Akıllı tahta anahtar

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar ilk defa akıllı tahta olan bir okulda görev yapıyorum tahtaların bir kısmı anahtar istiyor 160sn içinde kapanacaktır diyor sayıp kapanıyor ne anahtarı olduğundan kimsenin haberi yok en kestirme nasıl çözerim olayı? İdare tatilde tahtalar için birini çağırmış sıkıntılarını çözdüm hepsi çalışır vaziyette kullanılabilir durumda demiş ama birinde zırt pırt reklam resim şu bu açılıyormuş bir kısmı kilitten açılmıyor en kestirme nasıl çözerim olayı? Adama da ulaşamadım teli açmadı idareye de birşey demedim önce size soran dedim:)

ET için kilit programı yüklemişler herhalde hocam.
Ben olsam durumu önce idareye söylerdim. Sonuçta çağırdıkları adam çalışıyor demiş, ama öyle değil. İdare durumu bilmeli. Bir de onlar arasın.
En son çare olarak da, idarenin bilgisi dahilinde, bu tahtalara imaj atardım.

Elimde imaj da yok Hocalarım büyük ihtimalle faz2 imiş tahtalar imaj nereden bulabilirim? İdare şaşırdı nasıl çalışmazlar diye onu söyledim sadece öğretmenlerde tutturdu tahtada tahta biran evvel çözeyimde kurtulayım derdindeyim:)

ET için kilit programı yüklemişler herhalde hocam.
Ben olsam durumu önce idareye söylerdim. Sonuçta çağırdıkları adam çalışıyor demiş, ama öyle değil. İdare durumu bilmeli. Bir de onlar arasın.
En son çare olarak da, idarenin bilgisi dahilinde, bu tahtalara imaj atardım.

Hocam, forumda paylaşılan imajlar var. Onlara bakın isterseniz.
2. Faz tahtalar, gri renkte Vestel marka olanlar.
Bir de, BTR misiniz hocam?
Değilseniz o kadar dert edinmeyin kendinize derim. Ya da siz bilirsiniz. :)

Hocam, forumda paylaşılan imajlar var. Onlara bakın isterseniz.
2. Faz tahtalar, gri renkte Vestel marka olanlar.
Bir de, BTR misiniz hocam?
Değilseniz o kadar dert edinmeyin kendinize derim. Ya da siz bilirsiniz. :)
Btr almadım Hocam ama kim yapacak almış almamış pek birşey fark etmiyor sanırım

Hocam, Vestel teknik servisine yeterli kapasitede flash bellek bıraktığınızda da tahta imajını edinebiliyorsunuz diye duymuştum. Sene içinde ara ara format gerekiyor. O yüzden bir tane imaj yüklü flash bellek bulundurmak lazım.

Hocam, Vestel teknik servisine yeterli kapasitede flash bellek bıraktığınızda da tahta imajını edinebiliyorsunuz diye duymuştum. Sene içinde ara ara format gerekiyor. O yüzden bir tane imaj yüklü flash bellek bulundurmak lazım.
Evet, ben de bu şekilde 32 GB'lık usb 3.0 bir flash vermiştim, hazırlamışlardı. Windows 8 yüklü, orijinal imajdı.
Her yerde bu şekilde mi bilmediğimden yazmamıştım...

BTR değilsen bakmazsın diye bir mantık yok. Nasıl duvara resim çizileceği zaman resimciye iş düşüyorsa şu akıllı tahtalar da bizi ilgilendirir. Zaten aletler kolay bozulmuyor. İlk imajı atarken 1 saat harcansa da sonraki imajlar en fazla 15 dakika sürüyor. Bütün sene de idare ediyor.

Hocam o kilit hangi program ise geçen sene çalışan öğretmen yok muymuş. Önceki sene nasıl açıyorlarmış. Ben okul değiştirdim. Tüm tahtalar eski hocalar ve eski Bilişimci sayesinde çalışır durumda. Eski okuldaki bilişimciye de ne yapacağını anlattım şifreleri verdim.

Geçen sene hiç mi kullanmadı bunlar bu bilgisayarları.

Geçen sene pandemi vardı ya ondan önceki sene de bilgisayar öğretmeni başka okula tayini çıkmış saklamamış, öğretmenlerde flash varmış onlarda saklamamış
BTR değilsen bakmazsın diye bir mantık yok. Nasıl duvara resim çizileceği zaman resimciye iş düşüyorsa şu akıllı tahtalar da bizi ilgilendirir. Zaten aletler kolay bozulmuyor. İlk imajı atarken 1 saat harcansa da sonraki imajlar en fazla 15 dakika sürüyor. Bütün sene de idare ediyor.

