2023 maaş zam beklentisi

Kodla Büyü
Memur zammı üteki dünyada alacakmış. Bu dünyada cefa üteki dünyada sefa. :) Bu millet OY'dan korktuğu kadar Allah'tan korksa öteye hiç bişey kalmazdı.

Hesaplamalarıma göre 2023'ün ilk aylarında çalışanların aylık gelirlerine uygulanacak gelir vergisi istisna tutarı 1276,02 TL, damga vergisi istisna tutarı 75,95 TL olacak
2023 yılında aylara göre vergi istisnası tutarları:

Ekli dosyalar

• B2D5C6C3-6D73-4999-8AE0-267426762F37.jpeg
    B2D5C6C3-6D73-4999-8AE0-267426762F37.jpeg
    346.6 KB · Görüntüleme: 204
Bu ülkede öğretmen maaşlarına %500 zam yapılsa değişen bir şey olmaz kendimizi kandırmayalım. Kimseyi memnun edemezsiniz.

En son uzmanlık için iş bırakanlar koşa koşa sınava girdiler, hepsi de uzman yada baş öğretmen oldu sesleri çıkmıyor😃 Maksat dostlar alışverişte görsün.

Bu ülkede öğretmen maaşlarına %500 zam yapılsa değişen bir şey olmaz kendimizi kandırmayalım. Kimseyi memnun edemezsiniz.

En son uzmanlık için iş bırakanlar koşa koşa sınava girdiler, hepsi de uzman yada baş öğretmen oldu sesleri çıkmıyor😃 Maksat dostlar alışverişte görsün.
Valla ben memnun olurum söz ağzımı açmam😀(az da gülelim deme)

Sizin gibiler için değişmez. Katılıyorum.
Uzmanlık için iş bırakanlar dediğiniz uzmanlık iptal olsun diye mi bıraktı sanıyorsunuz, bu iş sınavla olmamalı demek için bıraktı. Kimse aptal değil tabii ki girecek.
Not : Hocamızı bilenler biliyor 😏

Son düzenleme:
Akrabam emekli oldu belediyeden izni aldı, ücretini verdi.Normal yoldan başkentte parkta saat 07-11:30 arası simit satıyor aylığı 7 bine geliyor çok da rahat bir iş.20 gün ders yap, hazırlık yap, fotokopi çek, velileri dinle...öğretmenlik artık değmez bunca okumaya ve masrafa.

Bence okumak şuan sıkıntı yıllarca verilen emek bir insanın iki dudağının arasında vereceği zamda. 12 ay enflasyon sırtında kambu oluyor esnaf dakikasına zammı ürüne yansıtıyor sende öyle bir durum yok ki. Eridikce eriyor maaşın vergi vs. Onun için en kısa yoldan ekmek sahibi olmak bence en iyisi. Yanıyorum emeğime geçen yıllarıma. yazık şimdiki gençliği işleri çok zor

Sizin gibiler için değişmez. Katılıyorum.
Uzmanlık için iş bırakanlar dediğiniz uzmanlık iptal olsun diye mi bıraktı sanıyorsunuz, bu iş sınavla olmamalı demek için bıraktı. Kimse aptal değil tabii ki girecek.
Not : Hocamızı bilenler biliyor 😏
Sınavla olmaz dediğin sınava girmek aptallık olmuyor mu😃 ya bırakın, tazminatlar yatsın kimseden ses çıkmayacak.

Maaşları beğenmeyip ticaretten bahsedenlere tavsiyem istifa edin hemen ticarete başlayın ama tabiki yemez o işler kolay değil. Ayrıca ben ticarette yapıyorum Yeter ki biraz harekete geçin, oturduğun yerden konuşmak kolay. Türkiye de biraz hareket eden para kazanır.

Sınavla olmaz dediğin sınava girmek aptallık olmuyor mu😃 ya bırakın, tazminatlar yatsın kimseden ses çıkmayacak.

Maaşları beğenmeyip ticaretten bahsedenlere tavsiyem istifa edin hemen ticarete başlayın ama tabiki yemez o işler kolay değil. Ayrıca ben ticarette yapıyorum Yeter ki biraz harekete geçin, oturduğun yerden konuşmak kolay. Türkiye de biraz hareket eden para kazanır.
Aptallık nedir biliyormusun, kendi aklını kullanamayıp taptığın insanların her dediğini doğru kabul etmek. Sınava girdim, hiç çalışmadan 88 aldım. Neyin uzmanıyım şimdi ben. Bu sınava giren hiç kimse kendini uzman olarak görmek için girmedi. Herkes verilecek paranın peşinde. Kimin kimi kandırdığı ortada. Bugün sendikeler eylem kararı alsın ben yine katılacağım. Seni bilmem.
Akıl vereceksen git öğrencilerine ver. Burada, bu konularda senin aklına ihtiyacı olan yok. İnsanca yaşamak için birden fazla iş yapmak zorunda kalınıyorsa büyük bir sorun var demektir. Hiç kimse öğretmenlik yaparak zengin olmamın peşinde değil. Hala daha neyi konuşuyoruz anlamak mümkün değil. Ama seninle bir çok konuda karşı karşıya geldik. Buradaki arkadaşlar da biliyorlar zaten. Hadi selametle

Son düzenleme:
Sohbet yine yön değiştiriyor. Arkadaşlar birbirinizle uğraşmayı bırakın.
Lüzumsuz meseleler için birbirinizi de kendinizi de üzmeyin.

1. Maaş artışı için tavsiyesi olan varsa yazsın.
2. Ek gelir olarak tavsiyesi olan varsa yazsın.
3. Özel sektörde epey yüksek maaş alanlar var. Bu yaz ben de azıcık denedim mutlu olur muyum diye ama çalışma şartları zor geldi devam etmedim. Maaş az ama gerçekten özel sektöre göre çok daha mutluyum burada.
4. Esnaflık ve ticarette güzel kâr yapılabilir ama gerçekten ciddi riskleri de var. Bir milyon sermaye ile işe başlayıp 10 milyon borçla dükkan kapatan çok kimseler de var. Caddede güzel bir dükkan bazen senede 3 defa el değiştiriyor. Yapmak isteyene tavsiyem dikkatli olun. Sevdiğiniz işi yapın iyi araştırıp hesap kitap yapın. Dışarıdan her iş güzel görünür. Ama içerisi öyle olmuyor.
5. Birbirimizi olduğumuz gibi kabul edip siyasetlerin üstünde bir muhabbet etmek, dertleşmek daha güzel olur kanaatindeyim. Birbirininin sendikasına, siyasi görüşüne vs laf atmaya gerek yok. Herkesin aklı var. Beraber yapılacak birşey varsa yapalım. Yoksa dediğim gibi hem kendimizi hem arkadaşlarımızı üzmekten başka elimize birşey geçmiyor.

Hocam sen ne yaptın uzmanlık sınavı için çok merakettim.

Yeniden değerlendirme %123. Bu orana göre her şey zamlanıyor. Devlet bu orana göre zammı vuruyor ama memura gelince uydurduğu sahte enflasyon rakamını uygulamaya kalkıyor. Yeniden değerlendirme oranına göre en az %58 zam yapmali ki memurdan o yeniden değerlendirmeyi en azından trafik cezası oranı yada pasaport defter degeri yada bir cok seye uygulanan zam gibi alabilsin. Onun dışında kim ne diyorsa kandırıyor. Ama memura gelince yetki kullanıp, maaşı düşürdük gibi bir durumla mı karşılacaz bakalım.

Yetkimi kullandım memur maaş zammını %50 oranında indirdim denilse bunu indirim gibi algılayıp alkışlayacak cok kişi var. Nitekim %30 falan gibi bir zam gelse yeniden değerlendirmeye göre bildiğin yetki kullanılıp aslında maaş zammında %50 indirim yapılmış olacak.

Aptallık nedir biliyormusun, kendi aklını kullanamayıp taptığın insanların her dediğini doğru kabul etmek. Sınava girdim, hiç çalışmadan 88 aldım. Neyin uzmanıyım şimdi ben. Bu sınava giren hiç kimse kendini uzman olarak görmek için girmedi. Herkes verilecek paranın peşinde. Kimin kimi kandırdığı ortada. Bugün sendikeler eylem kararı alsın ben yine katılacağım. Seni bilmem.
Akıl vereceksen git öğrencilerine ver. Burada, bu konularda senin aklına ihtiyacı olan yok. İnsanca yaşamak için birden fazla iş yapmak zorunda kalınıyorsa büyük bir sorun var demektir. Hiç kimse öğretmenlik yaparak zengin olmamın peşinde değil. Hala daha neyi konuşuyoruz anlamak mümkün değil. Ama seninle bir çok konuda karşı karşıya geldik. Buradaki arkadaşlar da biliyorlar zaten. Hadi selametle

Sinirlenme şampiyon 😃 Ben ihtiyacım olduğu için ticaret yapmıyorum. Allah a şükür çoğu şeye sahibim. Ayrıca sınavdan 88 almışsın, tebrik ederim bu kadar zor bir sınavdan o notu almak cidden büyük iş.

