accent era hakkında değerli görüşleriniz!...

Kodla Büyü
sayın dostlar! alt tarafı bir bilgi danışmak istedim. dünden beri takip ediyorum. yazdığıma pişman oldum. konu ne kadar dağıldı.
bu arada çevremden de soruşturdum. araçta neredeyse her özellik mevcut. bu fiyata bu özellik bence öğretmen olarak tercih sebebi. ayrıca ralliye falan da katılmayacağım aracın 180-200 yapması da önemli değil. beni uzun süre taşısın yeter. (7-8 yıl...) yaptığın incelemelerde de hyundai de karar kıldım.
accent era 1.4 mode test sürüşünü de yaptım. takaslı 29.000 tl. clio ma da piyasadan iyi fiyat verdiler 11.500tl.(biraz bakım istiyordu)kısmetse bikaç güne alacağım. daha iyisi sizlere olsun inşallah. :)

pcman' Alıntı:
sayın dostlar! alt tarafı bir bilgi danışmak istedim. dünden beri takip ediyorum. yazdığıma pişman oldum. konu ne kadar dağıldı.
bu arada çevremden de soruşturdum. araçta neredeyse her özellik mevcut. bu fiyata bu özellik bence öğretmen olarak tercih sebebi. ayrıca ralliye falan da katılmayacağım aracın 180-200 yapması da önemli değil. beni uzun süre taşısın yeter. (7-8 yıl...) yaptığın incelemelerde de hyundai de karar kıldım.
accent era 1.4 mode test sürüşünü de yaptım. takaslı 29.000 tl. clio ma da piyasadan iyi fiyat verdiler 11.500tl.(biraz bakım istiyordu)kısmetse bikaç güne alacağım. daha iyisi sizlere olsun inşallah. :)
Dizelini düşünmüyor musun? Ben iki yıldır kullanıyorum memnunum. 1.4 benzinliye Lpg de taktırmak zorunda kalabilirsin. Bagajda yer kaplayacak sonuçta.

oguzhanc' Alıntı:
bakımı parçası uygun bende de getz var dizel ve çok seri aynı motor eradada var ben bugüne kadar bi sorun yaşamadım burda üfüreni çok olur aynı benim ufaklığın kliması gibi püfür püfür esiyor :) karadüzen yorum yapan çok o haseple laf anlatmakta güç
segmentin ne olduğunu bilmeyene, henüz aracın devrinden haberi olmayana çelik barı meşur atabarıyla karıştıranla, 110 beygir bir motorla 62 beygir saçma sapan bir fiestayı karşılaştırmaya kalkanlarla, araç güvenlik testini güvenilir bulup sanayide bir hurda araç gözlemi yapmayanlarla, dingille sınıftaki dingilleri karıştıranlarla, 25-30 bin lirayı çok bi para sananlarla, her bir bakıma götürüp 1000 TL bayılanlarla, orjinal parça pahalı die çakması nı google dan arayanlarla, klimayı ayrıcalık sanan abs ye paramı verilir denilenlerle otobandan da aracının son hızını 120 sananlarla bence zor dostum :) burda üfüren bebeler hayatlarında 200 KM hızı bu segmentle yapan varmı merak içindeyim... Hatta sözüm meclisten içeri git brodway al diyen bile çıkıyor :) hurdası bile hyundainin 1290 kilo adam 900 kilo 70 beygir totosunu kaldıramayan araçla kıyaslıyo. Birde dizel pahalı diye benzinli alıp sonada aracın neresine ne taksak ta arac az yaksa ama 30 tonluk kamyona dönüşse diyenler var,

Araç hakkında en güzel bilgi servisinden binicisinden alınır, hayatı boyunca pintilikten birinci içene marboranın tadını sormakla, marka takıntısı yüzünden gidip 5 sene vadeli kredi çekip to..ta alıp sona da benzin parası olmadından ev önünde besleyip 2 sene sonada memurdan kıç değmedik acer diye satmaya kalkan lardan sanırım kötü huylar kaparsın anca ayrıca o teneke yazan bebe bi ara cetvelin alıp sanayiye gidip bir teneke ölçümü yapsın.

Birde takıldığım bir konu daha adam sayısal zekaya sahip olmalıyken şu soru çok gelir neden 2. eli çok e saf bebe dicen adam yılda 100.000 arac satıyo senin x markan 5000 20 kat fazla sını 2. elde görmen lazım araba bu asker arkadaşım değilki bir ömür başımda taşıyayım.

İ30 almayı planlıyorum o ara bi mercedes vitoya kıl oluyorum rampa yukarı 190 200 yapıyor birde onu solladım mı tamamdır oda kısmetse i30 la :) siz şu dedenizden kalma motorcuklara sahip fiesta astra ve türevlerini getirinde bi kaç tur bindirim. hele 207 leri rampa gördümmü içim acıyo :) kese kağıdı olsa uçar ama o bile yok... Şimdi birileri passat geyiğine girmesin, varsa o kadar paran alcaksın sonata 170 beygir alayınamı gider yediğin ceza zorunamı onuda bir kul bir allah aha bide cezayı yazan ekip bilir, Özetle benim klima püfür püfür esiyorda anlamadım bu üfürmeler niye?
özetle dizel 110 beygir bir accentle için açılır, ama bulursan böle kıç değmedik temiz 2. el cimri memurdan oda fena olmaz 5-6 milyar düşüğüne çözersin olayı .

