28 Nisan intel kursu????

Kodla Büyü

huseyinobek

Site Gezgini
28 nisanda da intel kursu açılacağı hatta 7 temmuza kadar tüm yeni eğiticilerin bu kurstan geçirileceği konusunda duyum aldım.80 kişilik gruplar halinde alınıyormuş.

acaba bize çıkarmı 28 nisan kursuu????neye göre seçiyolarr acabaa

ilsise ve hizmet içi daire başkanlığınıın kurs planına bakmak lazım. orda varsa gidersin yoksa başka bahara

eğitekten edindiğimiz bilgilere göre 28 nisanda açılacak olan kurs 12 mayısa ertelenmiştir. Ankaraya 40 mersine de 40 kişi alınacaktır. Mersindekiler karma eğitim..Ankaradakiler ise yüzyüze eğitim alacaklar.Şimdiden kolay gelsin...

şu an mersinde bu kursu almaktayım. 20 şer kişilik 2 grup var burda. 14-25 nisan arası. mersin çok güzel ama eğitim çok yoğun geçiyor. Başarılar.

akadaşlar bu kursa gelecem diye heveslenmeyin ne zaman bitecek diye gün sayacaksınız.
gelecek arkadaşlara şimdiden kolay gelsin. fazla tatil malzemesi getirmesin
tavsiyesinde bulunucam

mersın cok yogun hatta asırı yogun bınanın karsısındakı sahıle bıle 2 kere anca gıdebıldık

Kursiyerlerim yedim sizi artık bizden kurtulamazsınız. Şimdi size geri bildirim veriyorum. Yazdığınız yorumları çok beğendim ancak bu yazılanlar aklıma şu soruları getirdi.

1- Bunları yazarken 21.. yy la ilgili gelecek planlarınızı düşünmediniz mi?
2- Yazılanlar neticesinde saat 00:40 da değilde 04:00' e kadar uyuyamama ihtimalini düşündünüz mü?
3- Sadece çevrim içi sitede izlenmediğinizin farkına vardınız mı?

Kamuya açık alanlardaki söz ve davranışlarınızda daha dikkatli olmayı şiddetle tavsiye ederim. Anlamadınız mı? İlerde anlayacaksınızdır. :mrgreen:

Arkadaşlar bu yukardaki hayinlerin söylediklerine inanmayın. Peki onlara soralım 15 günlük süre içersinde Üniversite eğitimleri sırasında bile almadıkları türden bir eğitim içerisine girdiklerini ve bunun neticesinde eğitim anlayışlarının değiştiğini söyleyemiyecek olan var mı?
Onlara hiç bu kadar yakından ilgi ve alaka bu güne kadar ki öretmenlik hayatlarında gösterilmiş mi?
Eğitimin çok yoğun geçmesinin onlardan götürdükleri var mı? Varsa nedir? Getirdikleri var mı? Varsa nedir?

Hepinize iyi Forumlar Dilerim...

İntel Öğretmen Programı ile ilgili görüşleri kamusal alanda paylaşımda bulunurken
Yanlış yönlendirmeyin. Çünkü;
1. Saat 15:00 a geldiğinde plaj havlularınızı alıp denize koştuğunuzu,
2. Plajdan artan zamanda yörenin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettiğinizi,
3. Boş zamanlarınızı hangi faydalı etkinliklerle geçireceğinizi şaşırdığınızı,
4. Bol bol tatil ihtiyaçlarınızı giderdiğinizi
5. Yıllık izinleri kullanmaya gerek kalmadı beyanlarınızı da eklemeyi unutmayın.
Ayrıca tekrar İOP eğitimine başvuracaklarınızı da söylerken neden burada farklı düşündünüz anlayamadım. :mrgreen:

BlackBuk hocam,
21.yy becerilerinin farkındayız, bu becerileri gözardı etmeksizin arkadaşlarımızın kendi öğrenmelerini gerçekleştirebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Biz asla kimseye ipucu vermedik. Lakin, Intel felsefesininde öngördüğü gibi, onları üst düzey düşünme becerilerini harekete geçirecek sorular ile doğru yolda yönlendirmeye çalışıyoruz. İsteyen arkadaşlarımız için Destek ve Rehberlik materyallerimiz hazırda beklemektedir. Ayrıca Intel projesini temel alan çalışmam üzerinde dedüzenlemelerimi yaptıktan sonra projeyi uygulamaya geçirebiliriz. Siz de biliyorsunuz ki, Projemizin en etkili ürünü Deyimler Sözlüğü olacaktır. Ve öngörülen tüm hedefleri yerine getirmekle birlikte standartları da karşılamaktadır.

