Antalya'da Formatörlük Uzatılmayacak

Kodla Büyü
tes hocam tam ekvatora denk gelmişim fazla olsaydım tayin isterdim norm fazlası ogretmenlere yer değiştirme hakkı veriliyor

ben elazığda görev yapmaktayım henüz bizde böyle bi durum yok fakat gelecek seneden itibaren bizdede aynı durumun olacağını görmek çok zor değil. sesimizi bir şekilde duyurmalıyız ama sayın bakan malesef bu konuda pek açık değil bu günlerimizide arayacağımız aşikar malesef.

tcoalngsau' Alıntı:
EN ETKİLİ VE VURUCU TEPKİ TÜM TR de WEB SİTELERİNİN KARARTILMASIDIR..ama gelin görünki böyle bir haraketin olması imkansız gibi..herkes ayrı telden..sesimizi en iyi bu şekilde duyururuz.

Hocama katılıyorum tüm web sitelerini karartalım

mzuğa' Alıntı:
bogualp' Alıntı:
6 saat dersim var norm kadro fazlası gorunmuyorum sistemde.. acaba ne zaman norm fazlası durumuna duseriz..norm için en az kac saat ders olması lazım okulda arkadaslar. 10 diyen var 6 diyen var benim bildigim 15 saatin altı norm fazlası olmazmı??

hocam 6 saatin altı norm fazlası görünüyor.

eğer il ilçe merkezindeyseniz 15 saatin altı köy belde ksabadaysanız 6 saatin altı norm fazlasıdır.

Bir ara Beden Eğitimcilerin ders saati 2 den 1'e düşürüldü onlar sessiz kalmayıp eylem yaptılar ve ders saatlerini geri aldılar. Bizim de tek yapmamız gereken bu gibi görünüyor.

Arkadaşlar bugün Müdürümle sendikadaki arkadaşlarla görüştük. Antalyaya gelen yazının tüm milli eğitimlere gönderildiği sadece Antalya'da hemen uygulamaya başlandığını söylediler. Görüşmeleri sürüyormuş. Yani anladığım kadarıyla seneye hiç bir ilde formatör öğretmen görevlendirmesi yapılmayacakmış.

arkast' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:
EN ETKİLİ VE VURUCU TEPKİ TÜM TR de WEB SİTELERİNİN KARARTILMASIDIR..ama gelin görünki böyle bir haraketin olması imkansız gibi..herkes ayrı telden..sesimizi en iyi bu şekilde duyururuz.

Hocama katılıyorum tüm web sitelerini karartalım

kesinlikle.
çok etkili bir çözüm olur.

ya arkadaşlar ii güzel de benim de görevlendirmem yapılmadı. Muratpaşadaki bütün formatörler beni tanır. uzun süredir formatörlük yapıyorum. 2-3 ilde de yaptım. ben de mağdur oldum bu durumdan. burada bizim yapabileceğimiz pek fazla bir şey yok. sadece dersimize girer çıkarız. tamirat ve bakım işlerine asla karışmayız. asıl bir şey yapması gerekenler il ve ilçelerdeki ebitefolar. müdürlerle aynı yerde çalışanlar onlar. bu durumu bir şekilde çözmesi gerekenler ve yapabilecek olanlar onlar. bu ipğtal olayının aslı. kendi okulunudan başka bir yerde görevlendirme yapanlar için aslında bakanlığın isteği. yani şöyle x okulunda bir öğrt. proje adı altında il veya ilçe miili eğitimlerde geçici görevlendiriliyor. kadrosunun olduğu okulda o öğrt. yerine birini bulmaya çalışıyor. aslında bakanlığın istediği bu gibi durumlar. ancak bizim formatörlerimizin büyük bir çoğunluğu kendi okullarında görev yapıyor. bu durumu müdürümüze ebitefoların anlatması gerekli. ildeki serkan beye sesleniyorum. burayı okuyordur bence

burcu_n' Alıntı:
Bir ara Beden Eğitimcilerin ders saati 2 den 1'e düşürüldü onlar sessiz kalmayıp eylem yaptılar ve ders saatlerini geri aldılar. Bizim de tek yapmamız gereken bu gibi görünüyor.
hocam kuru eylem yapmadılar il-ilçe lig heyetlerini oluşturmadılar, hiçbir müsabaka yapılamadı.