Hocam'a katılıyorum. Bende Hyundai i20 Crdi kullanıyorum ve memnunum... i20 teknik donanım olarak Fiesta ve Corsa'dan üstün, güç olarak da üstün Fiesta 68Hp Corsa 75Hp i20 90Hp. Son 1-2 senede Hyundai kalitesini inanılmaz arttırdı, TV reklamlarında yeni çıkan arabalarınıda herkes görüyordur ama forumda genel bir hyundai düşmanlığı var napalım ağzı olan konuşuyor...

ozkansedef' Alıntı:
Toprak38060' Alıntı:
Benim araç era nın style modeli ve 2 yıldır kullanıyorum çok da memnunum.Aracım 10 hava yastıklı, 4 disk frenli, elektrikli direksiyonu, çelik jantlı,dijital klimalı,sunroof lu deri direksiyon, deri vites topuzu vs vs... Ayrıca 112 beygir ve km ye 230kr yakıyor(LPG li). Parçası çok ucuz, bakımı çok ucuz.Bende araştırdım ve bu paraya bu konforu diğer araçlarda ne kadar paraya bulabileceğiniz malum.
Para-performans-konfor olarak bence iyi bir araç.Ama kaportası zayıf o konuda hak veriyorum ama Allah kaza bela vermesin sonuçta 4 teker üstünde gidiyoruz
Alacağın araç ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun :)

10 hava yastığı mı? Biraz fazla olmamış mı? :D

arkadaşım inanmıyorsan sahibinden.com a gir araç özelliklerine bak.
kendi aracımı benden iyimi bilcen

Toprak38060' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
Toprak38060' Alıntı:
Benim araç era nın style modeli ve 2 yıldır kullanıyorum çok da memnunum.Aracım 10 hava yastıklı, 4 disk frenli, elektrikli direksiyonu, çelik jantlı,dijital klimalı,sunroof lu deri direksiyon, deri vites topuzu vs vs... Ayrıca 112 beygir ve km ye 230kr yakıyor(LPG li). Parçası çok ucuz, bakımı çok ucuz.Bende araştırdım ve bu paraya bu konforu diğer araçlarda ne kadar paraya bulabileceğiniz malum.
Para-performans-konfor olarak bence iyi bir araç.Ama kaportası zayıf o konuda hak veriyorum ama Allah kaza bela vermesin sonuçta 4 teker üstünde gidiyoruz

Sizin araçtan bir önceki üretimlerde 4 hava yastığı vardı. (6 da olabilir tam hatırlayamadım). Heralde 10 fazla olmamış mı diyen arkadaş bununla karıştırıyor:)

hocam bende de 2009 era var. gayet memnunum sen karar vermişsin zaten pişman olmazsın bence.
tabiyki eradan daha iyi bir sürü araç var ama fiyatları çok çok fazla.2. el alıp korka korka binecegine sıfır al 5 sene rahat rahat bin.

evet burda hyundaı ya teneke yazanlar arkadaşın verdiği linkten hyundaı ın almış olduğu ödüllere bi göz atmalı bence..ve bu araç bu ödülleri Amerika da almış ama nedense Türkiye de adamlar imajı bi türlü yükseltemedi hala halkımızın gözünde TENEKE !!!?? :?:

spider23' Alıntı:
Bugün amerikan filmlerin de bile amerika da SONATA_ELANTRA gibi hyundaı yada KIA nın 4*4 lerine rastlamak mümkünken ben hiç bir zaman bi amerikan filmin de FIAT_REno-PEJO gibi araçlara rastlamadım;bunu da bi anektod olarak aktarayım..

:) Hocam filmlerde Fiat Reno ve Pejonun modelleri de var. Ama tabi clio siena ve 206 olarak değil :) Başka modelleri ile sahnede yerini alıyorlar onlarda. Keza tüm otomobil markaları var filmlerde bu bir reklam promosyon meselesi :) firma parayı basar filme çıkartır arabasını.

Ama Accent Era da meşhur Behzat S. midir nedir o dizide baya reklamını yapıyor maşallah :+1:

Saygılar

Toprak38060' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
Toprak38060' Alıntı:

Sahibinden.com daki ilanlara bakarsak yandık demektir. Farklı donanım paketleriyle kendi araçlarını daha yüksek göstermek isteyenlerde mevcut orada. Aslını ben size söyleyeyim. 6 tanedir. Perde hava yastıkları 3 noktadan bağlı olduğu için, bizim insanımız o hava yastıklarını 3 er adet sayar ve 6 tane perde hava yastığı olduğunu düşünür. Sürücü Yolcu ve 2 tane yan hava yastığıyla toplam 10 sayar ama perde hava yastıkları 1 tane sayılması gerektiğinden toplamda 6 tane hava yastığı vardır. Ama şekilsel olarak düşününce perde hava yastığı sayesinde yan camların tamamı, allah korusun kaza anında hava yastığı ile kapanmaktadır.

kafkas' Alıntı:
spider23' Alıntı:
Bugün amerikan filmlerin de bile amerika da SONATA_ELANTRA gibi hyundaı yada KIA nın 4*4 lerine rastlamak mümkünken ben hiç bir zaman bi amerikan filmin de FIAT_REno-PEJO gibi araçlara rastlamadım;bunu da bi anektod olarak aktarayım..

