accent era hakkında değerli görüşleriniz!...

Kodla Büyü

pcman

Aktif Üye
arkadaşlar 99 model clio hatcback arabamı satıp (artık küçük geliyor:)) 0 km hyundai accent era almayı düşünüyorum. aracı tanıyan arkadaşlardan yorumlarını alabilir miyim? hangi modeli tercih sebebidir?

alma hocam o aracı alacaksan da dizelini al ama ben olsam o araca 25-30 bin TL vermezdim(şahsi görüşüm).Sizin sattğınız araba 0 eradan daha iyi.
SKODA FABİA AİLE İÇİN ALACAKSANIZ SKODA ROOMSTER TAVSİYE EDERİM
YOK PARAM ÇOK DİYORSAN ALMAN MALI ARABA AL HOCAM(VW,OPEL VS.)
(SKODA ROOMSTER ALDIM 2010 12000 DE 24000 TL VERDİM ÇOK DÜŞÜNDÜM BENDE ERA MI SYMBOL VS AMA BİR ARABADA ALMAN PARMAĞI VARSA O ARABA ALINIR ERA MERA BOŞ SADECE UÇAR GOOGLE UÇAN TENEKE YAZ ERA ÇIKACAKTIR)

hem sizin sattığınız araba çarpışma testinden 5 yıldız almış... acaba era kaç yıldız aldı... :puhaha:

test sürüşü yaptım. sert bir araba. kalkışta çok seri. dış görünüm ve iç dizayn hoşuma gitti. şase nasıl bilmiyorum.

0 km b sınıfı araç almaktansa 2. el kompakt sınıf almanı öneririm. Yani accent, fiesta, punto, polo,corsa vb.almaktansa , 2. el megane II, corolla, civic, astra vb. alabilirsin.

bilgisayarhocam' Alıntı:
corsa-fiesta-polo B sınıfı tamam da accent erayı nasıl B sınıfına soktunuz onu anlayamadım :)
hocam merhaba, accent era, clio, fabia, albea bunlar b sınıfı sedan araçlar diye biliyorum. sadece era mı farklı sınıfta bunlardan yoksa hepsi mi? yada hangi sınıfta?

pcman' Alıntı:
arkadaşlar 99 model clio hatcback arabamı satıp (artık küçük geliyor:)) 0 km hyundai accent era almayı düşünüyorum. aracı tanıyan arkadaşlardan yorumlarını alabilir miyim? hangi modeli tercih sebebidir?
Hocam 2009 da dizelini sıfır aldım. Hala kullanıyorum. Öncelikle Clio küçük geliyor Era alayım düşüncesinin yanlış olduğunu vurgulamak isterim. Çünkü ikisi de aynı segment(B segmenti) araçlar. Yolcu hacmi olarak çok fark etmeyecek bunu bilin. Bagaj konusunda farkı olur. Sedan olduğu için bagaj hacmi Clio ya göre iyidir. Yakıt değerlendirmesi yaparsak; şehir içinde sakin kullanımda 100 km de 6.5 lt, hızlı kullanımda 6.7 lt yakıyor. Şehir dışı 5.5-6 lt arası yakıyor. Aynı segmentteki clio,fiesta ve albea ya göre fazla yakıor gibi gözükse de bu motorun gücünden kaynaklanıyor. Sonuçta 110 beygirlik performansı su yakarak sağlayamazsınız:) Köylü usulü yorumlarsak, km de(şehir içi) 20-25 kuruş yakıyor. Performans çok iyi(Dizel için söylüyorum). 110 beygirlik motor gücü ve yüksek tork sizi memnun edecektir. Ani ara hızlanmalar harika. Sollamalarda hiç telaşa kapılmazsınız. Klima açıkken ve araç ful dolu iken bile bayır yukarı zorlanmadan gidebilirsiniz.
Yol tutuşu bakımından, iyi olmadığını düşünüyorum. Şahsen 120 KM yi geçmiyorum. Çünkü güven vermiyor. Ancak bana yetiyor. Konfor da çok iyi değil. Yol sesini içeriye fazla alıyor gibi. Bunlar da eksi yönleri. bana göre parasının karşılığını veriyor.
Bir artısı da bakımları çok pahalı değil. En son 30 bin bakımı yaptırdım. 250 tl tuttu. Parçaları pahalı değil. Türkiye de üretiliyordu. son durumu bilmiyorum.
İllaki Era alacam diyorsanız Dizelini alın. Yerinizde olsam C segmentden bir araç alırdım. 2. el de olabilir. Honda Civic, Corolla, Focus, Opel Astra gibi...
Oğuzhanpc nin yazdıklarını da kısmen dikkate al:)

azaz' Alıntı:
0 km b sınıfı araç almaktansa 2. el kompakt sınıf almanı öneririm. Yani accent, fiesta, punto, polo,corsa vb.almaktansa , 2. el megane II, corolla, civic, astra vb. alabilirsin.
Hocam bende bu günlerde aynen böyle düşünüyorum yaa..

Benim araç era nın style modeli ve 2 yıldır kullanıyorum çok da memnunum.Aracım 10 hava yastıklı, 4 disk frenli, elektrikli direksiyonu, çelik jantlı,dijital klimalı,sunroof lu deri direksiyon, deri vites topuzu vs vs... Ayrıca 112 beygir ve km ye 230kr yakıyor(LPG li). Parçası çok ucuz, bakımı çok ucuz.Bende araştırdım ve bu paraya bu konforu diğer araçlarda ne kadar paraya bulabileceğiniz malum.
Para-performans-konfor olarak bence iyi bir araç.Ama kaportası zayıf o konuda hak veriyorum ama Allah kaza bela vermesin sonuçta 4 teker üstünde gidiyoruz
Alacağın araç ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun :)

2008 era team kullanıyorum 2 ay oldu alalı şunu söyliyebilirim rahatlıkla alacaksanız 2. el temiz bişi bulun o paraya 10 yaşında bi alman arabası almaktan her türlü daha iyidir.

ben era 2006 modeli geçen yıl ağrıda kullandım... uçan teneke diyenler sürüp test etsin sonra konuşsunlar... 110 ile ani manevra yapsan dahi 60-70 te manevra yapıyorsun gibi... yol tutuşu iyi yani. kullanmasıda oldukça rahat. yakıtıda az yakıyor... daha ne olsun. 20-30 bin liraya bundan iyisi antartikada kayısı :D...

oguzhanc' Alıntı:
ayrıca o teneke yazan bebe bi ara cetvelin alıp sanayiye gidip bir teneke ölçümü yapsın.

dostum bence sen hayatında hunday :) dan başka doğru dürüst bişeye binmemişsin.şimdi onu bi halt zannediyosun.bu bebe dediğin adam bi sürü farklı araç kullandı.Sana hangisinin en iyi olduğundan bahsetmiyorum sadece 200 km hız yapsada hundayın yürüyen bi teneke izlenimi uyandırdığını ağırlığı olmayan basit bir araç olduğunu ifade etmeye çalışıyorum. saygılar...

oguzhanc' Alıntı:
bakımı parçası uygun bende de getz var dizel ve çok seri aynı motor eradada var ben bugüne kadar bi sorun yaşamadım burda üfüreni çok olur aynı benim ufaklığın kliması gibi püfür püfür esiyor :) karadüzen yorum yapan çok o haseple laf anlatmakta güç
segmentin ne olduğunu bilmeyene, henüz aracın devrinden haberi olmayana çelik barı meşur atabarıyla karıştıranla, 110 beygir bir motorla 62 beygir saçma sapan bir fiestayı karşılaştırmaya kalkanlarla, araç güvenlik testini güvenilir bulup sanayide bir hurda araç gözlemi yapmayanlarla, dingille sınıftaki dingilleri karıştıranlarla, 25-30 bin lirayı çok bi para sananlarla, her bir bakıma götürüp 1000 TL bayılanlarla, orjinal parça pahalı die çakması nı google dan arayanlarla, klimayı ayrıcalık sanan abs ye paramı verilir denilenlerle otobandan da aracının son hızını 120 sananlarla bence zor dostum :) burda üfüren bebeler hayatlarında 200 KM hızı bu segmentle yapan varmı merak içindeyim... Hatta sözüm meclisten içeri git brodway al diyen bile çıkıyor :) hurdası bile hyundainin 1290 kilo adam 900 kilo 70 beygir totosunu kaldıramayan araçla kıyaslıyo. Birde dizel pahalı diye benzinli alıp sonada aracın neresine ne taksak ta arac az yaksa ama 30 tonluk kamyona dönüşse diyenler var,

Araç hakkında en güzel bilgi servisinden binicisinden alınır, hayatı boyunca pintilikten birinci içene marboranın tadını sormakla, marka takıntısı yüzünden gidip 5 sene vadeli kredi çekip to..ta alıp sona da benzin parası olmadından ev önünde besleyip 2 sene sonada memurdan kıç değmedik acer diye satmaya kalkan lardan sanırım kötü huylar kaparsın anca ayrıca o teneke yazan bebe bi ara cetvelin alıp sanayiye gidip bir teneke ölçümü yapsın.