enteresan oldu bu durum, sizde en azından ders var.bende o da yok. yarın okula gelsem mi gelmesem mi diye takılıyorum kendi kafamda

benden duymuş olmayında bazı olumlu gelişmeler olduğu kulağıma geldi
tabi olsa ne yazar olmasa ne yazar umurumda bile değil bizi bu hale soktuktan sonra ya aslında olursada kabul edesim yok doğrusu arkadaşlar
sanki minnet duyar gibi vermeleri yok mu
bazen kurummu değiştirsem diyorum

celiksd' Alıntı:
zamanı nasıl geçiriyorsunuz ders yok formatörlük yok

oturarak geçiriyorlardım hocam.BT cilerin olarak %90 nı her zaman ki
oturur birilerinin birşey yapmasını bekler biliyor olmalısınız.

Alanyadaki Norm fazlası öğretmenleri ticaret meslek lisesine görevlendirmişler kaymakamlıktan yazı bekleniyor. Dün Sube müdürüyle görüştüm dedim ki eylül ayında bilgisayar öğretmenlerinin hepsi norm fazlası olucak o zaman ne yapacaksınız yapacak birşey yok bizde bilmiyoruz ne yapacağımızı şimdilik maaş karşılığınızı doldurmak için norm fazlalarını dönem sonuna kadar görevlendirdik. dedi. Allah sonumuzu hayır etsin.

Bakanlık bizi ne yapacağını şaşırmış durumda. Bari kurum değiştirmemize (farklı bakanlıklara geçiş) izin verseler. Onlar da kurtulsa biz de..

hocam ne olacağımız belli.maaş karşılığını dolduramadığımız için okulları hayat yapıcaz 21:00 e kadar kalıcaz

edacomü' Alıntı:
hocam ne olacağımız belli.maaş karşılığını dolduramadığımız için okulları hayat yapıcaz 21:00 e kadar kalıcaz

Malesef bende bunu yapacaklarını düşünüyorum. Antalya'da ki arkadaşlara Allah kolaylık versin. Bu duruma sesimizi çıkarmayan biz diğer illerede akıl fikir versin.

beni de görevlendirme müdür yardımcısı yaptılar..dönem sonuna kadar böyle geçecek.. bakalım seneye ne olacak??? düşün, düşün, düşün genee aynıı....

Bakanlık gerçekten "Okullar Hayat Olsun" projesinin tutacağına inanıyor mu acaba!? Günümüzde insanlar kendi istekleriyle, hatta ücret ödeyerek gittikleri kursları bile 2-3 hafta sonra aksatmaya başlıyorlar, sonunu getiremiyorlar. Vatandaşın, bedava olan ve akşam, yani gün yorgunluğunu üzerinden atamadıkları bir zaman dilimini veya dinlenmek istedikleri hafta sonlarını kursa ayıracağına inanıyorlar mı? Açıkçası ben, ilk iki haftadan sonra kursiyer sayısında çok büyük bir azalma olacağını düşünüyorum.

BlueEagle' Alıntı:
Bakanlık gerçekten "Okullar Hayat Olsun" projesinin tutacağına inanıyor mu acaba!? Günümüzde insanlar kendi istekleriyle, hatta ücret ödeyerek gittikleri kursları bile 2-3 hafta sonra aksatmaya başlıyorlar, sonunu getiremiyorlar. Vatandaşın, bedava olan ve akşam, yani gün yorgunluğunu üzerinden atamadıkları bir zaman dilimini veya dinlenmek istedikleri hafta sonlarını kursa ayıracağına inanıyorlar mı? Açıkçası ben, ilk iki haftadan sonra kursiyer sayısında çok büyük bir azalma olacağını düşünüyorum.

Aynı fikirdeyim. Parasız iş DEĞERSİZDİR.

kerasus' Alıntı:
Alanyadaki Norm fazlası öğretmenleri ticaret meslek lisesine görevlendirmişler kaymakamlıktan yazı bekleniyor. Dün Sube müdürüyle görüştüm dedim ki eylül ayında bilgisayar öğretmenlerinin hepsi norm fazlası olucak o zaman ne yapacaksınız yapacak birşey yok bizde bilmiyoruz ne yapacağımızı şimdilik maaş karşılığınızı doldurmak için norm fazlalarını dönem sonuna kadar görevlendirdik. dedi. Allah sonumuzu hayır etsin.

