23 Mayıs iş bırakma eylemi anketi

Kodla Büyü

23 Mayıs grevine katılma anketi

• Ben kesinlikle iş bırakma eylemine katılacağım.

Oy: 398 76.5%
  • Kararsızım

Oy: 54 10.4%
  • Faydalı olacağını düşünmediğimden katılmayacağım.

Oy: 68 13.1%

• Kullanılan toplam oy
    520
sendikası olmayan veya sendikası KESK ve Kamu-sen dışındakiler en azından o gün sevk alsınlar ve bu eyleme onlarda katkı sağlasınlar. bu toplu görüşmenin süresi 2 yıl. bu 2 yıl içinde artık zam alma şansınız yok

arkadaşlar sendikasız olanlar sevk alarak eyleme katılabilir..ses getirmenin zamanı geldi..2 yıllık zam mücadelesi bu..sadece bu sene konuşuluyor ama 2013 zammı %2+3 ..bunu kimse hatırlamıyor...arkadaşlar seneye zaten zam yok ona göre kararınızı iyi verin...

arkadaşlar biz her ne kadar öğrenciyi düşünüyorsak sadece 1 günde kendimizi düşünmeliyiz....

faydalı olmayacağını düşünen arkadaşların faydalı bir teklifi var mı acaba

yanlış anlaşılmasın varsa böyle bir fikirleri paylaşsınlar. yapılabilecek birşeyse onu yapmaya çalışalım. bu konuya pek ilgi gösterende olmamış herkes halinden memnun mu?

haksizlik_karsisinda_susan_dilsiz_seytandir_h8047.jpg

xsentius' Alıntı:
Sendikalı olsam kesin greve katılırım ancak şimdilik kararsız dedim.

Arkadaşlar KORKMAYIN. sendikalı veya harranlı. Hiç farketmez. burada hakkınıza sahip çıkınız. Ben SADECE kendi HAKKIM olana sahip çıkmak için iş bırakacağım. bir de ceza verirler diyen arkadaşlar var formda. alttaki yazımda onlar için geliyor... :)

ben iş bırakacağım. inşallah ta ceza veririler. çünkü aihm kararı ile aksaraydaki bir hocamız için açtığımız davadan 33.000 euro tazminat kazandık. emsal karar teşkil etmesi açısından ifademde de sendikam karar aldı ben de uyguladım diyeceğim. arkadaşlar bakanlık şubat ayında muş valiliğine bir yazı gönderdi. iş bırakma ile ilgili olarak. soruşturma açın ama ceza vermeyin diyor. :) yani boşbakanın dediğine inanmayın. Ben 23 Mayıs günü (Büyük ihtimalle)Sivas Valiliği önünde yapılacak olan eyleme katılacağım, sendikam olan TES'e destek verecek ve görev yerim olan ilçeye gitmeyeceğim.

Unutmayın. Önce haklı olacaksınız, sonra hakkınızı almak için mücadele edeceksiniz. yoksa ağlamayan bebeğe emzik ! vermezler :)

dalga geçmek kelimesi yetersiz kalıyor bana göre....sessiz durdukça emeğimiz yok sayılıyor...

YAŞASINNN tes ve kesk kardeşliği...
Tüm sendikalar kardeştir ..zam vermeyen kalleştir..

(atılacak sloganları birleştirelim...)
Üçü 1 arada olsaydı..
hele ikisi bir araya geldi daha eğitim iş kolunda tam 26 tane daha var.

ben sendikasızım ama katılmayı düşünüyorum gerekirse yarın ikisinden birine üye olurum maksat eylem(hakkını almak ise) ise her türlü varım.

Bu güne kadar sendikalı olmama ve hiçbirinden hazetmeme rağmen sırf bu eylem ve haziran 15 maaşlarına göre sendika sayımlarında memur-sen e rakip olsun diye kamu-sen e üye olacağım. zira hazetmeme konusunda memur-sen 1. sırada...

arkadaşlar gerçekten herkesin katılması gereken bir eylem
illa sendikalı olmanıza gerek yok, sevk alıp destek verin.
Bizlerle dalga geçiyorlar, tepkimizi dile getirelim artık

nosTRa' Alıntı:
Bu güne kadar sendikalı olmama ve hiçbirinden hazetmeme rağmen sırf bu eylem ve haziran 15 maaşlarına göre sendika sayımlarında memur-sen e rakip olsun diye kamu-sen e üye olacağım. zira hazetmeme konusunda memur-sen 1. sırada...

En iyisi bende böyle yapayım yarın dediğiniz gibi haketmeyene bir nebzede olsa ders vermiş olurum kendi adıma :)

zam mam hikaye,,, böyle öğretmen düşmanı bakan, görsün öğretmenin gücünü... yok üç ay tatilmiş, yok beş ay.. Yok haketmiyormuş.. Meydan boş atın...

Memur-senli arkadaşlar sendikanız bu greve katılmama kararı alsada sizler bu eyleme katılın. Eğer memur özlük ve mali haklar için sizin sendikanızda bir eylem kararı alırsa bizlerde katılalım.

Geri