2014 Enflasyon Kaybı

Kodla Büyü
pureheart' Alıntı:
%3 zam aldı babam şimdi 2.7 enfilasyon farkı alıcak
bizim için şöyle bir hesap yapalım sadece maaş için 2000 tlye göre
% 3 60 tl ocak ayında

%2.7 + %3 = % 5.7 temmuzdada 114 tl zam gelecekti. ekdersiz bir ögretmen alacağı %3+3 olsa bile toplamda alcagı 174 zam alacaktık sırf ilk enfilasyon yine artarsa fark zammınıda alacaktık.yani sözün özü 75 75 olsa bile zarardayız
ekders zam kaybıda yaklaşık 60 tl

yav kardeşim böle bi hesap yok gelecekleri yazıp gelenleri yazmamak..ben metematiğe inanırım

125+75(200*6=1200tl) ilk 6 ay için aldıgın budur. ikinci 6 aydada 125+75+75(275*6=1650tl) toplamda aldığın 1200+1650=2850
senin hesabı yapalım
%3 den 60lira(60*6=360tl)ilk 6 ay için aldığın budur.ikinci 6 aydada %3+%2.7 ekleyelim farkıda 60+114(174*6=1044tl)= toplamda aldığın 1044+360=1404
bak 75 leri alınca zarardasın ya 1404>2850 ise zarardasın....

inşallah ilerde daha güzel zamlar yapılacak...

g.cetin.66' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
75+75+ taban aylık enflasyondan düşükmü yüksekmi....
Hocam ne kullanıyorsunuz merak ettim doğrusu..? :shock:

oruçlu insanın üstüne çok gelme hocam oruçtandır o ;) banada oluyor bazen o

benim hesap yukarda hocam....bu arada oruç zihni açar...ama Hayrettin KARAMAN'ı seven tanıyan nedendir bilmem buraya getiren birileri vardı arasın sorsun Hayrettini fetvasını alsın....

fatherboard' Alıntı:
benim hesap yukarda hocam....bu arada oruç zihni açar...ama Hayrettin KARAMAN'ı seven tanıyan nedendir bilmem buraya getiren birileri vardı arasın sorsun Hayrettini fetvasını alsın....

hocam matematiğinde vicdanında aklında ilminde irfanında senin olsun ,,, ben enflasyon farkına razıyım Allah bu dingilleri dini peşkeş çeken şu xxxxxxxxxx başımızdan hiç eksik etmesin !!! Enflasyon farkının öyle çıkması ÇOK MANİDAR !!!

Şu zamlar bir tarafta dursun arkadaşlar, vergi matrahını arttırsalar iyi olacak. Şimdiden %20 lik dilime girdim ve hem ekders hemde maaştan kesintilere başladılar.
2014 yılı vergi matrahı: 11.000 TL
(Evli, eş çalışmıyor ve 1 çocuklu, BT rehberliği görevim var.)
Maalesef siz öğretmenler çok kazanıyorsunuz birazını geri verin bakalım diyorlar. :( :cry:

Vergi matrahina zam yok daha erken giriyoruz vergi dilimine, temmuz zammini goremeden fazlasini veriyoruz. Ek der gibi haklarimiza zam gelmedi. Bunlarin hepsi gelefek seneleri de etkiliyor. Iyilestirmede en az alan memura bakin sonra 150brute tamam diyin... Bu kafa icin Ne iciyorsunuz soyleyin bizimde bilelim!

fatherboard' Alıntı:
pureheart' Alıntı:
% 3 60 tl ocak ayında

%2.7 + %3 = % 5.7 temmuzdada 114 tl zam gelecekti. ekdersiz bir ögretmen alacağı %3+3 olsa bile toplamda alcagı 174 zam alacaktık sırf ilk enfilasyon yine artarsa fark zammınıda alacaktık.yani sözün özü 75 75 olsa bile zarardayız

yav kardeşim böle bi hesap yok gelecekleri yazıp gelenleri yazmamak..ben metematiğe inanırım