hocam kaç öğretmen görevlendirildi.birde isimleri bellimi acaba? pm de atabilirsiniz

tabi olsa ne yazar olmasa ne yazar umurumda bile değil bizi bu hale soktuktan sonra ya aslında olursada kabul edesim yok doğrusu arkadaşlar

servet' Alıntı:

bu ne amaçla yazılmış bir mesaj anlamadım :) nedemek istedin hocam bi açarmısın benden duymuş olmayın ama diye başlıyosun sorada istemiyorum ne olursa olsun :puhaha: şaşkınlıktan heralde

erkutalp' Alıntı:
servet' Alıntı:

bu ne amaçla yazılmış bir mesaj anlamadım :) nedemek istedin hocam bi açarmısın benden duymuş olmayın ama diye başlıyosun sorada istemiyorum ne olursa olsun :puhaha: şaşkınlıktan heralde
kurulmuş saat gibi dünden beri tekrarlıyor

Antalya'da garip olan şu ki; haziran'a kadar bütün görevlendirmeler bitecek denip formatör görevlendirmelerini uzatmıyorlar.sonra bu öğretmenleri müdür yard. veya başka okula görevlendiriyorlar..yani görevlendirme yapılmayacak denip başka görevlendirme yapıyorlar..İlginç..

memoras' Alıntı:
erkutalp' Alıntı:
servet' Alıntı:

dün bu mesajı yazdım kimse yorum yapmayınca yeniden yazdım bakın başarılıda oldum sayılır en azından fark edildi
beni anlamayanlarıda :puhaha: cidden ben anlamıyorum yazdıklarımdan hangisi anlaşılmadı
1.Sağlam bir duyum aldım tam teyit edilmediği için bunu kulağıma geldi (burda mecazen kesin değil anlamı var)
2.olsa ne olur olmasa ne olurda sinirlerimizi o kadar bozdularki aslında olsa bile sevinmeyecem anlamı var
3.yalvararak formatörlüğü verdiriyormuşuzda kendilerine minnet(aç bak sözlüğe herşeyi benden bekleme kurulmuş saat) duyacakmışız anlamı var
4. bu kurumdan ve halledilemeyen sorunlarından sıkıldım değiştirme konusunda birazda alaylı ama kararsız bir kurum değiştirme isteği söz konusu
evet sevgili kurulmuş ...... saat sen nasıl sınav kazandın anlamadım :puhaha:
bunlarda anlaşılmayacak ne var

hergün okula geldiğimde ilk karşılaştığım arkadaşlarım nasılsın diye soracaklarına ne olacak bu bilgisayar öğretmenlerinin durumu diye soruyolar. bir zamanlar futbol takımlarına soruyorlardı şimdi bize soruyolar. GICIK OLUYORUM YAAAA

servet' Alıntı:
memoras' Alıntı:
erkutalp' Alıntı:
servet' Alıntı:

dün bu mesajı yazdım kimse yorum yapmayınca yeniden yazdım bakın başarılıda oldum sayılır en azından fark edildi
beni anlamayanlarıda :puhaha: cidden ben anlamıyorum yazdıklarımdan hangisi anlaşılmadı
1.Sağlam bir duyum aldım tam teyit edilmediği için bunu kulağıma geldi (burda mecazen kesin değil anlamı var)
2.olsa ne olur olmasa ne olurda sinirlerimizi o kadar bozdularki aslında olsa bile sevinmeyecem anlamı var
3.yalvararak formatörlüğü verdiriyormuşuzda kendilerine minnet(aç bak sözlüğe herşeyi benden bekleme kurulmuş saat) duyacakmışız anlamı var
4. bu kurumdan ve halledilemeyen sorunlarından sıkıldım değiştirme konusunda birazda alaylı ama kararsız bir kurum değiştirme isteği söz konusu
evet sevgili kurulmuş ...... saat sen nasıl sınav kazandın anlamadım :puhaha:
bunlarda anlaşılmayacak ne var
senin psikolojik durumunu erkutalp arkadaş gayet iyi açıklamış:) kendine dikkat et

Bugün Kaş'ta müdürler toplantısı yapıldı. sonuç olarak formatörlük falan yok 15 saati dolduracak şekilde idari görevlendirme verilecek ve bu yıl bu şekilde tamamlanacak. formatörlükler kesinlikle yenilemeyecek. duyum aldım falan demeyin. bu duyum değildir haberiniz olsun

Geri