Aşı konusu Biontech mi Sinovac mı?

Kodla Büyü
Arkadaşlar malum okullar açılıyor bu durumda kalabalık sınıflarda ders yapacağız siz aşı yaptırdınız mı sizin yada çevrenizdeki insanların aşı konusundaki tecrübeleri nelerdir ben hala yaptırmadım kararsızım çünkü bu konuyu konuşmakta fayda var diye düşünüyorum
yapmadım yaptırmam bitkisel ilaçlar bu sorun için bire bir sülalece covit olduk bitkisel çözümle 3 günde geçirdik bütün belirtilerini, aşıda neymiş.

Hocam covid'e inanmıyorum diyenlerden değilim ama ramazan bayramında şu grafiği görmüştüm ve bende onu sorguluyorum arada.
_116631016_capture.jpg

Kaynak

Aşı karşıtı yada yanlısı değilim. Covid 'e inanmıyorum demiyorum ama grip vakasının olmaması acaba klasik grip vakaları da mı covid görünüyor testte diye aklıma geliyor.

Bu grafiğin açıklaması basit maske mesafe hijyen. Her sene 2 kez en az grip olan ben 2 senedir burnumu dahi çekmedim. Maske mesafe de tabii ki bir yere kadar. Delta aşısız isen götürür.

Bu grafiğin açıklaması basit maske mesafe hijyen. Her sene 2 kez en az grip olan ben 2 senedir burnumu dahi çekmedim. Maske mesafe de tabii ki bir yere kadar. Delta aşısız isen götürür.
Doğru söylüyorsun hocam. Turkiyede ilk covid çıkıp da karantina başlamadan önce bizim evde de grip hiç eksik olmazdı. İki çocuğum kreşe giderken 1 hafta hastalanmasa 2. hafta muhakkak grip olur; ya ateşlenir ya krup olur ya bronşite çevirir onlardan bize geçer, bizden onlara geçer uğraşıp dururduk. 2 senedir ilk defa geçenlerde grip olduk ailecek tatil dönüşü o da. Grip vakalarının düşmesinde okulların kapalı olması, kısıtlamalar, maske, mesafe de çok etkili.

Son düzenleme:

Peki gribi önleyen maske COVİD i neden önleyemiyor hocam ? İkiside virüs değilmi ? Covid artmış Grip azalmış ! Yoksa grib e sebep olan virüs maskeden geçmiyorda Covid e sebebp olan virüs geçiyor mu !

Peki gribi önleyen maske COVİD i neden önleyemiyor hocam ? İkiside virüs değilmi ? Covid artmış Grip azalmış ! Yoksa grib e sebep olan virüs maskeden geçmiyorda Covid e sebebp olan virüs geçiyor mu !
Millet takmıyor maske filan. Sorsan biz maske takıyorduk ama covid olduk.

Kimi aynı maskeyi defalarca kullanır. Kimi kolundan virüs alıyordur koluna takar. Kiminin burun firaridir.

Biz olmadık hanım hemşire kayınbirader hemşire. Hele ben extra dikkat ediyorum hanım o kadar dikkat etmiş bulaşmamış şimdi benim yüzünden bulaşmasın.

Okulda bir hocamız vardı tam bir aşı karşıtı dün koronaya yakalandığını öğrendim geçmiş olsun diye aradım bana dediği şuydu karantinam bitsin hangi aşı varsa olacağım diye nefes almakta zorlanmış öleceğimi düşündüm dedi. Bende aylardır kararsızım ama galiba aşı olmanın zamanı geldi en azından etkisi az yan etkisi az olan sinovac ı seçeceğim galiba

Millet takmıyor maske filan. Sorsan biz maske takıyorduk ama covid olduk.

Kimi aynı maskeyi defalarca kullanır. Kimi kolundan virüs alıyordur koluna takar. Kiminin burun firaridir.

Biz olmadık hanım hemşire kayınbirader hemşire. Hele ben extra dikkat ediyorum hanım o kadar dikkat etmiş bulaşmamış şimdi benim yüzünden bulaşmasın.

Hocam kendi yorumunuzda gribin azalmasının sebebinin maske, mesafe hijyen olduğunu belirtmişsiniz o yüzden sordum.

Hocam kendi yorumunuzda gribin azalmasının sebebinin maske, mesafe hijyen olduğunu belirtmişsiniz o yüzden sordum.
Hocam tezat olduğunun farkındayım ama şöyle düşünün grip bulaşı covide göre 10 kat fazlaydı. Şimdi vaka sayısı olsada eskiye oranla çok az. Ondan grafik düşük.

Hocam tezat olduğunun farkındayım ama şöyle düşünün grip bulaşı covide göre 10 kat fazlaydı. Şimdi vaka sayısı olsada eskiye oranla çok az. Ondan grafik düşük.
Tamam hocam sizi anlıyorum. Bende şu sorunun cevabını arıyorum : Sizin tezinize göre Maske Gribi önlüyorsa eğer Covid'i neden önlemiyor ?

Ya da tersini düşünelim Acaba grib vakaları düşmedi de doğru sonuç vermediği bütün dünyaca tartışılan PCR testleri grib hastalarını da pozitif mi gösteriyor ?

Tamam hocam sizi anlıyorum. Bende şu sorunun cevabını arıyorum : Sizin tezinize göre Maske Gribi önlüyorsa eğer Covid'i neden önlemiyor ?

Ya da tersini düşünelim Acaba grib vakaları düşmedi de doğru sonuç vermediği bütün dünyaca tartışılan PCR testleri grib hastalarını da pozitif mi gösteriyor ?
PCR testini savunmam. Kesin bir test değil

avrupa sinovac aşısını tanımadığı için yurtdışına çıkmak isteyenlere verildi 4.hak. olay sizin anladığınız gibi değil, isteğe bağlı bir durum
Hocam olay anladığım gibiymiş sanki ,bir bekleyeyim eğer yurtdışı ise randevumu iptal ederler dedim ama bu gün 4. Doz aşımı oldum,bilgi vereyim dedim

Ekli dosyalar

• 006DA8C4-CC72-43AE-9AB3-DB712DF3B5DD.jpeg
    006DA8C4-CC72-43AE-9AB3-DB712DF3B5DD.jpeg
    107.2 KB · Görüntüleme: 32
Hocam olay anladığım gibiymiş sanki ,bir bekleyeyim eğer yurtdışı ise randevumu iptal ederler dedim ama bu gün 4. Doz aşımı oldum,bilgi vereyim dedim
Hocam iki doz sinovac dan sonra biontech olduğunuzda yan etki hissettiniz mi bir de 3 doz illa biontech mi olmamız gerekir

Hocam iki doz sinovac dan sonra biontech olduğunuzda yan etki hissettiniz mi bir de 3 doz illa biontech mi olmamız gerekir
Yok hocam herhangi bir şey hissetmedim ,yok 3. Dozu yine sinovac olanlar var ama ben ailemdeki doktorlara güvendim genel kanı “deltaya karşı sinovac olacağına dua et daha iyi diyorlardı” Sinovac İngiltere mutantına karşı orta karar etkiliymiş ama delta ve deltaplusa etkinliği yok
, biontech in hepsine karşı var diyorlardı , bende biontech oldum o yüzden ,ha Tavsiyeleri üzerine her aşı sonrası ecoprin kullandık 1 adet pıhtılaşmaya karşı önlem olarak, Aynı çevrenin tavsiyesiyle 3-4 senedir grip aşımında olurum sene de en az 2 kere grip olan ben en son 2019 da birkere grip oldum,grip te nasıl Kİ bilinen yada tahmin edilen mutasyonlara karşı aşı gelişiyor ve omlardan birine yakalanırsak korunuyor yada hafif atlatıyorsak corona da öyle bilinen mutasyonlara denk gelirsen aşı korur bilinmeyen gelirse aşı ne yapsın,en azından yakalanma yada ağır geçirme ihtimalini düşürüyorsun ,bu aşı konusunda fikrim hala aynı mutasyonlara karşı biontech kadar etkili başka bir aşı Türkiye’ye gelmediği sürece eninde sonunda sinovaclar biontech olacak, ha bu 3. Doz olur 4 olur 5 olur bilemem,biontech inde etkisiz kaldığı bir mutasyon olur ona karşı etkili bir aşı çıkar onu da yapmaktan çekinmem.

Yok hocam herhangi bir şey hissetmedim ,yok 3. Dozu yine sinovac olanlar var ama ben ailemdeki doktorlara güvendim genel kanı “deltaya karşı sinovac olacağına dua et daha iyi diyorlardı” Sinovac İngiltere mutantına karşı orta karar etkiliymiş ama delta ve deltaplusa etkinliği yok
, biontech in hepsine karşı var diyorlardı , bende biontech oldum o yüzden ,ha Tavsiyeleri üzerine her aşı sonrası ecoprin kullandık 1 adet pıhtılaşmaya karşı önlem olarak, Aynı çevrenin tavsiyesiyle 3-4 senedir grip aşımında olurum sene de en az 2 kere grip olan ben en son 2019 da birkere grip oldum,grip te nasıl Kİ bilinen yada tahmin edilen mutasyonlara karşı aşı gelişiyor ve omlardan birine yakalanırsak korunuyor yada hafif atlatıyorsak corona da öyle bilinen mutasyonlara denk gelirsen aşı korur bilinmeyen gelirse aşı ne yapsın,en azından yakalanma yada ağır geçirme ihtimalini düşürüyorsun ,bu aşı konusunda fikrim hala aynı mutasyonlara karşı biontech kadar etkili başka bir aşı Türkiye’ye gelmediği sürece eninde sonunda sinovaclar biontech olacak, ha bu 3. Doz olur 4 olur 5 olur bilemem,biontech inde etkisiz kaldığı bir mutasyon olur ona karşı etkili bir aşı çıkar onu da yapmaktan çekinmem.
Teşekkürler Hocam

aynen öyle nezlede bile pozitif çıkıyor o yüzden aşılıları test yapmıyorlar maksat herkesi aşılamak artık ne varsa bu aşı işinde Allah bilir.

"Geç oldu temiz oldu. Ne yalan söyleyeyim, benim de bir çok insan gibi bu aşıyla ilgili soru işaretlerim, kuşkularım vardı, kafam karışıktı. Ama görüyorum ki her gün binlerce insanın hayatını kurtarıyor. Aşıyı olmamak için direnmenin manası yok. Bu salgın hastalıkla baş etmenin, sağlıklı kalmanın aşıdan başka yolu da yok. Geçmişteki pandemilerde de bu böyleydi şimdi de böyle. Aşılarımızı olalım, umutla yarınlara bakalım"

Tarkan

https://www.instagram.com/p/CTCzyrPjJKU/?utm_medium=copy_link

Ekli dosyalar

• 3D55A03D-6E46-46AC-9ABD-DF048BEC4041.png
    3D55A03D-6E46-46AC-9ABD-DF048BEC4041.png
    749.3 KB · Görüntüleme: 24
Geri