslek lisesei mezunuydum bilgisayar öğretmenliğini tercih ettim o düz lise mezunu idi. ilk girişte 183 puan aldı ( yıl 2001) teknoloji tasarım öğretmenliğine puanı yeterken girmedi tekrar 1 sene dershaneye gitti hazırlandı stres sıkıntı 2. sene 201 puan ile böte okudu ona yazık değilmi bu gibi durumda olan kaç kişi var kim bilir.

bilisim_34' Alıntı:
AMen' Alıntı:
TEF'lileri kızdırmayın... Sizin neyünüze Meslek Lisesi'ne geçmek... Hem siz meslek lisesindeki derslerden anlamazsınız...
:D

mobilya öğretmeni sırf tef mezunu oldugu için bilgisayar derslerinden anlar girer ama bilgisayar öğretmeni boteli diye giremez :!:

niye aynı konu durup durup açılıyo anlamıyorum

gececiler' Alıntı:
bilisim_34' Alıntı:
AMen' Alıntı:
:D

mobilya öğretmeni sırf tef mezunu oldugu için bilgisayar derslerinden anlar girer ama bilgisayar öğretmeni boteli diye giremez :!:

niye aynı konu durup durup açılıyo anlamıyorum
Hocam aynı fikirdeyiz zaten... @Amen hocam sadece sonuna (!) koymamış, kinaye yapmış ben de destekler nitelikte tebessüm ettim... :wink:
Yoksa "Bilmediğimiz 5 vakit namaz, onu da şeytan komaz..." Teşbihte hata olmasın... :D

AMen' Alıntı:

hocam kimse böyle birşey demiyor ali hocam mevzuyu değiştirmeyin :) hepimiz aynıyız yok aslında farkımız

AMen' Alıntı:
Ben de TEF liyim ama yazdığın şu mesaj ne gereksiz, lüzumsuz boş bir mesajdır arkadaş ya. Birlik olma zamanında ayrıştırıcı fikirler çok gereksiz :-1:

elektrosercen' Alıntı:
AMen' Alıntı:
Ben de TEF liyim ama yazdığın şu mesaj ne gereksiz, lüzumsuz boş bir mesajdır arkadaş ya. Birlik olma zamanında ayrıştırıcı fikirler çok gereksiz :-1:
bence de birlik olma zamanıdır branş içinde bile ayrışmaya gerek yok meslek lisesinde çalışmayı bence bir böteli olarak tabiki tefliler hak ediyor ancak onlar yerleştikten sonra bötelilere sıra gelirmi diye sordum. bu iş bilgi ile değil diploma ile oluyor yoksa bir çok bilgisayar mühendisinden daha iyi bilgisayar bilenlerimiz vardır ancak mühendis olarak atanmıyoruz sonuçta diploma önemli

bir tefli ilköğretimde çalışıyorsa bötelide meslek lisesinde çalışmalı ya da tam tersi

bakanlık rakamlarına göre şuan meslek lisesinde ihtiyaç olan sayı 500. norm fazlası olan-olacak olan bt öğretmeni sayısı ise 12 bin. meslek liseleri bu anlamda norm fazlalığı sorununu çözmez. teflerden mezun olan öğrenci sayısı ihtiyacın nerdeyse 2 katı zaten.öncelik teflilerde olsa bile meslek lisesine geçme hakkı verilse bile hiçbir işe yaramaz. 12 bin bt öğretmeni ancak ilköğretim okullarında yapılacak bir düzenlemeyle norm fazlası sorunundan kurtulur.

Geri