60bin- 80 bin TL arası araç tavsiyesi?

Kodla Büyü
Araç alırken markası kadar ;

Tork/Beygir Gücü/Şanzuman/Yakıt Ekonomisi/Kronik Rahatsızlıklar/Ekstra Güvenlik Özellikleri/Konfor-Aksesuar bu kriterlere de dikkat edin.

hocam elimizde çok güzel bi 2013 darbesiz boyasız insignia 2.0 cdti otomatik vites var
ilgilenirseniz paslaşabiliriz

Toyotanın elektroniği bence kullanışlı değil, Türkiye'de en çok satan araba ama menü ingilizce, geçenlerde bluetooth'u telefona eşleyene kadar geberdim :verymad:

sonzeybek' Alıntı:
Toyotanın elektroniği bence kullanışlı değil, Türkiye'de en çok satan araba ama menü ingilizce, geçenlerde bluetooth'u telefona eşleyene kadar geberdim :verymad:

Hocam bende 1,6 benzinli 2015 advance toyota corolla var. menü türkçe ve gayet kullanışlı.

boyle başlklar açmayın kardeşim burda,, öğretmenleri zengin zannedecek millet sonra al başına bela..
o fiyata tavsiye edeceğim araba olmaz eve gir hocam.. ama illada tavsiyeyse honda civic

herkes kendi ihtiyacına göre araç almalıdır.burdaki öneriler sizin için bence önemli değildir.

gidin istediklerinizi bir liste haline getirin.(dizel,sedan otomatik,bagaj vs)
ortaya zaten çok seçenek kalmayacaktır.
birini seçersiniz.

Hocam 2.el düşünürseniz Volvo sizin için imkansız değil gözüküyor... :)

wswswq' Alıntı:
Arkadaşlar yakıt değerleri tutuyor. Ancak klima az açık ve yolda ne kadar yokuş az ise ve rakım farkı çok yok ise 4 kişide binseniz 90-100 ile giderseniz tutuyor. Kendim normal şartlarda şehirler arası 5, 5,3 arası hızlı kullanırsam 140-180 arası 8,9 lt arası yakıt değerlerine ulaşıyorum.
Süspansiyon: Hiç bir aracın (c sınıfı) bu kadar iyi olamaz yol sesi rüzgar sesi, motor sesi hiç yok, yol tutuş çok iyi.
Performans: 0-100 9.1 s daha iyi benzinli motor var mı yok. tork 200. fakat 300 torklu dizel araçlara açık ara fark atar. Bunu bende anlamadım, dik yokuşları 4 de çekersem 160-180 arası rahat çıkıyorum. Araba 1400 deviri görünce turbo açıyor. ve yüksek devirlere kadar devrede oluyor. dizeller gibi hızlandıkça torku düşmüyor devamlı artıyor.

Koltuklar döşeme harika kaliteli eşya gözleri her yerde var elektronik park freni katlanır ayna, led sinyaller hepsi çok güzel, 1.90 boyundaki bir kişi arka tarafa dizi değmeden tam sığar. en az eski corollam kadar geniş yenisinden daha dar. Bagaj 380 lt focus sedan 420 lt idi. Kademeli bagajı indirirsem 420 lt den fazla oluyor, üstelik üst bölümü çıkartıp 500 lt ye ulaşılabilir.

Tavsiye ediyorum kullanmayan bilmez aracımı övmeyi sevmem , hatta bir aracı en fazla 3 yıl kullanan biri olarak bu aracıda değiştirme ihtimalim yüksek (yeni kasa a4 veya yeni kasa tiguan- tesla model 3 :) ) test edip kullanmadan sakın bir araç almayın. Ha birde lütfen beyaz almayın şirket araçları gibi.

hocam çok kapsamlı ve açıklayıcı olmuş, benim açtığımkonu üzerine böyle açıklayıcı ve uzun bir şey yazdığınız için teşekkür ederim.

1. Bu kadar bilgiye kaç ayda ve nerden ulaştınız? internetten mi?
2. Golf dizel neden düşünmediniz?
3. Uzun yıllar kullanacağınız bir araç alacak olsanız yine golf mü alırdınız?
4. Golf 2.el de değer kaybeder mi? Bunu da araştırmışsınızdır kesin :D
5. Skoda nın modellerini neden düşünmediniz?

