Ankara'da Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
Bote0621' Alıntı:
Hocam 14 saatle norm fazlası olamazsınız. Ders saatiniz 6 saatten az ise norm fazlası olursunuz. 14 saat dersiniz var ilçe milli eğitim maaş karşılığını doldurmanız için sizi ek olarak başka bir okula görevlendirebilir. Yani bir saat başka okuldan ders alabilirsiniz. Siz ilçe milli eğitime gidip durumu görüşün.
Yanlış biliyorsunuz 6 saat norm hesabı köy ve kasabalar içindir. İlçe ve il merkezlerinde norma hesaplanırken 15 saatin altında kalanlar norm fazlası olur.

Resen atama yapılırsa ve yerime biri atanırsa mahkemeyi kazanma şansım olabilir çünkü seneye dersim 16 saat ve üstü olacak kesin ben atandıktan sonra biri atanacak :( Bana da mahkeme yolu gözükecek bir dönem için yerimden olursam sonuna kadar hakkımı ararım...

Başvuru ekranı bugün açılacaktı ama hala açılmadı, bu yüzden hangi okulların açılacağını görmek için beklemekteyiz.

Merhaba arkadaslar ben de altindag ilcesinde norm fazlalarindan biriyim yenimahallede oturuyorum yenimahalle de gorev yapan norm fazlasi ogretmenlerden ricam ekranlarina acilan okullari paylasabilirler mi bide yenimahallede kac norm fazlasi var acaba ikincide sansim nedir bilmiyorum ama ikinciye birakacagim sansimi yada hic tercih yapmayacagim

mursidem' Alıntı:
Merhaba arkadaslar ben de altindag ilcesinde norm fazlalarindan biriyim yenimahallede oturuyorum yenimahalle de gorev yapan norm fazlasi ogretmenlerden ricam ekranlarina acilan okullari paylasabilirler mi bide yenimahallede kac norm fazlasi var acaba ikincide sansim nedir bilmiyorum ama ikinciye birakacagim sansimi yada hic tercih yapmayacagim
herkes ilçesinde ki açıkları eklerse 2. aşama için daha net düşünülebilir.

Tabletten girdigim icin kopyalayamadim 7 norm fazlasi var 12 aciklik var biri isititme engelliler meslek lisesi bir tane imam hatip digerleri ortaokul

cankaya 23 norm fazlasi, 1 tane acik okul var: aziz altinpinar ortaokulu

altindagdaki okullari da yazabilir misiniz hocam. Etimesgut hakkinda bilgisi olan var mi

Gultepe ortaokulu 1
Battalgazi ort 2
Besikkaya ort 2
Evliya celebi ort 1
Karapurcek imam hatip ort
Karapurcek ort
Kemal yurtbilir ozel meslek lisesi
Mahir iz imam hatip lisesi
M.akif .e imam hatip ort
Osmangazi ort
Peyami safa ort
Polis amca
Seymenler
Telsizler

Mamak kecioren sincan etimesgut toplam ne kadar merak ediyorum
Banu hocam puaniniz kacti kacinci siradasiniz

Arkadaşlar şimdiye kadarki norm kadro ve kontenjanlar:

• Çankaya 23 norm fazlası - 1 kontenjan.
    Yenimahalle 16 norm fazlası - 2 kontenjan
    Altındağ 7 norm fazlası - 16 kontenjan

Hangi ilçedeyseniz onun kontenjan ve norm fazlası sayılarını paylaşın lütfen.

• Etimesgut
    Gölbaşı
    Keçiören
    Mamak
    Pursaklar
    Sincan
    Ayaş
    Akyurt
    Beypazarı
    Çubuk
    Elmadağ
    Kazan
    Kızılcahamam
    Bala
    Polatlı
    Çamlıdere
    Evren
    Güdül
    Haymana
    Kalecik
    Nallıhan
    Şereflikoçhisar

Polatlı 1 norm fazlası -ki o kişi benim:)
3 açık var:
13 eylül iöo
özel eğitim iş okulu
çamlıtepe ortaokulu

Res'en atama olduğunu biliyoruz ama sonuçta 2. tercihi yapmak için sayılara göre hesap yapmak isteyenler olabilir. A grubu için 2. tercihte tüm ilçeler açılıyor. 2. tercih de olmazsa res'en atama yapılacak.