Hocam o kilit hangi program ise geçen sene çalışan öğretmen yok muymuş. Önceki sene nasıl açıyorlarmış. Ben okul değiştirdim. Tüm tahtalar eski hocalar ve eski Bilişimci sayesinde çalışır durumda. Eski okuldaki bilişimciye de ne yapacağını anlattım şifreleri verdim.

Hocam yeri nerededir nerden öğrenebilirim? İstanbul'dayım neredeyse öğrenip gideyim bugün

Hocam okullardaki mescitlerde de din kültürü öğretmenleri okul süresince namaz vakitlerinde imamlık/müezzinlik mi yapıyor? Öğretmenlerin görevleri bellidir. Görevi dışındaki konularda isterse yapar isterse yapmaz. Görevi dışındaki konuları yapan öğretmenler için "özverili öğretmen" diye bir tabir vardır. Bizim branşı görevi dışında iş yapma konusunda çok küstürdüler hocam. Bir BT öğretmeni BTR değilse dersi ve diğer öğretmenler gibi kulüp, sınıf, belirli günler, diğer toplantılar, kurullar, komisyonlar vs. görevi neyse onu yapar. Onun dışındakileri isterse yapar, isterse yapmaz. BTR'nin görevi kapsamındaki tahtalar da böyledir. BT öğretmeni isterse yapar, istemezse yapmaz. Çoğunluk da yaptığına göre o zaman istesek de istemesek de BTR görevi almalıyız. BTR görevi olmayan bir BT öğretmenine de hiç kimse, sen niye tahtalara bakmıyorsun, senden önceki bakıyordu diyemez.

Hocam bakmasak da şu baksın diye bilmeliyiz sanırım ben bakmazsan kim bakacak peki o da var. Aynen öyle çok küstürdüler ama yapacak birşey yok
Hocam okullardaki mescitlerde de din kültürü öğretmenleri okul süresince namaz vakitlerinde imamlık/müezzinlik mi yapıyor? Öğretmenlerin görevleri bellidir. Görevi dışındaki konularda isterse yapar isterse yapmaz. Görevi dışındaki konuları yapan öğretmenler için "özverili öğretmen" diye bir tabir vardır. Bizim branşı görevi dışında iş yapma konusunda çok küstürdüler hocam. Bir BT öğretmeni BTR değilse dersi ve diğer öğretmenler gibi kulüp, sınıf, belirli günler, diğer toplantılar, kurullar, komisyonlar vs. görevi neyse onu yapar. Onun dışındakileri isterse yapar, isterse yapmaz. BTR'nin görevi kapsamındaki tahtalar da böyledir. BT öğretmeni isterse yapar, istemezse yapmaz. Çoğunluk da yaptığına göre o zaman istesek de istemesek de BTR görevi almalıyız. BTR görevi olmayan bir BT öğretmenine de hiç kimse, sen niye tahtalara bakmıyorsun, senden önceki bakıyordu diyemez.

Hocam bakmasak da şu baksın diye bilmeliyiz sanırım ben bakmazsan kim bakacak peki o da var. Aynen öyle çok küstürdüler ama yapacak birşey yok
okul idaresinin sorumluluğunda hocam, çözümü onlar bulacak, bt öğretmeni tahtalara bakmak zorunda değil. idarecilik mdr yardımcılığı yaptım bu arada. yapmadan konuşmuyorum.

Bu forumdan Windows 10 indirdim. "Faz2Imaj_Win10_Mart2021" Şimdilik sıkıntı yok, memnunum. Hazırlayan arkadaş flash'a nasıl yükleneceğini de anlatmış.

Hocam yeri nerededir nerden öğrenebilirim? İstanbul'dayım neredeyse öğrenip gideyim bugün
Hocam, İstanbul için bilmiyorum. Okul idaresi veya il-ilçe koordinatörü, okulunuz için yetkili Vestel Servisini biliyordur.
Ben hazır ve orijinal imaj olduğu için önermiştim.
Siz bu forumdaki öğretmenlerimizin hazırladığı imajları da tercih edebilirsiniz.
Ya da il-ilçe koordinatörlerinde de imaj olabilir.

