Acemi kullanıcı için otomatik vites araç tavsiyesi

Kodla Büyü

hb_sau

Üye
Toyota Yaris
Toyota Auris
Opel Astra
Opel Corsa
Honda Jazz
Ford Fiesta

İlk defa araç alacağım, ikinci el ve otomatik vites olarak yukarıdaki araçların hangisini tavsiye edersiniz?
Hem sürüş hem de araçlar hakkında acemiyim, bilenler yardımcı olursa sevinirim.

hocam tam otomatik mi yarı otomatik mi karar kılabildiniz mi farkını bilmiyorsanız ufaktan söyleyim tam otomatik şanzımanda baskı balata yoktur şanzıman mekaniği otomatikmen hıza torka vs kendisi vites değiştirir yarı otomatik bildiğimiz manuel vitesin robot ile otomatik hale getirilmesidir yani bizim yerimize debriyaja kendisi basar baskı balata vardır çift kavramaları tek kavramalılar var okuduğum kadarıyla ;yarı otomatiklerde vites geçişleri tam otomatiklerdeki kadar sarsıntısız bir şekilde olmayabiliyormuş, genelde tam otomatiklerde cvt şanzımanı överler sorunsuz falan diye bunlar benim okuduklarımdan öğrendiklerim tecrübem yoktur onuda söyleyim :D
model olarak da yazsanız daha iyi olurdu hocam 2010 üstümü mesala bu arabalar.

Ben tam otomatik al derim. Opel astralar tam otomatiktir. 2 yıldır sorunsuz ve sıkıntısız kullanıyorum

fiyat aralığın nedir hocam yazdığın araçların aralarında oynayan miktarlar çok değişken.. para sorun değil diyosan bu araçlar içinde düşünmeden auris al derim.. önceliklerini belirlemelisin aralığı da belirlersen daha net yardım alabilirsin

Hocam Honda Jazz CVT (tam otomatik)kullanıcısı olarak yorum yapabilirim. Eşim için araç kullanma deneyimi olmadığı için aldık. Çok rahat ve kendine güvenerek sürülebilecek araç. Piyasası(hem alış hem satış) iyidir. Vites geçişleri hissettirmez. İyi ki bu aracı almışım diyorum .

Toyotanın benzinlilerin bazılarında tam otomatik mevcut.Yarı otomatiklerden kesinlikle uzak durun.Honda şanzımanı tavsiye ederim

Toyota Yaris
Toyota Auris
Opel Astra
Opel Corsa
Honda Jazz
Ford Fiesta

İlk defa araç alacağım, ikinci el ve otomatik vites olarak yukarıdaki araçların hangisini tavsiye edersiniz?
Hem sürüş hem de araçlar hakkında acemiyim, bilenler yardımcı olursa sevinirim.
manuele alışman daha ıyı olcaktır hocam.

Nissan Micra - 2004 - 2006 _________ 30.000 - 35.000 arasında.

Eşim hayatta koltuğa geçmezdi. Bu araçtan sonra tüm sorunlar çözüldü.

bizim fiesta var hocam forumda ilanı da koymustum düşünürseniz titanium x fiesta. Biz memnunuz ihtiyaçtan satmak durumundayız.

Karıştırdın herhalde. Opel de AT6 tam otomatik şanzıman vardır. Prnds diye bir şey yazmaz. Vitesi kastediyorsan. Opelde s yoktur viteste. Düğme vardır sport için
yo karıstırmadım easytronıc kullandım sacma sapan bır vıtes tam otomatıkte vıtes p r n d olarak ılerlıyor s sport dogrudur. easytronıc te vıtesın atılma seklı cok farklı. Aynı seylerı dıyoruz.

çok teşekkür ederim yardımlarınız için. tam otomatik düşünüyoruz inşallah. belirlediğimiz fiyat maksimum 55 bin.

Hocam Honda Jazz CVT (tam otomatik)kullanıcısı olarak yorum yapabilirim. Eşim için araç kullanma deneyimi olmadığı için aldık. Çok rahat ve kendine güvenerek sürülebilecek araç. Piyasası(hem alış hem satış) iyidir. Vites geçişleri hissettirmez. İyi ki bu aracı almışım diyorum .
Ben de bu yorumları duymuştum hocam sağolun, kaç km de sizin araç ve kaç model?

Hocam kaç model araç, bir de içi nasıl genişliği, 2 çocuklu bir aile için:)

Evin 2. aracı durumunda.

1 araçta Honda civic HB yine.

Gayet yeterli 2 çocuk ve aile için. Ama uzun yol aracı değildir.

Piyasada kaydırmayan otomatik 3 araç var.

1 - Honda
2 - Honda JAZZ
3 - Micra..

Geri tüm araçlar geri kaydırır..

Evin 2. aracı durumunda.

1 - Honda
2 - Honda JAZZ
3 - Micra..

Neyi kaydırıyor???

İç genişlik ve bağaj hacmi olarak eski aracımdan(astra hb) çok daha geniş. daha önce ford, opel marka düz vites araçlarım oldu, ilk defa honda sahibi olduğumda yıllardır boşuna düz vites kullanmışım dedim :)

Evin 2. aracı durumunda.

1 - Honda
2 - Honda JAZZ
3 - Micra..

çok iddalı ve yanlış bir yorum olmuş, tüm araçlar filan kaydırmaz

Hocalarım herkes çok değişik bilgiler paylaşmış. E benim neyim eksik :)
2016 mıdel Seat ibiza dsg yani yarı otomatik araç kullanmaktayım. Araçta p r n d olarak vites mevcut :)))
Geri kaçırma mı o da ne ki ola :))
Ha birde vites geçişleri aşırı derecede sarsıntısız :)
Verdiğim bilgilerin hepsi bizzat tarafından test edilmiştir.
Ayrıca aracım 1.0 motora sahiptir. Rampalarda el sallar yoluma devam ederim kimseyi beklemem bekletemem. Düz yolu tarife gerek kalmadı sanırım :)

Geri