Ankara merkeze eş durumu tayini ile gelenler

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
eşimin tayini Ankara merkeze çıktı. ben de bu yaz döneminde eş durumu tayini isteyeceğim. kafama takılan bazı sorular var. bana yardımcı olabilecek olmak isyen arkadaş vardır umarım.

Hocam bende ankaraya eş durumundan tayin isteyeceğim... bu başlık altında eş durumundan tayin isteyen arkadaşlar var ise bir fikir olması açısından paylaşımlarda bulunabiliriz... Mesela sormak istediğiniz nedir yardımcı olmaya çalışalım?

bizim durumumuz çok karışık eşimin görev yeri belli ama hangi semtte oturacağımıza karar veremedik. lojmanda oturacağız bir çok yerde lojman var neresi çıkarsa oraya yakın yerlere bakıcaz

yesimk06' Alıntı:
bizim durumumuz çok karışık eşimin görev yeri belli ama hangi semtte oturacağımıza karar veremedik. lojmanda oturacağız bir çok yerde lojman var neresi çıkarsa oraya yakın yerlere bakıcaz
hocam aynı sıkıntılar bizdede var malesef... bizimde hangi semtte oturacağımız belli değil. çünkü tayin olacak mı hangi semte olacak bilmiyoruz... bekleyip görecez bakalımmmm

boş okul yok Ankara'da. semtten önce okulu düşünmek uygun olabilir. Ders saati artarsa belki seçme şansınız olabilir. Eş durumu da dahil tüm yer değiştirmeler askıya alındı ama tüm sorularınızı cevaplayabiliriz.

esenordelarthe' Alıntı:
boş okul yok Ankara'da. semtten önce okulu düşünmek uygun olabilir. Ders saati artarsa belki seçme şansınız olabilir. Eş durumu da dahil tüm yer değiştirmeler askıya alındı ama tüm sorularınızı cevaplayabiliriz.

Nasıl askıya alında hocam?? :? herhangi bir resmi açıklama veya yazı varmı bu konuda? Boş okul yok demişsiniz eminmisiniz olmadığına?

Son es durumu tayinlerinde memurlar.nette bir motor yapilmis o motordan bakmistim gala acik link baya okul var sayisini tam bilemiyorum. Iki yere ozellikle bakmistim cankaya da 2 okul yenimahallede 8 okul vardi. Cepten yaziyorum googledan anahtar kelimeleri yazarsaniz ulasirsiniz sanirim. Memurlar.net aralik 2011 ozur grubu gibi

pehepe' Alıntı:
yesimk06' Alıntı:
http://okul.memurlar.net/atama/yerdegistirme/2011/12. Buldum :)

Hocam siz çankayayı mı yazacaksınız?
dediğim gibi kalacağımız yer kesin değil. hangi ilçedeki okulları tercih edeceğim o zaman netleşecek ama çankaya ya da yenimahalle ikisine daha çok ihtimal veriyoruz.

aralıkta 146 okul açıkmış.

Ekli dosyalar

• ARALIK_ES_OZUR_KONTENJANLARI_02.rar
    2 MB · Görüntüleme: 119
yesimk06' Alıntı:
pehepe' Alıntı:
yesimk06' Alıntı:
http://okul.memurlar.net/atama/yerdegistirme/2011/12. Buldum :)

Hocam siz çankayayı mı yazacaksınız?
dediğim gibi kalacağımız yer kesin değil. hangi ilçedeki okulları tercih edeceğim o zaman netleşecek ama çankaya ya da yenimahalle ikisine daha çok ihtimal veriyoruz.

aralıkta 146 okul açıkmış.
Hocam nereden indirdiniz bunu.. ben geçen indirmiştim indirdiğim listede sadece 23 okul var.. :shock:

Korkutuyorsunuz beni. Sizin bildiginiz gibi 23 okul varsa oralarda dolduysa isimiz zor demektir. Ben arama yaparken memurlar.nette bir linkten indirdim. Simdi cepten yaziyorum yine. Atama robotu calismiyor artik sanirim ama bu okullar atama robotundaki kayitli okullar onu hatirliyorum

Ben de Ankara'ya es durumu tayini isteyenlerdenim. Cocuğu vereceğim kreş bakanlıklar civarı. Babasıyla gidip gelecek. Balgat,ovecler oturmayı düşündüğümüz yerler.ben de Çankaya da okul açılır diye umuyordum. Artık neresi olursa yapacak bı şey yok.

