alınan dosya masrafını geri alan varmı?

Kodla Büyü
Bizde 2012 de tüketici heyetine başvurduk.Vakıf bank karşı dava açtı ve kaybettik 680 lira ödedik.Bunlar işi kılıfına uydurmuşlar mahkemeden nadir çıkıyor olumlu karar.Dikkatli olun derim ben çünkü şimdi yapılandırmak istiyoruz ama bankanın tutumu bize çok olumlu değil hatta eşime kredi kartı vermediler.Şu %2 lik komisyonu kesin alırlar.

forevertogether' Alıntı:
Bizde 2012 de tüketici heyetine başvurduk.Vakıf bank karşı dava açtı ve kaybettik 680 lira ödedik.Bunlar işi kılıfına uydurmuşlar mahkemeden nadir çıkıyor olumlu karar.Dikkatli olun derim ben çünkü şimdi yapılandırmak istiyoruz ama bankanın tutumu bize çok olumlu değil hatta eşime kredi kartı vermediler.Şu %2 lik komisyonu kesin alırlar.

neden açtınız davayı ve neden kaybettiniz, biraz daha açsanız konuyu.. tüketici mahkemesinde kazandığınızı nasıl karşı davada kaybediyosunuz anlamadım

ben 1000 lira dosya masrafı için tüketici hakem heyetine verdim bankayı.sonuç olumlu tabi.bankadan parayı talep ettim.bankada bana yasal olarak 30 güm temyiz süremiz var onu şu an düşünüyoruz dediler.10 gün kaldı.bekliyorum.vermezlerse icraya verecem.

bizim okuldan arkadaş eylül ayında başvurdu ve halkbanktan parasını aldı. dosya masrafı - expertiz ücreti ve hesap işletim ücretinin iadesine karar verdi banka. bu ay parasını aldı.

izmitlii' Alıntı:
forevertogether' Alıntı:

neden açtınız davayı ve neden kaybettiniz, biraz daha açsanız konuyu.. tüketici mahkemesinde kazandığınızı nasıl karşı davada kaybediyosunuz anlamadım

Hocam dosya masrafını almak için başvurduk tüketici hakem heyeti geri ödenmesine karar verdi ama onların verdiği kararın bi hükmü yok,bankada ödememek için karşı dava açtı.dosya masrafı bize verilen ödeme planında yer almadığı için ve imzaladığımız sözleşmede bunu kabul ettiğimiz için mahkeme olumsuz karar verdi ve mahkeme masrafları avukat masrafları hepsini ödedik.artı banka kara listeye bildirmiş silinmesi içinde baya bi uğraştık.

hakoteknik' Alıntı:
bizim okuldan arkadaş eylül ayında başvurdu ve halkbanktan parasını aldı. dosya masrafı - expertiz ücreti ve hesap işletim ücretinin iadesine karar verdi banka. bu ay parasını aldı.

Hangi halkbankası şubesinden aldı arkadaşınız ben Burdur'dayımda bende düşünüyorum lakin kredi çektiğimizde elimize bir dosya almadık bankada kaldı hepsi

06Davut' Alıntı:
2 ay olmadı abim yaptı aldı netde de yazıyor nasıl alınacağı çok basit ama bankacılara sormayın bile asla alamazsın diyorlar ;::))

abim babam için de yapmış babama bankadan alamazsın boşuna uğraşırsın bizde evraklar mevcut demişler babam aldırmamış yapmış
bir kaç hafta sonra babamı arayayıp gel anlaşalım kapansın demişler babam yine kabul etmemiş

bu arada abim ile babamın bankaları farklı tabi doğal olarak davranışlarda

arkadaşlar alın israftır boşuna bankada kalmasın...

Sayın hocam nette yazan yerin linkini veya uygulama yöntemini yazarsanız seviniriz.

icra ile söke söke aldım arkadaşlar. 2010 yılında 20000 lira ihtiyaç kredisi çekmiştim. 475 lira kırtasiye tutarı kestiler. okulda bi öğretmen arkadaşım bunu alabileceğimi ve tüketici heyetine başvurmam gerektiğini söyledi.
- öncelikle bankaya gidip kredinin detaylarını ve ödeme planını aldım.
- kaymaklığın içerisinde bulunan tüketici heyetine gidip ödeme planıyla birlikte dilekçe imzaladım. mart ayında gitmiştim 6 ay sonrasına eylül ayına mahkeme günü verdiler.
- 6 aydan uzun bir süre sonra(1,2 ay aksamıştır) sonucu aldım mahkemeyi kazanmışım
-sonrasında bankaya gittim ödeyecek misiniz diye sordum. banka da merkezden haber bekleyeceklerini ve bana 2 hafta beklemem gerektiğini söyledi.
-iki hafta bekledim baktım banka benim mahkemeye vermiş işte para ödemesinin reddi için.mahkemenin sonucunu bekledim öyle 1 ay filan
-1 ay sonra evime postayla mahkeme kararı geldi. tüketici mahkemesi benim lehime karar vermiş.
-sonra icraya gittim. icrada uğraştım biraz git gel. en sonunda hesap açtırdılar. oradan çektim tutarı.
**neticede biraz uğraşılıyo ama mahkemeyi kazanıp parayı aldığınız zaman herşeye değiyo 8) 8)

serci2001' Alıntı:
forevertogether' Alıntı:
izmitlii' Alıntı:
forevertogether' Alıntı:
banka kara listeye bildirmiş silinmesi içinde baya bi uğraştık.

