Akıllı Tahtalarda Aynı Anda Sunum Yapma

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar geçen sene sormuşlardı belki bu sene de lazım olur diye sorayım dedim. Microsoft Teams gibi bir programla müdür ben bilgisayarımdan konuşsam tüm akıllı tahtaları açsak sınıflarda beni dinleseler demişti, o zaman teams tahtalarda çalışmamıştı. Böyle bir uygulamam yapıyor musunuz nasıl yapabiliriz?

Arkadaşlar geçen sene sormuşlardı belki bu sene de lazım olur diye sorayım dedim. Microsoft Teams gibi bir programla müdür ben bilgisayarımdan konuşsam tüm akıllı tahtaları açsak sınıflarda beni dinleseler demişti, o zaman teams tahtalarda çalışmamıştı. Böyle bir uygulamam yapıyor musunuz nasıl yapabiliriz?

google meets

Youtube harika :D Öğrenciler müdüre bağış mesajı da yollar :D Abonelikleri de kenardan komik müzikli filan ayarlayabilirsiniz :D Neden olmasın :D

teams okul meb hattında çalışmıyor

Zoom da olur.

Hocam biz Zoom'la yapıyoruz özellikle rehberlik öğretmeninin isteğiyle. Pandemiden beri Zoom tahtalarda yüklü, ben toplantı bilgilerini alıp sınıf başkanına ya da sınıf öğretmenine veriyorum, öğretmen de genelde benim sınıfıma geliyor, mikrofonlu kulaklıkla sunumunu yapıyor, tüm sınıflar izliyor. Şimdiye kadar bir sorun çıkmadı neden reddedildi acaba sizde..

Biz zoom üzerinden belirli gün ve hafta programlarını yapıyoruz sonunda sınıflar arası quizizz yapıyoruz çokta güzel oluyor ama yarım saatte işi bitirmek gerekiyor.

Biz zoom üzerinden belirli gün ve hafta programlarını yapıyoruz sonunda sınıflar arası quizizz yapıyoruz çokta güzel oluyor ama yarım saatte işi bitirmek gerekiyor.
Biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz hocam? Zoom üzerinden ne yapıyorsunuz?
Quizziz'i nasıl uyguluyorsunuz?

Biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz hocam? Zoom üzerinden ne yapıyorsunuz?
Quizziz'i nasıl uyguluyorsunuz?
Yayını yapacak pc zoom oturumu açar tercihen şifrelidir. Sınıflarda tahtadan zoom sınıfına bağlantı kurulur.

Quiziz için de aynıdır muhtemelen. Sunum bitince zoom kapatmadan quizize kodla bağlanırlar.

Senaryoyu yukarıdaki gibi düşündüm. Farklıysa arkadaş bilgi verebilir :D

@omd hocamın söylediği şekilde yapıyoruz zoom üzerinden quizizz linkini gönderip her sınıf kendi adını yazıyor örneğin 8-C şeklinde belgesel şeklinde videolar izletip onun içinden sorular hazırlıyorum birinci olan sınıfa küçük tadelle hediye

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri