Araba tavsiyesi.

Kodla Büyü

alikozan

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
80bin kilometrede de aldığım 2005 model Nissan almera aracım var. 10 yıldır kullanıyorum şu an 170bin de. Arabamdan çok memnunum. Bu 10 yıllık süre içinde rutin bakimlar haricinde hiç sanayiye uğramadım. Beni hiç üzmedi. 36 lt LPG ile şehir içinde 375km rahat gidebiliyorum. Ama artık yaşlandığı için değiştirmeyi düşünüyorum. Toyota Corolla hybrid almayi düşünüyorum. 900-950 bin arasi bütçem var. Şu an ki arabam gibi sorunsuz, yakıt cimrisi başka bir araç öneriniz olur mu. Corolla doğru seçim mi. Arabayi genellikle sakin kullanırım. O nedenle uçsun kaçsın gibi bir derdim yok. Değerli fikirlerini paylaşan herkese şimdiden teşekkür ederim.

6 yıldır dizel otomatik corolla sahibiyim. Corolla sizin istediğiniz gibi. Öyle uçup kaçmaz, bakımdan bakıma servise gider. Tam aile arabası. Hybrid hakkında tecrübem yok hocam.

Siz yılda 9bin km yol yapıyorsunuz.Hybrid için 1.8 motor sebebiyle mtv çok fazla odeyeceksiniz ve 9binkmde bu fazla mtv odemesini telafi edemeyeceksiniz.Madem sakin kullaniyorsunuz yine lpgli corolla veya lpgli civic alın.

Siz yılda 9bin km yol yapıyorsunuz.Hybrid için 1.8 motor sebebiyle mtv çok fazla odeyeceksiniz ve 9binkmde bu fazla mtv odemesini telafi edemeyeceksiniz.Madem sakin kullaniyorsunuz yine lpgli corolla veya lpgli civic alın.
Hocam ilk etapta ben de sizin gibi düşündüm. Yorumunuza kesinlikle katılıyorum. Ama aynı yıl ve km bazında diğer Corollar garip bir şekilde hybridlerden daha pahalı malesef. Bu nedenle hybride yönelmiştim. Hala kararsizim.

Bende anlamıyorum. Bu ara herkes tiggo 7 veya 8 alıyor. Çok mu fark ediyor

2023 seat ateca vardı sıfır km
150 beygirdi
harika torku vardı
300 bin faizsiz kredi desteği vardı 1 yıl ödemeli aylık 25 25
1420 liraya vereceklerdi
7 ileri otomatik vitesti
harikaydı
almadım salak gibi
şimdi aynı araba 1800 lerde ve destek mestek yok
yanlış taptım
süper araba tavsiye ederim