Akıllı tahtanın dokunmatiği çalışmıyor..

Kodla Büyü

sefeze

Site Gezgini
BT sınıfındaki akıllı tahtanın dokunmatiği bir gün çalışırsa bir gün çalışmıyor.Dün windowsu geri yükleme yaptım dokunmatik çalıştı.Bu gün geldim baktım yine çalışmıyor.touch screen not found diyor.Tekrar windows yüklemesi yaptım bu sefer çalışmadı.Belki başınıza gelmiştir, bana yardımcı olsaniz sevinirim..

Sorunuza cevap veremeyeceğim malesef hocam ama yeni başlık olmasın diye ben de buraya yazayım dedim. Bizde de bir tahtanın dokunmatiği tahtanın bazı yerlerinde çalışmıyor. Çok ilginç. Kalibrasyonu bile çok zor yaptım ama yine de düzelmedi. Servisi mi çağıralım yoksa bizim yapabileceğimiz bir çözümü var mıdır?

çĞIRIN SERVİSİ GELSİN HOCAM BT ÖĞRETMENİ Bİ İŞ YAPMICAK DEMİŞDİ YA BAKAN

Sanırım bu da FATİH'in tahtası değil, akıllı tahta ile ilgili sorarken hangi tür tahta olduğu belirtilirse iyi olur.

Arkdaşlar eğer akıllı tahta güneş alıyorsa dokunmatiğinde sorunlar çıkabiliyor. Size tavsiyem cama perde takıp daha sonra kalibrasyon ayarlarını tekrar yapınca düzelir.

hocam bizde de kabul sırasında bir tane tahtanın dokunmatiği çalışmıyordu servis bir hafta sonra gelip halletti.

yamtar3535' Alıntı:
hocam bizde de kabul sırasında bir tane tahtanın dokunmatiği çalışmıyordu servis bir hafta sonra gelip halletti.

Hocam teslim alırken her akıllı tahtayı tek tek birlikte mi kontrol ettiniz?

aynı hatayı bizde bir sınıfta aldık, servisi çağırdık. cihazı söktüler içindeki soketleri kontrol ettiler. sıkıntı olmadığı görülünce paneli sökmeye geleceğiz dediler bir daha arayan soran olmadı. elemanlara bu yazılımsal bir şey olabilir desemde servis elemanı ops (küçük kasanın adı buymuş) cihazını değiştireceğiz dediler.servisin bize bu konuda yardımı dokunmayacak sanırım. yine iş başa düşecek...

Arkadaşlar lütfen üzerinize vazife diye düşünüp müdahale etmeyiniz. Bugün yardımınız yarın angaryanız olur. Çalışmıyorsa bırakın sorumlular gelip yapsın. Bunun için devletten para aldılar ihale şartlarında bakım onarım hizmeti var. elinizi bile sürmeyin, teknolojiye rehberlik edin...

nosTRa' Alıntı:
Arkadaşlar lütfen üzerinize vazife diye düşünüp müdahale etmeyiniz. Bugün yardımınız yarın angaryanız olur. Çalışmıyorsa bırakın sorumlular gelip yapsın. Bunun için devletten para aldılar ihale şartlarında bakım onarım hizmeti var. elinizi bile sürmeyin, teknolojiye rehberlik edin...

:+1:

Bizim okuldaki akilli tahtalarin bazilarinda sorun vardi. Vestelden servis gelip duzeltti.
Vestel akilli tahta icin su telefonu vermislerdi. 0 800 219 01 23

ya bizim okulda da teker teker dokunmatik ekranlar çalışmamaya başladı. yapılabilecek birşey vr mı acaba?

Ekranlar açıkken silinirse birkaç saat dokunmatik özelliğinin çalışmadığını duydum.

Sizin sorununuz bundan kaynaklanmıyor anlaşılan ama bilgimiz olsun diye söylüyorum

toz alan kişilere ekranlar kapalıyken, bilgisayar kapalıyken toz alması gerektiği tembihlenmeli.

sefeze' Alıntı:
yamtar3535' Alıntı:

Hocam teslim alırken her akıllı tahtayı tek tek birlikte mi kontrol ettiniz?

evet hocam e içerikleri yükledikten sonra bozuldu dokunmatik.bekliyoruz servisi...

Hocam bizde de aynı sıkıntı var servisin telefon numarasını alabilir miyim?İdare de yok .Almamışlar tlf.
Teşekkürler

Bizim okulda da var aynı sorun. Hemen hemen her ders farklı bir sınıftan haber geliyor 2 gündür, tahtaların dokunmatiği çalışmıyor diye...

aynı sorun bizde de oldu Pc gayet iyi çalışıyor mouse takıp kullanıyor öğretmenler ama dokunmatik bazı bölgelerde hiç çalışmıyor bazı yere dokunuyordun 20 cm kadar yanda çıkıyor mouse servisi aradık iki kere 15 gün oldu gelen giden de yok bunu nereye şikayet edebiliriz servisde gelmedi bakanlıkta ilgilenen var mı acaba

Emreyt' Alıntı:
aynı sorun bizde de oldu Pc gayet iyi çalışıyor mouse takıp kullanıyor öğretmenler ama dokunmatik bazı bölgelerde hiç çalışmıyor bazı yere dokunuyordun 20 cm kadar yanda çıkıyor mouse servisi aradık iki kere 15 gün oldu gelen giden de yok bunu nereye şikayet edebiliriz servisde gelmedi bakanlıkta ilgilenen var mı acaba

ildeki eğiticiyi arayın hocam koordinatör onlar değil mi?

bu sorunla ben de karşılaşmaya başladım "not found" hatası çıkıyor, tekrar yükleme yapmak da işe yaramıyor, servise havale edecem artık.

Hocam aynı sorunu bizde yaşadık. En son servisi aradık, geldi yaptılar. Dokunmatiğin kablosu mu ne kıa takılmış. Bir çalışıyor bi çalışmıyordu. Şimdi sorunsuz...

bu hafta tüm sınıfları dolaşıyorum, sorunları durumları inceliyorum. yarına müdüre bi rapor verecem, ne var ne yok diye servis mi gerekiyor artık kararı idare versin.

Bizim okulda da aynı sorun vardı. USB aygıtı tanınmadı şeklinde hata alıyordum ve dokunmatik çalışmıyordu. Servis geldi TV nin içini açtık. Dokunmatik ünitesi ile bilgisayar arasındaki usb- s0ket kablosu arızalı imiş. değiştirince düzeldi. Servis olmadan yapılacak iş değil. bi dünya vida sökmeniz lazım arka kapağı açmak için. Aynı arızayı alan arkadaşlar servis çağırıp, kabloyu değiştirtsinler..

Bizim muhteşem öğretmenlerimiz akılı tahtaları tv gibi kapatıp açmaya çalıştıklarından hatta nasıl yapılıcağını göstersek dahi aman hocam 5 dk teneffüs var onla mı uğraşcam dediklerinden akıllı tahtalar daha şimdiden haşat olmaya başladı. Peki suçlu kim tabii bt rehber !!!!! soğudum .... mesleğin herşeyinden.

hocam dokunmatik 2 kamera sayesinde sağlanıyor. büyük ihtimal sizin kameralar arızalı servisi çağırın kameraları değiştirsin.
bu arada fazla ışık aldığında dokunmatiğin bazı bölgeleri çalışmayabiliyor bunun çözümü de perde.

Geri