Hocam bize öğütlediğiniz gibi çevrimiçi sohbet ediyoruz.
İyi çalışmalar dilerim. Saygılar.

Not: Hocam, lütfen cevap yazarken 3-2-1 sistemini kullanalım.

intel kursuna;
biraz kafa dinlerim,
deniz görürüm,
tatil yaparım,
değişik yerler görürüm diye gelecekler boşuna gelmesin.
görürsünüz de neyi görürsünüz bilmem.
ben 2 haftadır sabah 8den gece 1e siyah siyah monitörler kasalar görüyorum.
Rüyamda da modülün bitmeyen kısımlarını görüyorum.
Metin Hocam Saygılar. :+1:

3-2-1 :)
Soru -1 ) Sayın MKenan hocam, söylediklerinize kendiniz inanıyor musunuz? İnanıyorsanız bunları ispat edebilir misiniz? İspat edebilirseniz arkadaşlar denize girip, tarihi yerler görürken her gün ben neredeydim? Bana bunu açıklayabilir misiniz?

Soru -2 ) Sayın Halil hocam, tespitleriniz ve yorumlarınız çok güzel. Özellikle Deyimler Sözlüğü'nün son halini hepimiz merakla bekliyoruz biliyorsunuz. Ancak sözüne ettiğiniz 21.yy beceriler, standartlar, hedefler vb. anlayabilmemiz, yüce Intel Öğretmen Programı içerisinde bir yere oturtabilmemiz için Ünite Planınızı görmemiz gerekmez mi? Gerekirse; sizin ünite planınızı eklemeniz gerekmez mi? Eeeeee nerde? Hani nerde?

Soru -3 ) Bu 3-2-1 sistemini kim icat etmiştir? Niye icat etmiştir? Nerden icap etmiştir? Bunu bulan manyak mıdır? Niye 4-4-1-1 değil de 3-2-1'dir? Ne yani Zico, Fatih Terim, Daum salak mıdır?

Yorum 1) Halil hocam söylediklerinizin geneline katılıyorum.
Yorum 2) Blackbuk hocam, özellikle üniversitede bile göremediğimiz bir eğitim ortamında olduğumuz konusunda kendi adıma size hak veriyorum. Bu eğitimden yeteri kadar faydalanabildim mi bilmiyorum ama bir gün sınıfıma dönersem Intel Öğretmen Programı'nı uygulamak isterim.:)

Öneri: Arkadaşlar çevrimiçi, dışı, yüzyüze, arkamız dönük:), aklı bir karış havada, eli işte gözü oynaşta..... ne halde olursak olalım, öğretmen, bilişim teknolojileri öğretmeni (veya başka branş da olabilir tabi), okul BT formatör öğretmeni (bazılarımız bir süre), Eğitici BT formatör öğretmeni ve son olarak da IOP-MT:) olduğumuzu hiiiiiiiiiiiiiç unutmayalım:) Gerçi azıcık uzun oldu ama neyyyyse;)

Püffffff 3-2-1 çok zorladı be Halil hocam...:)

blackbuk' Alıntı:
Kursiyerlerim yedim sizi artık bizden kurtulamazsınız. Şimdi size geri bildirim veriyorum. Yazdığınız yorumları çok beğendim ancak bu yazılanlar aklıma şu soruları getirdi.

1- Bunları yazarken 21.. yy la ilgili gelecek planlarınızı düşünmediniz mi?
2- Yazılanlar neticesinde saat 00:40 da değilde 04:00' e kadar uyuyamama ihtimalini düşündünüz mü?
3- Sadece çevrim içi sitede izlenmediğinizin farkına vardınız mı?

Kamuya açık alanlardaki söz ve davranışlarınızda daha dikkatli olmayı şiddetle tavsiye ederim. Anlamadınız mı? İlerde anlayacaksınızdır. :mrgreen:

Arkadaşlar bu yukardaki hayinlerin söylediklerine inanmayın. Peki onlara soralım 15 günlük süre içersinde Üniversite eğitimleri sırasında bile almadıkları türden bir eğitim içerisine girdiklerini ve bunun neticesinde eğitim anlayışlarının değiştiğini söyleyemiyecek olan var mı?
Onlara hiç bu kadar yakından ilgi ve alaka bu güne kadar ki öretmenlik hayatlarında gösterilmiş mi?
Eğitimin çok yoğun geçmesinin onlardan götürdükleri var mı? Varsa nedir? Getirdikleri var mı? Varsa nedir?

