Aşı konusu Biontech mi Sinovac mı?

Kodla Büyü

gsultra

Site Gezgini
Arkadaşlar malum okullar açılıyor bu durumda kalabalık sınıflarda ders yapacağız siz aşı yaptırdınız mı sizin yada çevrenizdeki insanların aşı konusundaki tecrübeleri nelerdir ben hala yaptırmadım kararsızım çünkü bu konuyu konuşmakta fayda var diye düşünüyorum

Aşı olmadı demesinler, hafif bir aşı olsun diyorsan sinovac.
Ben daha etkili bir aşı istiyorum diyorsan biontech.

2 doz sinovac olanlara 4. Doz aşı çıkmış, 2 doz biontech yapılana kadar böyle 4.5.6 gidecek givi
Hocam benim görüşüm virüs mutasyona uğradıkça ve toplum bağışıklığı olmadığı sürece aşılar devam edecektir.
Aşı durumum şuanda e nabız da ekteki gibi görünüyor. Yani @client hocamızın dediği gibi yurtdışına çıkacaklar için isteğe bağlı bir durum. Ekim ayı gibi 4. dozu olabilirim ben. 3 ay sonra bağışıklık düşmeye başlıyor deniliyor çünkü. Hakkımızda hayırlısı...

Ekli dosyalar

• IMG_20210818_185057.jpg
    IMG_20210818_185057.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 88
Bende kararsızım Canan Karatay doktoru da dinledim grip tarzı virüs hersene değişir diyor sürekli Aşı mı olacağım bu arada ayakta atlattım coronayı

Okul işine gelince son çare sinovack gibi

Şu bilgiyi yazayım arkadaşlar siz değerlendirin...
Ayşegül coruhlu diye bir doktor var Instagram'da asi da biontech olanlar ve virüsü alanlarin belli bır hücre grup bagisikliklari aktif oluyor ve eğer vücutta varsa küçük boyutlu kanser hücreleri bunlar da yok edilebiliyor bilgisi vermişti...detaylı ve teknik bilgi isteyenler açıp bulsun ben çok faydalanıyorum hocadan...bu arada bununla ilgili biyologlarinda yazıları var ilgilenenlere...
Neyse gelelim başka bir olaya komşumun bir organında yüksek düzey riskli kansere meyilli hücre tespit edildi beş altı ay önce ..iki doz biontech oldu...bir buçuk iki ay önce.... bir kaç gün önce bu kansere meyilli hücrelerin durumu ile ilgili tekrar kontrolü vardı...sonuç bu yüksek riskli hücreler orta riskliye gerilemiş...doktoruda asi yapabiliyor demiş...

Ayşegül coruhlu diye bir doktor var Instagram'da asi da biontech olanlar ve virüsü alanlarin belli bır hücre grup bagisikliklari aktif oluyor ve eğer vücutta varsa küçük boyutlu kanser hücreleri bunlar da yok edilebiliyor bilgisi vermişti...detaylı ve teknik bilgi isteyenler açıp bulsun ben çok faydalanıyorum hocadan...bu arada bununla ilgili biyologlarinda yazıları var ilgilenenlere...
Neyse gelelim başka bir olaya komşumun bir organında yüksek düzey riskli kansere meyilli hücre tespit edildi beş altı ay önce ..iki doz biontech oldu...bir buçuk iki ay önce.... bir kaç gün önce bu kansere meyilli hücrelerin durumu ile ilgili tekrar kontrolü vardı...sonuç bu yüksek riskli hücreler orta riskliye gerilemiş...doktoruda asi yapabiliyor demiş...

Kanser durumu stabil ilerleyen eniştemin de aşı sonrası bütün verileri fırladı ve taziye ziyaretinden yazıyorum şu an. Her iki yönde de etkisi olabiliyor anlaşılan.

Son düzenleme:
Peder kanser.. Dolmuşla gitti geldi ilçeden ile. Validem covid geçirdi yanında refaketçi kaldı kendisi. Kanser tedavisi hala devam ediyor sağolsun bana güveniyor. 65 yaş üstü sokağe çıkamayacakmış diye yasaklar bittiğinde randevu almıştı gitme dedim. Yaş 70 hala aşısını yaptırmadım. Deve cüce oynuyoz.maske tak maske serbest kapan açıl vs vs

Peder kanser.. Dolmuşla gitti geldi ilçeden ile. Validem covid geçirdi yanında refaketçi kaldı kendisi. Kanser tedavisi hala devam ediyor sağolsun bana güveniyor. 65 yaş üstü sokağe çıkamayacakmış diye yasaklar bittiğinde randevu almıştı gitme dedim. Yaş 70 hala aşısını yaptırmadım. Deve cüce oynuyoz.maske tak maske serbest kapan açıl vs vs
Geçmiş olsun hocam. Allah acil şifa versin. Hala yaşayarak tecrübe ederek öğrenme sürecindeyiz bence.. netlik kesinlik yok..

