8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım? kademe

Kodla Büyü
Re: 8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım?

@karinca_52 hocam siz ne zaman askere gittiniz? Adaylık ne zaman kalktı?

8 yıla 1 kademe ile ilgili, çalıştığım ilçe Meb e bu konuyu sordum.2006-2007-2008-2009-2010 yıllarındaki sicil notu ortalaması 90 ve yukarı olanlardan eksik kalan yılı için 8 yıla tamamlamayanlara 1 kademe verileceğini söyledi.Ayrıca bulundugum ilçedeki okullardan 01-01-2006 ya kadar sicil notu ort sı 90 ve üzeri olanlardan 1 kademe alanları ilçe meb e bildirmelerini istiyorlar.

Ben de bu yönetmelik bu şekilde değil,
Ben Aralık 2004 yılında atandım, benim bugüne kadar aldıgım sicil notu , asker öğrt lik 1 yıl orda zaten sicil not alınmadı, dahil hiçbiri 90 değil.
Orda memurun ekranında gördüm zaten.5 not filan var 5 not da 90'nın altında.

Benim 8 yıl 1 kademe alamayacağımı söyledi.

Dedim 90 ort sı olan zaten 1 kademe alıyor dedim, sicil notu kalktıgı için benimde herhangi bir ceza almadıgım için ; almam gerekiyor dedim.

Benim asker öğrt lik dahil 9yıl oldu.

Benimle aynı durumda olup 8 yıla 1 kademe alan var mı ?

Memur bu yönetmeliği bu şekilde oldugunu söylüyor.Sizleerde durum nedir ?

8 yıla 1 kademe alan arkadaşlar , 2006-2010 arasındaki sicil not ortlalamalrı ile ilgili yorum yaparsanız sevinirim.

Bu kademe verilme olayı artık yok diye duymuştum, 8 yıla 1 kademe verildiğini de ilk kez şimdi burada gördüm 6 yıla bir kademe almıştım ben 2002 başlama tarihim, o zaman bir 3 sene sonra tekrar kademe alabileceğim öyle mi?

bilöğretmen79' Alıntı:
Bu kademe verilme olayı artık yok diye duymuştum, 8 yıla 1 kademe verildiğini de ilk kez şimdi burada gördüm 6 yıla bir kademe almıştım ben 2002 başlama tarihim, o zaman bir 3 sene sonra tekrar kademe alabileceğim öyle mi?

bende anlamadım bu olayı, bu yönetmelikleri anlamak, kullanan cümleleri çözmek sanki uzmanlık alanı gibi.

forumda 7 sayfa oldu hala kim alıyo kim alamıyo net bir sonuç çıkaramadım.

Meslekte 15-16.yılını çalışan arkadaş varsa o bilebilir belki. 6 yıldan 1 kademe alan tekrar yeni değişen yasaya göre bir kez daha 8 yıldan 1 kademe alabiliyor mu acaba? Benim meslekte 12. yılım adaylık zaten sayılmıyor... Bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim... Kafam karıştı gerçekten de :)

gerçekten çok önemli bir konu olmuş, 8 yıla bir kademe almazsak ne olurdu kim bilir :) tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
gerçekten çok önemli bir konu olmuş, 8 yıla bir kademe almazsak ne olurdu kim bilir :) tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.
Ben derece 4 durumunda oldugumdan , 1 kademe alabilirsem, 3.dereceye geçebilirim diye , bu haber dikkatimi çekti, aslında çok da bişey değişir mi? yok.

Ama birşeyleri paylaşmak adına, gördüğümüz faydalı bilgi, haberi, açıklamayı paylaşıyoruz. Fakat yorumlardan da bakarsanız çoğu arkadaşın bazı gelişmelerden,
çok da haberi yok, en azından bu forumun en büyük katkısı bence bu.

Çoğu öğretmen arkadaş yönetmeliklerden bir haber, forumda bir konuda hatırlıyorum -
bir yerdeğiştirme yönetmeliğinden bile açıp bakılmaması , yönetmeliğe bakmaktansa, öğretmen arkadaşların etrafından, mış muş
haberine inanması büyük eksiklik.