Birde takıldığım bir konu daha adam sayısal zekaya sahip olmalıyken şu soru çok gelir neden 2. eli çok e saf bebe dicen adam yılda 100.000 arac satıyo senin x markan 5000 20 kat fazla sını 2. elde görmen lazım araba bu asker arkadaşım değilki bir ömür başımda taşıyayım.

İ30 almayı planlıyorum o ara bi mercedes vitoya kıl oluyorum rampa yukarı 190 200 yapıyor birde onu solladım mı tamamdır oda kısmetse i30 la :) siz şu dedenizden kalma motorcuklara sahip fiesta astra ve türevlerini getirinde bi kaç tur bindirim. hele 207 leri rampa gördümmü içim acıyo :) kese kağıdı olsa uçar ama o bile yok... Şimdi birileri passat geyiğine girmesin, varsa o kadar paran alcaksın sonata 170 beygir alayınamı gider yediğin ceza zorunamı onuda bir kul bir allah aha bide cezayı yazan ekip bilir, Özetle benim klima püfür püfür esiyorda anlamadım bu üfürmeler niye?
özetle dizel 110 beygir bir accentle için açılır, ama bulursan böle kıç değmedik temiz 2. el cimri memurdan oda fena olmaz 5-6 milyar düşüğüne çözersin olayı .
YAZIKK BAŞKA SÖZÜM YOK

Bence de yürüyen teneke ama ucuz olduğu için çok satılıyor ne yapalım. Halkımız o kadar zengin değil. Allah kaza belâ vermesin kimseye.

Toprak38060' Alıntı:
Benim araç era nın style modeli ve 2 yıldır kullanıyorum çok da memnunum.Aracım 10 hava yastıklı, 4 disk frenli, elektrikli direksiyonu, çelik jantlı,dijital klimalı,sunroof lu deri direksiyon, deri vites topuzu vs vs... Ayrıca 112 beygir ve km ye 230kr yakıyor(LPG li). Parçası çok ucuz, bakımı çok ucuz.Bende araştırdım ve bu paraya bu konforu diğer araçlarda ne kadar paraya bulabileceğiniz malum.
Para-performans-konfor olarak bence iyi bir araç.Ama kaportası zayıf o konuda hak veriyorum ama Allah kaza bela vermesin sonuçta 4 teker üstünde gidiyoruz
Alacağın araç ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun :)

10 hava yastığı mı? Biraz fazla olmamış mı? :D

bilgisayarhocam' Alıntı:
corsa-fiesta-polo B sınıfı tamam da accent erayı nasıl B sınıfına soktunuz onu anlayamadım :)
accent era, albea,lineada b sınıfıdır diğer b sınıfı araçlardan farkı sedan olmalarıdır...

hyundai'nin son yıllarda ürettiği arabaları 2000 öncesi hyundailerle karıştırmayın..

Hyundai araçlar sınıflarına göre ağırdır görüntüsüne aldanmayın ve buna rağmen motoru seridir yokuşlarda yolu çatır çatır kazır...Parça sorunu olmaz. Servis sorunu olmaz. İkinci el sorunu olmaz.

Reno ile ben şahsen kıyaslamam.. Alman Japon dersen bende derim ki Fiyat/Performans arkadaş..

36 bin liraya Clio aldı bizim hoca, neden olduğunu anlamayamadık bir türlü ama ön çamurluk çatlamış(çünkü plastik)

Clio meganeII vs. incelediğim birçok renoda ön çamurluklar plastik.

Evet Hyundai Uçan teneke ve gerçekten uçak gibi..UÇAN PLASTİK bekliyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız..

Başka forumlarda 100lerce accent era kullanıcısının bulunduğu başlıklar var. O forumları araştırmanızı tavsiye ederim. Era satış rakamlarına göre symbol, fiesta ve polodan sonra 4. sırada. http://www.e-otodergi.com/

accent era clio symbol ve albea ile aynı sınıftadır ve izlenimler gerek otomobil dergilerinde yapılan yorumlar sonucu kesinlikle symbol ve albea dan daha alınası binelesi bi araçtır..ayrıca tasarımı da zevk meselesidir ama bence göze hoş gelmektedir...burada teneke vs..yazanlar albea yada symbol için ne diyecek onlar çok mu üst kalitede üretiliyor??bence kendi segmentinde ki en iyi araç accent eradır;ki son çıkan accent blue gerçekten aşmışdır..ayrıca şunu bilin ki G.koreliler şu an en az japon otoları kadar kaliteli üretimler modeller yapmaktadır;belki bmw-audi-mercedes kalitesini yakalayamamılştır ama reno-pejo-citroen vs...nin alayından İYİ dir üretimleri..Bugün amerikan filmlerin de bile amerika da SONATA_ELANTRA gibi hyundaı yada KIA nın 4*4 lerine rastlamak mümkünken ben hiç bir zaman bi amerikan filmin de FIAT_REno-PEJO gibi araçlara rastlamadım;bunu da bi anektod olarak aktarayım..

