Atama Sonuçları

Kodla Büyü
ferdierdem55' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
fatihinfedaisi' Alıntı:
affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum arkadaşlar.. il içi tayinde sıra nasıl oluyor, süreç nasıl işliyor, açıklayabilir misiniz ?? il dışındaki gibi tercih yapıyoruz, geliyor veya gelmiyor değil, daha farklı bu.. ilk kez il içi yaptığım için bilmiyorum, kusura bakmayın..
İl dışından pek bi farkı yok aslında. İlk önce mevcut norm boşluklarına atamalar yapılıyor aynen il dışındaki gibi, daha sonra da puan ve norm boşluğu olmadığından dolayı atanamayanlar tercihte bulundukları okullarda puan üstünlüğüne göre sıraya giriyor. Sonra da il dışı ve özür guruplarından atamalar yapıldıktan sonra il içi sıra yeniden çalıştırılıyor ve boşalan okul varsa o okullara sıradakilere göre yeniden yer değiştirme ataması yapılıyor.
Benim de bir sorum olacak. Örneğin 1. tercih A okulu 2. tercih B okulu olsun. A okulunda norm yok. B okulunda var. A okulundaki öğretmen de il içi istedi fakat tayini çıkmadı. Bizi B okuluna mı atarlar yoksa A okulu için bekletirler mi? Umarım açık olmuştur soru :D
Biraz karışık bi döngü Ferdi hocam :D A okulunda norm boşluğu oluşmazsa sıradaki boş tercihinize atanırsınız. Sadece atamanız olmadığı zaman sıraya girersiniz.

A okulu için bekletirler buna çapraz atama derler onun içindir ki listede boş dolu bütün okullar açılı. Çapraz atama için sıranın tekrar çalışması gerekmez

ozelbil' Alıntı:
A okulu için bekletirler buna çapraz atama derler onun içindir ki listede boş dolu bütün okullar açılı. Çapraz atama için sıranın tekrar çalışması gerekmez

yanlış biliyorsunuz hocam b okuluna atarlar...niye bekletsinler tekrar çalıştırılmayacak ki!

ozelbil' Alıntı:
Çapraz atama olabilmesi için A okulundaki öğretmenin tayininin çıkabilmesi gerekir. Ama hocamın dediği A okulundaki öğretmenin tayini çıkmazsa ne olur?

KöfteHoRr' Alıntı:
ozelbil' Alıntı:
Çapraz atama olabilmesi için A okulundaki öğretmenin tayininin çıkabilmesi gerekir. Ama hocamın dediği A okulundaki öğretmenin tayini çıkmazsa ne olur?
Arkadaşta a okulundaki öğretmenin tayini başka yere çıkar yer açılırşa diye sormuş. Ama a okulundakinin tayini çıkmazsa tabiki b okuluna kayar.Yanlış bilmiyorum %100 eminim

KöfteHoRr' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
fatihinfedaisi' Alıntı:
affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum arkadaşlar.. il içi tayinde sıra nasıl oluyor, süreç nasıl işliyor, açıklayabilir misiniz ?? il dışındaki gibi tercih yapıyoruz, geliyor veya gelmiyor değil, daha farklı bu.. ilk kez il içi yaptığım için bilmiyorum, kusura bakmayın..
İl dışından pek bi farkı yok aslında. İlk önce mevcut norm boşluklarına atamalar yapılıyor aynen il dışındaki gibi, daha sonra da puan ve norm boşluğu olmadığından dolayı atanamayanlar tercihte bulundukları okullarda puan üstünlüğüne göre sıraya giriyor. Sonra da il dışı ve özür guruplarından atamalar yapıldıktan sonra il içi sıra yeniden çalıştırılıyor ve boşalan okul varsa o okullara sıradakilere göre yeniden yer değiştirme ataması yapılıyor.
Benim de bir sorum olacak. Örneğin 1. tercih A okulu 2. tercih B okulu olsun. A okulunda norm yok. B okulunda var. A okulundaki öğretmen de il içi istedi fakat tayini çıkmadı. Bizi B okuluna mı atarlar yoksa A okulu için bekletirler mi? Umarım açık olmuştur soru :D
Biraz karışık bi döngü Ferdi hocam :D A okulunda norm boşluğu oluşmazsa sıradaki boş tercihinize atanırsınız. Sadece atamanız olmadığı zaman sıraya girersiniz.
Aynen hocam karışık biraz. B okuluna yerleşme hakkı varken A okulunu bekletmezler doğru. Ben de öle düşünüyorum ama içim rahat olmadığından fikirlerinizi alayım dedi. Teşekkür ederim. :)

