Arduino fiyatlarına baktınız mı? (Maşallah Maşallah)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Dersimizde arduino anlatıyoruz bir öğrencim için fiyat bakayım dedim bakmaz olaydım neler olmuş bu arduino fiyatlarına. :eek:

Böyle olursa sanırım arduino olayını askıya alacağız.:(

Sadece kart fiyatına bakmanız yeterli.

Arduino bizim ülke için lüx kaçıyor. Bizim yazılım öğretmemiz lazım çocuklara, artık o da çok zor. Bu kurla bilgisayar labı kurulamaz artık :(

Dersimizde arduino anlatıyoruz bir öğrencim için fiyat bakayım dedim bakmaz olaydım neler olmuş bu arduino fiyatlarına. :eek:

Böyle olursa sanırım arduino olayını askıya alacağız.:(

Sadece kart fiyatına bakmanız yeterli.
Sadece Arduino fiyatları olsa hiç sıkıntı yok. Pazar, market, giyim, akaryakıt, vs... herşey ateş pahası olmuş 2 yılda

iste bunlar hep kur. maalesef bu ekonomide arduino bile luks. temel tuketimdeki fiyatlar bile el yakiyor.

Fiyatlar gayet makul ekmek parası üzerinden yaparsanız kıyaslamayı o ayrı.

Bu BTE derneği tam olarak ne işi yarıyor. Samimi olarak soruyorum bir işe yaradağına sahit olan var mı ? Vizyonu misyonu falan var mı ?

Ben 50 liralık malzeme alıyorum:) sorun olmuyo. Şaka maka son 2 yılda a'dan z'ye fiyatı katlanmayan hiç bir ürün yok!

• Beğen
Tepkiler: omd
Bu BTE derneği tam olarak ne işi yarıyor. Samimi olarak soruyorum bir işe yaradağına sahit olan var mı ? Vizyonu misyonu falan var mı ?
Arduino ithal edip uygun fiyattan mı satsın hocam? Öneriniz nedir bu konuda çok merak ettim. Dernekle bağdaşacak bir nokta göremedim ben.

Her bahane ile ideoloji ticareti yapmayı bıraksak ta işimize baksak!! Bunu açıkça farklı iki görüşe sahip üyelere de söylüyorum! Lütfen forumu siyaset ve ideoloji ticaretiniz için kullanmayın...

Her bahane ile ideoloji ticareti yapmayı bıraksak ta işimize baksak!! Bunu açıkça farklı iki görüşe sahip üyelere de söylüyorum! Lütfen forumu siyaset ve ideoloji ticaretiniz için kullanmayın...
Size ve diğer yönetici arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arduino ithal edip uygun fiyattan mı satsın hocam? Öneriniz nedir bu konuda çok merak ettim. Dernekle bağdaşacak bir nokta göremedim ben.

aurdino ile uğraşmayı keserek işe başlayabilir mesela. bt sınıflarının daha verimli kullanılması konusunda dernek sıfatıyla bir sürü görüşme yapılmış. 50 kişilik sınıfları 14 bilgisayarlı odalara tıkınca aurdino ile ne yapılıyor mesela.

• Beğen
Kendi çapımızda arduino anlatarak mücadele veriyoruz öğrencilere set alın diyordum. Kısa sürede bu kadar zamlanacaklarını tahmin etmemiştim böyle olursa gelecek sene tüm müfredatlarımdan çıkaracağım. Öğrencilerin yerine kendimi koyarak empati yapmıştım alabilen var alamayanlar var. Bu durumdan memnun olan varsa bizlere arduino setleri hediye edebilirler seve seve o arduino setini durumu en kötü olan öğrencilere ulaştırabilirim. Bir eğitim-öğretim materyalinin bu denli pahalı olmasını doğru bulmuyorum. Amacımız ne siyaset nede başka bir şey. Hepinize kolay gelsin, iyi çalışmalar diliyorum.

Son düzenleme:
İlçe Milli Eğitim DMO'dan 3 adet yazıcı alacakmış benden fikir istemişlerdi. Bugün bi iş için uğradığımda yazıcıları almadıklarını gördüm sebebini sorunca evrak-ödenenek vs gibi işlemler halloluncaya kadar cihazlara toplam 600 TL zam geldiğini (cihaz başına ortalama 200 TL) bu sebeple almadıklarını söylediler.

• Beğen
Buna bende katılıyorum. Bence bu soruna odaklanmak lazım. Benim elimde 16 takım set var yatıyorlar. Dyk kurslarını açmak olmalı mesele
Aynen arkadaşlara katılıyorum, lise ise bilemem ama ortaokulda haftada 2 saatlik BT dersinde arduino ile çalışmak 30 kişilik sınıfta pek mümkün görünmüyor.
Dyk olmazsa cihazlar çürüyecek.

DYK olmazsa elimizdeki kartlar çürüyecek kesinlikle katılıyorum. Elimde 10 kişilik Arduino set var. İki yıldır bekliyoruz . Hiç bir şey değişmiyor .

Bence bu yorumunla sen ideoloji kasmışsın hocam arduino pahalı demenin neresi ideoloji.

Buna bende katılıyorum. Bence bu soruna odaklanmak lazım. Benim elimde 16 takım set var yatıyorlar. Dyk kurslarını açmak olmalı mesele
halk eğitim bünyesinde de açılabiliyor dyk şart değil. halk eğitim size derki 10 ve üstü kursiyerini bul gel planını getir malzemende varsa ooohh yemede yanında yat hemen açarlar size.
onlarda yok bizim kontejan kurs falan dolu derlerse gönüllü olarak açabilirsiniz fahri olarak ilgili öğrencilerle malzemeleri eritirsiniz en azından demode olup çöpe gitmeden işe yaramış olurlar sizde hayır işlemiş olursunuz.

Bence bu yorumunla sen ideoloji kasmışsın hocam arduino pahalı demenin neresi ideoloji.
daha da pahallı olacak çin 2 yıl boyunca avrupaya elektronik devrelerde kullanılan hammadeleri ihraç etmeyeceğini duyurdu kendilerinin ihtiyaçları varmış

Dyk kurslarının geri gelmesini talep etmek gerekirse mücadale etmek yerine halk eğitim bünyesinde açabilirsiniz demek enteresan olmuş

Alibaba, dealextreme gibi sitelerden yada çin veya tayvandan aracılarla toplu sipariş verilir, bir tanıdık bularak gümrükten kaçak giriş yaptırabilir yada limana yaklaşmadan denize atılan konteynırı, dernek üyeleri iyi bir operasyonla karaya çıkartılır.. temiz iş. Maliyetine el altından satabilir....
;);););)

Şaka bir yana hani olmazda, bu ürünlerde bakanlık baskısıyla gümrük kaldırılabilir, deneyap kartların okullarda ücretsiz dağıtılması sağlanabilir... bunlar imkansız olmasa da imkansıza yakın.. Düşününce hoşuma gitti.

Şaka bir yana hani olmazda, bu ürünlerde bakanlık baskısıyla gümrük kaldırılabilir, deneyap kartların okullarda ücretsiz dağıtılması sağlanabilir... bunlar imkansız olmasa da imkansıza yakın.. Düşününce hoşuma gitti
Deneyapkart Arduino set fiyatına. Yerli(parçaları bilemiyorum) fakat, o da pahalı.
MEB üretsin iyisi mi, MEBduino Kart... :D:)

aurdino ile uğraşmayı keserek işe başlayabilir mesela. bt sınıflarının daha verimli kullanılması konusunda dernek sıfatıyla bir sürü görüşme yapılmış. 50 kişilik sınıfları 14 bilgisayarlı odalara tıkınca aurdino ile ne yapılıyor mesela.

arduinoyu türkiye ye ilk getiren bte derneği dir. Artık yeter bıraksın arduinoyla uğraşmayı :)) bune yav buramıza kadar geldi. :))

(tabiki envai çeşit problemimiz var da...) hocam nacizane önerim, dernek başkanını arayınız. Muhakkak önerilerinizi dinleyecektir.

Geri