Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Eylem için öneri
Mesaj 18 Nis 2012, 15:57 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Samimi olarak eylem yapmak isteyen arkadaşları sene başı formatörlük başvuru dilekçesini doldurmamaya davet ediyorum..

Başa Dön

Re: Eylem için öneri
Mesaj 18 Nis 2012, 16:05 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hocam seneye formatörlüğü kaldırmazlarsa konuşsak daha mantıklı olur sanırım

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 16:08 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Gerçekten etkili bir eylem yapılacaksa bu işin tek çözüm yolu budur.

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 16:08 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocam ne eyleminde bahsediyorsun. Site kurucumuz http://www.bilgisayarbilisim.net/okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/olmayan-dersin-ogretmenleri-m-yasar-ozden-t85676.html diye çok ama çok önemli bir konuyu açıyor kaç kişi konuyu okuyor kaç kişi cevaplıyor. Bu okudu gözükenlerin kaçı dikkatle yazıyı okudu veya hiç okumadı.

Ama foruma bak
altın fiyatında bahsediliyor, 25.000 tlsi varmış birinin ne yapsaymış, Rüyasında biri tavşan görmüş neye alametmiş ve daha sı.

Bunlara ne kadar çok yazı yazılıyor. Verdiğim linke kaç yazı yazılmış.

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 16:15 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

bence 10000 bilişim teknolojisi öğretmeninin 5 te 1 i formatörlükten vazgeçse etkili eylem için yeterli

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 16:46 
Aktif Üye
Aktif Üye

En etkili eylem formatörlük başvurusunu doldurmamak, zorunlu formatörlük dayatmalarında da dilekçeyle itiraz etmektir. Kimse mecburuz demesin ben de mecburdum evliyim eşim çalışmıyor ay sonunu zor getiriyorum tam ek ders ilaç gibiydi benim için fakat zorunlu formatörlüğe iki kez itiraz dilekçesi yazdım ve formatörlük yapmıyorum. Bu konuda başlık açıp herkesi bu şekilde davranmaya çağırdığımda konu başlığım kaldırıldı, sen de bağırır söylenir sonra kaybolursun dediler işte burdayım aynı takma isimle yorum yapmaya devam ediyorum. BTE derneğine de üye oldum, savaşı sürdürüyorum. Herkesi de onurlu bir duruşla formatörlüğe itiraz etmeye çağırıyorum.

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 17:27 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Formatörlük için ciddi bir talebin olduğunu belirtmek gerek. FATİH projesinde formatörler umduğu yeri bulamamış olsa da Bakanlığın formatörlük yönünde karar alacağına yönelik ciddi bir beklenti bulunmakta. Beklentilerin karşılanacağına yönelik en ufak bir gelişme olmamasına rağmen genel kanı derslerin kaybedildiği ve bari formatörlüğü sahiplenmemiz gerektiği yönünde.

"Öğrenciler kendi kendilerine öğrenebiliyor" mantığına göre öğretmenlerin öğrencilerden daha alt öğrenme etkinliklerini gerçekleştiremeyecek ve rehberliğe gereksinim duyacak olduklarını düşünmek öğretmenlere haksızlık etmek anlamına gelmektedir. Toplumdaki gereksinim kaybolmadıkca kararlar değişecek, derse ya da yeniden yapılandırılmış bir versiyonunu verecek öğretmene ihtiyaç yine oluşacaktır. Fakat formatörlükten memnun olan kitle memnun olmayandan fazla olduğu sürece yapılacak pek bir şey olduğuna inancım biraz düşük.

http://www.bte.org.tr
bilgi@bte.org.tr
SANAL DÜNYADAN GERÇEK YAŞAMA İNİYORUZ!

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 17:32 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

böyle bir eylem "topyekün dersler kalkacaksa" ki zannetmiyorum formatörlük şartlarının düzenlenmesinde de etkili olacaktır.

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 17:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

B.T öğretmenleri için etkili olabilecek bir eylem önerisi

"koşullarını şekillendiremiyorsan koşulların ürünüyüm diye yakınmamak gerek"

sitedeki tüm arkadaşlardan bu eylem önerisi için olumlu ya da olumsuz fikirlerini bildirmelerini istiyorum.

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 18:03 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

hacam samimi olmak gerekirse ben bt öğretmenlerinin bu eyleme katılacağı konusunda karamsarım, üstelik biz formatör olmak istemezsek başka branştan mutlaka formatör olabilecek birini bulacaklardır,
kişisel olarak ben formatörlük belgesini imzalamamaya ve yapacağımız her türlü eyleme hazırım, maalesef kimseyi dikkate almayan, bildiğini okuyan bir bakanlık tarafından görevlendirilmekteyiz... ve birlik olmadıkça tamamıyla onların insafına kalmış durumdayız, unutmayalım ki arkadaşlar hak verilmez alınır... birlik olalım artık, illa her şeyimizi kaybetmeyi beklemeyelim...

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 18:24 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Öğrenciler Tabletlerin şifresini kırdı diye haber oluyor.Bence meb ve birkaç siteye "DERSİMİZİ GERİ İSTİYORUZ" diye index atalım o aksam bütün ana haberlerde bizden bahsederler.Bilgisayarcı adam oturduğu yerden ses getirir farkını belli eder.Maalesef bende o kadar hackerlık bilgisi yok olsa keşke seve seve yaparım.

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 18:40 
Yeni Üye
Yeni Üye

atmega16 sana katılıyorum... tek çözüm hack!!!

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 18:47 
Yeni Üye
Yeni Üye

ozanturk yazdı:
Samimi olarak eylem yapmak isteyen arkadaşları sene başı formatörlük başvuru dilekçesini doldurmamaya davet ediyorum..

Bundan daha etkili bir eylem olamaz. Tek çare bu bence. Farkedilmek istiyorsak, eksikliğimizi hissettirmeliyiz.

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 18:47 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ders ders diye tutturup da her fırsatta formatörüğe saldıran arkadaşlara sesleniyorum. Ben de formatör olmak istiyorum çünkü artık öğrenciyle 5 dk dahi olsa beraber vakit geçirmek istemiyorum neden mi işte bu yüzden: http://www.memurlar.net/haber/223324/ bu kadar olmasa da birazcık hafifini her gün yaşamaktan nefret ettiğim için

Başa Dön

Mesaj 18 Nis 2012, 18:50 
Yeni Üye
Yeni Üye

aak yazdı:
Ders ders diye tutturup da her fırsatta formatörüğe saldıran arkadaşlara sesleniyorum. Ben de formatör olmak istiyorum çünkü artık öğrenciyle 5 dk dahi olsa beraber vakit geçirmek istemiyorum neden mi işte bu yüzden: http://www.memurlar.net/haber/223324/ bu kadar olmasa da birazcık hafifini her gün yaşamaktan nefret ettiğim için

bir de çocuk şubesine götürmezler mi. :verymad:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri