Arabaya lastik onerisi

Kodla Büyü
Lastik etiketinde yazan değerlere uygun lastik alınız. Kaygan zeminde c mi yoksa a mı almış. Yakıta katkısı nedir. Şahsen zeminde tutunma kısmı benim için daha önemli. O kısma bakıyorum. Petlas AB lastik etiketi derseniz uygun lastik bulabilirsiniz.

Arabada orjinal lastik kodu
215 70 16 C ancak bu lastik uretilmiyor
Bende en uygun olarak
215 65 16 C alacagim.
Petlas kampanyada oldugu icin ne dersiniz

Kampanyalı diye ucuza kaçmayın hocam. Ayrıca Aracınızın birebir ölçülerinde lastik kullanın.

Güzel lastik 5 yıl aynı lastiği kullandım 10 gün önce değiştirdim bu sefer Falken aldım yorumlar iyiydi bende taktıktan sonra çok memnun kaldım artık ileride ne olur bilemiyorum.
Yeni lastiğim.
https://www.hepsiburada.com/falken-...tik-uretim-2019-p-HBV00000C84NM?magaza=weblas

Hocam Dunlop-Falken benim memlekette üretiliyor Çankırı'da, hatta kardeşim fabrikasında teknisyen olarak çalışıyor. 2 senedir ben de Falken Ziex 914 Ecorun kullanıyorum (205-55-R16 lastik ebadı Focus aracımda) aralarında fark varmı diye sordum biradere, hiçbir farkı yok aynı lastik sadece marka farkı, Dunlop daha çok dış pazar için, Falken daha çok iç pazar için üretiliyor, hatta Falkenin bazı modellerde yanak tellerini bir sıra fazla atıyoruz, malum ülkemizde çukur, kasis, bozuk yollar fazla, lastik daha uzun dayansın diye dedi.
Ben kullanıyorum çok memnunum, yol tutuş, ses, fren mesafesi tatmin edici. Bundan önce Goodyear Efficentgrip kullanıyordum çok hoşuma gitmemişti.
Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye edebilirim, seçeneklerine Falken de ekleyip araştırsınlar.

Hocam araç lastiği en kralıda olsa 2 sene sonra bozulmaya başlıyor çok para vermeye değmez ki standart lastikler arasında öyle ahım şahım bi fark yok lastik testlerini karşılaştırırsanız (duruş mesafesi yol tutuşu) standart lastiklerde çok fazla bi fark yok ki petlas bizim ülkemizde bizim yol koşullarımıza göre üretiliyor .Yerli mala destek verelim ki daha iyisini ürete bilsinler.

Hocam Dunlop-Falken benim memlekette üretiliyor Çankırı'da, hatta kardeşim fabrikasında teknisyen olarak çalışıyor. 2 senedir ben de Falken Ziex 914 Ecorun kullanıyorum (205-55-R16 lastik ebadı Focus aracımda) aralarında fark varmı diye sordum biradere, hiçbir farkı yok aynı lastik sadece marka farkı, Dunlop daha çok dış pazar için, Falken daha çok iç pazar için üretiliyor, hatta Falkenin bazı modellerde yanak tellerini bir sıra fazla atıyoruz, malum ülkemizde çukur, kasis, bozuk yollar fazla, lastik daha uzun dayansın diye dedi.
Ben kullanıyorum çok memnunum, yol tutuş, ses, fren mesafesi tatmin edici. Bundan önce Goodyear Efficentgrip kullanıyordum çok hoşuma gitmemişti.
Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye edebilirim, seçeneklerine Falken de ekleyip araştırsınlar.
Ben lastiği çok beğendim. Artık ileride nasıl olur bilemiyorum siz zaten kaynağından bilgi almışsınız bizde öğrenmiş olduk daha iyi oldu.:)

3. Aracım ve ilk aracımdan beri lassa kullanıyorum yazlık kışlık. Yazlık olarak greenways kullanıyorum ve ıslak zemin performansı B, yakıt tüketimi C. Yakıt tüketimine etkisini gerçekten gördüm. İlk olarak attracta kullandım üretimini bitirip Greenways e geçmişler ve yazın farkı gördüm. Özellikle uzun yolda olumlu yönde yüzde 10-15 gibi farkı gördüm.

Petlasta iyidir belki ama kullanmadım. şunu biliyorum ama arkadaşım sıfır araç aldı üzerinde pahalı marka lastikler vardı küçük bir çukurda ve kaldırıma sürtme ile balonladılar. Petlas aldı daha sert çukura düşmede falan etkilenmedi diğeri gibi.

Aynı durumu bacanağım yaşadı bizim ülkeye uygun değil bu lastikler dedi. Performansı ve sesi iyi ama malum yollar diyor o da.

petlas değil de lassa driveways de olabilir, falken ile fiyatları yakın
arka sağ lastiğim yıprandı. Almışken arka latikleri değiştireyim dedim. 205/60/R17 ebatlarında satın almayı düşünüyorum. Şimdkiler 4 mevsim ama ben yaz lastiği düşünüyorum. Çünkü ses çok oluyor 4 mevsim cinsinde.. Ne önerirsiniz hocam?

arka sağ lastiğim yıprandı. Almışken arka latikleri değiştireyim dedim. 205/60/R17 ebatlarında satın almayı düşünüyorum. Şimdkiler 4 mevsim ama ben yaz lastiği düşünüyorum. Çünkü ses çok oluyor 4 mevsim cinsinde.. Ne önerirsiniz hocam?

hocam ben de araştırıyorum, orta segmentte f/p ürünü olarak falken dunlop ve sava var tercih edilebilecek. Sanırım falken tercih edeceğim, ze310 modeli

Bende lastik alma aşamasındayım daha önce Petlas kullandım dişleri 3. Yılda 25000 km yol yaptım lastik dişleri eskimemesine rağmen çatlama yaptı sert lastik dışarıdan sağlam görünüyor eskimiyor gibi ama öyle değil Lassa da Petlas gibi sert lastik ıslak zeminde hiç iyi değil kış lastiği olarak kullanıp çok memnun kaldığım Nokian lastiklerin yaz lastiği olan wetproof modelini çok araştırdım sanırım alacağım etiket değerleri ve test sonuçları fiyatına göre çok iyi yumuşak lastik...

Geri