Arabamı çizdiler:(

Kodla Büyü

yalcintasin

Site Gezgini
arkadaşlar öğrencinin biri arabamın her iki tarafını da boydan boya çizmiş.Acaba karakola şikayet etsem çizen öğrenciye ne gibi bir yaptırımları olur. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldumu?

bizim bir arlkadaşa olmuştu. polisler umursamadılar. "boşver hocam bulsak bile şikayet etsen ne olacak, savcılıkta geri salacaklar vs" demişlerdi.

malesef öğrencilerin öğretmenin arabası çizmesi olayı sanki gelenekselleşmiş bişey gibi oldu..
şeytan diyo sen de tut o öğrencileri ve çiz!...

öğrencinin yaptığından kesin eminmisiniz hocam.
ispat edebilecekseniz 1 sn bile durmayın hemen polise söyleyin
ispatlayabilirseniz ailesi verilen zararı ödemek zorunda kalır. ve ailesi bu cezayı ödeyince çocuktan acısını çıkartırlar bir daha bu öğrenci böyle şeylere cesaret edemez öncelikle ailesinden çekinir ve ailesininde aklı başına gelir çocuğuna sahip çıkmayı öğrenir.
bu öğrenci akılsız biri olduğu anlaşılıyor.
kısaca baltayı taşa vurmuş 8)

hocam araban eğer kaskoluysa mutlaka git şikayet et... kasko parayı çizen kişiden alıyor..mahkemede siz sadece şahitlik yapıcaksınız...

erdogan_y' Alıntı:
öğrencinin yaptığından kesin eminmisiniz hocam.
ispat edebilecekseniz 1 sn bile durmayın hemen polise söyleyin
ispatlayabilirseniz ailesi verilen zararı ödemek zorunda kalır. ve ailesi bu cezayı ödeyince çocuktan acısını çıkartırlar bir daha bu öğrenci böyle şeylere cesaret edemez öncelikle ailesinden çekinir ve ailesininde aklı başına gelir çocuğuna sahip çıkmayı öğrenir.
bu öğrenci akılsız biri olduğu anlaşılıyor.
kısaca baltayı taşa vurmuş 8)
hocamın durumu bilmiyorum ama bizim arkadaşın arabasına çocuk adını yazmış kocaman harflerle :verymad: ertesi gün okulda itiraf bile ettirmişler.a

unreal09' Alıntı:
hocam araban eğer kaskoluysa mutlaka git şikayet et... kasko parayı çizen kişiden alıyor..mahkemede siz sadece şahitlik yapıcaksınız...
hocam araba hem kaskolu hemde zaten binadaki çocuklardan görenler var eşimde kaçarken görmüş zaten.
zaten küçük bişey olsa umursamazdım ama 2 tarafı komple çizilmiş. pasta cilayla falan çıkacak bişey değil.
ilgilendiğiniz için teşekkürler

Merhaba arkadaşım.
Geçmiş olsun aynı seyi bende yasadım üstelik araç bana ait bir araç degildi.Ailesini cagırdım dedimki sizi sikayet edicem zararı ödetene kadar pesinizi bırakmam dedim.Adamlar söyle dediler ne yaparsanız yapın canımızı mı alıcaksınız.Velilerden birsii ben oglumu alıcam götürcem dedi günlerce okula göndermedi.Sonra ben kendimi suclu hissettim vicdan azabı cektim.Pasta cila masrafım sırf 100 lira ki yüzde 50 si ancak kapandı.Ama elden ne gelir.?
Benim calıstıgım cevrelerde tehlikelidir biraz o nedenle bulasmak istemedim siz genede düşünün..Ama ibreti alem icin bu cocukları günlerce arabanın basında asker nöbeti tutturdum istisnasız her tenefüs.Siz de böyle bir yöntem deneyebilirsiniz en azından bundan sonrası olmaz..

Olay nerede oluyor kardeş. Bu arada da geçmiş olsun.
Benim aracım kaskolu değil, onun için bir gözüm arabada oluyor okulda iken. Ama sen rahatsın o yöndren dert etme. :+1:
Canın sağolsun...

onalara "öğrenci" demiyorum ben! Onlar hakkında söz sarfiyatının israf olduğu gereksiz ergenler. Sanki benimle beraber o arabanın taksidini ödemişler! Daha da derim de "public" bir forum burası...