Ben kimseye akıl vermiyorum, görüşlerimi yazıyorum, sende sinirlenmeden yazabilirsin benim için problem yok. Ayrıca taptığın insan falan demişsin, benden helallik alman lazım, hiç olmadı tehlikeli sözler bunlar. Özür dilersen hakkımı helal ederim yoksa sen bilirsin.

Sendikalar köşe kapmaca yerleridir, iş son tahlilde kendi çıkarlarını korumaya gelir. Sınava girmeyin diyen bilmem ne sendikasının yöneticileri ki Ankara da eyleme katılmışlsrdır, 15 ocakta baş öğretmenlik ve uzman öğretmenlik tazminatlarını alacaktır. Boş yapmaya gerek yok, istemiyorsan sınava girmezsin ve çok eleştirdiğin hükümetin verdiği bu hakkı kullanmazsın.

Algıcıların bir özelliği var. Konuda rahatsız edici bir mesaj varsa hemen polemik yaratıp suyu bulandırmaları konuyu saptırmaları gerekir. Çok rahatsız olan hemen belli mesajlardan sonra yırtık dondan çıkar gibi çıkar.

algı satasma vs degil derdim de aclıga mahkum edecekler boyle giderse memuru okul okuyan kesimi yani nası olsa cantada keklik gozuyle bakıyor hukumetler rahmetlileri gelde arama demireli ozalı erbakanı ruhları saad olsun

Sinirlenme şampiyon 😃 Ben ihtiyacım olduğu için ticaret yapmıyorum. Allah a şükür çoğu şeye sahibim. Ayrıca sınavdan 88 almışsın, tebrik ederim bu kadar zor bir sınavdan o notu almak cidden büyük iş.

Ben kimseye akıl vermiyorum, görüşlerimi yazıyorum, sende sinirlenmeden yazabilirsin benim için problem yok. Ayrıca taptığın insan falan demişsin, benden helallik alman lazım, hiç olmadı tehlikeli sözler bunlar. Özür dilersen hakkımı helal ederim yoksa sen bilirsin.

Sendikalar köşe kapmaca yerleridir, iş son tahlilde kendi çıkarlarını korumaya gelir. Sınava girmeyin diyen bilmem ne sendikasının yöneticileri ki Ankara da eyleme katılmışlsrdır, 15 ocakta baş öğretmenlik ve uzman öğretmenlik tazminatlarını alacaktır. Boş yapmaya gerek yok, istemiyorsan sınava girmezsin ve çok eleştirdiğin hükümetin verdiği bu hakkı kullanmazsın.
Ruh halin iyi değil senin bana göre. O yüzden uzatmayacağım. Takdir diğer forumdaşların. Ayrıca kimin hakkının kime geçtiğini Rabbim bilir. Helal etmesen ne olur. Hadi iyi günler.

Son düzenleme:
Bu yeni forum düzeni iyi olmuş. Engellediğinin hem mesajını görmüyorsunuz hem de alıntı gözükmüyor. Burada yazanın öğretmen olmadığına ya da MÜLAKATLI öğretmen olduğuna emin olabilirsin hocam. @nur4lk Yeni yıla böyle yorum!a empati kurmaya çalışarak girmeyin. Size yazık.
Tüm MESLEKTAŞlarımın yeni yılı kutlu olsun.

Kimseyi memnun edemezsin diyorsunuz ama siz gayet memnun gibisiniz. Öğretmeni 1000-2000 TL ye muhtaç edersen herkes girer tabi sınava.
Abartılı bir yorum yapmışsınız bence.

Kimseyi memnun edemezsin diyorsunuz ama siz gayet memnun gibisiniz. Öğretmeni 1000-2000 TL ye muhtaç edersen herkes girer tabi sınava.
Abartılı bir yorum yapmışsınız bence.
Benim şikayetim yok ki memnuniyetsizlik duyayım. Herkes şikayetçi olmak zorunda değil. Ben öğrenci olduğum dönemler öğretmenlerin durumunu net hatırlıyorum, o yüzden şu anda öğretmenlerin durumu daha iyi diyorum. Yoksa kimseyi zaten memnun edemezsiniz. 1944 lere varan dolar maaş tabloları paylaşılıyor. O zaman 1910 lara gidelim 1 Osmanlı lirası 3 -4 dolarmış, dükkanı kapatıp gidelim, böyle saçma mantık mı olur!

Benim şikayetim yok ki memnuniyetsizlik duyayım. Herkes şikayetçi olmak zorunda değil. Ben öğrenci olduğum dönemler öğretmenlerin durumunu net hatırlıyorum, o yüzden şu anda öğretmenlerin durumu daha iyi diyorum. Yoksa kimseyi zaten memnun edemezsiniz. 1944 lere varan dolar maaş tabloları paylaşılıyor. O zaman 1910 lara gidelim 1 Osmanlı lirası 3 -4 dolarmış, dükkanı kapatıp gidelim, böyle saçma mantık mı olur!
insanca yasam parayla kısmen olculur kanımca ruh haliniz bunu kabulleniyorsa ne ala,ama kabullenmeyelere de saygınız olmalı sanırım,oyleki ben her yıl cekecegim dusuk! faizli krediyle dunyayı geziyorum,konut bahce konusuna girmeyorum o da canım! ulkemin yoneticilerinin ve siz gibi halinden memnun olanların bana yine sundugu ustun refah seviyesinde!gelecek kaygım sayenizde yok ufkum acıldı,istatistiki veri isterseniz artık internet var toz pembe kurumlarımız da diger ulkeler gibi yok nitekim bu verilerle ilgili ,tum dunya sizi ve benim canım!ulkemi kıskanırken lafı mı olur bunun...esitlik adalet insanca yasam sıralamasında 100.yılımızda birinciliği kimseye kaptırmadık saolun varolun!diyeceksiniz ben halimden epey memnunum sizi zengin eden mantık; savas cıktıgında silah fabrikatorunu zengin eden mantıktan farklı degil,o da en az sizin kadar yurtsever! cunku cana kıymanın sizin varlıgınızı surdurmenizden(ticaret yapırsunuz ya misal silah satıyorsunuz) daha iyi olmayacagını kim iddaa edebilir,nede olsa ekonominin çarkını donduruyorsunuz ustune yurtseversiniz ?muhalif veya partizan değilim geri çekiliyorum bu guzel insanların(sizi dahil ediyorum onure olu lutfen) bulundugu hareketlerden. saldıracaksınız sınıflandırma yapmadan yapın yuregimi alın.sevgi saygı hurmetle!

Son düzenleme:
Tamam tamam tartışmayı kesin hepinize buçuk zam veriyorum dağılın şimdi

Sohbet yine yön değiştiriyor. Arkadaşlar birbirinizle uğraşmayı bırakın.
Lüzumsuz meseleler için birbirinizi de kendinizi de üzmeyin.

1. Maaş artışı için tavsiyesi olan varsa yazsın.
2. Ek gelir olarak tavsiyesi olan varsa yazsın.
3. Özel sektörde epey yüksek maaş alanlar var. Bu yaz ben de azıcık denedim mutlu olur muyum diye ama çalışma şartları zor geldi devam etmedim. Maaş az ama gerçekten özel sektöre göre çok daha mutluyum burada.
4. Esnaflık ve ticarette güzel kâr yapılabilir ama gerçekten ciddi riskleri de var. Bir milyon sermaye ile işe başlayıp 10 milyon borçla dükkan kapatan çok kimseler de var. Caddede güzel bir dükkan bazen senede 3 defa el değiştiriyor. Yapmak isteyene tavsiyem dikkatli olun. Sevdiğiniz işi yapın iyi araştırıp hesap kitap yapın. Dışarıdan her iş güzel görünür. Ama içerisi öyle olmuyor.
5. Birbirimizi olduğumuz gibi kabul edip siyasetlerin üstünde bir muhabbet etmek, dertleşmek daha güzel olur kanaatindeyim. Birbirininin sendikasına, siyasi görüşüne vs laf atmaya gerek yok. Herkesin aklı var. Beraber yapılacak birşey varsa yapalım. Yoksa dediğim gibi hem kendimizi hem arkadaşlarımızı üzmekten başka elimize birşey geçmiyor.

Bankanın biri(Z*****) çalışanlarına yüzde 55 zam vermiş.. Bize de aynı şey olsa iyi olur.. Malum seçim yakın zamanda yapılacaksa... Ancak uzmanlıktan gelen para hesaba katılmazsa... Yoksa o bahane edilirse zam oranı yüzde 25'e düşebilir.. O da hiç iyi olmaz... (Şahsi fikrimdir, katılmayan olabilir)

Son düzenleme:
Gözler 3 ocakta.
Emin olduğum tek şey artış yüzdesi mutlaka buçuklu olacak tam sayı olmayacak.

Geri