125+75(200*6=1200tl) ilk 6 ay için aldıgın budur. ikinci 6 aydada 125+75+75(275*6=1650tl) toplamda aldığın 1200+1650=2850
senin hesabı yapalım
%3 den 60lira(60*6=360tl)ilk 6 ay için aldığın budur.ikinci 6 aydada %3+%2.7 ekleyelim farkıda 60+114(174*6=1044tl)= toplamda aldığın 1044+360=1404

yanlız bu hesap yanlış ikinci 6 ayda maaşa 275 koyup hesaplamışssın. 75+75 yerine 75+275 gibi olmuş

iyide aga siz niye %3 den hesaplıyorsunuz. hükümet kesenin ağzını zaten %3+%3 den açtı. %4+%4 bile razıydı ama bizim Gündoğdu memuru satmıştır. %3+%3 den daha az zamma razı olmuştur ayrıca sanki 75+75 tl li diğer memurlar almış gibi bu verilen 75+75 öğretmen 4 yıl öncesinde verilmesi gerekirken verilmeyen ek ödemedir.
vergi dilimine ek ders ve sınav ücretleri dahil oluyor ek ders ve sınav ücretlerinin vergisi kesilmesine rağmen emeklilik işlemlerine dahil edilmiyor bundan dolayı emekliliği gelmiş öğretmenler emekli olamıyor.

EBS için önemli olan öğretmen değildir önemli olan bütün iş kollarında yetkili olmaktır. bunuda çok basit yöntemle yapıyorlar. şube müdürleri ve okul müdürleri kendi sendikasında olduğu zaman onun altındaki korkak öğretmenler zaten üye olmak zorunda kalıyor. okul müdürleri ve şube müdürleride kendi koltukları uğruna EBS ye çalışmak zorundalar. böyle bir sendikacılık olur mu? din istismarını anlatmaya gerek bile yok

fatherboard' Alıntı:
pureheart' Alıntı:
% 3 60 tl ocak ayında

senin hesabı yapalım

Hocam bu şarkı sana gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=KHpsQ3pfUu8

kaybettikçe zevk almaya başladım. adrenalin bağımlılığı gibi bi şey :D

fatherboard' Alıntı:
pureheart' Alıntı:
% 3 60 tl ocak ayında

senin hesabı yapalım

75ler yanıltmasın sizi 2012 yılında hademelere bile eşit işe eşit ücretten 120 tl zam geldi mühendislere 350 400 tl öğretmenler avcunu yaladı.

Hocam yaklaşık 10 ayda ek ders alıyorsunuz değilmi ekdersinize gelen zammıda hesap edin bir zahmet, sizin hesabınız daha kuvvetli. ocak ayına kadar ekders zammımız yok.enflasyon %10 çıksada ne ekderse ne maaşa fark yok. yaklaşık 60 tl her ay ekdersten zarardayız onu neden hesaba katmıyorsunuz. 10 * 60 =600 tl ha bu seferde diyeceksiniz ki 2004 tl>2850 Tl :-1:

hep icraata bakıyoruz ya halk olarak bende market fiyatlarına bakarım enflasyon hesabında örneğin (2013 kasımda 12 tl ye aldığım çay şuan 15 tlyse) enflasyon -5 çıksa umrumda mı düşürebildikleri kadar düşürüyorlar o halde bile 5.7 oluyor. ayrıca kabaca ben %3 dedim sendika adam olsun %5 istesin. yine umarım ben yanılırımda temmuzdan sonra hiç zam gelmez benzin yine 5.1 tl de kalır. gıda pahalanmaz.enflasyon eksilerde çıkar (!) varsın enflasyon farkıda almasın ögretmenler.

GRİNGO' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
İnsanları kandırıldığına inandırmak,
Kandırmaktan daha zordur.

Oscar wilde
:+1:
Fakire tevekkül öğreteceksin, ki zenginin düzeni bozulmasın

Honore De Balzac
''Goriot Baba'' (Le Pere Goriot) adlı kitabında şöyle bir cümle kurmuş.

''Gördüğümüz her servetin, her devasa zenginliğin ve her şatafatlı hayatın tam arkasında
kusursuz bir şekilde işlenmiş cinayetler vardır.''

g.cetin.66' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:

hocam matematiğinde vicdanında aklında ilminde irfanında senin olsun ,,, ben enflasyon farkına razıyım Allah bu dingilleri dini peşkeş çeken şu xxxxxxxxxx başımızdan hiç eksik etmesin !!! Enflasyon farkının öyle çıkması ÇOK MANİDAR !!!

sıkışınca hep böledir akılda vicdanda matematikte bize kalır...size kalan irtica,dinci,dingil,peşkeş gibi özlü söylemler....keza sendika muhabbetinden buralara gelmek bu başlıktaki niyetleri de gözler önüne sermek adına güzel...amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek...

