Asker Öğretmen Çıkmasını İsteyenler

Kodla Büyü

aliu_71

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar askere gidecek arkadaşlara bi tavsiyede bulunmak istiyorum.

Tespit ettiğim bi durum var.Paylaşmak istiyorum
Sınavın ilk günü yani 1 AĞUSTOS tarihinde ilk sıralarda iseniz çok büyük bir ihtimalle ASKER ÖĞRETMENLİK çıkıyor.
Örnek 1. 2. 3. sırada veya ilk 100 içinde olmaya gayret edin.
Ama bunun için ta akşamdan orda olmanız lazım.

MAMAKTA ilk giden 10001 numarayı alır ve bu numaraya yakın kimin sonucuna baktıysam hep asker öğretmen çıkmıştır.

Ha bi uyarı daha
3 öğretmen ard arda Sınıf Öğrtm-PC Öğretmn-PC Öğretmn giriyor sınava. sınıfcı dağ komando,pc cilerinde biri asker öğretmen, diğeri kısa dönem
yani öğretmenler ard arda girmemeye de dikkat edin.

hocam bence tamamen şans yaaa.Yani oturupda adamlar senin düşündüğüğn gibi bir hesap yaptıklarını sanmıyorum.Belirli bir sayı var kime denk gelirse.Tabi emin değilim sadece düşüncem.

bilgisayar önce sırada ilk bulduğu öğretmeni ASKER ÖĞretmen olarak atıyor.Sonra rasgele ileriki numaralara dağıtıyor.Sona geldiğinde ise tekrar başa dönerek yine ilk bulduğu öğretmeni ASker Öğretmen seçiyor. diye düşünüyorum.

aliu_71' Alıntı:

Sınavın ilk günü yani 1 AĞUSTOS tarihinde ilk sıralarda iseniz çok büyük bir ihtimalle ASKER ÖĞRETMENLİK çıkıyor.

MAMAKTA ilk giden 10001 numarayı alır ve bu numaraya yakın kimin sonucuna baktıysam hep asker öğretmen çıkmıştır.

Ha bi uyarı daha
3 öğretmen ard arda Sınıf Öğrtm-PC Öğretmn-PC Öğretmn giriyor sınava. sınıfcı dağ komando,pc cilerinde biri asker öğretmen, diğeri kısa dönem

Şans hocam geçen sene çok kafa yorduk ilk gün gittik Mamak'a çıkmadı, 3. gün gidipte şuan asker öğretmen olan arkadaşlarımda var.

hocam ilk gün ilk sıralarda olmak amaç.ilk gün gidene çıkacak diye bir şey demiyorum.

tamamen şans,3.gün giden 5 arkadaşımada çıktı,1.gün erkenden giden 2 arkadaşa çıkmadı 3 arkadaşa çıktı..
o sistemi çözen olmadı hocam rastgele çıkıyorrr

her sene ilk gün gidin derler şansınız artar ama bu bir efsanedir..2. veye 3. gün gidin saatlerce bekleyip canınızı sıkmayın

ben ikinci gün orta sıralarda gitmiştim İzmir Narlıdere bana asker öğretmen çıkmıştı..Şans

sınava 2. gün gitmiştim. 4 bilişimci hepimizde asker öğretmen olarak çıktı. bence de biraz şans işi.

ARKADAŞ GÜZEL SALLAMIŞ AMA ALAKASI BİLE YOK.. BEN DE ARKADAŞIN SOYLEDIKLERINE BENZER SEYLER DUYMUS GECE 12 DE GİDİP SABAHLAMISTIM.. SONUÇ: KISA DONEM

USTELIK BENDEN ONCEKILER VE SONRAKILER KESINLIKLE BILISIMCI FELAN DEGILDI.

BU ISLER SANS DA DEGIL ARKADASLAR.. TURKIYEDE HERSEY PARSELLENMIS DURUMDA HABERINIZ OLSUN. MEB'DE DAYINIZ VARSA ISTERSENIZ 3. GUN GIDIN SINAVA, KESIN ASKER OGRETMEN OLURSUNUZ HABERINIZ OLSUN..
LISTELER MEB'DEN GONDERILIYOR.. ASKERIYE SADECE SAKAT GORDUGU ISTISNALARI BILDIRIYOR.

