Ankara'da Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
arkadaşlar gereksiz tartışmalardan çok ilçelerdeki norm fazlalarını ve açık okulları duyurabilirsek Mamak Sincan Keçiören Etimesgut vb.

Etimesgut 4 norm fazlası var biri benim tek okul açıldı o da İMKB Süvari Ortaokulu ben tercih yapmayacağım diğer 3 kişi ne yapar bilemem..
Sincan'ı ben de merak ediyorum.Daha yakın okul olursa belki Sincan tercihi yapabilirim çünkü.2.aşamayı beklicem şu anda :(

Şunu da duymuştum resen atama yapılsa bile kendi ilçenizde yapılıyor.Yani ihtiyaç yoksa galiba diğer ilçelere atama yapmıyorlar. Etimesgutta tek okul var ona da atarlarsa mecburen giderim.Ama evime çok uzak Bağlıca tarafındaymış galiba :( Sincan bana daha yakın özellikle Fatih'de okul var mı çok merak ediyorum.Lütfen Sincan'ı görenler yazabilirler mi???

2014 Norm Fazlası Öğretmenlerin Sıra Bilgisi-2014 Norm Fazlası Öğretmenlerin Yer Değiştirme 1. Aşama Başvurusu Ankara bilisim den girdim."yetkiniz olmayan bir bölüme girmeye çalışıyorsunuz" dedi.

Siz norm fazlası değilsiniz o yüzden göremiyorsunuz hocam.Sincanda norm fazlası olan arkadaş varsa yazarsa seviniriz...

arkadaşlar keçiören de 16 norm fazlası var.ben 6.sıradayım.19 okulda norm açığı var.birinde 2 norm açığı var.dolayısıyla 20 boşluk var.Allah yardımcımız olsun...

Arkadaşlar bu durum ne böyle eş durumu istemeyi düşünüyorum Ankara'ya şubat döneminde her yer dolu mu? :cry:

Hocam Etimesgut , Çankaya, Yenimahellede açık yok denebilir.Sincan ve Mamak hakkında bilgi yok ama Altındağ ve Keçiören açık gibi uyar mı size bilmem ama bizim sonumuzu da Allah hayır etsin :(

Ekli dosyalar

• keçiören boş.png
    keçiören boş.png
    147.6 KB · Görüntüleme: 532
Sincan ve Mamak'tan hala ses yok .Lütfen blgisi olan paylaşabilir mi arkadaşlar.Bu çok önemli çünkü ona göre tercih yapıcaz.

Arkadaşlar ben Ankara'da bir Anadolu Lisesindeki TEK bilişim öğretmeniyim. Haftalık 10 saat dersim var. Norm fazlasısın dediler ve atama istememi istiyorlar.
Ancak 29034 sayılı "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik" in 18. maddesine göre 6 ile 31 saat arasına 1 norm verilir.
Bu yönetmeliğe dayalı olarak dilekçe ile itiraz etmeyi düşünüyorum.
Ne dersiniz? Dilekçe yazayım mı?

bilisimci1984' Alıntı:
Arkadaşlar ben Ankara'da bir Anadolu Lisesindeki TEK bilişim öğretmeniyim. Haftalık 10 saat dersim var. Norm fazlasısın dediler ve atama istememi istiyorlar.
Ancak 29034 sayılı "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik" in 18. maddesine göre 6 ile 31 saat arasına 1 norm verilir.
Bu yönetmeliğe dayalı olarak dilekçe ile itiraz etmeyi düşünüyorum.
Ne dersiniz? Dilekçe yazayım mı?

O konuyla ilgili şöyle bir durum var hocam: 20 saatten az dersleri diğer branş hocaları kendi aralarında pay edebiliyorlar. Eğer pay etmez ya da edemezlerse kadro açıyorlar. Mesela Bitlis'in norm atamasının kontenjanlarını bir inceleyin, bir okulda 6 saat için norm kapatılırken bir okulda 6 saat için norm verilmiş. Kapanan okulda diğer branş hocaları "biz bu derse gireriz" demişler, müdür de kapatmış normu. Açılan okulda ise ya herkesin dersi dolu ya da kimse girmek istemedi, o yüzden 6 saate bir norm açılmış. Ha bu açılan sonraki norm atamalarında fazlalık olabilir mi, olabilir çünkü 20 saatin altında. Orası da müdür ile diğer hocaların arasındaki ilişkiye bağlı.
Yine de istersen dilekçe yaz ama bir sonuç çıkacağını zannetmem.

bilöğretmen79' Alıntı:
Sincan ve Mamak'tan hala ses yok .Lütfen blgisi olan paylaşabilir mi arkadaşlar.Bu çok önemli çünkü ona göre tercih yapıcaz.

sincan ve mamaktakiler "biz bize yeteriz, ilçeleri karıştırmadan hemen atanalım, kafamız karışmasın" mı diyorlar acaba? :)

klebsiella' Alıntı:
Arkadaşlar bu durum ne böyle eş durumu istemeyi düşünüyorum Ankara'ya şubat döneminde her yer dolu mu? :cry:

eş durumu için olmayan normları da açarlar, sonra bizim gibi norm fazlası olursun, için rahat olsun :)

hakand77' Alıntı:
hocam aynı yönetmelikte bölge normu diyede bir olay var.onuda inceleyin...

Ankara'nın ne yapacağı belli değil hocam. Hangi maddeleri incelerlerse incelesinler, her il kafasına göre hareket ediyor. Geçen konuştum "biz böyle biliyoruz" dedi, "yönetmelikte yok öyle bir şey" dedim, "yoksa yoktur, biz böyle yapıyoruz. Eğer itirazınız varsa mahkemeye gidersiniz tayininiz çıktıktan sonra" dedi. Hatta arkadan sesler geliyordu "bu şekilde yapılacak, ne anlatıyor o telefonda" diye. Adamlar bildiğin cool takılıyorlar. :+1: :verymad:

arkadaşlar son aşamada resen atama yapılırken yöntem nasıl?
1-ilde ki tüm norm fazlalarını tek havuz yapıp rastgele mi?
2-ilçe bazında tek tek değerlendirip daha sonra ilçe dışı mı?

Ankara MEM'nün geçen son 3 yıldaki uygulamalarını araştırın Re'sen atama yapmış mı?Bu duruma göre karar verebilirsiniz.(Çünki uygulamalar ilden ile değişiyor bazı iller re'sen atama yaparken bazı iller yapmıyor)

bahtsız_bedevi' Alıntı:
Ankara MEM'nün geçen son 3 yıldaki uygulamalarını araştırın Re'sen atama yapmış mı?Bu duruma göre karar verebilirsiniz.(Çünki uygulamalar ilden ile değişiyor bazı iller re'sen atama yaparken bazı iller yapmıyor)

Geçen yıllara bakma hocam. Geçen yıllarda re'sen atama yoktu. Bu yıl kesin yapacağız diyorlar (konuştum). İsterseniz siz de arayın sorun.

Geri