HOCAM O FİYATLARA NE YAPACAKSIN TÜPLÜ ARABAYI.
SKODA OCTİVA TDI OTOMATİK AL.BAGAJI HARİKA .HEMDE DİZEL OTOMATİK .2013-2015 ARASI

ragyu' Alıntı:
wswswq' Alıntı:
Arkadaşlar yakıt değerleri tutuyor. Ancak klima az açık ve yolda ne kadar yokuş az ise ve rakım farkı çok yok ise 4 kişide binseniz 90-100 ile giderseniz tutuyor. Kendim normal şartlarda şehirler arası 5, 5,3 arası hızlı kullanırsam 140-180 arası 8,9 lt arası yakıt değerlerine ulaşıyorum.
Süspansiyon: Hiç bir aracın (c sınıfı) bu kadar iyi olamaz yol sesi rüzgar sesi, motor sesi hiç yok, yol tutuş çok iyi.
Performans: 0-100 9.1 s daha iyi benzinli motor var mı yok. tork 200. fakat 300 torklu dizel araçlara açık ara fark atar. Bunu bende anlamadım, dik yokuşları 4 de çekersem 160-180 arası rahat çıkıyorum. Araba 1400 deviri görünce turbo açıyor. ve yüksek devirlere kadar devrede oluyor. dizeller gibi hızlandıkça torku düşmüyor devamlı artıyor.

Koltuklar döşeme harika kaliteli eşya gözleri her yerde var elektronik park freni katlanır ayna, led sinyaller hepsi çok güzel, 1.90 boyundaki bir kişi arka tarafa dizi değmeden tam sığar. en az eski corollam kadar geniş yenisinden daha dar. Bagaj 380 lt focus sedan 420 lt idi. Kademeli bagajı indirirsem 420 lt den fazla oluyor, üstelik üst bölümü çıkartıp 500 lt ye ulaşılabilir.

Tavsiye ediyorum kullanmayan bilmez aracımı övmeyi sevmem , hatta bir aracı en fazla 3 yıl kullanan biri olarak bu aracıda değiştirme ihtimalim yüksek (yeni kasa a4 veya yeni kasa tiguan- tesla model 3 :) ) test edip kullanmadan sakın bir araç almayın. Ha birde lütfen beyaz almayın şirket araçları gibi.

hocam çok kapsamlı ve açıklayıcı olmuş, benim açtığımkonu üzerine böyle açıklayıcı ve uzun bir şey yazdığınız için teşekkür ederim.

1. Bu kadar bilgiye kaç ayda ve nerden ulaştınız? internetten mi?
2. Golf dizel neden düşünmediniz?
3. Uzun yıllar kullanacağınız bir araç alacak olsanız yine golf mü alırdınız?
4. Golf 2.el de değer kaybeder mi? Bunu da araştırmışsınızdır kesin :D
5. Skoda nın modellerini neden düşünmediniz?

1- Yaklaşık 5 yıl diyelim. Tabi okuyarak izleyerek, forumlarda saatlerce zaman geçirerek, günlük teknoloji okurum, gelişmeleri takip ederim.
2. Golf dizel şehirlerarası 4 lt dizel, benimki 4,3 lt benzin tüketiyor. yani o km başına 15 krş benimki 19 krş yakıyor iyimser rakamlara göre. Bağımsız arka süspansiyonlar sadece 1.4 tsi da var, virajda yol tutuşu etkiliyor, savrulmuyor, kasislerde arkalar pat küt etmiyor, arka yolcular zıplamıyor, passatın arkası nasılsa golfünde aynı, motor güçlü dizel gibi tırmanıyor, araba atik 0-100 9.1 s dizel 10. saniye civarında üstelik turbo 1400 devirde devreye giriyor, küçük hızlarda araç titremesi yapıp 2. vitesden bire çekmiyorsunuz (bkz. corolla 1.4 d) yani turbo boşluğu yok gibi (bmw ler 1100 devirde nerdeyse her zaman turbo açık). üstelik dizele göre sessiz, buna rağmen dizel 9-10 lira pahalı daha ucuz olması gerekirken. Şunu söyleyim son olarak dizelin son hızı 190 civarı tsi 205 .
3- seat ve skoda vw parçaları kullanır, ama malzeme kalitesi ve işçilik standardı daha düşüktür. Golf Almanya da 2015 yılında 300 bin satarken en yakın satış rakamı 97 bin ile passattır mesala astra focus 60 biner satmıştır diğerleri daha da az. Türkiye de de öyle c sınıfı hatcback satışarında en yakın rakibinin 3-4 katı satar. Ben çok seviyorum, tek gidiş gelişli yolda 170 km ye hızı sabitleyip giderken aracınıza güvenebilirmisiniz. Ben güvenirim.
4- Golf 7 yi seviyorum özellikle kokpit tasarımı ve sipariş edilebilir opsin özellikleri ile. Tasarım da daha keskin hatlarla gelirse ve yeni teknoloji kullanırsa 2018 de ki golf 8 e talibim.

Geri