4. 5. Sınıf çocuğu için İngilizce eğitimi ?

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
Kıymetli arkadaslar.9 yaş çocuğumuz için online ingilizce kursu arıyorum.internette birçok kurs var fakat alıp memnun kaldığınız varmı acaba.Kimisi fahiş fiyat kandirmacasi yorumu yapmış.Kimisi içeriği boş yazmis.Kiminin yorumları guzelken bir bakiyorsun hakikaten düzmece reklamdan başka birşey değil .
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

hocam instagramda " haydi.sende.ögren " diye bir sayfa var ben çocuklara arapça kursu aldırdım ama, ara ara görüyorum ingilizce matematik vs gibi kurslar var hocalar çok tatlı idi sayıca az kişi vardı sınıflarda ,bir bakın isterseniz bilgi almak adına ..Onun dışında bulursanız bende takipteyim Almanca kursu istiyorum burdan onu da sorayım.

Bende kızım için 4. sınıfta tanıdık bir ingilizce öğretmeninden 2.5 sene online ders aldırdım. İlk sene haftalık 5 saat sonraki seneler haftalık 3 saat. Sonra 3 - 4 ay novakids kullandık. 6 aydır da cambly kids kullanıyoruz.

Eğer sıfırdan başlıyorsanız bence ilk başlarda türk bir öğretmen ile başlayın kısa süreliğine bile olsa ve mutlaka kendiniz destekleyin en az 1 sene. Ders saatini kısa tutmayın haftada mutlaka en az 4 5 saat olarak planlayın. Biz hep konuşma dersi aldık, bol bol kitap okuduk. Özellikle fun with stories adında bir kitap serisi var. 2 ile 8 arası toplam 7 kitap, her kitapda 4 hikaye var bunları tavsiye edebilirim. İlk başta 2. 3. ve 4. kitabı alsanız yeterli. Diğerlerini 2 - 3 sene sonra almanız daha iyi olacaktır.

Novakids ve cambly için detaylı bilgi isterseniz de yazabilirim.

bende düşünüyorum 3. sınıf anadili gibi bilsin istiyorum şehirde kısıtlı bu işler kurs vs.

Bende kızım için 4. sınıfta tanıdık bir ingilizce öğretmeninden 2.5 sene online ders aldırdım. İlk sene haftalık 5 saat sonraki seneler haftalık 3 saat. Sonra 3 - 4 ay novakids kullandık. 6 aydır da cambly kids kullanıyoruz.

Eğer sıfırdan başlıyorsanız bence ilk başlarda türk bir öğretmen ile başlayın kısa süreliğine bile olsa ve mutlaka kendiniz destekleyin en az 1 sene. Ders saatini kısa tutmayın haftada mutlaka en az 4 5 saat olarak planlayın. Biz hep konuşma dersi aldık, bol bol kitap okuduk. Özellikle fun with stories adında bir kitap serisi var. 2 ile 8 arası toplam 7 kitap, her kitapda 4 hikaye var bunları tavsiye edebilirim. İlk başta 2. 3. ve 4. kitabı alsanız yeterli. Diğerlerini 2 - 3 sene sonra almanız daha iyi olacaktır.

Novakids ve cambly için detaylı bilgi isterseniz de yazabilirim.
fiyat/performans olarak hangisi daha iyi hocam ?

novakids de 2 paket türü var. ucuz olan paket deki öğretmenler hep güney asya ülkelerinden, aksanları farklı ama fiyat olarak uygun olduğu için biz onu seçtik. dersleri bir slayt üzerinden öğrenci ile etkileşimli işliyorlar. öğrencinin seviyesine göre slaytları daha ileri seviyelere aldırabiliyorsunuz.

cambly kids i mayıs ayından beri kullanıyoruz, bir çok öğretmen bir kaç ders yaptıktan sonra yeni ders açmadığı için devamlı ders açan öğretmen bulmanız çok önemli. bende bu konudaki yorumları okudum ama yine kaydoldum. öğrenciyi tanıyan, seviyesini bilen ve onunla sadece slayt da ki konuyu değil de günlük hayattan da sohbet edebilen bir öğretmen bulmanız çok önemli. biz ilk 2 ay 10 - 15 öğretmen denedikten sonra şuan 2 öğretmen ile devam ediyoruz. eski videolarını da site üzerinden izleyebiliyorsunuz. ben 5 ayda epey yol aldığımızı düşünüyorum. fiyat olarak aylık 1500 tl 12 ay taksit ile abone olmuştuk.

cambly kids de abonelik iptalinde çok zarar edersiniz. dikkatli incelemeden abonelik almayın. yüzde 50 indirim diye abonelik alıyorsunuz ama iptal ederken indirim hesaba katılmadığı için geri aldığınız para neredeyse ödediğinizin %15 % 20 si oluyor.

Kızım 4 yaşında Helen Doron ile başladı, anaokulunda kolejde iyi bir ingilizce eğitimi alarak devam etti ama ilkokul 1. ve 2. sınıfta kolejde de olsa sıfırdan başlamaya zorlayan, sürekli değişen ve yetersiz kalan öğretmenler ile bildiğini de unutacağı bir ingilizce eğitiminin içinde kaldı maalesef... Ana eğitim zaten fenaydı ingilizce de berbat olunca bu sene (3 sınıf) devlet okuluna geçti ve haftada 1 saat özel ders(yetmez mi demiştim ama enteresan derecede iyi bir öğretmene denk geldik şu an yeterli gibi görünüyor) ve 2 ders cambly şeklinde devam ediyoruz.

Yazın novakid premium üyelik kullandık 1 aydır da cambly kullanıyoruz, öğretmenler ve ders işlenişi camblyde daha iyi diye düşünüyorum. @phpcoder in yorumuna katılıyorum öğretmen seçimi konusunda. Kasım ayındaki %60 indirim ile 1 yıllık üyelik aldık bir terslik olmazsa da böyle devam ederiz. Kendi adıma standart ingiliz aksanı olan öğretmenler ile devam etmeye çalışıyorum.

Sadece cambly ile ingilizce öğrenilip ilerlenebilir mi? Bence çok zor, cambly de novakid de ancak yüz yüze alınan derse ek olarak konuşma ve aksanını desteklemek için kullanılabilir.

Biraz karışık yazdım ama sorularınız varsa ya da cambly öğretmeni tavsiyesi vermek isterseniz yazabilirsiniz :)

Geri