AMA SUNU DA BELIRTEYIM, HER ASKER OGRETMEN CIKAN MEB'DE DAYISI VAR DEMIYORUM.. KESIN ASKER OGRETMEN CIKSIN DIYORSAN MEB'DE DAYIN OLACAK DIYORUM..

Bunlar hikaye biz de araştırdık aradık sorduk ama mantığını çözmek imkansız. Tamamen ŞANS. Dua edin hayırlısı olsun.

bilgisayarbilisim60' Alıntı:
ARKADAŞ GÜZEL SALLAMIŞ AMA ALAKASI BİLE YOK.. BEN DE ARKADAŞIN SOYLEDIKLERINE BENZER SEYLER DUYMUS GECE 12 DE GİDİP SABAHLAMISTIM.. SONUÇ: KISA DONEM

BU ISLER SANS DA DEGIL ARKADASLAR.. TURKIYEDE HERSEY PARSELLENMIS DURUMDA HABERINIZ OLSUN. MEB'DE DAYINIZ VARSA ISTERSENIZ 3. GUN GIDIN SINAVA, KESIN ASKER OGRETMEN OLURSUNUZ HABERINIZ OLSUN..
LISTELER MEB'DEN GONDERILIYOR.. ASKERIYE SADECE SAKAT GORDUGU ISTISNALARI BILDIRIYOR.

sallama kelimesi yakışmamış.Yardımcı olma amaçlı bildiğim şeyleri paylaştım.

gece 12 de sıraya girmen önemli değil diyorum.

ilk sıralarda yer alınırsa çıkma ihtimali yüksek olur diyorum

ben de biliyorum rasgele seçildiğini

ben de asker öğretmen olarak yaptım askerliğimi.
etimesgut ta girdim sınava. tren garından sabah 4:30 da tren var. ilk gün onunla gitmiştim. gittiğimde bi amca isim listesi oluşturuyordu. saolsun organize etti herşeyi. saat 10 gibi girebildim içeriğe. saat 13 gibi de bitmişti tüm işlemler. ilk günden itibaren asker olduğumuz için öğle yemeği yemeden de bırakmamışlardı bizi :)

çoğunluk ekseriyette ilk gün gittiği için sanki ilk gün daha çok çıkıyormuş gibi sanılıyor ama bence de alakası yok sadece kura ile seçmelerin yapıldığını biliyorum mamakta komutana sormuştum o söylemişti. MEB den alınan liste hangi branştan kaçtane asker öğretmen olacağının listesi yani mesela 300 tane sınıfçı, 100 tane bilişimci gibi yoksa okul okul isim isim bi liste tabikide yok.. son zamanlarda bilişimci az atandığı için bilişimcilerin asker öğretmen olma şansı arttı. bu sene bende asker öğretmenim ağustosta gidipte asker öğretmen çıkmayan birtane meslek lisesinde görev yapan arkadaşım vardı onun haricinde 5 arkadaşıma çıktı.. Bunuda göz önünde bulundurun

Bende bu sene 2.gün sıvana girdim ve asker öğretmen çıktı.Şuan bulunduğum okulda Ağus.döneminde askere giden arkadaşa kısa dönem çıkmış bana farklı bir yerde çalışmama rağmen asker öğretmen çıktı nasip ve dua meselesi birde adaylık önemlim kanımca yerine geldiğim arkadaşın adaylığı kalkmadan askere gitmiş

ramo87' Alıntı:
Bende bu sene 2.gün sıvana girdim ve asker öğretmen çıktı.Şuan bulunduğum okulda Ağus.döneminde askere giden arkadaşa kısa dönem çıkmış bana farklı bir yerde çalışmama rağmen asker öğretmen çıktı nasip ve dua meselesi birde adaylık önemlim kanımca yerine geldiğim arkadaşın adaylığı kalkmadan askere gitmiş
Yok hocam adaylık da önemli değil. Ben de stajyerken yaptım, asker öğretmenlik çıktı. Asker öğretmenlerin nasıl seçildiğini anlayan bir algoritma oluşturulamadı henüz :D

Muayenede düz taban olduğum acı gerçeği ile karşılaştım, o güne kadar benim ayağım etli derdim, doktor ayağıma baktı, A1 mi dedi A bilmem kaç herneyse arızalı dedi. Ne demek bu dedim. Düztaban dedi. Ya ben düz taban değilim, elim ayağım etlidir dedim. Güldü :mrgreen: evet evet dedi. Sanırım düz taban olduğum için asker öğretmenliği garantiledim. Muayeneden sonra baktım, sahi yahu, etli olması ile alakası yok, etli etli olmasına da, benin ayaklar cidden içe basıyor, skoda gibi :cry: :p

Şaka maka komando olmak istiyordum, komando olamazsam da yaptığım askerlikten tat alamayacağımı bildiğim için ikinci seçeneğim asker öğretmenlikti.