ozelbil' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
ozelbil' Alıntı:
Arkadaşta a okulundaki öğretmenin tayini başka yere çıkar yer açılırşa diye sormuş. Ama a okulundakinin tayini çıkmazsa tabiki b okuluna kayar.Yanlış bilmiyorum %100 eminim
Siz yanlış okuyorsunuz hocam. "A okulundaki öğretmen de il içi istedi fakat tayini çıkmadı." diyor.

KöfteHoRr' Alıntı:
ozelbil' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
ozelbil' Alıntı:
Siz yanlış okuyorsunuz hocam. "A okulundaki öğretmen de il içi istedi fakat tayini çıkmadı." diyor.
Evet haklısın yanlış okumuşum. Yalnız o zaman bu soru çok mantıksız :sleep:

habibocak' Alıntı:
mustiturka' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Sayın Hocalarım,

Sıramatik şu anda illere açılmadı. O yüzden illerin atama şansı yok. Tahminimce bu gün bu iş zor. Yarına olma ihtimali yüksek.

İyi çalışmalar.

Bu sıramatiği her il kendi mi çalıştırıyor.. merkezi değilmi..?
Sayın Hocam,

Sıramatik Yetkisini Bakanlık İl MEM'lere verir. MEBBİS Yöneticileri de İnsan Kaynakları Şubesine açar. Onlarda sıramatiği çalıştırır. Prosedür bu.

Her il kendi sırasını kendi oluşturur. Sıralar oluştuktan sonra atama yapılır. Daha sonra kararnameler çıkar. İlişik kesme ve göreve başlama vs. devam eder.

Şu anda İstanbul gibi bazı illerde onaylanmayan öğretmenler olduğu için Bakanlık sıramatik yetkisi vermiyor. O yüzden tüm iller bekliyor.

Sonuç : Bu gün olma ihtimali düşük.

İyi çalışmalar.

habib hocam peki şu anda kısırdöngü mü var yani ne yapabiliriz tartışması mı var yoksa onaylar açık onayları mı bekliyorlar?(saçma bir soru ama milli eğitim camiası için çokta saçma değil) bizi bilgilendirebilirseniz seviniriz sıramatik açıldığında...

Az önce Mersin İl Milli Eğitimi arayarak atama bürosu ile görüştüm. Bugün açıklanmaz, hatta yarın bile zor dediler. Bu nasıl iş anlamadım valla:(

habibocak' Alıntı:
mustiturka' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Sayın Hocalarım,

Sıramatik şu anda illere açılmadı. O yüzden illerin atama şansı yok. Tahminimce bu gün bu iş zor. Yarına olma ihtimali yüksek.

İyi çalışmalar.

Bu sıramatiği her il kendi mi çalıştırıyor.. merkezi değilmi..?
Sayın Hocam,

Sıramatik Yetkisini Bakanlık İl MEM'lere verir. MEBBİS Yöneticileri de İnsan Kaynakları Şubesine açar. Onlarda sıramatiği çalıştırır. Prosedür bu.

Her il kendi sırasını kendi oluşturur. Sıralar oluştuktan sonra atama yapılır. Daha sonra kararnameler çıkar. İlişik kesme ve göreve başlama vs. devam eder.

Şu anda İstanbul gibi bazı illerde onaylanmayan öğretmenler olduğu için Bakanlık sıramatik yetkisi vermiyor. O yüzden tüm iller bekliyor.

Sonuç : Bu gün olma ihtimali düşük.

İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim hocam aydınlattın beni..
İyi çalışmalar..

ferdierdem55' Alıntı:
Az önce Mersin İl Milli Eğitimi arayarak atama bürosu ile görüştüm. Bugün açıklanmaz, hatta yarın bile zor dediler. Bu nasıl iş anlamadım valla:(
Kaç puanla hangi okulları istediniz, söyleyin ben size sonucu söyliiim hocam :D

KöfteHoRr' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
Ben istemedim eşim istedi. O da bilişimci. 115 puanı var. Erdemli ve Mezitli istedik. İlk tercih çeşmeli orta okulu, 2. kargıpınarı orta okulu.... o şekil gidiyor işte :)))

ferdierdem55' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
Ben istemedim eşim istedi. O da bilişimci. 115 puanı var. Erdemli ve Mezitli istedik. İlk tercih çeşmeli orta okulu, 2. kargıpınarı orta okulu.... o şekil gidiyor işte :)))
Anladım hocam. Umarım Erdemli gelebilir, çünkü Mezitli için 120 puan üstü 5-6 kişi var sadece benim tanıdığım.

KöfteHoRr' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:
Anladım hocam. Umarım Erdemli gelebilir, çünkü Mezitli için 120 puan üstü 5-6 kişi var sadece benim tanıdığım.
Hayırlısı artık :)

Benimkini bugun 1 de ilçe 3 te il onayladı. Sanmıyorum bugun olsun. Yarında açıklanmaz gibi duruyor.

Böyle geciktirenler neye dayanarak bu kadar milletin hakkına giriyorlar anlamıyorum. Böyle mübarek günlerde Allah'a verecekleri hesapları düşünsünler. Belki akılları başına gelir. Bir de sözünde durmayı becerebilsek ne güzel olurdu?

Allah sistemlerinin cezasını versin. Çakıldık kaldık istanbulda bu sıcakta yer değiştirme sonucu bekliyoruz. Daha da bekletecekler belli.
Yeri gelince fatih projesi yaptık, e-okul yaptık, e-devlet uygulamaları demesini çok çok iyi bilirler ama iş belirlenen günde belirlenen saatte belirlenen işi yapmaya gelince tırt.

bekle babam bekle... izmirde öldüm sıcaklardan ... ben böyle atama yapanların ta.. :verymad:

Daha açıklanacak. Sonra kararnameler kaç günü gelecek Allah bilir. Ramazan bayramına gidebilsek bari istanbul' dan :)

erkankoc' Alıntı:
Böyle geciktirenler neye dayanarak bu kadar milletin hakkına giriyorlar anlamıyorum. Böyle mübarek günlerde Allah'a verecekleri hesapları düşünsünler. Belki akılları başına gelir. Bir de sözünde durmayı becerebilsek ne güzel olurdu?
Bu devirde bu teknolojide başvuru 3 günde alınıp, sonuçlar da bir kaç dakika içerisinde ilan edilebilir. Adamların derdi mübarek günde öğretmene daha fazla eziyet çektirip, tatilini zehir etmek, ailesi çoluğu çocuğuyla huzur içinde geçirmesini engellemek.
Başvurunun alınmasından sonuçların ilan edilmesine kadar işleri hızlandırmak çok kolay iken kasıtlı olarak yavaşlatıp sürecin uzamasında parmağı olan herkese Allah c.c daha beter durumları yaşatsın.
Onayları bitiren illerde tek yapacakları bir düğmeye tıklayıp tayinleri başlatmak. Valiliğe onaya giden listeyi ilan etseler de tayini çıkanın evini taşımak için zamanı artsa. Valiler gelen listeyi değiştirecek mi ki de üstüne onun imzasını bekletip habire uzatıyorlar, bir gün sonrasına sarkıtırıyorlar.

arkadaşlar kararname kaç güne gelir.?kararname geldikten sonra kaç gün içerisinde ilişik kesmek gerekir.?şehir dışında isek döndükten sonra ilişik kesilebilinirmi:))

Valiliğe giden liste de yok büyük bir ihtimalle çünkü o zaman kontenjan.meb'e bilgiler düşüyordu :(

Geri