AMD & INTEL toplama sistemlerden hangisi sizce?

Kodla Büyü
hakanpolatgil' Alıntı:
Soğutucu dediğiniz işlemciyle birlikte gelmiyormu zaten hocam.
Kasa iyi olacak derken neyi kastediyosunuz açarmısınız biraz...

evet soğutucu geliyo hocam soğutucuda termal macun bile sürülmüş halde,
kasa dan kasıt, ısı yalıtımını iyi yapabilecek bir kasa

Kesinlikle intel e8400 diyorum hocam.
Hocam senin alacağın işlemciyle E8400 işlemcinin karşılaştırmasını koyacağım buraya o zaman bana katılacaksınız.

Ama arasında 100 tl fark varmış, sizin seçiminiz daha doğru hocam, hayırlı olsun şimdiden.

Hocam 5 yıl önceden kalma bi everest kasa var onu kullanabilirmiyim acaba. bu kasaların herhangi bir özelliği oluyormu

ps sini değiştirmen lazım hocam hele bi ekran kartı takarsan enaz 400 watt lık bi ps lazım oda kasa parası zaten onun yerine kasa alman daha mantıklı aopen yada asus kasalar güzel biraz fark verirsin ama sistemi heder etme kasa için bide ben yinede intell diyorum benim iki bilgisayarımda amd performanslarından pek memnun değilim çok fiyat farkı yoksa intell al ama oc yapmazsan amd de dedikleri gibi bi ısınma sorunu yok üzerindeki fan yeterli olur oc yaparsan zaten inteldede fan alman gterekir
birde internetten parca prca almak yerine yakınınızdaki bi bilgisayarcıya toplatın daha uygun oluyor genellikle fiyatı internet sitelerinde kar oranı cok yüksek (%20 civarı) (dükkanlardan %5 karla alabilirsiniz) hemde siz montajlayacam diye uğraşmıyorsunuz hem gelen bi parca bozuk felan cıkarsa çok uğraşırsınız

Hocam açıklamaların için çok teşekkürler. Oc falan yapmayacam kesinlikle ve sizin söylediklerinizi dikkate alarak amd almayı düşünüyorum ben web tasarımı için kullanacam makinayı(dreamweaver-photosop-flash) bana bir sistem tavsiye edermisiniz hocam, bütçem monitör hariç 650-700 tl civarı.

dreamweaver-photosop-flash
hocam bunlar içinse çok kasmana gerek yok ne alsan çalıştırır ama en kötü olmasın biraz iyi olsun dersen phenomII al fiyatı uygun
oyun yada modelleme programları kullanmayacağına göre ekran kartı olmasada olur gerkirse sonra takarsın bide 350 - 400 w asus kasa al tamadır gerisi standart zaten
dediğim gibi elektronikte ileriye dönük malzeme alınmaz çünkü bi kaç sene sonra elindeki ürünler üretimden kalkmış olabilir yada bozulabilir vaadini doldurabilir
misal phenomII alırsın ama anakartım phenomIII desdeklesin ilerde değiştirrim yada ddr2 alayım ama kartım ddr3 desdeklesin gibi ileriye dönük yatırımlar yapma
birde netteki fiyatlar bana yüksek geliyor yakındaki bi bilgisayarcıda toplatma fiyatını sor muhtemelen daha iyi fiyat verecektir hem bozuk üründe tepesine dikilebilceğiniz biri olur

bu arada monitörünüz yoksa şurda uygun bişe var http://www.pcdepo.com/asp/product/51351 ... rlak-Siyah

Çok teşekkürler hocam phenomII nin hangisini tavsiye edersiniz ve en uyumlu anakart hangisi olur sizce

Asus kaliteli kart iyi hoşta. Gigabyte taki çift bios ,@bios desteği herzaman gigabyte seçmeme sebep olmuştur.

kartların üzerinde kullanılan katı kapasitörlere de mutlaka dikkat edin .
Ne kadar çok katı kapasitör o kadar uzun ömürlü elimdeki bir çok kart kondansatör şişmesinden mefta oldu...

tavsiyem bütçenize en uygun olanıdır
detaylı bilgim olmasada x2 550 be ençok önerilen işlemcilerden
sanırım x2 545 de işinizi görecektir aslında çok fiyat farkı yok ama piyasada 550 be yok
yalnız burdaki "be" ye dikkat :)
black edition amd nin ayrı bi serisi ve x2 545 de yok (ne :))
aralarında yaklaşık 10$ fark var çok değil
yaklaşık 200 tl işlemci + giga byte anakart yaklaşık 200 tl + kasa asus 100 tl + kingston 2gb ddr3 100 tl + dvd rw 60 tl + hdd 100 tl= 760 tl
ekran kartı felan derseniz biraz daha artar tabi

Arkadaşlar intel almaya karar verdim e8400 düşünüyorum, buna uygun bi anakart ve 2gb ram le işlerimi yaparım sanırım. hangi siteden toplasam internet dha ucuz

sinaaat' Alıntı:

hocam bu ASUS anakarta bu kadar vermeye gerek yok bellek desteği bile 8GB pahalı olmasının nedeni DDR2 bellekleri desteklemesi bence..

Alınacaksa ASUS 785GT EVO serisi alınmalı DDR3 1800 Mhz desteği var hemde üzerinde ATI HD 4200 ekran kartı varki pes 2009 u full ayar oynayabiliyorum bu anakartla

Geri