Şahsen idareyi iyi idare ettiğim için daha küstürmeyi başaramadılar. Zaten tahtalara bişey olsa idare değil öğretmenler sorar. Yapmayacağım birşey olsa da hayır demem hallederiz lafıma ondan takan akıllılar da olmuştu. Benden önceki sonraki beni ilgilendirmez. BTR olsada olmasa da benim asli işim derse girip öğretmektir. Ha eğer öğretmen vesaire format lazım diye gelirse çok iyi bir tamirci biliyorum yönlendiririm. Ben kendi bilgisayarıma 5 senedir format atmamışım. Gerek yok atmamda. Ha zamanında çok arkadaşım (sınıf arkadaşım) sıkışınca beni bulmuş yardım etmişimdir. Yani benim için sorun sorun değildir. Neyse dediğim gibi idareyi idare etmek lazım.

Hocam ebaadmin şifresi ile girmeyi başarabilirseniz. Etkullanici hesabını silip başka bir hesap açarak belki kilidi kaldırabilirsiniz. Ebaadmin şifresi nette mevcut.

Eğer kilit programı hangisi bulabilirseniz. Programı yapana nasıl iptal edebileceğinizi yada açabileceğinizi sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çok teşekkür eden Hocalarım bu arada btr almadım güya tüm gün okuldayım iş bitmiyor belki başka okullarda 2 btr olmak isteyen olur biri gelir dedim gelmedi bugünde rehber öğretmenler bizimde sizinde öyle bir şansımız yok Hocam bizde tüm gün okuldayız diyor bu seferde ekders almadan tüm gün okulda durur oldum, btr olup boş gün alma şansımız da mı yok?

Çok teşekkür eden Hocalarım bu arada btr almadım güya tüm gün okuldayım iş bitmiyor belki başka okullarda 2 btr olmak isteyen olur biri gelir dedim gelmedi bugünde rehber öğretmenler bizimde sizinde öyle bir şansımız yok Hocam bizde tüm gün okuldayız diyor bu seferde ekders almadan tüm gün okulda durur oldum, btr olup boş gün alma şansımız da mı yok?
Btr olunca boş gün olmaz hocam. Her gün okul saatlerinde gitmek gerekir. Tahtalar için de kendi imajınızı oluşturun. En mantıklı yol bu. Bir kere yapınca sonrası rahat olur.

Btr olunca boş gün olmaz hocam. Her gün okul saatlerinde gitmek gerekir. Tahtalar için de kendi imajınızı oluşturun. En mantıklı yol bu. Bir kere yapınca sonrası rahat olur.
İmajds sorun yok hocam ama öğretmenlerin kullandıkları kitaplar Z kitap falan hep açılmıyor oluyor bir gidiyorum kitabın ayrı klasörü var onu almamış mesela, bugün bir tahta için çağırdılar son ses açınca ses boğuk çıkıyormuş sinirden çatladım yahu 1-2 tık az aç sesini o zaman ki öyle de duyuluyor öğretmenlerin hiç soracağı bitmiyor, daha BT sınıfını kuracak vakit bulamadım 2 haftadır 1 tenefüs oturamadım düzen oturunca düzelir mi hep mi böyle olacak bilemedim

@Enterprise hocam;
Neden bu kadar yıpratıyorsunuz kendinizi? Okulunuzun imkânları mı kötü?
Hocam; yardım etmek farklı, her şeye koşturmak, kendini yıpratmak farklı.
Hepimiz elimizden geldiğince yardım ediyoruz okulumuza, ama yani duvara resim çizmek ile duvarları boyamak aynı şey midir?
Ben size elinizi hiçbir şeye sürmeyin demem, ki ben de yardımcı oluyorum okulumda bu tür durumlarda. Sorun beni aşıyorsa da karışmıyorum. Her sorunu çözmek zorunda değiliz hocam.
Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş, fakat naçizane tavsiyem: Sorun çözebileceğiniz bir şey ise yardım edersiniz; fazla fedakârlıkla sadece kendinize zarar verirsiniz.
Bir de burada muhatabınızın da tutumu önemli. Bencilce davranan birine açıkçası ben yardım etmek istemem. Ne yapayım ses boğuksa? İyice açsın, iyice boğsun sesi o zaman. Karşıdaki anlayışlı, samimi biriyse durum değişir tabii.
Hülasa, önceliğinizi BT sınıfına verin hocam; sorumluluğunuz burası çünkü.
BTR gelmesini beklemişsiniz, ama işleri siz yaptığınızdan BTR vermezler ki. Zaten Bilişim öğretmeni var, ne gerek var BTR'ye?
Neyiz biz, Superman mi? Anlayamıyorum gerçekten. :cool:

@Enterprise hocam;
Hepimiz elimizden geldiğince yardım ediyoruz okulumuza, ama yani duvara resim çizmek ile duvarları boyamak aynı şey midir?kiş
Ben size elinizi hiçbir şeye sürmeyin demem, ki ben de yardımcı oluyorum okulumda bu tür durumlarda. Sorun beni aşıyorsa da karışmıyorum. Her sorunu çözmek zorunda değiliz hocam.
Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş, fakat naçizane tavsiyem: Sorun çözebileceğiniz bir şey ise yardım edersiniz; fazla fedakârlıkla sadece kendinize zarar verirsiniz.
Bir de burada muhatabınızın da tutumu önemli. Bencilce davranan birine açıkçası ben yardım etmek istemem. Ne yapayım ses boğuksa? İyice açsın, iyice boğsun sesi o zaman. Karşıdaki anlayışlı, samimi biriyse durum değişir tabii.
BTR gelmesini beklemişsiniz, ama işleri siz yaptığınızdan BTR vermezler ki. Zaten Bilişim öğretmeni var, ne gerek var BTR'ye?
Neyiz biz, Superman mi? Anlayamıyorum gerçekten. :cool:
ayrıca siz o okuldan gidince sizden sonra gelecek kişiden de gönüllü olarak sizin yaptıklarınızı isteyecekler. o yüzden keşke btr isteseydiniz. en azından bu işleri gönüllü olarak yaptığınızı idarenize söyleyin ya da belli edin, sizden sonraki bt öğretmenleriyle problem yaşamasın idareniz.

Hocam ilk mesajdan sonrasını okumadım ancak naçizane tavsiyem kendi bildiğiniz bir imajı tahtalata atıp akabinde anahtar uygulamayı kurmanızı tavsiye ederim

Hocalarım tam tersi benden önceki arkadaş elinde tornavida sağa sola koşuyormuş yatmadan yatmaya evine gidiyormuş rivayetlere göre akıllı tahtayı bile açıp tamir etmrye çalışmış, ben ise dersime girip çıkmak elimden gelfiğince yardımcı olmak istiyorum ama iş öyle bir hale geldi ki sabah okul açılmadan 1 saat önce aranıp zil bozuldu diye okula çağırılıyorum(ki gitmedim) akşam okul kapandıktan sonra 2-3 saat bilgisayarlarla tahtalarla uğraşıyorum sırf iş yürüsün okul- öğretmenler zor durumda kalmasın diye ama bugün gayet insani tek 1 ricama bin tane laf edildi bende patladım artık. Okul yeni yapıldı bomboş teslim edildi o yüzden işi bitmiyor idare bilgisayarlarını kur rehberliği kur onu kur bunu kur sinirlerim yıprandı artık banane de dedim o iş ortada kalakalıyor az dersim var maaş karşılığını doldurmuyorum idari görev yazdık bize yardım edersin dediler meğerse birçok işi sana yıkarız demek istemişler ben anlamamıştım. Seçmeli ders verseler maaş karşılığını doldursam bitti gitti açmadılar seçmeli ders işler bu noktaya geldi 1 ayda

Yok Hocam hiç yapmadan önce btr istedim ama yokmuş ilçeylede konuştum Hocam nerde fazla btr olsun keşke olsa da versek dediler, karşımdakinin tutumu şöyle ben kesinlikle teknolojiden anlamıyorum bilgisayarın düğmesine basarım çalışmayan herşeyde seni atarım oda içinde bilgisayarının yerini değiştirecekmiş müdür yard. Kabloları çıkarıp taşımaya beni çağırıyor klavyesi çalışmıyor geleyim klavye alayım demiyor da al gel tak diye beni çağırıyor senin az dersin var benim çok işim var öf işim yetişmiyor pöf işim bitmiyor bana yükleyince de benim işim bitmiyor. Keza öğretmenlerde öyle geçen hepsine toplu konuşma yaptım 1 kere nasılsınız demiyorsunuz da o bozuk bu bozuk beni görür görmez ne iş yaptırırım da faydalanırım işimi gördürürüm moduna bürünüyorlar günaydın dışında konuşasım gelmiyor artık dedim, şimdi 2-3 cümle hal hatır soruyorlar ondan sonra yine yardım yardım yardım. Benden önceki algıyı yıkmak için deli çıkıcam. Önceki öğretmen nasıl yetiştiriyordu diyorlar geçen ilkokul nasıl bilimci olmadan işlerini yapıyor bence önce ona bakmalısınız dedim. Ya derse girip çıkıp evine gelmek istiyorum çok şey mi istiyorum arkadaş
Bende bugün neyim ben Alaaddin cini mi elini şıklatanın yanında biteceğim her işten anlayacağım herşeyi çözeceğim ama hiçbir şey istemeyeceğim gece gündüz yanınızda olacağım dedim.