Arkadaşlar şimdiye kadarki norm kadro ve kontenjanlar:

Çankaya 23 norm fazlası - 1 kontenjan.
Yenimahalle 16 norm fazlası - 2 kontenjan
Altındağ 7 norm fazlası - 16 kontenjan
Polatlı 1 norm fazlası - 3 kontenjan

Hangi ilçedeyseniz onun kontenjan ve norm fazlası sayılarını paylaşın lütfen. Sayılar geldikçe toplu görünmesi için son durumu ara ara paylaşacağım.

Etimesgut
Gölbaşı
Keçiören
Mamak
Pursaklar
Sincan
Ayaş
Akyurt
Beypazarı
Çubuk
Elmadağ
Kazan
Kızılcahamam
Bala
Çamlıdere
Evren
Güdül
Haymana
Kalecik
Nallıhan
Şereflikoçhisar

Ben de yenimahallede norm fazlasiyim. Okullari soran bir arkadaş olmuş. Sentepe kayalar imam hatip ortaokulu ve yesilevler ortaokulu acilmis. Ben de diger ilceleri merak ediyorum. Tercih yapıp yapmama konusunda ikilemde kaldım.

Ankara bence resen atama yapmayacak. Bildiğim kadarıyla önceki yıllarda hiç yapmadı (yapamadı!)

geçen sene kılavuzda zaten resen atama yapılmayacağı yazıyordu. ondan önceki sene resen atama yapacaz dediler. sınıf öğretmenleriarasında norm fazlası öğretmenlerin resen atamalarını yaptılar. sonra branşçı norm fazlası öğretmenlerin atanmasına gerdi sıra. 1. aşama, 2. aşaama yapıldı. Bu esnalarda sınıfçı resen atamaları mahkeme kararından döndü galiba, resen atamaları durdurdular. Branşçıların resen ataması yapılmadı yani. Ama bunca olaydan sonra gene kılavuza koymuşlar. zaten birkaç ay önce bir genelge yayınlanmış galiba resen atama yapılmasıyla ilgili. Yani yapacak gibiler. ama ALLAH bilir tabi.

Bir de resen atama yapılırken özür durumlarının dikkate alınması gerekmez mi? Zaten eşimin bulunduğu ilçedeyim. beni başka bir ilçeyeverse gene özür durumu oluşacak. Bu saçma değil mi? Klavuzda yazmıyor ama buna dikkat ediliyor mu acaba? Sanki 2 sene önce eşimin çalıştığı yerden görev yeri belgesi vermiştim okula diye hatırlıyorum bu resen atama zamanlarında. Böyle bir şey hatırlayan var mı?

fatihh-1453' Alıntı:
ankara mem de resen atamalar aynı ilçe içerisinde yapılacak yazıyor. İl genelinde yapan il mem ler var.

Hocam nerede yazıyor? Bağlantı paylaşır mısınız? Klavuzda yazan şu:

3. Aşamada;
1. ve 2. aşamada başvuru yapmayan, başvuru yaptığı halde atanamayan öğretmenler, görev yaptıkları eğitim kurumunun bulunduğu ilçenin sınıfında
(A,B,C ve D sınıfı) boş kalan eğitim kurumlarına re’sen atanacaklardır.
diyor.

Yani ben A sınıfı ilçedeyim, A sınıfı ilçe olan bütün ilçelere beni atayabilecek diye anlıyorum ben bunu.

Summer_06' Alıntı:
fatihh-1453' Alıntı:
ankara mem de resen atamalar aynı ilçe içerisinde yapılacak yazıyor. İl genelinde yapan il mem ler var.

3. Aşamada;
1. ve 2. aşamada başvuru yapmayan, başvuru yaptığı halde atanamayan öğretmenler, görev yaptıkları eğitim kurumunun bulunduğu ilçenin sınıfında
diyor.

Yani ben A sınıfı ilçedeyim, A sınıfı ilçe olan bütün ilçelere beni atayabilecek diye anlıyorum ben bunu.
Evet. Ben de katılıyorum. Sınıflamaya gitmisler. Merkez ilceletin de bazilarında yıgılma oldugundan galiba.

Ankara merkez ilcelerde görev yapan arkadaslar, fazlalarin çogu merkezden oldugu icin bari bu sayıları tesbit etsek

Summer_06' Alıntı:
fatihh-1453' Alıntı:

3. Aşamada;
diyor.

haklısın hocam ben yanlış anlamışım. Bazı il mem ler aynı sınıf içerisinde resen yapuılır da dememiş. İl genelinde resen demiş.

Geri