8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım? kademe

Kodla Büyü
Re: 8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım?

suleyman45' Alıntı:
murathan21' Alıntı:
05.09.2005 göreve başladım.2006 yazında da adaylık kalkmadan askere gittim ben ne zaman alırım kademeyi benimle aynı durumda olan var mı ?
Adaylık ve askerliğin olduğu yıllarda sicil notu olmadığı için yıllara dahil edilmez hocam. Askerlik sonrası kaç yılda sicil notunuz varsa onlar sayılır. 20011 sonrası da sicil notu olmayan yıllarla da 8 yıla tamamlandığı yıl 1 kademe alırsınız.

aday memurların sicil raporları işe başladıkları tarihi takip eden birinci yılın dolmasından sonraki 15 gün içerisinde doldurulur diyo elimdeki 2006 yılına ait sicil raporumun arka yüzünde

ilk atamam şubat 2006.
2009 ağustos-2010 ocak arası askerde idim.
sicilim 90'ın üzerinde idi.
ben nasıl istifade edebilirim acaba?

sözlesmelı calısıpta alan arkadas varmı ılce mem sozlesmelı donem sayılmaz dedı ama mebbiste 8 yıldan fazla yazıyor

Hizmet Süreleri
Aylık Kademesi : 2 Memuriyete Esas : 8 Yıl 7 Ay 18 Gun
Memuriyete Başlama Tarihi : 16/09/2004 Emekliliğe Esas : 8 Yıl 8 Ay 7 Gun
(MEB)da İlk Gör.Baş.Tarihi : 10/09/2007 MEB de Kadrolu Öğretmenliğe Esas : 8 Yıl 1 Ay 18 Gun

6111 İLE GELEN YENİ UYGULAMA

25/02/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6111 sayılı Kanun ile sicil uygulaması kaldırılmıştır. Bu kaldırma sırasında, 657'nin 64 ve 37. maddesinde yer alan "sicil" yerine "disiplin cezası almama" şartı getirilmiştir. İlgili yeni maddeler şu şekildedir:

64. maddenin yeni hali: "Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır

64. maddeye ilişkin geçiş hüküm şu şekildedir:

"C) Bu maddenin yayımı tarihinden önceki son altı yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlardan bir kademe ilerlemesi uygulamasından yararlanmamış olanlar hakkında, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla değiştirilen 64 üncü maddenin ikinci fıkrasının değişiklikten önceki hükmü uygulanır. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla değiştirilen 64 üncü maddenin dördüncü fıkrasında yer alan sekiz yıllık süre, ilk sekiz yıllık dönem için, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki;
a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl,
b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl,
c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl,
d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl,
e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl,
olarak uygulanır."

suleyman45' Alıntı:
murathan21' Alıntı:
suleyman45' Alıntı:
murathan21' Alıntı:
05.09.2005 göreve başladım.2006 yazında da adaylık kalkmadan askere gittim ben ne zaman alırım kademeyi benimle aynı durumda olan var mı ?
Adaylık ve askerliğin olduğu yıllarda sicil notu olmadığı için yıllara dahil edilmez hocam. Askerlik sonrası kaç yılda sicil notunuz varsa onlar sayılır. 20011 sonrası da sicil notu olmayan yıllarla da 8 yıla tamamlandığı yıl 1 kademe alırsınız.

aday memurların sicil raporları işe başladıkları tarihi takip eden birinci yılın dolmasından sonraki 15 gün içerisinde doldurulur diyo elimdeki 2006 yılına ait sicil raporumun arka yüzünde

Adaylıktan sonraki ilk yılın sonrasındaki yılı kast ediyor hocam. Adaylıkta sicil notu yok. Askerliği de öğretmen olarak yaptınız galiba. Aylık izinde ve asker olduğunuz için bu yılın da sicil notu yok. Yani ilk 2 yılın sicil notu yok. Benim de bu şekildeydi. Bakanlık bilgi edinmeye yazmıştım sicil notlarımı öğrenmek için. Gelen yazıda bu şekilde bahsediyordu. 2011 yılında da ay farkıyla alamadım 6 yıla 1 kademeyi ve 2 yılım boşa gitti ve 1-2 ay önce alabildim 8 yıla 1 kademeyi. 11. yılımdayım bu arada.
hocam elimde 4 adet sicil raporu var şuanda bilgi edinmeden il milli eğitimden almıştım zamanında
notların ilkinin üstünde yıl 2006 yazıyor sonra 2008-2009-2010 var elimde toplam 4 not var ve 90 üstü notum herhalde eylül 2014 alcam gibi :)

suleyman45' Alıntı:
murathan21' Alıntı:
hocam elimde 4 adet sicil raporu var şuanda bilgi edinmeden il milli eğitimden almıştım zamanında
notların ilkinin üstünde yıl 2006 yazıyor sonra 2008-2009-2010 var elimde toplam 4 not var ve 90 üstü notum herhalde eylül 2014 alcam gibi :)

Hayırlısı olsun şimdiden. :)

yorum doğru mu sayın hocam :)

teksen' Alıntı:
ilk atamam şubat 2006.
biri benim soruya da bi el atsa.
bu aralar saldım bu işleri.
hazır cevap bekliyorum!...

DaMieN' Alıntı:
gizemkar' Alıntı:
Arkadaşlar herkes kendisi güzel bir şekilde hesaplamasını yapsın olayı 1. dönem sonunda ben deştim bimerden sicillerimi istedim ilden çalışma yapıldığını belirttiler hocam acele etmeyin dediler.. bende bekledim nisan ortasında belli oldu okulda 2 kişi almış biri memur biri mat öğretmenlerimizden biri.. kızdım tekrardan ili aradık arkadaş şartlar tutuyor bu nasıl iştir. sonra tekrardan baktılar arada bir yılı görmemişler falan filan da.. neyse verdiler nisanın son haftasında mebbise işlendi çok şükür..

Bimer'den sicil notlarını nasıl istediniz? Anlatır mısınız?

Hocam bimere giriyorsun hangi yılların sicil notunu istiyorsan yazıyorsun ama bilgi edinme doğrudan mebden de isteyebiliirsiniz yani okula dilekçe ile yazın onlar bulunduğunuz yerdeki milli eğitime gönderir sizde tebliğ tebellüüğ ile bilgilerinizi alırsınız.

http://www.tkhk.gov.tr/Eklenti/2439,657 ... esi-.pdf?0 dosyalarını indirip okumanızı öneririm
http://www.tkhk.gov.tr/Eklenti/2412,der ... leri.pdf?0

arkadaslar 8 yildan birkademe sonunda aldim. bilginiz olsun.

stirkoff' Alıntı:
arkadaslar 8 yildan bir kademe sonunda aldim. bilginiz olsun.

hocam tebrikler..Bunun için nasıl bir yol izlediniz??Mutlaka dilekçe gerekiyor mu?? ben 2006 şubat atamasıyım stajerlik hariç 8 yılı 2015 şubatta dolduracağım..MEM kendiliğinden kademeyi arttırır mı??yoksa dilekçe vs..uğraşmalımıyım?

Sicil notunun bir önemi var mı yoksa 8 yılı dolduran tüm öğretmenler kadame ilerleme alabiliyor mu?

Ben geçen sene 8 yildan bir kademe aldim. Okulun memuruna söyledim. Oda Sağolsun halletti. Ama 8yil dolmali

spider23 hocam okula durumunu anlatan dilekce veriyorsun onlarda mem e ust yazi ile dilekceni gonderiyor. baska bir sey yapmiyorsun. yanliz sicil notun 90nin alti olmayacak. zaten mem sicil notunu gordugu icin donutu ona gore oluyor

teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
ilk atamam şubat 2006.
biri benim soruya da bi el atsa.
bu aralar saldım bu işleri.
hazır cevap bekliyorum!...

Hocam ben 2005 şubat atamasıyım.

6 ay askerlik var.
Mart ayında aldım sende bu sene şubatta kademe alırken söyle 8 yıldan dolayı eğer herhangi bir disiplin cezası almadıysan sanada vermeleri gerekiyor.
Ben herhangi bir işlem yapmadım.
Otomatik olarak yaptılar.

sicil notu kaltkı...8 yıl içinde hiç ceza almadıysan kademe alırsın ...ben kademeyi aldım ...

Sanırım kademeyi otomatik olarak veriyolar yani işlem yapmanıza gerek yok çünkü benimle birlikte başlayan bayanlar aldı ben askerlikten dolayı alamadım.. Bendeki durumda değişik bu yaz yer değiştirdim acaba il yada ilçe kim yapıyosa benim çalıştığım yılı takip edeceklermi? Yoksa dilekçemi yazmamız gerekecek? Şuan mebbiste 8 ay 5 gün yazıyor mebde geçen süre kısmında..

Arkadaslar subat 2007de goreve basladim derecem 7ye 3 normalmi? 1 derece eksik gibi geldi bana

daha önce de sormuştum bu konuda. ama cevap alamamıştım. kadrolu oluşum şubat 2006.
ben de istifade edebiliyor muyum acaba bu durumdan?

hocam bende 2006 şubatta başladım benimle birlikte başlayan bayanlar otomatik aldı kendiliğinden geldi kademeleri.. benim askerliğim ve eylüldende sözleşmem vardı bekliyorum bakalım ne olacak

Re: Ynt: 8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım? kademe

teksen' Alıntı:
daha önce de sormuştum bu konuda. ama cevap alamamıştım. kadrolu oluşum şubat 2006.
Ben de kadroya Şubat 2006 da gecmistim ve bu şubatta kadememi aldım hocam

volkankey' Alıntı:
teksen' Alıntı:

2005 eylülde göreve başlayanlar aldı hocam

karinca_52' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
teksen' Alıntı:

2005 eylülde göreve başlayanlar aldı hocam
2005 eylül de sözleşmeli baslayip 2006 şubatta kadroya gecmistim ben ama aldim kadememi hocam

Enterprise' Alıntı:
Arkadaslar subat 2007de goreve basladim derecem 7ye 3 normalmi? 1 derece eksik gibi geldi bana

2007=9/1 2008=9/2 2009=9/3 2010=8/1 2011=8/2 2012=8/3 2012 (6/1)=7/1 2013=7/2 2014=7/3

Bu şekilde. Yanlışlık yok eğer doğuda 3 görev yapmadıysanız.

biltek2007' Alıntı:
Enterprise' Alıntı:

2007=9/1 2008=9/2 2009=9/3 2010=8/1 2011=8/2 2012=8/3 2012 (6/1)=7/1 2013=7/2 2014=7/3

Bu şekilde. Yanlışlık yok eğer doğuda 3 görev yapmadıysanız.
Tesekkurler Hocam doguda gorev yapmadim

Geri