At, eşek domuz eti yediren 11 firma teşhir edilmiş...

Kodla Büyü

Tenten

Süper Üye
Süper Üye
-Pınar marka, uzun soyulmuş sosis (yüzde 100 dana), Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş Kemalpaşa, İzmir, kanatlı eti tespiti, parti/seri no: 52228 M

hangisini alacağımızı şaşırdık. bunlarda denetlenenlerden
ya denetlenmeyenler

http://kamuoyuduyuru.tarim.gov.tr/

Milenyum Pide Pizza Kebap Salonu Bornova /İZMİR Kıymalı PideDomuz Eti Tespiti

Milenyum Pide 20.04.2012Günlük üretim

Milenyum Pide Pizza Kebap Salonu Bornova /İZMİR Kuşbaşılı PideDomuz Eti Tespiti

bu daha kötü :?

salam sosis sucuk alıp yemiyoruz. en iyisi bu.
pizza da yemiyorum. dışarıdan yemek yemek sakıncalı.hiç biri güvenilir değil
kendimiz alıp kesip dolaba atıp yiyelim en iyisi

yamandogan' Alıntı:
pınarı uğur dündar bile önermişti vakti zamanında

zamanında basıyordu sağı solu dündar. o yakalayamamış ama yakalayan yakalamış. En iyisi et yememek veya alıp kendin kesmek.

seferzafer' Alıntı:
yamandogan' Alıntı:

zamanında basıyordu sağı solu dündar. o yakalayamamış ama yakalayan yakalamış. En iyisi et yememek veya alıp kendin kesmek.

marketlerde bu markaları satıyor.. başyaıcı, şahin gibi sucuk markalarını bulamıyorum pek..

pınarın sitesinde horus gözü var, yoksaa :scared: :lol:

7jd2y.png

Bende 2 kangal Pınar acılı sucuk var. Çöpe atsam verdiğim 20 TL'ye yazık.... :scared:

tayinci42' Alıntı:
seferzafer' Alıntı:
yamandogan' Alıntı:

marketlerde bu markaları satıyor.. başyaıcı, şahin gibi sucuk markalarını bulamıyorum pek..

Bim de başyazıcının sucuğu var.

dün başka başlığa yazmıştım gerçi ama ilginç olaylar oluyor tabi, pınar şirketi de açıklama yaptı, aynı seri no lu ürünün analizini yayınladı, yazı ve resim linki aşağıda, hangisi doğru bilinmez.

başbakan bi açıklama patlatır artık bu işe, kime inanacağımızı şaşırdık

yazı

resim

yakında sokataki kimsesiz çocukları da toplayıp kesip yedirirlerse şaşmayın ipi koptu memleketin artık iyce yuhhhhh diyorum insanlıktan çıkmış şerefsizler

şimdi bu adamlara buradan küfür etsem banlanırım siteden en iyisi etmeyeyim :D zaten mesaj anlaşılmıştır..

Pınar ın öyle bir şey yaptığına inanmıyorum ve yapmazda ayrıca rapor da yayınladılar, çünkü okul sütü akıl küpü projesine de alınmadı aklıma kötü kötü şeyler geliyor :)

tati' Alıntı:
Pınar ın öyle bir şey yaptığına inanmıyorum ve yapmazda ayrıca rapor da yayınladılar, çünkü okul sütü akıl küpü projesine de alınmadı aklıma kötü kötü şeyler geliyor :)

yapmasa niye yayınlasınlar. kanıtları vardır heralde. o kadar kolay mı?
pınara neden bu kadar güveniyosunuz?

tati' Alıntı:

Pınar ülkerin rakibi olacaktı. Bu bir sebep olabilir. (Sadece olabilir)

Arkadaşlar bir dakika işin içinde pınar olunca bazıları bilerek, bazı arkadaşlar da sanırım durumu bilmeden işin vehametini artırmışlar.

Pınar'ın ürününün içinde çıkan(çıktığı açıklanan kanatlı hayvan yani piliç eti) %100 dana yazıp piliç eti katmak elbette sahteciliktir

amaaa

bir domuz eti katmış, at eşek eti kamış gibi lanse etmek de yanlış.

Ayrıca hangi üründe çıktığı da yazılıyor. Soyulmuş sosiste piliç eti çıkmış deniyor. Pınar sitesinde raporu yayınlamış raporda üründe sorun görünmüyor, sadece çift tırnaklı eti var diyor rapor, kanatlı, domuz ve tek tırnaklı eti yok diyor.

Ama tarım bakanlığı sayfasında kanatlı eti var diyor. Pınar dava etse büyük tazminat alır. Öte yandan pınar'ın sitesinde yayınladığı rapor sahte ise pınar büyük ceza alır. Kafam karıştı işin açıkçası.

Ama durumun vehametini sırf işin içinde pınar var diye artırmaya çalışanlar etik davranmıyor. Onlar kendilerini biliyor.

Elbette %100 dana yazıp içine kanatlı eti karıştırmak bir sahtekarlık, ama piliç etini domuz eti gibi göstermek, listedeki her sahteciliği aynı kategoriye sokmak da ayrı bir sahtekarlık.

arkadaşlar bu haber yeni yayınlandı ben yıllardır pınarın ne mal olduğunu bildiğimden bir defa olsun ağzıma bile sürmem hem de sütünü bile...
yazık millet yeni uyanıyor

şimdi bunu yalanlamak için bir servet dökeceklerdir, ama bunun aksi bile yayınlansa bile akıllı insanların bunun ne olduğunu anlaması lazım...
sadece yıllardır millete kazık atan bu firma şu ana kadar kendini o kadar temiz gösterdi ki..
yazık...

zilal' Alıntı:
tati' Alıntı:

yapmasa niye yayınlasınlar. kanıtları vardır heralde. o kadar kolay mı?
pınara neden bu kadar güveniyosunuz?

bence siz de yapılan testlere pek güvenmeyin, aynı seri no lu ürün için pınar da test sonucunu açıkladı, ayrıca açıklama da yaptı

http://www.pinar.com.tr/images/analiz_raporu.pdf

Bende pınarı çok kaliteli sanırdım bundan sonra pınar sucuğu eve sokmayacağım.Ben domuz eti yemek istemiyorum.

ferahlı' Alıntı:
Bende pınarı çok kaliteli sanırdım bundan sonra pınar sucuğu eve sokmayacağım.Ben domuz eti yemek istemiyorum.

Pınar nedir ne değildir bilmem, ama ürünlerinde domuz eti bulgusuna rastlanmamış. Haberi bir daha okursanız sadece bir ürününde %100 dana eti dediği halde kanatlı eti bulunmuş. Bu iddia doğruysa sadece sahtekarlıkla suçlanabilir.

At, eşek domuz eti yediren diye haber geçilip içine Pınar markası da iliştirilince böyle bir kanı oluşması normal. Haberi düzgün okumak lazım.

Geri