Akıllı Tahta Dokunmatik Sorunu

Kodla Büyü

robotikarduino

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Faz2 bir akıllı tahtada, öğretmen arkadaşlar sürekli dokunmatik sorunu olduğunu söylüyor. Akıllı tahtaya baktığımda kalibrasyon pasif oluyor. Kamera driverlerini kaldırıp tekrar kuruyorum. Kalibrasyonu yapıyorum ve sorunsuz çalışıyor.
Ama nasıl oluyor yine aynı sorun başlıyor. Tabi bunu her seferinde sorunu yaşayan her öğretmen yapamayacağı için ciddi sıkıntı oluyor.
Sık sık neden olduğunu çözemediğim bir şekilde kamera driverları sıkıntı veriyor.
Donanımsal bir arıza olsa kalibrasyon yapılamayacaktır diye düşünüyorum.
Imaj sıkıntılı olsa bütün tahtalarda aynı imaj var.
Öğretmenin flash belleginde virüs olsa, başka sınıflarda da aynı flash kullanıyor.
Tahtada diğer tahtalardan tek fark tahtaya gelen ethernet kablosu zamanında değiştirilmiş. Buda dokunmatiği etkilemez.
Fikri olan hocalarım fikir verirseniz sevinirim.

Hocam Eylül ayında yayınlanan imajı kurulu olan tahtada geçen haftalarda benzer sorunu bende yaşadım. Virüs olabilir diye aynı imajı tekrar yükledim. Kalibrasyon yapılıyor sorun yok. 5dk sonra veya belli bir zaman sonra dokunmatik kullanılanılamıyor oluyor. Dokunmatik kullanılmıyorken fare ile de işlem yapılmıyor idi. Mart2021 olan imajı yükledim. Şimdilik sorun yok.

Geri