İşte bu ilginç bir bilgi hocam araştırılması gerekir

Kanser durumu stabil ilerleyen eniştemin de aşı sonrası bütün verileri fırladı ve taziye ziyaretinden yazıyorum şu an. Her iki yönde de etkisi olabiliyor anlaşılan.
Başınız sağ olsun.

Valla çetrefilli bir durum içindeyiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Aşı olmam diyene de olana da birşey diyecek konumda değilim diye düşünüyorum. Herkesin hür iradesi ile hareket edeceğini biliyorum.

Önemli olan inatla hareket edip başkalarını etkilememek bence. Malum iyi olur kişi kendinden bilir, kötü olur diyenden bilir.

5. doz aşıyı ne zaman tanımlarlar diye bekliyorum.
avrupa ülkelerine girebilmek için 2 doz biontech istiyor malum. sağlık bakanımız 3 doz sinovac ın daha fazla koruyucu olduğunu söylediği zaman insanlarımızın büyük çoğunluğu 3. dozu da sinovac tan yana kullandı. bu durumda 5. aşının da tanımlanması lazım.
hayırlısı bakalım.

Aşı falan olmadım. Ben büyük oyunu görenlerdenim. :)

Olana da saygım var, aşı olanlar da aşı olmayanlara umarım saygı duyar. Çeşitli platformlarda aşı olmayın diyen doktorların sayısı da hiç de az değil hani. Lakin TV'lere bakınca eşinizden ve çocuğunuzdan bile evde ayrı olun diyen doktorlar maşaallah hepsi aşı yanlısı kesilmiş. Bunlara katiyen güvenmiyorum. Aşı olmayın diyen doktorları da televizyonlara zaten çıkarmıyorlar. Dolayısıyla bekleyeceğim. Kendimi aşı olmadan korumaya çalışıyorum biiznillah.

Geçmiş olsun hocam. Allah acil şifa versin. Hala yaşayarak tecrübe ederek öğrenme sürecindeyiz bence.. netlik kesinlik yok..
hocam zamanında insanların bademciklerini aldılar "az bir sıkıntı çekiyorlar diye çocuklarınız bademciklerini sıkarak çıkarmayın"diyen peygambere inat. sonra bir şekilde antibiyotik verdiler herkese. antibiyotik vücudumuz ve mikroplarla dost geçinmeye başladı,. ve yine bu süreçte gördük ki her iki elin özellikle de sol elin mikropları dezenfekte etme gibi önemli bir özelliği var.
60 küsur yaşında komşum vefat etti; covid geçirdi aşı oldu. ancak kan sulandırıcı iğneyi karnından yaptı. zaten alışkınlar bunu bilir 3-5 türü var. karnında zamanında fıtık varmış iğne onu büyüttü vefat etti. covidden 9 aşıdan 1 ay sonra
peder kanser dedim yıllarca sigara içti. geçen ntv de cilt doktorundan yeni bişey daha öğrendim, yüze çaldığın kremler vs bile tad almayı etkiliyor. insanların yanaklarında lenf lifleri varmış ve bu lenfler zararlıları ayırıyor. temizliyor vücudu bir nevi. ve benim pederde olduğu gibi 40 yıllık sigarayı çok ayrıştıramadığı için artık Lenfoma dediğimiz kanser başlıyor.
annem covidden yatarken verilen ilaçları zaten yutmamış, oksijen tüpüne bağlı. birinci plazmayı götürdüm. çok fark etti. ikinci plazma maalesef kanı pıhtılaştırmaya başladı ddelier iğne verdiler. ve doktor bana ne diyor " annenizin ciğerlerinde leke görünüyor, onları temizlememiz lazım" kusura bakmayın o leke 8-9 aydır var rontgenleri bende ne kadar uğraşsanız temizlenmez dedim. o günün akşamına taburcu ettiler.
Özetle ilim ilim bilmektir demiş yunus. sen kendini bilmeli tanımaya çalışmalısın. yoksa nice (neçe-boşa) okumaktır. Ben kendimi bilirim vücudum zayıf çok terlerim kış günü önlemimi almamışsam ikigüne bir boğazım mutlaka ağrır yutkunmakta zorluk çekerim. imdadıma zeytinyağı koşar. bir çay kaşığı duman eder boğazımı. Pcr testlerini napacaz bilmem ama muhtemelen peynir, yoğurt vb mikropları öldürme özelliği olanları yedikten sonra test yapıp kandırmaya çalışacağız.