Hepinize iyi Forumlar Dilerim...
Hocam bu kadar zor bir kursun ardından bu kadarcık espriye hakkımız olsun ama değilmi :)
Yazdıklarınızda kesinlikle haklısınız. Lisans düzeyinde 1 dönemde alınacak bir eğitimi 2 haftada aldık. Yıllardır bütün eğitimcilerin dilinden düşmeyen öğrenci merkezli eğitimi gerçekten öğrenci merkezli öğrendik.

Özel hayatımı etkileyen bazı şeyler dışında bu eğitim benden hiçbir şey götürmedi. (Son anda kurs merkezinin değiştirilmesiyle bilete verdiğim paranın boşa gitmesini saymazsak. :) )

Getirdiklerinden bir kaç tane yazayım:
Öğretim programı tasarlama becerileri
Bilişim teknolojilerinin eğitime entegresyonu
Web araçlarının daha etkili bir şekilde kullanılması
Alanında uzmanlaşmış 21 bilgisayarcı ile ders yapmanın zevki...

enginniyazi' Alıntı:
Soru -1 ) Sayın MKenan hocam, söylediklerinize kendiniz inanıyor musunuz? İnanıyorsanız bunları ispat edebilir misiniz? İspat edebilirseniz arkadaşlar denize girip, tarihi yerler görürken her gün ben neredeydim? Bana bunu açıklayabilir misiniz?

Soru -2 ) Sayın Halil hocam, tespitleriniz ve yorumlarınız çok güzel. Özellikle Deyimler Sözlüğü'nün son halini hepimiz merakla bekliyoruz biliyorsunuz. Ancak sözüne ettiğiniz 21.yy beceriler, standartlar, hedefler vb. anlayabilmemiz, yüce Intel Öğretmen Programı içerisinde bir yere oturtabilmemiz için Ünite Planınızı görmemiz gerekmez mi? Gerekirse; sizin ünite planınızı eklemeniz gerekmez mi? Eeeeee nerde? Hani nerde?

Soru -3 ) Bu 3-2-1 sistemini kim icat etmiştir? Niye icat etmiştir? Nerden icap etmiştir? Bunu bulan manyak mıdır? Niye 4-4-1-1 değil de 3-2-1'dir? Ne yani Zico, Fatih Terim, Daum salak mıdır?

Yorum 2) Blackbuk hocam, özellikle üniversitede bile göremediğimiz bir eğitim ortamında olduğumuz konusunda kendi adıma size hak veriyorum. Bu eğitimden yeteri kadar faydalanabildim mi bilmiyorum ama bir gün sınıfıma dönersem Intel Öğretmen Programı'nı uygulamak isterim.:)

Öneri: Arkadaşlar çevrimiçi, dışı, yüzyüze, arkamız dönük:), aklı bir karış havada, eli işte gözü oynaşta..... ne halde olursak olalım, öğretmen, bilişim teknolojileri öğretmeni (veya başka branş da olabilir tabi), okul BT formatör öğretmeni (bazılarımız bir süre), Eğitici BT formatör öğretmeni ve son olarak da IOP-MT:) olduğumuzu hiiiiiiiiiiiiiç unutmayalım:) Gerçi azıcık uzun oldu ama neyyyyse;)

Sayın Öğretmenim,
Siz denize gideceğiz dediniz de biz hayır mı dedik? 3 ten 8 e kadar öyle boş zamanınız vardı ki. Bu 5 saatlik zaman diliminde de boş değildik deyin de göreyim sizi. Güvenlik kamerası kayıtları duruyor. Hepiniz odalarınızda uyumaya gidiyordunuz o saatlerde. :mrgreen:

bulicik hocam görüşleriniz için teşekkür ediyorum. Tüm arkadaşların sizin görüşelerinizi ve engin hocamın "Yorum 2) Blackbuk hocam, özellikle üniversitede bile göremediğimiz bir eğitim ortamında olduğumuz konusunda kendi adıma size hak veriyorum. Bu eğitimden yeteri kadar faydalanabildim mi bilmiyorum ama bir gün sınıfıma dönersem Intel Öğretmen Programı'nı uygulamak isterim" u yorumunu dikkate almalarını, diğerleryorumlarında bu zorlu süreç içerisinde aslında ne kadar güzel bir paylaşım ortamının olduğunun göstergesi olarak kabul edilmesi gerektiğini vurgulamak isterim.
Ben şahsım adıma sizlerle bu güzel ortamı paylaşmaktan dolayı çok mutlu oldum. Tüm çalışmalarınızın bu denli istekli ve özverili arkadaşlarla geçmesi dileklerimle hepnize teşekkür ederim.

