Altın hesabı hakkında bilgisi olan var mı?

Kodla Büyü
aeren' Alıntı:
hacam sorduğum semt lüks bir semt değil

alış satış arasındaki farkı azçok biliyoruz.

şu konuda haklısınız.

Ayrıca size diyorum ki, bankalara KENDİNİZLE OYNAMA FIRSATI VERİYORSUNUZ.

Banka GERÇEKTE OLMAYAN ALTINI SATARAK PİYASAYA AYKIRI İŞ YAPIYOR. KRİZLER BUNDAN ÇIKIYOR.

ama kuyumcu bankadan altın hesabından uygun satmıyor. al sat farkını tv deki gibi olmadıgını biliyoruz.

ama kuyumcudan 1000 liralık altın aldığınızda edeceğiniz zarar bankadan fazladır.

gün içerisinde Altın 97,51 - 98,89 alım satım arası kuyumcudan bu oran minimum 3 lira

siz kuyumculuk yapıyorsanız yüksek oranlarda kar amacı beklemiyorsanız siz tebrik ederim ve keşke bulunduğum şehirde olsanızda sizden alış veriş yapsak. çok ciddiyim

ama tüm kuyumcular bu şekilde değil ne kitlersek kardır felsefesini güdenlerde oldukça fazla. şu an yatırımda sanalda olsa mantıklı gelen bu

kuyumcular ya kendi fiyatlarına bir çeki düzen verecek yada bankalara işlerini kaptıracak.

Hocam peki kuyumculardan kredi kartı ile altın alıp, anında bozduran adamlar NEDEN GİDİP DE BANKADAN ALIP SATMIYORLAR?

Ayrıca kuyumcuda alım satım arasında 1-3 lira oynar. Genelde bu 1-1,5 liradır. Çok riskli günlerde ancak nadiren 3 liraya çıkar. Çok oynak günlerde yani.

www.altinkaynak.com adresine girin, kuyumcuların size vereceği fiyatı görürsünüz ve alım satım arasındaki fark bankanınkinden farklı değildir.

Eğer banka ucuza satıyorsa, kuyumcu neden sizden gelen altını geri alıyor? Gider elindeki parayı bankaya bağlar.

Eğer banka pahalı alıyorsa, kuyumcu neden müşteri ile uğraşıyor? Gider bankaya satar elindeki altını. Dükkan kirası, müşteri uğraşmaz.

Aldatılıyorsunuz.

Bakın altinkaynak.com'a 1,5 lira kadar bir fark var, alım satım arasında. Yani bankanınkinden farklı değil.

Bankalar size değişik yollarla katakulliler yapar, stopaj ödemek zorunda mısınız, alım satımı verdiği o fiyattan anlık yapabiliyor musunuz iyi öğrenin.

Elbette kuyumcular içinde art niyetli insanlar olabilir. Ancak açarsınız altinkaynak.com adresini bakarsınız, oradaki fiyat gün içerisinde defalarca değişir. Oradaki fiyattan alışveriş yapın, zaten ikramlı fiyatını söylediğinde kuyumcu o fiyatı verdiğini veya o fiyattan birkaç kuruş yukarı veya aşağı söylediğini göreceksiniz.

BANKALARIN YAPTIĞI GİBİ OLMAYAN ALTINI ALIP SATMAK

piyasayı bozar. Krizler bundan çıkar.

Siz kar ettim sanırsınız, deve yükü ile memleketiniz, insanlarınız zarar eder. Kısa vadede kar etseniz bile.

Edemezsiniz de, zira adamlar sizin psikolojinizi çok iyi bilir. Ettiğiniz kar da ilk krizde uçar gider.

Kuyumcular fiyatlarına çeki düzen verecek diyorsunuz, sanki tüm kuyumcular böyle gibi. Arada tek tük çıkabilir.

http://www.altinkaynak.com adresinden aldığınız fiyat ile alış veriş yaparsanız, kazık yemezsiniz.

Yani o fiyat çeki düzen verilmiş, ve kuyumcuların %90'ının vereceği fiyattır.

