AMS ile resim yükleme nasıl yapılır?

Kodla Büyü

ersin_sisman

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öncelikle bu programı bize öğretmeye çalışan developer hocama teşekkür ediyorum. Aklıma takılan kısımları burdan kendisine sorarak diğer arkadaşlarımında bundan faydalanması niyetindeyim. Sorum şöyle ;

Bilgisayardaki bir resim dosyasını alarak sayfanın herhangi bir yerinde nasıl konumlandracağız. Mantığı ve kodları hakkında bize yardımcı olursa sevinirim ....

öncelikle ben teşekkür ederim ersin hocam sorularından ve ilginden dolayı :roll:

Şimdi sayfamızda bir adet Image nesnesi bir adet buton ve bir adet label oluşturuyoruz.Ayrıca bu kod seçmiş olduğunuz resmi AutoPlay\\Images klasörüne kopyalar yıllıkdada bu yöntem kullanıldı.

Butonun onclick evresine;

Kod:
Sec = Dialog.FileBrowse(true, "Resim Seç", _DesktopFolder, "Resim Dosyaları (*.jpg,*.png)|*.jpg;*.png|", "", "", true, false);
if Sec[1] ~= nil and Sec[1] ~= "CANCEL" then
for i,v in pairs(Sec) do
	Split = String.SplitPath(v);
	Image.Load("Image1", Sec[1]);

Label.SetText("yol",rKonum ..Split.Filename..Split.Extension);
	File.Copy(v, _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Images\\"..Split.Filename..Split.Extension, true, true, false, true, nil);
	end
end

Bir örnek hazırladım.Fakat deneyemedim bilgisayardan kaynaklanan bir sorun nedeniyle.

Ekli dosyalar

• ersinsisman_resimgoruntuleme.rar
    20.7 KB · Görüntüleme: 65
teşekkür ederim hocam. bende bu yükleme işlemini IMAGE ve File olayında arıyorum sabahtan beri. çok yardımın oldu çok sağolasın :)

oo bir argüman ams 8.0'ın argümanı o alt versiyonalrda öyle bir argüman yok.
Kod:
for i,v in pairs(Sec) do  -- seçilen resimi dögüye alıyor v'ye depoluyor

hocam biz bu argümanları nasıl bilecez peki. Sizin görsel eğitiminizimi beklememiz gerekiyor :) yada bunun için bir kaynak varmı ?

bunu bilmen gerekmiyor önemli bir şey de değil.autoplay-media-studio-f268/autoplay-media-studio-egitimi-t79781.html buradada bahsedilmiş zaten.
Bu kalıptır hocam
Kod:
for i,v pairs () do

örnek yapalım mesela
Kod:
sBul = File.Find("C:\\Windows", "*.exe", false, false, nil, nil) -- Exe uzantısında olan dosyaları ara dedik.
for i,v in pairs(sBul) do    -- for döngüsü ile sBul değişkenindeki  exe uzantılı dosyaları v değişkenine atadık. 
ListBox.AddItem("ListBox1", v, "")  -- Listboxa yeni veri ekle dedik ama v değişkenini çağır dedik yani cdeki exe uzantılı dosyaları listboxda listeleyecek
End

Süpersin hocam. senden öğrenecek çok şeyimiz var. yarduk seni hakkını helal edesin. teşekkür ederim...

Geri