hocam zamanında insanların bademciklerini aldılar "az bir sıkıntı çekiyorlar diye çocuklarınız bademciklerini sıkarak çıkarmayın"diyen peygambere inat. sonra bir şekilde antibiyotik verdiler herkese. antibiyotik vücudumuz ve mikroplarla dost geçinmeye başladı,. ve yine bu süreçte gördük ki her iki elin özellikle de sol elin mikropları dezenfekte etme gibi önemli bir özelliği var.
60 küsur yaşında komşum vefat etti; covid geçirdi aşı oldu. ancak kan sulandırıcı iğneyi karnından yaptı. zaten alışkınlar bunu bilir 3-5 türü var. karnında zamanında fıtık varmış iğne onu büyüttü vefat etti. covidden 9 aşıdan 1 ay sonra
peder kanser dedim yıllarca sigara içti. geçen ntv de cilt doktorundan yeni bişey daha öğrendim, yüze çaldığın kremler vs bile tad almayı etkiliyor. insanların yanaklarında lenf lifleri varmış ve bu lenfler zararlıları ayırıyor. temizliyor vücudu bir nevi. ve benim pederde olduğu gibi 40 yıllık sigarayı çok ayrıştıramadığı için artık Lenfoma dediğimiz kanser başlıyor.
annem covidden yatarken verilen ilaçları zaten yutmamış, oksijen tüpüne bağlı. birinci plazmayı götürdüm. çok fark etti. ikinci plazma maalesef kanı pıhtılaştırmaya başladı ddelier iğne verdiler. ve doktor bana ne diyor " annenizin ciğerlerinde leke görünüyor, onları temizlememiz lazım" kusura bakmayın o leke 8-9 aydır var rontgenleri bende ne kadar uğraşsanız temizlenmez dedim. o günün akşamına taburcu ettiler.
Özetle ilim ilim bilmektir demiş yunus. sen kendini bilmeli tanımaya çalışmalısın. yoksa nice (neçe-boşa) okumaktır. Ben kendimi bilirim vücudum zayıf çok terlerim kış günü önlemimi almamışsam ikigüne bir boğazım mutlaka ağrır yutkunmakta zorluk çekerim. imdadıma zeytinyağı koşar. bir çay kaşığı duman eder boğazımı. Pcr testlerini napacaz bilmem ama muhtemelen peynir, yoğurt vb mikropları öldürme özelliği olanları yedikten sonra test yapıp kandırmaya çalışacağız.

Herkes bilim deyip duruyor, çok güzel tabi herkes uzman. Bilimsel olarak bir aşının yapılması yıllar sürüyor ki bununda %100 sonuç vermesi yine yılları alıyor. Çin'de fragman yayınlandıktan sonra tüm dünyada yayılan korona için birden aşılar ortaya çıktı. Birde çin aşısız işi bitirdi . Kimse de sormuyor arkadaş bu aşılar ne zaman hazırlandı? Proje hazır. Korkuyu yay, insanları korkut, aşıları vurdur.

Birde "insanları çipleyecekler" diye dalga geçenler var. Şimdi nasıl aşı olmaya koşuyorsunuz, BİLİM onun içinde bir bahane bulur. O zaman da koşarak gidersiniz.

Ulus devlet(ekonomiyi bitirip), din, insan vb. Kavramların hepsini bitirmek istiyorlar. Zaten kıyamete yakın yer yüzünde insanda kalmayacak, sadece insan görünümlü, insanlıktan çıkmış hiçbir Mukaddes ve manevî değerlere sahip olmayan yaratıklar ortalıkta gezecek. Bu hedef için bu günler henüz başlangıç diye düşünüyorum.

Önce tek doz dendi, şimdilik 3 te karar kıldılar. 4,5,6 gelir mi bilinmez. Çünkü bitirmek istemiyorlar.

Tıbben grip olan birinePCR testi yapılsa sonuç ne çıkar?

Tıbben grip olan birinePCR testi yapılsa sonuç ne çıkar?
Hocam covid'e inanmıyorum diyenlerden değilim ama ramazan bayramında şu grafiği görmüştüm ve bende onu sorguluyorum arada.
_116631016_capture.jpg

Kaynak

Aşı karşıtı yada yanlısı değilim. Covid 'e inanmıyorum demiyorum ama grip vakasının olmaması acaba klasik grip vakaları da mı covid görünüyor testte diye aklıma geliyor.

Bakan açıkladı grip zatürre sıtma vs artık yok hepsini covidli kabul ediyoruz diye

Aşı olmayan öğretmenler haftada 2 kez devlet hastanesinde ücretsiz pcr testi olacakmış.

Hocam covid'e inanmıyorum diyenlerden değilim ama ramazan bayramında şu grafiği görmüştüm ve bende onu sorguluyorum arada.
_116631016_capture.jpg

Kaynak

Aşı karşıtı yada yanlısı değilim. Covid 'e inanmıyorum demiyorum ama grip vakasının olmaması acaba klasik grip vakaları da mı covid görünüyor testte diye aklıma geliyor.

Bazı meyvelerde bile PCR pozitif çıkıyor, gripte çıkması normal. İnsanlık üzerinde bir şey deniyorlar bu çok net. mRNA aşısını zorunlu yapacaklar, daha bu iş çocuklara kadar inecek.

Geri