spider23' Alıntı:
accent era clio symbol ve albea ile aynı sınıftadır ve izlenimler gerek otomobil dergilerinde yapılan yorumlar sonucu kesinlikle symbol ve albea dan daha alınası binelesi bi araçtır..ayrıca tasarımı da zevk meselesidir ama bence göze hoş gelmektedir...burada teneke vs..yazanlar albea yada symbol için ne diyecek onlar çok mu üst kalitede üretiliyor??bence kendi segmentinde ki en iyi araç accent eradır;ki son çıkan accent blue gerçekten aşmışdır..ayrıca şunu bilin ki G.koreliler şu an en az japon otoları kadar kaliteli üretimler modeller yapmaktadır;belki bmw-audi-mercedes kalitesini yakalayamamılştır ama reno-pejo-citroen vs...nin alayından İYİ dir üretimleri..Bugün amerikan filmlerin de bile amerika da SONATA_ELANTRA gibi hyundaı yada KIA nın 4*4 lerine rastlamak mümkünken ben hiç bir zaman bi amerikan filmin de FIAT_REno-PEJO gibi araçlara rastlamadım;bunu da bi anektod olarak aktarayım..

arkadaşım Amerika örneği güzel olmuş..

fiat peugeut reno yu görebileceğimiz filimler ya italyan ya fransız filimleridir..

ha bi arabanınn çok satıyor olması da illa iyi bir örnek değildir tabi ki,(örnek bizdeki fiat, reno grubu)

Hyundai/Kia grubunu değerlendirmek için dünya geneline bakın derim. Az buçuk ingilizce öğrenin yabancı site kurcalayın, sadece avrupa da referans olmamamlı..

ABD de uçan teneke dediğiniz ERA nın aldığı ödüllere de biz göz gezdirin..

sümbül tam olarak teneke değil, yarısı plastik..(çamurluklar+hepsinde olduğu gibi tampon)

oguzhanc' Alıntı:
la bebe gelde sana volvol s40 D2 rahatlığını yaşatayım :) segment dedim cehalet fışkırıyorsun hafta sonuda uğrada sana araçlar segmet kavramına bi giriş yapaılm :) bakıyorum da üfürmeye devam uçan teneke uçmayan tenekeden iyidir :) şimdi gelelim B sınıfı geyiğine Accent era yı hyundai getz crdi olmak kaydıyla birde rio yu alın sonra teknik özelliklerini bir yanyana ekleyin :) bakalım ne fark bulacaksın 21 cm lik uzantıdan başka araç hatcback ve sedan olmasıyla segment atlamıyor harbiden sizi pazar günü araba bazarına götürsem artiz var sanacaklar dersinize çalışın az da ben size söz volvol s40 deneyimi yaşatayım ama illaki ben ciks kaçarım diyosan C5 le de gezdiririm totonuzda orta sınıf 35-40 liralık tan fazla araç görür, birde öyle embesiller çıkıyorki adam hiç kullanmadığı araç hakkında benden daha fazla bilgi sahibi tabi bilmeyene..demekki siz bir 8X8 görseniz ufak dilinizi de yutacaksınız eminim :) 8X8 de neymiş yok olmaz öle şey diyenlerde çıkacak...
Kardeş, bazı fikirlerinde haklısın ama üslubun hoş değil bence. "bebe" ifadesi hoş olmuyor mesela:) Sanırım beşiktaşlısın bobo nun yerine gelen bebe yi dillendirip duruyorsun. Bir de kimse aşırı hız yaptığını övünerek anlatmasın. Aşırı hız yapmayı bir nane zanetmek iyi değil. Onun dışında Era hakkındaki düşüncelerine katılıyorum. Era, Clio ve Albea ile kıyaslanan bir araç genelde. Diğerleriyle kıyaslamak doğru olmaz.

Maşallah sanayi sitesi gibi olmuş burası :) Allah muhabbettinizi arttırsın.

Araç alacak olana da hayırlı olsun. Kazasız belasız cezasız sürüşler hepinize.

Saygılar

Geri