fatherboard' Alıntı:
pureheart' Alıntı:
% 3 60 tl ocak ayında

senin hesabı yapalım

hocam yaptığın hesap yanlış. verileri alt alta yazalım
maaş ortalaması=2200
ek ders ort:=650
ilk altı ay enflasyon =5.7
2200*12*5.7=1548 maaş zammı zam
650*10 ay*%5.7=370 ek ders zammı

ikinci altı ayda ise %3 verildiğini farz edersek haziran maaşı zamlı haliyle 2254 tr
haziran ek dersi ise 687 tl
2254*6*%3=405 tl zam
687*4*%3=82 tl

toplarsak 1548+370+405+82=2405 tl yapar.

sayın hocam inandığın matematikte bir hata yapıyorsun. bir daha hesapla istersen.
kaldıki ben ikinci dönem zammını da %3 ten hesapladım ancak enflasyonun %6 dan az olacağınıda hiç sanmıyorum.
birde öyle hesaplarsan zararın bilançosunu daha iyi fark edersiiz

kaldıki 75+75 ek ödemeler ler bir lütüf değil geçen dönem herkese verilen ama bize verilmeyen bir zamdı.

ikinci olarak birde bizim gibi 75+75 almayanların hesabını da bri yapın bakalım kar zarar durumu nedir.

fatherboard' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:

sıkışınca hep böledir akılda vicdanda matematikte bize kalır...size kalan irtica,dinci,dingil,peşkeş gibi özlü söylemler....keza sendika muhabbetinden buralara gelmek bu başlıktaki niyetleri de gözler önüne sermek adına güzel...amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek...
Senin matematiğini çok zayif. %3 nasıl 60 TL oluyor. %3 Zam ekdersede etki eder. 4 sene önce ahmet gündoğdu 100 TL ek ödeme veriler ben kabul etmedim diyordu. Şoför en hizmetliye kadar herkes ek ödeme alırken öğretmene vermediler.75+75 biz4 yıl önc almamız gereken zamdı.hizmetinin bile öğretmenden fazla maaş aldığı günleri Unutuyorsun sanırım.sen matematik öğretmenine selam söyle

ysartemur' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
pureheart' Alıntı:
% 3 60 tl ocak ayında

senin hesabı yapalım

hocam yaptığın hesap yanlış. verileri alt alta yazalım
maaş ortalaması=2200
ek ders ort:=650
ilk altı ay enflasyon =5.7
2200*12*5.7=1548 maaş zammı zam
650*10 ay*%5.7=370 ek ders zammı

ikinci altı ayda ise %3 verildiğini farz edersek haziran maaşı zamlı haliyle 2254 tr
haziran ek dersi ise 687 tl
2254*6*%3=405 tl zam
687*4*%3=82 tl

toplarsak 1548+370+405+82=2405 tl yapar.

sayın hocam inandığın matematikte bir hata yapıyorsun. bir daha hesapla istersen.
kaldıki ben ikinci dönem zammını da %3 ten hesapladım ancak enflasyonun %6 dan az olacağınıda hiç sanmıyorum.
birde öyle hesaplarsan zararın bilançosunu daha iyi fark edersiiz

hocam sen hesapları hepten karıştırdın baq yazının yukarısını oku hesabın nerden geldiğini anlıcaksın....

ayrıca 2200*12*5.7=1548 burada hatan var 12 aylık 5.7 den hesap etmişin ilk 6 ay için %3 zamdan hesap yaptık biz zira bir fark olursa bir sonraki 6 aya ekleniyor..
2 numero tüm öğretmenler ortalama 650 lira ek ders almıyor malesef özellikle branşçı arkadaşlar malesef madur oluyorlar....ayrıca dönem 36 haftadır bunlara 4 haftada hadi seminer dönemini ekleyelim 52 hafta - 40 hafta= 12 hafta ücret almayız buda 3 aya tekabül eder...ufak hesaplarda bunlar çok yer tutar ......

ben zam yeterli demiyorum bakın tek dediğm şu 75 ler + taban ücret zammı enflasyondan fazla....yani toz pembe bir tablo çizmiyorum çizdiğim tabloyuda enflasyona göre hesap ediyorum ister senin hesabın olsun ister benim sonuç yukarıda dediğim gibi 75 ler + taban ücret zammı enflasyondan fazla....gönül isterki daha fazla olsun...bütçe el verdikçe daha fazlada olacaktır..ben maliye bakanımıza gerçekten güveniyorum....sendika şu bu istemek güzel ama önemli olan bütçeye uydurmak..ve sayın şimşek gerçekten işinin ehli....tabi bunlar benim düşüncelerim katılır ve ya katılmazsınız saygılar ve hayırlı ramazanlar....