Tabi burdaki konu başlığındaki yönetmeliği ben çok anlayamadığımdan sıkıntı yaşıyorum.
Kimler alabiliyor 8-1 kademe, hala net anlayamadım, kafamda hala muallakta.

En son kafamda kalan eskiden bizim bildiğimiz 6 yıl sicil notu ortalaması 90 olana 1 kademe verilmeyle ilgili.
Burda sicil notu kaldırıldıktan sonra 6 yılı tamamlayamamış 90 ortlamamlı sicil notlu kişilere hak kaybı olmasın
diyerek bir düzenlemeden bahsediyoruz anlaşılan.

Peki benim gibi 90 ortlamayı tutmayanlar ne olacak diye ? Düşünüyorum.

memo-x' Alıntı:
Phascolarctos cinereus' Alıntı:
Ben derece 4 durumunda oldugumdan , 1 kademe alabilirsem, 3.dereceye geçebilirim diye , bu haber dikkatimi çekti, aslında çok da bişey değişir mi? yok.

Ama birşeyleri paylaşmak adına, gördüğümüz faydalı bilgi, haberi, açıklamayı paylaşıyoruz. Fakat yorumlardan da bakarsanız çoğu arkadaşın bazı gelişmelerden,
çok da haberi yok, en azından bu forumun en büyük katkısı bence bu.

Çoğu öğretmen arkadaş yönetmeliklerden bir haber, forumda bir konuda hatırlıyorum -
bir yerdeğiştirme yönetmeliğinden bile açıp bakılmaması , yönetmeliğe bakmaktansa, öğretmen arkadaşların etrafından, mış muş
haberine inanması büyük eksiklik.

Tabi burdaki konu başlığındaki yönetmeliği ben çok anlayamadığımdan sıkıntı yaşıyorum.
Kimler alabiliyor 8-1 kademe, hala net anlayamadım, kafamda hala muallakta.

En son kafamda kalan eskiden bizim bildiğimiz 6 yıl sicil notu ortalaması 90 olana 1 kademe verilmeyle ilgili.
Burda sicil notu kaldırıldıktan sonra 6 yılı tamamlayamamış 90 ortlamamlı sicil notlu kişilere hak kaybı olmasın
diyerek bir düzenlemeden bahsediyoruz anlaşılan.

Peki benim gibi 90 ortlamayı tutmayanlar ne olacak diye ? Düşünüyorum.

mevzuata göre siz ve sizin gibi durumda olanlar 2011'den itibaren 8 yıl disiplin cezası almazsanız, 2018 bittikten sonra yani 2019 yılı başında bir kademe alabileceksiniz ...

Bu işlem milli eğitim tarafindan otomatikmi yapılıyor yoksa dilekçeyle başvuru mu gerekiyor

simli' Alıntı:
Bu işlem milli eğitim tarafindan otomatikmi yapılıyor yoksa dilekçeyle başvuru mu gerekiyor
Ilçede bu işi yapan memur arkadaşın söylediğine göre MEBBIS de bu işlemi öğretmenler için sorgulama yapamadıklarını bu yüzden tek tek ogretmenlerin TC sini sorgulayarak yapacagini soyledi. Bununda biraz zaman alacagini belirtti. Hocam siz yine de bir dilekçeyi okul vasitasiyla gonderin.

Ben dilekce yazmistim ki ilce yazi yolladi 8 yil kademe alacaklarin listesini yollayin diye ben de hemen yazdirdim aldim kademeyi

bir seferde 3 kademe birden verdiler. niye zamanında yapmazlar ki

Ekli dosyalar

• Screenshot_2014-04-08-19-49-21.png
    Screenshot_2014-04-08-19-49-21.png
    262.4 KB · Görüntüleme: 972

graur' Alıntı:

peki eskiden yapmaları gereken şeyleri şimdi yaptıkları için sana o aylardaki farkı toplu olarak verdiler mi? ayın 15'inde yapmaları gerek. yapmazlarsa haberin olsun iyi para. birilerinin hatasını birileri çeksin. oraya iş bilmeyen adamları torpille oturtmasını biliyorlar cezasını da çeksinler. benim 5/3 den 4/1 düşmem gerekirken 7-8 ay yapmadılar sonra dilekçe verdim, 600 tl civarı bir para yatırmışlardı.

patari' Alıntı:
graur' Alıntı:

peki eskiden yapmaları gereken şeyleri şimdi yaptıkları için sana o aylardaki farkı toplu olarak verdiler mi? ayın 15'inde yapmaları gerek. yapmazlarsa haberin olsun iyi para. birilerinin hatasını birileri çeksin. oraya iş bilmeyen adamları torpille oturtmasını biliyorlar cezasını da çeksinler. benim 5/3 den 4/1 düşmem gerekirken 7-8 ay yapmadılar sonra dilekçe verdim, 600 tl civarı bir para yatırmışlardı.

Memuriyete Esas : >> 9 Yıl 1 Ay 14 Gun
MEB de Kadrolu Öğretmenliğe Esas : >> 8 Yıl 7 Ay 14 Gun
6 aylık askerlik farkı var. 8 yıla 1 kademede askerlik çıkariyor muyuz?

dilekçe örneğini paylaşır misiniz?

graur' Alıntı:
Banada bugün 1 kademe verilmiş 4/1 olmuşum.
10/09/2004 göreve başlama
Askerliği öğretmen olarak yaptım.

Anlamadım benimde kademe ilerlemesi yapılmış ama bir yanlışlık mı var?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    16.6 KB · Görüntüleme: 765

birincisi derece
ikincisi tarih yanlış yazılmış kademe ilelermesi normalde 2014 olması gerekiyor.
üçüncüsü fazladan kademe ilerlemesi
dördüncüsü 8 yıldan dolayı verilemiş olan.

Dilekçe vermedim vermeyi düşünüyordum ama mebbiste bu şekilde karşılaştım.

Şu 2005 sonrası atanan öğretmenlere verilmeyen derecede verilirse 4/1 oluruz.

sicil notu ortalaması 90 olmayıp, 8 yıl disiplin cezası olmayıp, 8 yıldan kademe alabilen var mı ?

stirkoff' Alıntı:
14 Eylül 2004 te göreve başladım . 6 ya 1 den kademe alamadım. çünkü 2006da asker öğretmen olduğum için sicil notu vermediler. yoksa not ortalamam 90 üzerindeydi. 2011 de değişen yasa gereği 8 e 1 den bir kademe veriliyor. sicilimde herhangi bir ceza yok. sizce milli eğitime yazı yazsam 8 yıldan bir kademe gelir mi?

hocam almanız gerekli

Sözleşmelı gecırılen dönem sayılmıyor dedıler ılce mem den sızlerden sözlesmelı calısıp alan varmı

Bu işi anlayan bilen bir arkadaş soruma cevap verebilir mi?
Okulumda ki öğretmen arkadaşlardan biri bu konuyla ilgili dilekçe verdi gelen cevap göre 1 yıl daha beklemesi söylendi. o arkadaş 2006 şubatta göreve başlamış ve sonra askere gitmiş yanlış bilmiyorsam. Ancak gelen yazandan bizim anladığımız adaylık döneminde sicil notu verilmediği için 1 yıl eksik kalıyor.
Benim durum ben ise 2006 haziranda askerliğimi bitirdikten sonra göreve başladım ve şu andaki sürelerim
Memuriyete Esas : 7 Yıl 11 Ay 0 Gun
Emekliliğe Esas : 7 Yıl 11 Ay 1 Gun
MEB de Kadrolu Öğretmenliğe Esas : 7 Yıl 11 Ay 0 Gun
Memuriyete Başlama Tarihi : 09/06/2006
(MEB)da İlk Gör.Baş.Tarihi : 09/06/2006
Bu durumda önümüzdeki ay 8 yılım dolmuş oluyor bu dereceyi almaya hak kazanıyor muyum yoksa seneye mi?

8 yıl doluyor fakat ilk yıl yani adaylık döneminde sicil notu aldık mı almadık mı? Sicil notu sayısı mı önemli yoksa yıl mı önemli?

suleyman45' Alıntı:
faruk55' Alıntı:
Bu işi anlayan bilen bir arkadaş soruma cevap verebilir mi?
Okulumda ki öğretmen arkadaşlardan biri bu konuyla ilgili dilekçe verdi gelen cevap göre 1 yıl daha beklemesi söylendi. o arkadaş 2006 şubatta göreve başlamış ve sonra askere gitmiş yanlış bilmiyorsam. Ancak gelen yazandan bizim anladığımız adaylık döneminde sicil notu verilmediği için 1 yıl eksik kalıyor.
Benim durum ben ise 2006 haziranda askerliğimi bitirdikten sonra göreve başladım ve şu andaki sürelerim
Memuriyete Esas : 7 Yıl 11 Ay 0 Gun
Emekliliğe Esas : 7 Yıl 11 Ay 1 Gun
MEB de Kadrolu Öğretmenliğe Esas : 7 Yıl 11 Ay 0 Gun
Memuriyete Başlama Tarihi : 09/06/2006
(MEB)da İlk Gör.Baş.Tarihi : 09/06/2006
Bu durumda önümüzdeki ay 8 yılım dolmuş oluyor bu dereceyi almaya hak kazanıyor muyum yoksa seneye mi?

Sizin askerlik hariç 8 yılınız haziran ayı itibariyle doluyor hocam. Siz haziran ayında hak kazanıyorsunuz. Tabi bu sürenin içinde aday öğretmenlik varsa o da sayılmaz. Çünkü adaylıkta da sicil notu olmuyor. Bu durumda seneye kalır.

Benim geçen ay yaptılar. 11. yılımı çalışıyorum. İlk yıl adaylıktan, 2. yıl da asker öğretmenlikten dolayı sicil notum yok. Sonra tam 6 yıla 1 kademe alacakken ay kaybıyla 8 yıla 1 kademeye takıldım. Eylül-2013 itibariyle almam gerekiyordu ama ilçe mem ihmal etti hep ve yeni yaptılar.

Teşekkürler Süleyman hocam, ozaman adaylık hariç 8 yıl aslında görevde fiili 9 yıl çalışınca bunu hak ediyoruz dediğinize göre.

stirkoff' Alıntı:
14 Eylül 2004 te göreve başladım . 6 ya 1 den kademe alamadım. çünkü 2006da asker öğretmen olduğum için sicil notu vermediler. yoksa not ortalamam 90 üzerindeydi. 2011 de değişen yasa gereği 8 e 1 den bir kademe veriliyor. sicilimde herhangi bir ceza yok. sizce milli eğitime yazı yazsam 8 yıldan bir kademe gelir mi?
sonunda 8 yıla Bir kademe terfimi aldım. şubat 26 dan geçerli olmak koşuluyla aldım.

Arkadaşlar herkes kendisi güzel bir şekilde hesaplamasını yapsın olayı 1. dönem sonunda ben deştim bimerden sicillerimi istedim ilden çalışma yapıldığını belirttiler hocam acele etmeyin dediler.. bende bekledim nisan ortasında belli oldu okulda 2 kişi almış biri memur biri mat öğretmenlerimizden biri.. kızdım tekrardan ili aradık arkadaş şartlar tutuyor bu nasıl iştir. sonra tekrardan baktılar arada bir yılı görmemişler falan filan da.. neyse verdiler nisanın son haftasında mebbise işlendi çok şükür..

gizemkar' Alıntı:
Arkadaşlar herkes kendisi güzel bir şekilde hesaplamasını yapsın olayı 1. dönem sonunda ben deştim bimerden sicillerimi istedim ilden çalışma yapıldığını belirttiler hocam acele etmeyin dediler.. bende bekledim nisan ortasında belli oldu okulda 2 kişi almış biri memur biri mat öğretmenlerimizden biri.. kızdım tekrardan ili aradık arkadaş şartlar tutuyor bu nasıl iştir. sonra tekrardan baktılar arada bir yılı görmemişler falan filan da.. neyse verdiler nisanın son haftasında mebbise işlendi çok şükür..

Bimer'den sicil notlarını nasıl istediniz? Anlatır mısınız?

mebbisten sicil notu istemenizin bir anlamı yok. 2011 den sonra çıkan torba yasada 8 yılını doldururan bir kademe ilerlemesi alır sicil notu kaldırılmıştır.

05.09.2005 göreve başladım.2006 yazında da adaylık kalkmadan askere gittim ben ne zaman alırım kademeyi benimle aynı durumda olan var mı ?

Geri