60bin- 80 bin TL arası araç tavsiyesi?

Kodla Büyü

ragyu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu fiyat aralığında sağlam bi araç almayı düşünüyorum.
Sıfır mı çok az kullanılmış 2. el mi?
Banka kredisiyle mi yoksa sıfır faizle direkt yetkili bayiden mi?
Ayrıca marka olarak ne önerirsiniz?

Aklımdaki markalar; opel,ford,toyota,volkswagen.

Hayalimdeki araç Volvo, ama imkansız gibi :(

honda civic al derim hocam. fabrika çıkışlı tüplü. otomatik bile olur bu fiyata.
evlilik-çocuk varsa belki bagaj konusunda biraz sıkıntı yaşarsın.

Pazartesi günü arkadas sifir honda civic aldi fabrika cikisi tuplu 75 bine ve cok memnun zaten civic kullanip memnun olmayan duymadim. Ben sirf alti alcak diye almamistim :)

Bende honda civic alacaktım yere yakınlığı, ön konsolun tipsizliği ve bu yıl kasa değiştireceğinden vaz geçtim almaktan. 0 faiz avantajı ile geniş, cam tavan çift renk otomatik dizel Fiat 500L 75,5 a aldım geçen şubatta.

Gir bi toyota corolla premium otomotik vites al bana dua et sonrada satana kadar.

niye kimse WV grubu yazmamış :) honda civic LPG li bi seçenek;ama motoru çok demode kaldı (bende 2077 modeli var) 10 sene geçti hala aynı motor-aynı şanzıman ...
COROLLA yada WV golf TSI öneririm...2.el de en az değer kaybı yaşayan araçlar..birde Skoda octavia ya bi gözatın...süper araç--passat ayarında ve daha makul...
bide yeni elentra olabilir ama 2. el de en çok o değer kaybeder..

volkswagen e bulaşma.. forumları okursanız çoğu kişi pişman wv den.. ne alırsan al.. hatta yeni megane bile alınabilir sıfır..

namaldish' Alıntı:
volkswagen e bulaşma.. forumları okursanız çoğu kişi pişman wv den.. ne alırsan al.. hatta yeni megane bile alınabilir sıfır..

vw alma megane al öneriye bak :scared: arabadan anlamayanlar lütfen araba hakkında yorum yapmasın şu forumda, kendiniz yanılmışsınız bari milleti yanıltmayın babam kendisi emekli öğretmendir 15 yıldır vw den başka arabaya binmedi hakkaten çooook pişman çoook. Herşeyi geçtim 80 civarı bir vw alsa şu an 2-3 sene biner en az 85 e 3 gün içinde satar megane alsa 2-3 sene sonra 75 e satarsa şanslı. Soran arkadaş için ise vw grubu, opel , ford bu gruptan bak hocam japonlarda güzel araçlardır ama civic in yeni kasası çıktı turbo benzin ve turbo dizel yeni motorlarla şu an avrupada yakında Türkiye'ye gelir senin 70 küsür verip alacağın araba bir kaç ay içinde eski kasa olacak illa civic düşünürsen yeni kasa ve yeni motorları bekle derim.(http://forum.donanimhaber.com/m_107180091/tm.htm)

illa otomatik derdin yoksa dediğin fiyat aralığına şu tarz bişey önerebilirim;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0370/detay

qashqai de iyi bir seçenek gibi duruyor, geçen aylarda bi tanıdığım 82 ye aldı sanırım 130 bg olanı

WW iyi değil demek haksızlık gerçekten
bende 1.5 sene önce aldım polo aldım 1.2 tsi evet beklediğimden biraz daha fazla yakıyo ortalama şuan 30 kr ama bunu performansıyla kesinlikle telafi ettiriyor
çokta memnunum her şeyinden turbo sayesinde araba 1.6 bence
golf yada leon öneririm sizede sedan istersen o ayrı
WW de özellikle golf te kapı sesinden bile anlayabilirsiniz kaliteyi
burdan önerilen araçları gidin test sürüşüne çıkın bence okadar para vereceksiniz istediğiniz birşey olsun
Sıfır arabanın keyfini yaşayın derim çünkü vereceğiniz para çok müsait buna
krediye gelincede 0 faiz li kampanya bulursanız tabikide daha iyi olur

Skoda SuperB yi tek geçerim yemişim Toyota sını Honda sını bi kere segment farkı var düşük devir yüksek tork tsi derim binmeyen sürmeyen anlamaz kabul de etmez.

2. El Düşünürsen
Volvo s60 2014 model 1.6 bulabilirsin 85 civarı,
A3 Sedan 1.4 TFSI da bulabilirsin,
Opel İnsignia ve Yeni kasa Mazda 6 da bakabilirsin

Benim Tercihim bulabilirsem temiz Makyajlı w211 2007 model bir E 200 olurdu 8)

erhnhtms' Alıntı:
namaldish' Alıntı:

vw alma megane al öneriye bak :scared: arabadan anlamayanlar lütfen araba hakkında yorum yapmasın şu forumda, kendiniz yanılmışsınız bari milleti yanıltmayın babam kendisi emekli öğretmendir 15 yıldır vw den başka arabaya binmedi hakkaten çooook pişman çoook. Herşeyi geçtim 80 civarı bir vw alsa şu an 2-3 sene biner en az 85 e 3 gün içinde satar megane alsa 2-3 sene sonra 75 e satarsa şanslı. Soran arkadaş için ise vw grubu, opel , ford bu gruptan bak hocam japonlarda güzel araçlardır ama civic in yeni kasası çıktı turbo benzin ve turbo dizel yeni motorlarla şu an avrupada yakında Türkiye'ye gelir senin 70 küsür verip alacağın araba bir kaç ay içinde eski kasa olacak illa civic düşünürsen yeni kasa ve yeni motorları bekle derim.(http://forum.donanimhaber.com/m_107180091/tm.htm)

sizin üslubunuzu hiç beğenmedim arkadaşım.. Hiç kimseyi anlıyorsun, anlamıyorsun şeklinde yargılama hakkınız yok.. siz vw kullanıp memnun olabilirsiniz hatta başka bir araca binmek istemeyebilirsiniz ancak internette "vw arıza" veya "dsg arıza" şeklinde aratırsanız çok fazla şikayet olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca vw doğuş grubunun da servis olarak araçlarına sahip çıkmadığını ve 5-10 bin tl ücretlerle araçları tamir ettiğini anlarsınız.. Hatta ve hatta çin ve amerika gibi ülkelerde 10 yıl garanti vererek araç sattığı da bir gerçektir. http://forum.donanimhaber.com/m_74210440/tm.htm

renault önermemin sebebi yeni kasa megane 4 hb sıfır olarak alınabilir o fiyata ve bir çok test videosunda da "bu sefer olmuş" denebilecek bir araç.. https://youtu.be/SzVjsx7GYqc

Benim sizin gibi marka savunma gibi bir durumum yok.. Kaldı ki benim 80 bin TL param da yok.. Olan arkadaş kendisi karar verecek.. Bu yüzden kimseyle tartışmam, tartışan insanlara da hayretle bakarım..

Araç alacak arkadaş için söylüyorum başkaları alınmasın mümkünse;
Ford focus yeni araçlarıyla çok iyi durumda.. https://youtu.be/Z5MEqWvYBg4?list=PLfQb7636rKsDCLs1vmKdrs871wOasZTyF

İstediğiniz aracı alın arkadaşlar ancak eleştirilere lütfen açık olun.. Herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil lütfen bunu anlayın artık..

Önemli olan hangi markayı seçeceğiniz değil. Önemli olan ihtiyaclarinizdir. Ihtiyaclarinizi belirledikten sonra doğru arabayi seçmiş olursunuz.

Evli bekar
VArsa Çocuk sayısı, yaş ları
Yılda yapılan km.
Ne kadar şehir içi ne kadar şehir dışı
Yaşanılan şehir
Arabayı kullanma amacınız
Eşiniz de kullanacak mı
Vb.
Bilgileri verin. Bizde senin ihtiyacını bu karşılar diyelim.