fabilisim' Alıntı:
intel kursuna;
biraz kafa dinlerim,
deniz görürüm,
tatil yaparım,
değişik yerler görürüm diye gelecekler boşuna gelmesin.
görürsünüz de neyi görürsünüz bilmem.
ben 2 haftadır sabah 8den gece 1e siyah siyah monitörler kasalar görüyorum.
Rüyamda da modülün bitmeyen kısımlarını görüyorum.
Metin Hocam Saygılar. :+1:
Sevgili Eğitici Formatör Öğretmenim,
İlk dört satır oldukça etkileyici ve temel soruya odaklanmış içerik sorularına cevap olmuş. Ama sonrasında yazılan satırlar konusunda endişeliyim. Anlık bir dalgınlıkla gözünüzden kaçmış olmalı. Program işleyişini daha iyi kavrayabilmeniz için çevrimiçi sitedeki etkinlik ve basamakları adım adım takip ederek yönergeleri uygulamanızın eğitiminize olumlu katkı sağlayacağı kanaatindeyim. :mrgreen: Çalışmalarınızda başarılar dilerim. :roll:

enginniyazi' Alıntı:

HOCAM İYİ GÜZEL UZUN UZUN YAZMIŞSIN DA HERGÜN ŞİLEYE NASIL GİDECEKSİN SABAH 8.30 AKŞAM 17.00 ORDAN EVE NASIL GELECEKSİN. MERAK EDİYORUM. HAYIR BİLGİN OLSUN İL MİLLİ EĞİTİMDEN İLÇELER TELFON VE MAİL İLE SORULMAYA BAŞLANDI KİMLER GELİYO O SAATTE NEREDE VB. GİBİ.

bitefofor' Alıntı:
enginniyazi' Alıntı:

HOCAM İYİ GÜZEL UZUN UZUN YAZMIŞSIN DA HERGÜN ŞİLEYE NASIL GİDECEKSİN SABAH 8.30 AKŞAM 17.00 ORDAN EVE NASIL GELECEKSİN. MERAK EDİYORUM. HAYIR BİLGİN OLSUN İL MİLLİ EĞİTİMDEN İLÇELER TELFON VE MAİL İLE SORULMAYA BAŞLANDI KİMLER GELİYO O SAATTE NEREDE VB. GİBİ.

Hocam olmadı 3-2-1'e ne oldu:)

Neyse tek soruya da cevap verebilirim:)

Her gün Şile'ye şöyle GİTTİM(gideceğim değil) bir hafta boyunca: sabah 7:20'de servis alıyor:):):):) En geç 08:20'de Şile'de oluyorum:) Yani çay kahve'ye bile vaktim oluyor:)
Akşam ise tamı tamamına saat 17:00'da Şube Müdürümüz, Şefimiz vb. birlikte çıkıyoruz ve saat 18:10 civarı en geç Ümraniye'de oluyoruz:):):)
Bilmem sorularına yanıt alabildin mi sayın BİTEFOFOR hocam:)

HA BİR DE UZUN YAZMAMLA NE İLGİSİ VAR ONU ÇÖZEMEDİM:):):):)

volkanselvi' Alıntı:
Burda ortam yıkılıyo haberimiz yok :)
Volkan Hocam bazı arkadaşlar İntel Öğretmen Programın Eğitimi süresince yoğun çalıştıkları yönünde sitemlerde bulunuyorlar da. Biz de külliyen yanıltmaca olduğunu diğer katılımcı adayı arkadaşlara hatırlatıyoruz. Aksine oldukça eğlenceli ve hoş anılarla döneceğimizi paylaşıyoruz. Bazı şakacı dostlar "Gezemedik, Çok çalışılıyor, Kendimize zaman kalmıyor" gibi olumsuz motivasyona giriyorlar.
YOK ÖYLE BİRŞEY! :D

Geri