Sayın hocam kara listeye bildirdi ise uğraşaçağınıza dava açsaydınızya kişilik haklarınıza ve itibarınıza haksız yere karalama yapmıştır diye tazminat alırdınız belki.
Hocam bankanın avukatı bildirmiş öyle bi hakları varmış ödemeleri tamamlayınca avukatla temasa geçerek sildirmeye çalıştık çünkü gene bankanın geri çekmesi gerekiyor.Avukat bizi baya bi salladı.

forevertogether' Alıntı:
izmitlii' Alıntı:
forevertogether' Alıntı:

Hocam dosya masrafını almak için başvurduk tüketici hakem heyeti geri ödenmesine karar verdi ama onların verdiği kararın bi hükmü yok,bankada ödememek için karşı dava açtı.dosya masrafı bize verilen ödeme planında yer almadığı için ve imzaladığımız sözleşmede bunu kabul ettiğimiz için mahkeme olumsuz karar verdi ve mahkeme masrafları avukat masrafları hepsini ödedik.artı banka kara listeye bildirmiş silinmesi içinde baya bi uğraştık.

hocam siz mahkemede nasıl savunma yaptınız. masrafı baştan alıyorlar zaten ödeme planı içinde olmuyor, ona binaen mahkemeyi kaybetmeniz bana ilginç geldi. ayrıca imzaladığımız sözleşmelerde açık ve net olarak dosya masrafı şu kadardır yazıyor mu onu bilmiyorum. bana verilen makbuzlarda şu kadar borç kaydedilmiştir ibaresi var. dosya masrafı falan yazmıyor. neye binaen borç kaydedildiği belirtilmeden para alınıyor.

bir de son olarak krediyi kaç yılında çekmiştiniz. bu dava süreci başladıktan sonra bankalar ters köşeye yatmamak için sözleşmeleri tekrardan düzenlemiş olabilirler. ben 2010 un eylül ayında çektim.

ayrıca kara listeye girmek sizi neden bu kadar telaşlandırdı. bence hiçbir esprisi yok.

forevertogether' Alıntı:
Hocam biraz daha açık anlatabilir misiniz? Nasıl oldu da kazandılar davayı? Zira biz de başvurmayı düşünüyoruz ama sizin yaşadığınız sonuç biraz düşündürüyor doğrusu.

arkadaşlar konuyu güncellemek istedim çünkü bende geçen hafta çektiğim kredinin dosya masrafını geri aldık. 2013te ev kredisi çekmiştik 700 tl expert vs. onlar hariç akbanka dosya masrafı ödedik. bu yıl 28 nisanda bankay gittik ödeme planı aldık o ödeme planında masraflar ayrıca yazıyordu. O kağıtla beraber hakem heyetine gitttik başvurduk 1 ay sonra işlemler bitmiş. geçen haftada para hesaba yatmış çok sevindik vatandaş olarak sizi de uyarmak istedim akbank bu masrafları geri ödeyecekmiş diye bi duyum da almıştım zaten ama halkbankası bizden başka bir kredi için evrakları göstermek yerine 100tl masraf istedi. Bizde mail attık banka 3-4 yılın hesap hareketlerinin yollamış . Onunla da ayrıyeten başvuruduk ama o daha belli olmadı geçen hafta başvurduk çünkü.

Aynen bende aldım. parasını geri almak isteyenler için yeni bir konu açıp tüm evrakları paylaşacağım.
takip ederek sizde tüm masrafları geri alabilirsiniz

slm millet, ben de bi banka mağduruydum ya. İnternette dosya ücretlerimi nasıl geri alırım diye gezinirken Law Asist diye hukuk danışmanlık hizmeti veren bir firma gördüm. İletişime geçtim, durumumu anlattım. Bana paramı geri alabileceklerini belirttiler ve aldılar da :) lawasist.com da siteleri. Tavsiye ederim :+1:

aynen yaa bu lawasist i bnde duydm arayp bilgi alıp bide ordan şansımı denicem 8) şu banka bozuntularna haddini bildrmek için can atıyorum :++:

Ben işbankasından konut kredisi çektim yapılandırdım. Tüketici mahkemesi yapılandırmada aldıkları parayı iade kararı verdi iş bankası beni mahkemeye verdi yapılandırma hakkımız siz de bunu imzaladınız diye. mahkeme lehime sonuçlandı ve paramı aldım. Mahkeme kararları genellikle tüketici lehine oluyor.ayrıca dosya masrafını da aldım.Bilgilerinize... ilinizin tüketici hakem heyetine balşvurmanız yeter onlar gerekli dilekçeyi size veriyorlar zaten.

Geri