arkadaşlar bu arabanın ederi nedir?

Kodla Büyü
fiata o kadar para verilirmi hocam....fiat ve reno bunlardan uzak dur.....18 bini bu arabaya vereceğine çok temiz 2002 astra almanı tavsiye ederim.ben geçen yaz astra 99 cd hb aldım.16.5 verdim.acemiliğimden ben arabaya zarar verdim,çizdim vurdum.ama araba kendiliğinden hiç zarar vermedi.taş gibi sağlam araba...el frenini çekmemiştim gitti demir kapıya vurdu.demir kapı pert oldu.senin bu stilo olsa eminim burda pert olan stilo olurdu....

Arkadaşım 75000 km deki yerli arabayı alıp ne kadar binmeyi planlıyorsun ??? Adam ön takımlar elden geçti diyor niçin geçmiş kazası var mı ?? Değişen parçaları hangileri ?? Boya var mı ?? Mekaniği nasıl ?? Bence değmez.İlla yerli araba alacağı diyorsan palio bak 50000 geçmemiş olsun km de...

opelastra cd sedan full 19500 TL- tiko paraya, 1999 model 18600 km de, garaj arabasıdır sadece hafta sonları kullanılmıştır. orjinal km'sinde kesinlikle sıfırlama yapılmamıştır dediğim gibi sadece hafta sonları piknik gezi vs amaçlı kullanılmıştır. alan varsa görüşelim. pazarlık payı yoktur.

opelastra cd sedan full 19500 TL- tiko paraya, 1999 model 18600 km de, garaj arabasıdır sadece hafta sonları kullanılmıştır. orjinal km'sinde kesinlikle sıfırlama yapılmamıştır dediğim gibi sadece hafta sonları piknik gezi vs amaçlı kullanılmıştır. alan varsa görüşelim. pazarlık payı yoktur.

bencede 16 dan fazla etmez sürekli değer kaybeder bu arabalar hocam aldığın paraya satamazsın satarkende zorlanırsın. eğer bu kadar paran varsa iyi araştırıp opel vw bora toyota almanı tavsiye ederm 2000 ve üzeri tahminime görede ramazanda fiyatlar biraz düşer piyasa durgun olur acil satıcıyada denk gelirsen çok uyguna alırısn.

hocam stilo hiç kullanmadım fakat 18 bin lira peşin paran varsa yada kredi çekip parayı denkleştireceksen biraz daha çık(4 bin 8 bin) kadar sıfır araba al. kampanyalar çok. 2. el stiloya o para değer mi değmez mi, arabayı aldıktan1 hafta sonra anlarsın tabi ozamana iş işten geçmiş olur. onun için imkanın varsa sıfır era,lacetti,getz,clio symbol,fiat fiorino bakabilirsin.

Hocam sen pazarlık yaptın mı satıcı en son ne kadar olur diyor? Yerli arabaları satmaya gelince sıkıntı çıkıyor. Bugün 2006 model makyajlı kasa denilen ford fiestayı 17.500 e aldım. Fiyat konusunda tekrar düşün derim...

ben bu arabaya binmem işin doğrusu. ama bu model ve km arabanın istanbul piyasası 18000-18500 tl arasında genelde. bu arabalar kaza anında seni pek korumuyor. ön takım elden geçirildi demek mutlaka kaza yaptı dmek değildir. sahibi hor kullanmıştır,ses gelmiştir,taşa vurmuştr vs vs...

2 yıldır opel astra cd sedan kullanıyorum. 2000 model yakıt ve güvenlik artı konfor yönünden iyi araba. :++:
o arabaı kullanmadım ama bindim. tavsiye etmem. sanra canın sıkılır.
2 yıldır 30 bin km yaptım, Allah a şükür tek masrafım şunlar.(aslında masraf değil, bakım. :) )
yağ, 4 tekerlek, triger seti.
bu kmreyi urfa-mersin arası yaptım otobanda. hız ortalamam 120 km. 33 lt gaz ile 380 km yapıyor.
Opelden Şaşma...

Aynı modeli ve 95bin kmde arkadaş almıştı, ayrıca servis bakımlı ve çelik jant ve bir kaç eklemside yapılmıştı. 12bin tl ye aldı. Piyasası bu modeller için en fazla 13-15 bin arassıdır.
İstediği fiyat gerçekten fazla.

Eğer acemi değilsen ve "0 arabayı kullanabilirim" diyorsan vereceğin parayı peşinat sayıp 8-10bin kredi kullanarak Getz veya Logan mcv alabilirsin....

Fiat'ı beğenmeyen arkadaşları punto forumuna davet ediyorum. 100.000 kilometrede 2007 model puntom var ve hiçbir kötülüğünü görmedim. Fiat şu anda övdüğünüz astra, fiesta, corsa gibi arabaların dizel motorlarının üreticisi bunu da unutmayın. http://www.grandepuntotr.com.tr

Üstelik 2008 yılının en çok satan arabası ve şu anda yapılan anketlerde yakıt tüketimi olarak citroen 1.6 ile birinciliği paylaşıyor.

