(anket)parasını en çok hak eden laptop markası

Kodla Büyü
suleyman45' Alıntı:
Herkes kendi bindiği arabayı övdüğü gibi bunda da kullandığı bilgisayarı över. :)

Ben Sony kullanıyorum ve Sony diyorum. :) 5,5 senedir kullanıyorum daha tık dediğini görmedim. (Sony Vaio VGN-Z 850G)

alakası yok hocam ben hp kullanıyorum..uzak durun almayın diyorum..

suleyman45' Alıntı:
Herkes kendi bindiği arabayı övdüğü gibi bunda da kullandığı bilgisayarı över. :)

Ben Sony kullanıyorum ve Sony diyorum. :) 5,5 senedir kullanıyorum daha tık dediğini görmedim. (Sony Vaio VGN-Z 850G)
Hocam her öğretmen bu markalardan birçoğunu ya kendisi için almıştır yada çevresindeki insanlardan biliyordur. bence de pişmanlık duyduğu bir markayı işaretlemez

suleyman45' Alıntı:
HP'lerin gerçekten baya adı çıktı. Özellikle de aşırı ısınma, kapanma, yüksek fan sesi ve bunlara bir çözümlerinin olmayışı...

Genel olarak her yerde Asus adı ön plana çıkıyor.

:+1: hp kullanıyorum katılıyorum hocam maalesef.

şarj da bozuluyor arkadaşımda da var aynı sorun. yazıcı üreten adam pcye geçerse bu olur :)

Sony --- kaliteli ve estetik olarak güzel ama fiyatta bu listenin başında
Toshiba --- sağlam, kaliteli ürünleri var, fiyatı sony'e göre biraz daha ucuz
Asus'un ise hem üsttekilere oranla fiyatı makul hem de kalitede onlardan kalır yanı yok... O yüzden parasını en çok hak eden bence Asus

Kesinlikle Lenovo Diyorum ; Çevremdekilere , okula , öğrencilerime , arkadaşlarıma ve bir çok insana 35-40 tane lenovo aldım hiçbir sorun yaşamadım.Kasa tasarımı , ergonomi , garanti şartları mükemmel seviyede.

Arkadaş her markanın uyumlu donanımlarla yapılmış iyi modeli de var, en iyi bildiğimiz markanın uyumsuz donanımlar yüzünden kötü laptopu da var. Bilgisayarlar el hüneri ile üretilmiyor ki işçileri daha çok emek veren markanın ürünü iyi olsun. Hepsi de çinde, çin malı parçalarla; giriş seviyesi, ofis bilgisayarı, oyun bilgisayarı, performans canavarı gibi farklı segmentlerde hem iyi hem de kötü işler çıkartıyor.

Türkiye'deki teknik servisinin kalitesine göre seçim yapacaksak o başka...

Lenova kullanıyorum memnunum... Anketten asus çıkmış şaşırdım açıkcası .. Asus çatlama yapıyor kenarından...

lenovo f/p olarak en iyi ürünlerden ve 1 yıldır kullanıyorum memnunum. touchpad i hemen soyuluyor malesef tek eksisi bu şuana kadar. garantisi bitmeye yakın göndermeyi planlıyorum touchpad değişimi için.

Şu an piyasada fiyat/performans olarak bakıldığında aldığı parayı en çok hakeden iki marka Asus ve Lonovo ikiside gayet güzel.. Kalite dersen bunlardan çok daha kaliteli makinalar var ama fiyatları çok uçuk malesef

Ankette LG seçeneğini göremedim.
6 senedir kullanmaktayım, sıkıntı yok.
LG tavsiye ederim.

lenovo 2 günde arızalı laptop diskini değiştirip geri gönderdi. Ayrıca bilgisayarın kasasının açılıp açılmamış olması da önemli olmuyor. Bir de 2 senedir kullanıyorum ve bataryası aldığımda 2 saat civarı giderken şimdi 1 buçuk saat civarı gidiyor. Lenovo her açıdan iyi bir makineymiş diyorum.

2010 şubattan bu yana lenovo kullanıyorum etrafımdaki kişilerede lenovo önerdim.2 kişiye asus aldırdım.daha özellikli görünen bilgisayar benim bilgisayarımda rahat bir şekilde oynadığım oyunu kasarak oynattı ondan sonra asustan soğudum. şuan alacak olsam tercihim yine lenovo olurdu sadece mause sol tuş bozuldu onun dışında problem yok batarya yarı performanslı olmasına ragmen çalışıyor

6 sen hp kullandım çok memnun kaldm. sevisine 1 kere işim düştü. garantisinin bitmesin 1 ay kala şarj cihazım bozulmuştu. telefon ettim eskisini ble sormadan adresime yenisini postaladılar. gayet iyiydi yani.

şimdi asus aldım 1 aydır kullanıyoum bakacağız artık asus nasılmış.

ben oyumu hp ye kulandım yani

Asus, Lenovo f/p olarak en ideal duruyor...

Acer, Casper, Hp uzak durulması gerekenler listesinde :D

Dell müşteri hizmetleri, destek-servis olanaklarıyla göz dolduruyor :)

4 yıllık Acer deneyimimden sonra MSI bana uzay gemisi tadı veriyor, MSI dedim o yüzden :p

5 yıldır Casper kullanıyordum. Lenovaya geçtim. Bence Casper Lonovadan kasa ve sağlamlık açısından çok daha iyi. Toshiba, asus da kullandım. Fazla para vermeye gerek yok. Bence parasını en çok hak eden casper.

asusu begenenler ucuz oldugu icin begenmis olmali dogrudur tercih sebebidir... ancak ekran menteseleri haric her yonuyle favorim olan bilgisayar dell dir.. hele şu servisin ayagina gelmesi yok mu bitiriyor beni :)

Lenovo bütçeme uygun en ıdaalı cok cesıtlı modellerını kullandım gayet memnundum

Bir çok markayı kullandım. Hiç tercih etmeyeceğim marka lenovo, ilk sırada tercih edeceğim marka dell olacaktır. Lenovonun pahalı serilerinde anakartını yakan çok tanıdık gördüm. O yüzden o markaya hiç bulaşmam. F/P açısından Asus ise tercihlerim arasında olacaktır. Birde HP ve Lenovo da üretim hatası olduğu halde yurt dışında geri çağrılan seriler bizim gibi ülkelerde geri çağrılmıyor. O yüzden ısınma sorunu yaşayan seriler garantisi dolduğunda yada öncesinde patlıyor. Hele sorun anakartta ise garanti dışı bırakmak için bile çaba sarf ediliyor.

Müdür laptop önerisi istiyor,

ASUS X552LDV-SX829D

Marka model fiyat olarak min 980- max 1100 TL verilebilir diyerek önereyim diyorum. Lenovo dışında VGA portu olan hangi marka ve modeli önerirsiniz.

Ekran menteşesi çatlayan çok asus gördüm.Servisine ulaşayım dedim, inat ettim 45 dk bekledim telefonu kimse açmadı.

Geri