aynısı benimde başıma geldi ,maalesef istanbulda bu tarz olaylarla çok karşılaşıyorum ,ilk başlarda çok fazla takıyodum ama artık normal gelmeye başladı ,öğrenci çizmese bile otoparkta,yolda ,kapının önünde ,3-5 dakika park ettiğiniz bir yerde bile karşılaşabileceğiniz bir sorun bu ,genelde servet düşmanları yapıyo bunu fakat zenginlere filan yapmazlar korkarlar öyle range roverları veya mercedesleri çizdiklerini görmedim ben ,bu olayda en iyi yöntem öğrencinin ailesiyle konuşmanız olacaktır ailesi kabul etmezse durumu işiniz zor gibi ama yinede bir avukata danışın derim ben ,ayrıca pasta cila fayda etmiyosa korkarım araç boyanacaktır ve bu da aracın değerini düşürecektir en kötüsüde bu

hocam ne olursa olsun karşılıksız bırakma. adi ve cahil insanlara ses çıkarmadıkça tepemize çıkmaya devam edecekler. bugün arabamızı çizerler yarın cüzdanımızı yürütürler, ondan sonra evin camını kırarlar. nereye kadar?

Unutmayalım tölerans töleransı doğurur. Siz haklısınız ve hakkınızı aramalısınız bence.

Geçmiş olsun

Hürmetler

Bir de şöyle düşünelim: sizin çocuğunuz o öğrencinin babasının aracını çizdiğinde meydana gelecekler ne olurdu?

valla beni sevmeyen bir öğrencimde çizcem falan filan demişti. Daha icraat yok yemez yani. :D Çizmesi benim için hiç sorun değil para verilir yapılır. Öyle birşey yaparsan seni okulda gördüğüm heryerde sebepsiz yere döverim şamar oğlanı olursun. Dayağımda çok pistir zaten biliolar :D Zaten annesi babası ilgisiz çocuğun. Hocam ispatlayacakbileceksiniz verin cezasını cezasız kalmasın.

Hocam p.tesi velisiyle görüşeceğim eğer masrafı karşılarsa davacı olmayacağım ama eğer yanaşmazlarsa davacı olacam.zaten arabayı mayıs ayında almıştım. arabamda opel vectra yeni olanlardan.bu arabayı almak için bütün birkimimi ortaya koymuş üstüne kredi çekmiştim.
Allah hiçbir meslektaşıma böyle bir olayı yaşatmasın.

burada arabaya verilen zarar çok önemli değil bir şekilde zarar giderilir. daha vahim olan bunu bir öğrencinin yapması. Eğer öğrenci herhangi bir şekilde cezalandırılıp bu yaptığı davranışı yüzünden pişman olmazsa, bu tür olaylara duyarsız kalınıp taviz verilirse sonraki zamanlarda bu tür öğrenciler nasıl olsa bize bişey olmuyor diye düşünüp keyfi olarak çevreye zarar vermeye devam edecek, çevreye ve kendisine geri dönüşü olmayan zararlar verecek ki bu daha kötü. bu tür öğrenciler tespit edildiği an gerekli önlemler alınarak(ceza,ailesi ile konuşma rehberlik birimine yönlendirme vs.) öğrencinin geleceğini kurtarmak gerekiyor.malum bu yaşlarda ki çocuklar bazen ne yaptıklarının farkında olmuyorlar. ve bu davranışları alışkanlık haline geliyor. hırsızlık gibi.
özellikle meslek liselerinde öğretmenlerin öğrenciler tarafından bıçaklandığını biliyoruz bu tür olayların sebebi öğrencilerde bu davranışlar görüldüğü ilk zamanlarda gerekli önlemlerin alınmaması ve duyarsız kalınmasıdır.

benim arabayı da çizdiler ama işin ilginç yanı kimin çizdiğini bilmiyorum. öğrencide olabilir sokak serserisi de olabilir.
kim çizdiyse öbür tarafta hakkımı alacağım. kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. emek düşmanları

geçen gün taksinin biri de benim arabaya vurup kaçmış....

sarı sarı çöküntüler var arabamda......

hocam ; geçmiş olsun.....

ne diyelim ; Allah daha büyüğünü vermesin....

ulen bi kamera icat edecem nerden dokunurlarsa arabaya o tarafın fotoğraflarını çekecek.... dokunan neye uğradığını şaşıracak

