2020000498 - 3.02.03.02.043 - Siber Güvenlik İleri Düzey Eğitici Eğitimi Kursu

Kodla Büyü

tolgahan0010

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar iyi günler. Bu kursun mebbisteki verilen linkine tıklıyorum ama sınav yok açılan sayfada. bilgisi olan var mı?

hocam da açmış aynı başlığı. sayfa yenileme yapmadığım için hgencer hocamın başlığı göremedim. kusura bakmayın başlık kalabalığı için :(

Peki neden bu link yazmıyor Mebbis sayfasında? Doğru linki kimler, nereden edindi merak ediyorum? Arkasında ne aramalıyım bunun?

Sınavı yaptım grade bölümünde sonuç gözükmüyor.Herkeste mi böyle?
Puanı kimse göremiyor. Ancak açılan python eğitici eğitiminde sınav puanına bakılmaksızın kontenjan artırımı yoluyla(607 kişi) sınava katılmayanların bile onaylandığını duydum. Bunda da o şekilde olursa şaşırmam. :)

MEB'na olan güvensizliğimden kaynaklı, tersliği sezip internette soruna dair bir arama yapmasam sınav linkinin farklı olduğunu anlamayacak ve durmadan MEBBİS'teki linke tıklayıp duracak, sonra da en fazla neden sınav sayfası açılmadı diye daha sonra bir mesaj atacak ve bana, sınavın geçtiği, geriye dönük bir şey yapılamayacağı, linkin sehven yanlış yazıldığı, sonraki kurslara başvuru yaparsam tekrar bu olanaktan yararlanabileceğim söylenecek ve konu kapatılacaktı.

Peki neden bu link yazmıyor Mebbis sayfasında? Doğru linki kimler, nereden edindi merak ediyorum? Arkasında ne aramalıyım bunun?
arkadaşlar linke önce bende giremedim. sonra ayın 22sinde yapılan ccna 2 eğitici eğitimi ön değerlendirme sınavının linkine mebbisten baktım. O farklıydı. O linki kopyalayıp sonundaki ID yi mebbiste verilen id ile değiştirdim. Pratik zekaya bu kadar şüpheci bakmayı evde geçirdiğimiz bunca ayın psikolojik sonucu olarak bakmak istiyorum.
saygılarımla.

arkadaşlar linke önce bende giremedim. sonra ayın 22sinde yapılan ccna 2 eğitici eğitimi ön değerlendirme sınavının linkine mebbisten baktım. O farklıydı. O linki kopyalayıp sonundaki ID yi mebbiste verilen id ile değiştirdim. Pratik zekaya bu kadar şüpheci bakmayı evde geçirdiğimiz bunca ayın psikolojik sonucu olarak bakmak istiyorum.
saygılarımla.
:) Güzel düşünmüşsünüz, iyi bulmuşsunuz, bu sayede bizler de sınava girebildik. Ama buradaki sorun, ortaya bir bilmece atılması ve sizin bunu bulmuş olmanız değil ki. Yani bu bir bilmece olsa ve çözümü bize kalsa, size hak vereceğim ve şüpheci yaklaşımımdan vazgeçeceğim. Ama başvuranı çok, kontenjanı az olan bir kurs için ön sınav şartı koyuyorlar, ama sınav için doğru linki vermiyorlar. Bence burada, sizin yaptığınız gibi bir keşif yapamayışım çok da önemli değil, sıradan, basit bir hakkın, böyle bir keşif yapmaya bağlı olması, insanların bu tarz define avı peşine düşmek zorunda bırakılması sorun. Sorgulanması gereken şey bu olmalı, sınava giremeyen bir arkadaşa, bak bulan bulmuş, sınava girmiş, demek ki sen de arayıp bulabilirdin linki diyememeli. Çok zeki olmayabilirim, ama bu sınava katılma yolunu bulmak bir zeka testi mi aynı zamanda, eğitimin bir parçası mı? Sizin bahsettiğiniz sınavın olduğunu bile bilmezken, onu farkedip, öğrenip, id değiştirmem çok yüksek bir raslantı olurdu. Ki burada sizin linki görmem bile yeterince yüksek bir rastlantı bana kalırsa. Şans... Tamamen güvendiği için devamlı o linki kontrol ederken sınavı kaçıran arkadaşların hak kaybını ne yapacağız? Kendimi şanslı mı saymalıyım sınava girebildiğim için, yoksa bir de kursa kabul edilirsem, bazı haksızlıklar sayesinde o kursta olduğum için utanç mı duymalıyım? Eleştirim size değil, yanlış anlaşılmasını istemem. Bu işi ciddiye almayan sorumlulara (veya bilinçli olarak, hata yapmış izlenimi yaratanlara). MEB'de her gün defalarca rastladığım liyakatsizlik ve kayırmalardan, görevlendirme ve kursa kabul hilelerinden sonra ister istemez art niyet olasılığını da göz önünde tutuyorum.

Ben de sınava kendimin linki yanlış yazdığımdan giremediğimi düşündüm. Eğer yeterli sayıda giriş olmazsa sınava sınavı tekrar etmeye gider bu iş. Bu da sınava girenlere haksızlık, giremeyenlerinde yararına olur. Nerden baksan tutarsızlık nerden baksan saçma.

teşekkürler arkadaşlar sayenizde sınavı yaptım bugün.
Your final grade for this quiz is 80.00/100.00.

saygılarımla.
Hocam ben de teşekkür ederim. Sizin paylaştığınız linkten sınavı yapabildim. 90 aldım. Tekrar teşekkürler.

Ben de sınava kendimin linki yanlış yazdığımdan giremediğimi düşündüm. Eğer yeterli sayıda giriş olmazsa sınava sınavı tekrar etmeye gider bu iş. Bu da sınava girenlere haksızlık, giremeyenlerinde yararına olur. Nerden baksan tutarsızlık nerden baksan saçma.
Sadece giremeyenler için yenilenirse sorun olmaz bence. Zaten her daim benzer tipte, farklı sorular oluyordur.

Sınavların uzaktan eğitim ders saatlerime denk gelmesi üzdü...
hocam bugün öğlenden sonra tatil değilmiydi. bizim okul idaresi bugün öğlenden sonra ve yarın tam gün tatil ders yapmayın dedi. Çocukların hafta sonlarını ellerinden aldık en azından bu bayramlarını çocuklara bırakmak bana da mantıklı geldi. Ders yapmadım. Okul idaresi mi illa ders yapın dedi hocam yoksa kendi tercihiniz miydi?

hocam bugün öğlenden sonra tatil değilmiydi. bizim okul idaresi bugün öğlenden sonra ve yarın tam gün tatil ders yapmayın dedi. Çocukların hafta sonlarını ellerinden aldık en azından bu bayramlarını çocuklara bırakmak bana da mantıklı geldi. Ders yapmadım. Okul idaresi mi illa ders yapın dedi hocam yoksa kendi tercihiniz miydi?
Yok hocam biz de yapmadık. Eğitici eğitimi ön değerlendirme sınavlarının saatleri için yorum yapmıştım, üzerine pek düşünülmemiş maalesef. CCNA kursuna katılabilmeyi isterdim.

Geri