KAPIDAN YEŞİLLİK OLSUN DİYE SORARSAN kuyumcu sana ETİKET FİYATINI SÖYLER ELBETTE.

Girer oluru ne olur diye, ikramlı fiyatını sorarsan, yani piyasa fiyatını, MÜŞTERİ OLURSAN, o zaman görürsün ki http://www.altinkaynak.com sitesindeki fiyatı söylüyor. Onun da alım satımında 1-1,5 nadiren 2 lira falan olur. Çok nadiren de 3 lira olabilir. O da altının fiyatı 1 günde 10-15 lira birden düşer veya çıkarsa...

Bankadan altın almayın.

hocam siz ideal olanı konuşuyorsunuz benimde hayal ettiğim aynı şey lakin reel sektör hiçde söylediğiniz gibi değil bu
cumartesi arkadışım evleniyor 22 ayar bilezik almam gerekiyor. size mesajı çektikten sonra çarşıya inip 4 tane farklı kuyumcu gezdim
hangisine gittiysem 22 ayar bilezik gramı 96 tl dedi bende enson ne olur dedim birşey olmaz dediler 4 dükkanda aynısını dedi

bende ayıptır söylemesi iphone u çıkartıp online altın sitesinden 22 ayarın satış fiyatının o anki saat değerine göre baktım 90 tl idi kuyumcuyo sorduğumda gramından 6 lira kar ediyorsunuz bundan biraz kısamazmısınız dediğimde dumur geçirdi ve bizde böyle dedi

ne yazıkki canlı altın almak zorundaydım çünkü düğünde sanal takılmıyor

şimdi o altını aynı anda geri satsam 6 lirada alış tan zararım olacaktı 10 gram altın için 60 tl alıp hemen satmamda zararım olacaktı

ama intrenetten yatırım amaçlı aldığımda alım al sattta bir lira fark var 10 gramda 10 lira eder yani bankaya göre kuyumcu 100 de 600 kar ediyor bu nasıl insaf

şimdi bana denk gelmiştir demeyin bence sizin düşündüğünüz kuyumcu hayali

verdiğiniz siteyide inceledim ama sitedeki gibi kuyumcu malesef yok.

aeren hocam gerçekten şok içerisindeyim.

Siz bu altın fiyatını hangi ilde, hangi ilçede sordunuz. O size söylenen etiket fiyatıdır. Hiçbir kuyumcu o fiyat üzerinden altın satmaz benim yaşadığım yerde.(Ankara/Sincan)

28.09.2011 altın fiyatına bakıyorum, http://www.altinkaynak.com adresinden

96 DEĞİL HOCAM

90,40000 eski bileziğin gramı, kuyumcular bu fiyatın üzerine 1-2 lira koyup söylerler. Ankara'daki kuyumcuların ekserisi altinkaynak'tan fiyat söyler.

Yani 96 DEĞİL, 92 falan olabilir. O da gün içerisinde o kadar çok değişir ki, bu KAPANIŞ RAKAMI.

Gerçekten bir yanlışlık var ortada. Siz girip müşteri oluyor musunuz, yoksa kapıdan mı soruyorsunuz?

Hangi il hangi ilçe hocam.

Bir çok lüks semtlerde bir de rekabetin olmadığı çok küçük ilçelerde sizin dediğiniz durum olabilir.

Bir de siz hangi siteden bakıyorsunuz altın fiyatına lütfen ositeyi de yazın buraya.

Ben bizzat özellikle kendi kuyumcuma gidip, o sitedeki fiyatla arasındaki farkı kıyaslamak istiyorum. Eğer siz doğru söylüyorsanız ne ala. Ben de birşey öğrenmiş olurum.

hocam ben kocaeli karamürsel ilçesindeyim bizzat alıcı olarak girip pazarlık yapıyorum kapıdan sormuyorum
ve takip ettiğim site www.altinpiyasa.com

2-3 lira fark olsa dediğiniz gibi ama fark çokdaha fazla ve baktığım fiyat alış fiyatı değil satış fiyatları üzerinden