:) Hocam filmlerde Fiat Reno ve Pejonun modelleri de var. Ama tabi clio siena ve 206 olarak değil :) Başka modelleri ile sahnede yerini alıyorlar onlarda. Keza tüm otomobil markaları var filmlerde bu bir reklam promosyon meselesi :) firma parayı basar filme çıkartır arabasını.

Ama Accent Era da meşhur Behzat S. midir nedir o dizide baya reklamını yapıyor maşallah :+1:

Saygılar
http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.as ... y&menu_id=
http://www.youtube.com/watch?v=eq59tQZdqCQ
http://www.arabam.com/Test/Hyundai-ix55 ... tay-289076
http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.as ... 9&menu_id=
http://www.arabam.com/haber/Sirketlerde ... tay-291438
http://arsiv.sabah.com.tr/2004/05/11/ot ... 5-130.html
saygıdeğer melektaşım;elbette Fransa da-italya da yada avrupa da çekilen filmlerde envai çeşit avrupalı üreticilerin otomobilleri olacaktır;vardır da..Benim kastettiğim abd de geçen;filmler-diziler de bugüne kadar alman üreticilerin bazıları "audi-bmw-mercedes ve Wv" dışında hiçbir avrupalı üreticinin otomobiline rastlanmamasıdır...ancak japon yada kore malı araçlar bol miktarda mevcuttur;hala inanmıyorsan yukardaki linkleri bi tıklıyıver;hyundai ABD de almış olduğu ödülleri görürsün...bugüne kadar abd de kaç reno kaç pejo kaç fiat satılabilmiş_? kaçı yada hangisi ödüle layık bulunmuş onunla ilgili senin yollayabilceğin bi link varsa buyur yolla bende aydınlanmış olayım...saygılar...

spider23' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
spider23' Alıntı:

:) Hocam filmlerde Fiat Reno ve Pejonun modelleri de var. Ama tabi clio siena ve 206 olarak değil :) Başka modelleri ile sahnede yerini alıyorlar onlarda. Keza tüm otomobil markaları var filmlerde bu bir reklam promosyon meselesi. firma parayı basar filme çıkartır arabasını.

Ama Accent Era da meşhur Behzat S. midir nedir o dizide baya reklamını yapıyor maşallah

Saygılar
http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.as ... y&menu_id=
http://www.youtube.com/watch?v=eq59tQZdqCQ
http://www.arabam.com/Test/Hyundai-ix55 ... tay-289076
http://www.hyundai.com.tr/tr/Content.as ... 9&menu_id=
http://www.arabam.com/haber/Sirketlerde ... tay-291438
http://arsiv.sabah.com.tr/2004/05/11/ot ... 5-130.html
saygıdeğer melektaşım;elbette Fransa da-italya da yada avrupa da çekilen filmlerde envai çeşit avrupalı üreticilerin otomobilleri olacaktır;vardır da..Benim kastettiğim abd de geçen;filmler-diziler de bugüne kadar alman üreticilerin bazıları "audi-bmw-mercedes ve Wv" dışında hiçbir avrupalı üreticinin otomobiline rastlanmamasıdır...ancak japon yada kore malı araçlar bol miktarda mevcuttur;hala inanmıyorsan yukardaki linkleri bi tıklıyıver;hyundai ABD de almış olduğu ödülleri görürsün...bugüne kadar abd de kaç reno kaç pejo kaç fiat satılabilmiş_? kaçı yada hangisi ödüle layık bulunmuş onunla ilgili senin yollayabilceğin bi link varsa buyur yolla bende aydınlanmış olayım...saygılar...

Sen anlamadın beni canım hocam. Sen bana güvenlikten kaliteden bahsediyorsun. Doğrudur çok güvenlidir, kalitelidir, mükemmeldir. Ben bir kaç modeli dışında kullanmadım bilmem, Hyundai hakkında yorum yapamam. Memleket farketmez, dizide ya da filmde bir araç reklamı yapılıyorsa yönetmen çok sevdiği için değil, otomobil firması reklamını yapmak için ya araç tahsis ediyordur yada ödeme yapıyordur demek istedim.

Renault versin parayı bak yüzüklerin efendisinde Clio bile oynatırlar. :puhaha:

Marka fanatikliğine gerek yok, ben verdiğin anektoda takıldım sadece.

Yoksa amerika da çok satılmış, filmlere çıkmış, en güvenli olmuş :) sen zaten belgelerle beraber eklemişsin. Orada bi sıkıntı yok. Bağlama şekli yanlış bence.

Saygılar

Geri