Düz taban olursanız kesin asker öğretmenlik çıkıyor diyebilirim ben de. :lol:

s.a. arkadaşlar.

Ben de dün itibariyle sınava girmiş bulunmaktayım.

Ben şunu sormak istiyorum sınava girdikten sonra herkesi mülakata almadılar. "Bilişimcileri, matematikçileri, edebiyatçıları, müzikçileri vs." mülakata çağırdılar sadece. Bu mülakat bizim asker öğretmen olmamızda artı etken midir yoksa eksi etken mi?? Bu konuyu dünden beri düşünüyorum pek olumlu görmüyorum. Sizin zamanınızda böyle ayrıca mülakata çağrılmış mıydınız????

kaybil' Alıntı:
çoğunluk ekseriyette ilk gün gittiği için sanki ilk gün daha çok çıkıyormuş gibi sanılıyor ama bence de alakası yok sadece kura ile seçmelerin yapıldığını biliyorum mamakta komutana sormuştum o söylemişti. MEB den alınan liste hangi branştan kaçtane asker öğretmen olacağının listesi yani mesela 300 tane sınıfçı, 100 tane bilişimci gibi yoksa okul okul isim isim bi liste tabikide yok.. son zamanlarda bilişimci az atandığı için bilişimcilerin asker öğretmen olma şansı arttı. bu sene bende asker öğretmenim ağustosta gidipte asker öğretmen çıkmayan birtane meslek lisesinde görev yapan arkadaşım vardı onun haricinde 5 arkadaşıma çıktı.. Bunuda göz önünde bulundurun

Ben de dün itibariyle sınava girmiş bulunmaktayım. ilk grupta girdim ve benden başka bilişimci yoktu.
Bizden Alım azaldığı için şansımız ARTTI mı AZALDI mı????

asker-i öğretmen-i çıkma-yı tamamen-i sans-i
kader-ine-i raz-i olmay-i :)

saygılar-i

dün itibariyle bende adana da sınava gırdım. resmen adamlar bızden dalga gecıyor. sabahın 6sında ıcerı gırdık ogleden sonra 4 te anca cıktık. ıcerde ne yaptınız dersenız bır halt yapmadık.

aliu_71' Alıntı:
bilgisayarbilisim60' Alıntı:

sallama kelimesi yakışmamış.Yardımcı olma amaçlı bildiğim şeyleri paylaştım.

gece 12 de sıraya girmen önemli değil diyorum.

ilk sıralarda yer alınırsa çıkma ihtimali yüksek olur diyorum

ben de biliyorum rasgele seçildiğini

Zaten arkadaşta bilişim etiği olsa büyük harflerle yazmazdı.

arkadaşlar yukarıda önemli bir soru sorulmuş bilenler cevaplarsa seviniriz.Sadece bazı branşçıların çağrılması onlar için asker öğretmenlik için avantaj mı dezavantaj mı?Nasıl yorumlanabilir?

evet bende aynı durumdayım bizi çağırdılar asteğmenlik istiyor musun diye sordular.
acaba uzun dönem mi çıkacak?

aliu_71' Alıntı:

Ha bi uyarı daha

Yok öyle birşey tamamen şans.

bilal47' Alıntı:
arkadaşlar yukarıda önemli bir soru sorulmuş bilenler cevaplarsa seviniriz.Sadece bazı branşçıların çağrılması onlar için asker öğretmenlik için avantaj mı dezavantaj mı?Nasıl yorumlanabilir?
Farketteyseniz sadece lise branşları mülakata alınmıştır, çünkü askeri liselerde görev vermek için adam seçiyorlar, bana bilişimciye ihtiyacımız var bizimle kalmak istemez misin diye sormuşlardı, sanırım bu sözleşmeli subaylık filan olayı olsa gerek. Son tahlilde askeriye işte mantık aranmaz.

Geri