QUOTE="btybilişim, post: 1909081, member: 175257"]@Enterprise hocam;
Hepimiz elimizden geldiğince yardım ediyoruz okulumuza, ama yani duvara resim çizmek ile duvarları boyamak aynı şey midir?
Neyiz biz, Superman mi? Anlayamıyorum gerçekten. :cool:[/QUOTE]

Hocam birkaç işi yapmaya çalışın bilerek yapamayın. Bilgim bu kadar diyerek çıkın işin içinden.
Bazen yardım için yaptıklarınız görev olarak üzerinize yükleniyor ne yazık ki.

Aynen öyle oldu tahtaları tabiki yapacaksın bilişim sınıfını tabiyki yapacaksın(bomboş sıınıf verildi masa taşımadan elektrik tesisatı arızalarına kadar uğraştım ) 3 saat idari görev yazdık bize tabiki yardım edeceksin ( geçen hafta 3 kişi excelde 1 hücreyi ortalayamamışlar aklım almıyor ilçeye gidecekler yazı ortalı değil diye beni bekliyorlar) 1 ayda üstüme yapıştı çok yapışmadan üzerimden çıkarmalıyım bunları

Arkadaşlar ilk defa akıllı tahta olan bir okulda görev yapıyorum tahtaların bir kısmı anahtar istiyor 160sn içinde kapanacaktır diyor sayıp kapanıyor ne anahtarı olduğundan kimsenin haberi yok en kestirme nasıl çözerim olayı? İdare tatilde tahtalar için birini çağırmış sıkıntılarını çözdüm hepsi çalışır vaziyette kullanılabilir durumda demiş ama birinde zırt pırt reklam resim şu bu açılıyormuş bir kısmı kilitten açılmıyor en kestirme nasıl çözerim olayı? Adama da ulaşamadım teli açmadı idareye de birşey demedim önce size soran dedim:)

Hocam forumda imajlar var. Gri vesteller faz2. Ventoyla çok kokay bir şekilde usb hazırlarsınız.
İmajds sorun yok hocam ama öğretmenlerin kullandıkları kitaplar Z kitap falan hep açılmıyor oluyor bir gidiyorum kitabın ayrı klasörü var onu almamış mesela, bugün bir tahta için çağırdılar son ses açınca ses boğuk çıkıyormuş sinirden çatladım yahu 1-2 tık az aç sesini o zaman ki öyle de duyuluyor öğretmenlerin hiç soracağı bitmiyor, daha BT sınıfını kuracak vakit bulamadım 2 haftadır 1 tenefüs oturamadım düzen oturunca düzelir mi hep mi böyle olacak bilemedim

Hocam, forumda imaj var . Ventoyla at usb tamamdır. At formatları.

Ama bu sinir olma meselesini bugün bende yaşadım. Bir yandan telefonda müdürle konuşuyorum, bir yanda 3 farklı öğretmen birşey sormaya çalışıyor. Kime cevap vereceğim bilemedim resmen.
Saatlerce vaktinizi alacak bir işi sanki 5 dakikalık bir iş gibi basite alıyorlar. Sanki 3-4 tuşa basıyoruz oluyor gibi davranılıyor.
Tam bir işe başlıyorsunuz, araya girip hocam şunuda bir yapı verden bıktım resmen. Onu yapınca o kalıyor.
Yarına yetişmesi gereken bir yığın iş var, okula gidince direk başlamayı düşünüyorum ama biliyorum araya bir yığın saçma sapan iş girecek.

Aynen öyle oldu tahtaları tabiki yapacaksın bilişim sınıfını tabiyki yapacaksın(bomboş sıınıf verildi masa taşımadan elektrik tesisatı arızalarına kadar uğraştım ) 3 saat idari görev yazdık bize tabiki yardım edeceksin ( geçen hafta 3 kişi excelde 1 hücreyi ortalayamamışlar aklım almıyor ilçeye gidecekler yazı ortalı değil diye beni bekliyorlar) 1 ayda üstüme yapıştı çok yapışmadan üzerimden çıkarmalıyım bunları
hocam btr değilseniz tahtalarla bence ilgilenmeyin ya da btr olun. maaş karşılığını dolduramadıysanız noksan bulunan saat kadar okulda olun, onun dışında lab haricinde elinizi dokunmayın, sizin yerinizde olsaydım aynen bu dediklerimi yapardım. Anladığım kadarıyla siz bir yere kadar sabretmiş, içinize atmışsınız ama siz idarecilerinize durumu anlatamamışsınız, sizdeki fedakarlığı onlar enayilik olarak anlamış, anlatımım için kusura bakmayın.

Geri