arkadaşlar ben aralıkta eş durumundan geldim çankaya hariç yeteri sayıda okul açıldı çoğuda boş kaldı stres yapmayın açılıyor
bu benim sonucum gördüğünüz gibi 26 okuldan çoğu boş kalmış

ogretmen006' Alıntı:
arkadaşlar ben aralıkta eş durumundan geldim çankaya hariç yeteri sayıda okul açıldı çoğuda boş kaldı stres yapmayın açılıyor
bunlar sadece sizin tercihleriniz değil mi? açılan tüm okullar değil. elbette gideriz ama eve uzak mı yakın mı olur o mesele çünkü benim 3 çocuğum var ve öyle görünüyor ki ben tayinim çıkmadan biz Ankara' ya taşınmış olacağız.

ogretmen006' Alıntı:

Hocam Allah razı olsun senden.. içim rahatladı bu ekran görüntüsünü görünce :)) mebbisdeki ekran görüntüsü mü bu? inş. çankaya ya fazla kadro verirlerde gideriz.. Bu arada siz hangi okula gittiniz?

- Birde tercih yaparken sadece eşinizin çalıştığı ilçeyimi seçiyorsunuz.. mesela ben çankaya tercih edeceğim , bana diğer ilçelerde açılıyor mu bunu merak ediyorum??

pehepe' Alıntı:
ogretmen006' Alıntı:

Hocam Allah razı olsun senden.. içim rahatladı bu ekran görüntüsünü görünce :)) mebbisdeki ekran görüntüsü mü bu? inş. çankaya ya fazla kadro verirlerde gideriz.. Bu arada siz hangi okula gittiniz?

- Birde tercih yaparken sadece eşinizin çalıştığı ilçeyimi seçiyorsunuz.. mesela ben çankaya tercih edeceğim , bana diğer ilçelerde açılıyor mu bunu merak ediyorum??
benim tercih sonucumun görüntüsü ayrıca farklı ilçede seçebiliyosunuz daha sonra da tekrar il içi seçebiliyosunuz diye biliyorum benim hanım altındağ da bana yenimahalle geldi

ogretmen006' Alıntı:
pehepe' Alıntı:
ogretmen006' Alıntı:

benim tercih sonucumun görüntüsü ayrıca farklı ilçede seçebiliyosunuz daha sonra da tekrar il içi seçebiliyosunuz diye biliyorum benim hanım altındağ da bana yenimahalle geldi

Sağolun hocam cevabınız için.. Peki tekrar il içi isteyebilmemiz için tayinimiz çıkan okulda ne kadar çalışmamız gerekiyor?

ogretmen006' Alıntı:
pehepe' Alıntı:
ogretmen006' Alıntı:

eviniz neredeydi hocam. okullar büyükşehirlerde eşinizin görev yeri ya da ikamet adresine yakın yerleri tercih edebiliyorsunuz hepsi açılmıyor gibi şeyler söyeniyor.

hocam ikamete veye eşin çalıştığı yere bakmıyolar bana her yer açıktı zaten sistemde bunla ilgili bir yer de yok

Çankaya çalıştığım bölgede sene sonu itibariyle 26 öğretmen var, 19 norm olacağını öngörebilirim.

esenordelarthe' Alıntı:
Çankaya çalıştığım bölgede sene sonu itibariyle 26 öğretmen var, 19 norm olacağını öngörebilirim.

19 norm bence iyi bir sayı.. benim çankaya öncelikli tercihim olacak.. Umarım herkes istediği yere gider

Arkadaşlar iyi günler.Yardımcı olursanız sevinirim,
Ben ankarada çalışıyorum meb de memur olarak.Eşim ise 50 puanlı ilköğretim matematik öğretmeni,sorum şu:Eşimin eş durumundan tayininin Ankara merkeze çıkma ihtimali var mı yoksa kesin çıkmaz anca ilçelere çıkar dıye bir mantık yürütebilir miyiz?

Bizim branşta okullarda öğretmen var ama norm yokken nasıl okul açılabiliyor anlayabilmiş değilim. Bu yeni düzenleme bana öyle geliyor ki normumuzu daha da düşürecek. Çünkü benim okulum ben gidiyorum diye dersi yok gösterdi gideceğim okulda hali hazırda ogretmeni olmadigi icin ders göstermedi. Haksız miyim?
Belirsizlik cok kötü bir an önce durumlar netlesse.
Benim oturacağım semt belli olmadigi icin ilçe tercihlerim de net degil.

Geri