Tmm o verdiğim 90,4000 28.09.2011 tarihli 22 ayar eski bileziğin kuyumcunun size satış fiyatıdır.(GÜNÜN KAPANIŞ FİYATI, O GÜN İÇERİSİNDE BUNDAN UCUZ VEYA PAHALI FİYATLAR GERÇEKLEŞMİŞ OLABİLİR) Yeni bileziğin fiyatı da bundan 1-2 lira fazladır. Kapanış fiyatı ayrıca bu. Ve satış fiyatı. Kuyumcular bu fiyatın 6 lira üzerinde söylüyorsa elbette o kuyumcuya girmeyin. Ama benim yaşadığım yerde ben kuyumcudan böyle bir fiyat hiç duymadım.

Evet o sitedeki fiyatlarla altinkaynak'taki fiyatlar yakın, arada 10-20 kuruşluk fark var. Bu da normal.

Sanırım sizin yaşadığınız yerde bu kuyumcular çok yüksek fiyat veriyorlar.

Bugün kuyumcudan aldığım fiyat 91 lira. Bozarım dediği fiyat da 87,50.

Hediye için elbette sıfır bilezik alınır. Eh, şurada kuyumcuları eleştiremeyiz sanırım, o bileziği toprak altından çıktığı hali ile satmıyor, elbette o bileziği yapan atölye de para kazanacak. Kuyumcu da o atölyeye aracılık ediyor.

Ancak yatırım için sürekli alışveriş yaptığınız bir kuyumcudan hurda altın alırsanız, mesela bunu 90 liradan alabilirsiniz. Bozarken yine aynı 87,50.

Yani yatırım için altın alacaksanız, hurda bilezik alın. Onu da Karamürsel dışındaki kuyumculardan, ama muhakkak kuyumcudan alın. :lol:

Bir defa olmayan bir malı alıp satmak HARAM olduğu gibi, dinen caiz olmadığı gibi, PİYASADA KRİZE NEDEN OLACAK KOŞULLARIN OLUŞMASINA DA VESİLEDİR.

Ha hocam!

Verdiğin sitede altın gitti gidiyordan alınır diye REKLAMLAR VAR. HİÇ TIKLADIN MI?

Fiyatlara bir bakar mısın?

Piyasadaki fiyatlardan 10-15 lira YÜKSEK. NEDEN? GERÇEK ALTIN SATIYOR.

KARGO İLE GÖNDERİYOR. YANİ GERÇEK ALTIN.

Olmayan altını ben sana İSTEDİĞİN FİYATTAN SATARIM.

Bak yiğitleri GERÇEK ALTINI SATMAYA GELİNCE NASIL DA FİYATLARI bırak benim kuyumcumu senin fahiş fiyatlı kuyumcunu bile KATLAMIŞ.

Selam Arkadaşlar.
İki aydır ben de bu altına merak sardım ve kuveytturkten hesap açtırdım. Alış ile Satış fiyatı arasında yaklaşık 1 tl makas farkı var. Eğer altın hesabı açtırmak istiyorsan en dar makas aralığı şekerbankda 0.4 tl civarında. Eğer uzun vadede altından kar etmek istiyorsanız altın hesabı açın derim. Kısa vadede alım satım yaparak kar etmek istiyorsanız da GLDTR hisse senedini öneriyorum. Alış ile satış arasında 0.1 kuruş oynuyor, yani rahatça günlük alım satım yapabilirsiniz. Hatta çok paranız var ise piyasayı takip ederek deli paralar kazanabilirsiniz.
GLDTR hisse senedi: 1 hisse 0,96 gram altından oluşuyor yani altın o an 100 lira ise 1 gldtr hissesi 96 lira. Hisse senedini almak için gidin ziraat bankasına veya hesabınızın olduğu herhangi bir bankaya hisse senedi yatırım hesabı açtırmak istiyorum deyin o kadar. İnternet bankacılığı üzerinden alım satım işlemi yapabilirsiniz.
Piyasayı takip etmek için de www.altinborsasi.gen.tr sitesindeki yorumları takip etmenizi öneririm. Hayırlı kazançlar :)

Geri