Bende bi keresinde, arabamı başka bir apartmanın önüne bırakmıştım. Ama yer devletin yeri, apartmana ait değildi. 2 gün sonra gittiğimde, arabanın tekleğinin biri indirilmiş, benzin açılıp,kapağı yamultulmuş ve silecekler kullanılmaz halde kıvrılmıştı. Sırf apartmanlarının önü diye yapmışlar. 1 saat için park edene bile aynı şeyi yapıyorlarmış.
Şiyaket etmek için polisi çağırdım. Parmak izi almaya üşendiler, çok masrafınız olmaz dediler, isterseniz karakola gidip şikayet edin. Eğer şikayet ederseniz, onlarda size manevi tazminat davası açar dediler:)

scent2' Alıntı:
Bende bi keresinde, arabamı başka bir apartmanın önüne bırakmıştım. Ama yer devletin yeri, apartmana ait değildi. 2 gün sonra gittiğimde, arabanın tekleğinin biri indirilmiş, benzin açılıp,kapağı yamultulmuş ve silecekler kullanılmaz halde kıvrılmıştı. Sırf apartmanlarının önü diye yapmışlar. 1 saat için park edene bile aynı şeyi yapıyorlarmış.
Şiyaket etmek için polisi çağırdım. Parmak izi almaya üşendiler, çok masrafınız olmaz dediler, isterseniz karakola gidip şikayet edin. Eğer şikayet ederseniz, onlarda size manevi tazminat davası açar dediler:)

oha derim hele manevi tazminat davası

bugün benim başıma geldi.stadyum tören provası için okulun ara sokağına arabayı koyduk arkadaşla. çocukları toplayıp geçirirken bir batım bizim hürmet edip saygı duyduğumuz mahallenin amcası 1938 doğumlu elinde tornovida gizli bir şekilde benim arabanın kapıyı çiziyor. gittim dede ne yapıyorsun ben bişi yapmıyorum dedi, eve kaçtı. benim ve arkdaşın arabasının arka kapılar derinden tornovida çiziği oldu. sonra ordaki komşular vs hepsi hocam daha öncede çiziyordu dediler herkes şikayetçi olunda başkasına yapmasın dediler. bizde gidip şikayetçi olduk, ifade vs derken sonuç ne olur dedik. amcayı alıp önce karakol sonra savcılık ifadesi dava açılır dediler. en son kaskolar dava açar ve parayı alır ondan dediler. vicdanımız elvermedi o yaştaki birini mahkemede süründürmeye. Allah ın dan bulsun dedik ama polislerinde uyarmasını istedik. sağolsun onlarda eve gidip uyardılar olan 2 arabanında sol arka kapılar oldu.çiziksiz arabamın nazar boncuğu oldu :(

mahkemeye arabamın değer düşmüştür die dava açarsan çocuğun velisi aracı piyasa ederinden almak zorunda kalır.
işin özü budur sağlam bir avukata bakar sadece.

hipopotam' Alıntı:
mahkemeye arabamın değer düşmüştür die dava açarsan çocuğun velisi aracı piyasa ederinden almak zorunda kalır.
işin özü budur sağlam bir avukata bakar sadece.
arabayı almak zorunda değilde bilirkişi raporu doğrultusunda değer kaybını ve mahkeme masraflarını karşılıyorlar. ben Allah a havale ettim yaşından dolayı

eğitimde geldiğimiz noktanın en vahim özetidir bence bu.biz öğretmene bakmaya cesaret edemezken en ufak bir problem yaşadığınız öğrenci neler yapıyor.bunu yaparken de bırakın artık korkmayı en ufak bir utanç duygusu taşımıyor.ahlaki olarak nereye geldiğimizin en büyük kanıtı...hala da öğrenci ve velilere destek vermeye, öğretmeni ezmeye devam etsinler...benim de başıma birkaç kere geldi.ancak artık umursayıp da canımı sıkmıyorum.çünkü bunları yapanlardan ziyade bu fırsatı verenlere sormak lazım.onlarla da diğer tarafta görüşürüz nasılsa...

Öncelikle veliyle görüşün..Eğer sorun çıkartırsa kesinlikle şikayet edin Sayın Hocam..

Öncelikle geçmiş olsun hocam. 1 sene önce öğretmen arkadaşımın başına aynı olay gelmişti. Okulun önünde çizmişler güvenlik kamerasını taradık ve bulduk çocuğu, babası ile görüşmüş öğretmen arkadaş. Babası "bakalım ne yaptın çocuğumada çizdi" diye cevap vermiş. Sonra ne yaptılar bilmiyorum o ara tayinim çıkmıştı. Bizim işler zor çocuğa bağırsan şakayla karışık hemen arabanız nerde hocam diyorlar. Çok şükür başıma böyle bir olay gelmedi.

Geçmiş olsun hocam, çok sıkıcı bir durum.

Benimde arabama park halindeylen okula tatbikata gelen itfaiye aracı çarpmıştı :(
Daha alalı 1 ay falan olmuştu

Geri