Arabama binen ve görenlerin fiata bakış açısı değişiyor.

Üstelik bazı arkadaşlar piyasası yok diyorlar, daha almadan arabayı satma peşindesiniz. Ben çok şükür aldığım fiyata çok rahat satabilirim sorun buysa

fluent23' Alıntı:
Fiat'ı beğenmeyen arkadaşları punto forumuna davet ediyorum. 100.000 kilometrede 2007 model puntom var ve hiçbir kötülüğünü görmedim. Fiat şu anda övdüğünüz astra, fiesta, corsa gibi arabaların dizel motorlarının üreticisi bunu da unutmayın. http://www.grandepuntotr.com.tr

Üstelik 2008 yılının en çok satan arabası ve şu anda yapılan anketlerde yakıt tüketimi olarak citroen 1.6 ile birinciliği paylaşıyor.

Arabama binen ve görenlerin fiata bakış açısı değişiyor.

Üstelik bazı arkadaşlar piyasası yok diyorlar, daha almadan arabayı satma peşindesiniz. Ben çok şükür aldığım fiyata çok rahat satabilirim sorun buysa

Yanlış bilgi sayın hoca;
FIAT hiçbirzaman OPEL için motor üretmedi üretmez. FIAT ve Ferrari ortaktır. FIAT Punto modelini Ferrari ile birleştikten sonra alt tabakaya kasa tasarımı ulaştırılması için yaptı. Punto tasarımcısı Ferrarileri tasarlayan kişidir. Punto Fiattan ayrı bir modeldir. Ayrıca önemli bilgi, FIAT dediğiniz firma citroen ve peugeot ile ortak çalışmalar yapmaktadırlar, örnek Fiorino Nemo...
Aklıma gelmişken yakıt tüketimi konusunda ne fiatın ne de citroenin birinciliği yok, her firma kendince tüketim ölçüsü verir, ama ne kadar doğrudur test eden bir birlik yok. Biri 1 depoyla 1000 km gider, biri kmde 0.65 lt der. Amaç yakıt tüketimi ise Hyundai Toyota Honda...

Ne kadar da çok şey biliyormuşum değil mi? Mesleğim ÖĞRETMENLİK olduğu için...

honda jazz ların yakıt tüketimi çok düşük (benzinlilere göre) şaşırtıcı derecede hemde hayret
sitilo nun tipi benimde hoşuma gidiyor yerli demişler bu araba ithal değilmi nasıl yerli
ne olursa olsun piyasası olmayan araba almamak lazım

lpg de yoksa benzinde binilmez buna.13-15 arası en fazla ederi var.fiatın tutulmayan modellerinden.

Dinamik donanım paketiyle aynı fiyata bulabilirsin. ESP, Hız sabitleyici ve açılır tavanlı olmasına dikkat et. Bu arada türkiyede değil italyada üretilmiştir... Birde alacağın arabanın güvenliğini euroncap'tan kontorl et. Opel Astra 2005 ile Fiat Stilo 2005 ikiside 2 yıldız almış ama opel astra puanı daha yüksek...

Hocam o kadar paranız varsa Stilo gibi 2.el i olmayan araba almanızı pek tavsiye etmem. Satarken zorlanırsınız. VW grubundan golf,polo, Ford grubundan Focus, Fiesta , Opel grubundan Astra, Corsa öneririm. Bu söylediğim araçlar hem 2.el piyasası olan hem de her an teknik servis ve yedek parçasını bulabileceğiniz araçlardır...

beklet' Alıntı:
Bu arada güvenlikte iyi bilinen arabalardan BMW 3 serisinin 1997 yılı euroncap puanı 1.5 yıldız. Çarpıştığı anda gövde ve iki bacak ağır darbe almış gözüküyor.

http://www.euroncap.com/tests/bmw_3_series_1997/15.aspx

Mümkünse sıfır araba tercih etmek tabiki daha mantıklı. Şuan üretlen arabaların çoğu 5 yıldız alabiliyor...

%80-90 MARMARA MEZUNUSUNUZ..

satılık golf 1.6midline var alan varsa 28 binTL son fiyatıdır . 96binkmde. Ful pakettir 2006 model ama trfiğe çıkış 2005 temmuz. 95bin bakımı yeni yapılmış muayenesi herşey yeni yapılmış.

ihtaner' Alıntı:
satılık golf 1.6midline var alan varsa 28 binTL son fiyatıdır . 96binkmde. Ful pakettir 96 model ama trfiğe çıkış 95 temmuz. 95bin bakımı yeni yapılmış muayenesi herşey yeni yapılmış.

çok fazla istiyosun... o arabayı 20 bine satarsan bence başarıdır...

Geri