Akıllı Tahta SSD Diski Görmüyor

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar. Faz2 tahta için yardıma ihtiyacım var. Bugün sınıflardan birinde birden bire bu ekran çıkmış. Bios ekranına girince de samsung ssd diski görmüyor bios ekranı. Çözüm olarak ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• photo_5796606996940702044_y.jpg
    photo_5796606996940702044_y.jpg
    78.1 KB · Görüntüleme: 48
biosu sıfırlayın uefi, gpt arasında geçişler yapın
ssd bozulmadıysa, yerinden çıkmadıysa açılır.

Maalesef ssd bozulmuş. Opsyi söküp yeni ssd taktım, faz2 imajı yükledim. Şu an sorunsuz çalışıyor. Çıkan ssd'yi usb ile bilgisayara takmaya çalışınca G/Ç hatası veriyor.

SSD Hikvision ise bu okullara gönderilen ssdler çok kalitesiz çok çabuk bozuluyor. Bizim okulda şu ana kadar bunlardan 3 tane bozuldu.

Maalesef ssd bozulmuş. Opsyi söküp yeni ssd taktım, faz2 imajı yükledim. Şu an sorunsuz çalışıyor. Çıkan ssd'yi usb ile bilgisayara takmaya çalışınca G/Ç hatası veriyor.
Bir süre gözleyim büyük ihtimalle yeniden bu uyarı verecek muhtemelen bios pili bitik. O harddiski masaüstü bilgisayarının sata portuna takıp deneyin.

Bios pilini de değiştirmeyi ihmal etmedim ops'yi açmışken. İnşallah bir sorun vermez ama dediğiniz gibi içinden çıkan samsung ssd'yi masaüstü bilgisayar sata portunda denemek istiyorum.

Geri