Yoksa 2 çocukla gidip HB araba alırsan en iyisini alsanda araba sana yetmeyecektir.
Veya Bekarsan, ara sıra gazlarim spor kullanirim diyorsan sedan bir araba ile işin olmaz.
Yılda min 25bin km yapiyorsan benzinli alman seni üzer.
...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

egunay' Alıntı:
Önemli olan hangi markayı seçeceğiniz değil. Önemli olan ihtiyaclarinizdir. Ihtiyaclarinizi belirledikten sonra doğru arabayi seçmiş olursunuz.

Evli bekar
VArsa Çocuk sayısı, yaş ları
Yılda yapılan km.
Ne kadar şehir içi ne kadar şehir dışı
Yaşanılan şehir
Arabayı kullanma amacınız
Eşiniz de kullanacak mı
Vb.
Bilgileri verin. Bizde senin ihtiyacını bu karşılar diyelim.

Yoksa 2 çocukla gidip HB araba alırsan en iyisini alsanda araba sana yetmeyecektir.
Veya Bekarsan, ara sıra gazlarim spor kullanirim diyorsan sedan bir araba ile işin olmaz.
Yılda min 25bin km yapiyorsan benzinli alman seni üzer.
...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haklısın hocam.
Aracı aldıktan sonra sorunsuzca 7-8 yıl temiz kullanmak istiyorum Allah'ın izniyle.
Dolayısıyla sedan geniş bir araba gerekiyor.
Yılda 15.000 km yapıyorum.

Aklımda;
Ford Focus titanium veya trend x
Skoda Suber B, Octavia
VW Golf (sedan araçlar kadar geniş mi emin değilim)
VW Jetta (soru işareti ?)
Opel İnsignia veya astra sedan
Honda civic (belki)

Bunların arasından seçim yaparken yakıt ekonomisi önemli olacak. Çünkü bindiğim her km için daha fazla ücret ödemek istemiyorum.

Önerileriniz için tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Hepsini dikkate alıp incelemeye başladım bile...

ragyu' Alıntı:
Aklımda;
Ford Focus titanium veya trend x
Skoda Suber B, Octavia
VW Golf (sedan araçlar kadar geniş mi emin değilim)
VW Jetta (soru işareti ?)
Opel İnsignia veya astra sedan
Honda civic (belki)

Bunların arasından seçim yaparken yakıt ekonomisi önemli olacak. Çünkü bindiğim her km için daha fazla ücret ödemek istemiyorum.

Önerileriniz için tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Hepsini dikkate alıp incelemeye başladım bile...

O zaman Toyota AVENSİS benim tercihim olurdu. 0 dizel manuel ya da 1.6 benzin tüp olabilir. Otomatik istiyorsan 1.8 CVT şanzıman ideal.

namaldish' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
namaldish' Alıntı:

sizin üslubunuzu hiç beğenmedim arkadaşım.. Hiç kimseyi anlıyorsun, anlamıyorsun şeklinde yargılama hakkınız yok.. siz vw kullanıp memnun olabilirsiniz hatta başka bir araca binmek istemeyebilirsiniz ancak internette "vw arıza" veya "dsg arıza" şeklinde aratırsanız çok fazla şikayet olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca vw doğuş grubunun da servis olarak araçlarına sahip çıkmadığını ve 5-10 bin tl ücretlerle araçları tamir ettiğini anlarsınız.. Hatta ve hatta çin ve amerika gibi ülkelerde 10 yıl garanti vererek araç sattığı da bir gerçektir. http://forum.donanimhaber.com/m_74210440/tm.htm

renault önermemin sebebi yeni kasa megane 4 hb sıfır olarak alınabilir o fiyata ve bir çok test videosunda da "bu sefer olmuş" denebilecek bir araç.. https://youtu.be/SzVjsx7GYqc

Benim sizin gibi marka savunma gibi bir durumum yok.. Kaldı ki benim 80 bin TL param da yok.. Olan arkadaş kendisi karar verecek.. Bu yüzden kimseyle tartışmam, tartışan insanlara da hayretle bakarım..

Ford focus yeni araçlarıyla çok iyi durumda.. https://youtu.be/Z5MEqWvYBg4?list=PLfQb7636rKsDCLs1vmKdrs871wOasZTyF

İstediğiniz aracı alın arkadaşlar ancak eleştirilere lütfen açık olun.. Herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil lütfen bunu anlayın artık..

+2

daha önceki arabalarım corolla 2007 ben. ve corolla 2012 dizel di. Arabadan çok memnundum yakıt olarak memnumdum her ikisinden de . Ancak yıllar geçtikçe bir memnuniyetsizlik oluşuyor. Arabanın koltukları rahatsız etmeye başladı, yol tutuşunu ve ivmelenmesi çok vasat gelmeye başladı. O yol sesi yok mu, resmen deli olmaya başladım. Yol sesi, rüzgar sesi ve süspansiyon artık tatmin etmiyordu. Dişli bir asfaltta titreşimleri çok iyi içeri alıyordu. Bende 6 ay kadar hangi arabayı alsam da hem rahat etsem hemde üzmeyen bir yakıt ile kullansam diye çok düşündüm. Arabaların, servis maliyeti, kronik arızaları, ikinci el değeri, süspansiyon, yakıt, tork, bagaj, multimedya (özellikle, bluetooth ve bağlantı özellikleri), ayna far (mutlaka xenon, gece zorlanıyordum), esp ve asr mutlaka olmalı ayrıca tüm bölgelerde hava yastığı olmalı idi. Bende yaklaşık 3 araçta kaldım. Corolla alamazdım, çünkü yeni kasa eskisinden daha kötü geldi. İlk çıktığında test edip kullandım (otm. benz.) Ön camı yatırmışlar arkayı gereksiz uzunlukta genişletmişler. Far grubuna 3 tane armut gibi uyduruk led koymuşlar. Premium un gösterge paneli güzel. Diğerleri yarış arabası gösterge grubundan, sırf o gösterge berbat olduğu için bile almazdım. Ayrıca kullandıkça çok fazla trim sesi oluşuyor, yollarınız düzgün değilse. Ama genel olarak iyi arabadır, alt takım ve direksiyon haricinde pek problem çıkmaz. Neden çıksın ki otm de cvt (kasnak sistem sanal vites) kullanıyor. en basit sorunsuz, ama keyifsiz performansı düşüren (manuele göre) bir vites. Eski vitesler daha komikti (4 ileri, araba bağırıyordu resmen). Sonra jetta geldi aklıma ölçtüm biçtim. Malzeme kalitesi düşük, opsiyon seçeneği dar, bluetooth bile sonradan takılıyor, meksika da üretim. Araca bindim her taraf plastik kokuyor özensizlik vardı araçta. Sonra Focus siparişi verdim dizel titanyum. Led farlı ve başka renk alacaktım ama toplu halde beyaz siparışi vermişler bayiler. Müşteri beyaz güzel kir tutmaz boyanırsa renk tutar, ne oluyor bayiler toplu beyaz siparişi geçiyor. Kayseri de yolum düştü şu araca bir bakayım falan dedim. Kocaman ekran 8 inç ama çözünürlük parlaklık felaket, kullanımı ta 10 cm içerde tombala çeker gibi. köşelere elimi attım kumaş plastikten ayrıldı hemen kemiğe ulaştım. Araba kasvetli seni boğuyor, içi dar geldi arkası daha da dar geldi. Eve geldim siparişi iptal ettim. Mazda 3 baktım gerçekten güzel ama bu da nihayetinde japon, 0-100 iyi değildi yakıt değerleri kötü değildi ama iyi de değildi. Tork turbo olmadığından düşüktü bayağı. Servis falan pek yoktu yakınlarda, ikinci elde çok fazla zarar ettirme ihtimali vardı ama ilk söylediklerim yüzünden eledim. Aslında almak istediğim fakat sedan merakım yüzünden aklım mantığım hep Golf dedi. Aracı 1.2 sini test ettim beğendim fakat 1.4 siparişi verdim. sadece 1.4 tsi de arka tekerler bağımsız süspansiyon. Araçla alabileceğiniz sitede yazmayan 30-40 adet opsiyon ve paket var. Bazı forumlarda bu liste var. Sadece jant için 5-6 adet seçeneğiniz var. İsterseniz özel müzik sistemi, masajlı koltuk deri koltuk, navi, car play desteki discover pro, şerit takip kör nokta, adaptif hız sabitleme ısıtmalı cam suyu, oto park, otomatik uzun far, trafik levhalarını okuyan sign asist panoramik açılır cam tavan hıza duyarlı virajda dönen ledli zenon farlar, anahtarsız giriş, yola duyarlı adaptif şasi kontrolü vs. birçok özellik seçilebiyor.
Yakıt değeri: Benzinli olarak daha iyisi yok galiba 1.4 tsi şehirler arası 4.2 lt diğer benzinliler dahada az şehir içi 6.7 lt
Arkadaşlar yakıt değerleri tutuyor. Ancak klima az açık ve yolda ne kadar yokuş az ise ve rakım farkı çok yok ise 4 kişide binseniz 90-100 ile giderseniz tutuyor. Kendim normal şartlarda şehirler arası 5, 5,3 arası hızlı kullanırsam 140-180 arası 8,9 lt arası yakıt değerlerine ulaşıyorum.
Süspansiyon: Hiç bir aracın (c sınıfı) bu kadar iyi olamaz yol sesi rüzgar sesi, motor sesi hiç yok, yol tutuş çok iyi.
Performans: 0-100 9.1 s daha iyi benzinli motor var mı yok. tork 200. fakat 300 torklu dizel araçlara açık ara fark atar. Bunu bende anlamadım, dik yokuşları 4 de çekersem 160-180 arası rahat çıkıyorum. Araba 1400 deviri görünce turbo açıyor. ve yüksek devirlere kadar devrede oluyor. dizeller gibi hızlandıkça torku düşmüyor devamlı artıyor.

Koltuklar döşeme harika kaliteli eşya gözleri her yerde var elektronik park freni katlanır ayna, led sinyaller hepsi çok güzel, 1.90 boyundaki bir kişi arka tarafa dizi değmeden tam sığar. en az eski corollam kadar geniş yenisinden daha dar. Bagaj 380 lt focus sedan 420 lt idi. Kademeli bagajı indirirsem 420 lt den fazla oluyor, üstelik üst bölümü çıkartıp 500 lt ye ulaşılabilir.

Tavsiye ediyorum kullanmayan bilmez aracımı övmeyi sevmem , hatta bir aracı en fazla 3 yıl kullanan biri olarak bu aracıda değiştirme ihtimalim yüksek (yeni kasa a4 veya yeni kasa tiguan- tesla model 3 :) ) test edip kullanmadan sakın bir araç almayın. Ha birde lütfen beyaz almayın şirket araçları gibi.

namaldish' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
namaldish' Alıntı:

üslub çok önemli tabi fakat verdiğiniz cevabın tamamına bakınca bence siz eleştiriye açık değilsiniz sayın hocam profilinde megane hb resmi olan birinin ülkemizde çok tutulan ve ikinci el piyasası da çok iyi olan bir markayı kötüleyip megane önermesi bence marka hatta model savunmasıdır. Bu arada şu an vw marka aracım yok ben otomobillerden anlayan hemen hemen tüm markaların artı ve eksilerini bilen ve yiğidi öldür ama hakkını ver diyen birisiyim, ha vw dsg olayına gelirsek garanti süresi kısmı Türkiye Distribütörü olan firmanın politikasıdır bu konuda haklı olmanızla beraber dsg sorunlarında zaten garantisi biten araçların yetkili serviste bakıma devam edenleri iyi niyet garantisi altında ücretsiz yada düşük bir ücret karşılığında tamir/değişimleri yapılmakta, zaten sorunlu dsgler 7 ileri kuru tip diye tabir edilen dsg lerin 2012 ye kadar üretilen versiyonları olup 2013 model itibarıyle sorun çözüldü arkadaşın verdiği fiyat aralığı ve şartlarına göre zaten maks 1 yaşında ve 10000 km de aldığı araç yani sorunu giderilmiş bir dsg olacak ki kendisi de otomatik araç tavsiyesi istememiş illa dsg alacak birisi bence de garantiyi 4 yıla çıkarmalı, ilk mesajınızda yaptığınız öneriye uysa arkadaş 8-10 bin tl zarar edecek bir devlet memuru için büyük bir para gönlüm razı olmaz bu yüzden biraz sert yazmış olabilirim kusura bakmayın.

Geri