toker42' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:

Senin matematiğini çok zayif. %3 nasıl 60 TL oluyor. %3 Zam ekdersede etki eder. 4 sene önce ahmet gündoğdu 100 TL ek ödeme veriler ben kabul etmedim diyordu. Şoför en hizmetliye kadar herkes ek ödeme alırken öğretmene vermediler.75+75 biz4 yıl önc almamız gereken zamdı.hizmetinin bile öğretmenden fazla maaş aldığı günleri Unutuyorsun sanırım.sen matematik öğretmenine selam söyle

senin okuman nasıl yazıyı bir oku tamamını kime neye göre hesap yapmışız bir baq.......
öğretmene ek ödeme vermek zorunlulugu varmı mesala diğer memurlarda ek ders almıyor(akademisyenler hala ek ödeme almadı)...hizmetli hangi şartlarda öğretmenden fazla maaş almış onada bakalım 2 çocuklu eşi çalışmayan hizmetli ,bekar mesleğe yeni başlamış bir öğretmenden fazla maaş alıyordu haklısın....eşit şartlarda (bekar hizmetli=bekar öğretmen vb) fazla maaş aldığının ispatını yap lütfen..ama alışmıssan isnatsızlık ,ispatsızlık ve bu alaycı usluba.matematik hocama selamlarını iletirken polemik çıkarmak istemediğimi sadece gerçekleri istediğimi ve delilleri ile ispat edilirse her zaman kabul edebileceğimi ,konuları şahsileştirmektense, düşünce ekseninde geyikler yapmayı tercih ettiğimi belirteyim....

@fatherboard ne demek öğretmenlere ek ödeme verme zorunluluğu var mıdır. Bir öğretmen bunu diyemez arkadaş.

İlk 6 ay 125 lira almanın %3 ten güzel olduğunu 6 ay karlı olduğumuzu görüyorsun madem peki yıllardır o 75 leri alamayışımız neden görmüyorsun. Bende sana bir hesap çıkarayım. 75+75 bizim hakkımızdı. Zaten hakkımız olmasa vermezlerdi hiç bunu sorgulama. 75+75 yani 150 tl demek senelik 1800 tl kayıp demek. Biz kaç yıldır alamıyoruz birde onunla çarp hesabı sen bul bakalım ne kadar zarardayız.

Bence sana zam bile vermelerine gerek yok, sen bu kafayla Başbakan için beleş bile çalışırsın.

@fatherboard birader sana söylenecek çok söz var ama gerek yok satılık akıl kiralık vicdan ve aç bir zihniyet var sizlerde sıkışınca falan değil ha oruçluyken agzımdan cıkan sozlere dikkat edeyım dıyorum.hakkaten zzama gerek varmıydı ek ödemeye gerek varmıydı diyosun ya senın öğretmenlıgınden şüphe duyarım yada şöyle bi ihtimal var şu çalıp çırpıp ama bizim hırsızımız iyi diyen muslumanlar varya onlardan olma ıhtımalın canlandı gozumde ama bırak dedım ortalıkta ondan cok hocam oyle degıldır deyıp gecıyorum !!!

@fatherboard birader !!!
İspatmı istiyosun hoca al sana ispat bayan bir hizmetli il kars geçen sene başıma geleni söyleyeyim bekarım maaşım daha yeni 1800 ile 1900 arasında gidip geliyor ayın 9 u oldu maaş icmalleri oldu liste asıldı yatarak hiç bir xxx halta yaramayan kadına gel labı süpür demeyi bırak labı havalandır nebileyim labı temizle ne bileyim su döküldü çay döküldü ya şunu yaparsın dediğimizde bile kaçacak delik arayan bu bayan bekar hizmetlinin maaşı 2100

Neyin kafasını yaşıyosun sen anlamadım ki ,,,, Hasan Sabbahın kullandığı yöntemlerde acaba bu kadar kafa yapıyormuydu

g.cetin.66' Alıntı:
@fatherboard birader !!!
İspatmı istiyosun hoca al sana ispat bayan bir hizmetli il kars geçen sene başıma geleni söyleyeyim bekarım maaşım daha yeni 1800 ile 1900 arasında gidip geliyor ayın 9 u oldu maaş icmalleri oldu liste asıldı yatarak hiç bir xxx halta yaramayan kadına gel labı süpür demeyi bırak labı havalandır nebileyim labı temizle ne bileyim su döküldü çay döküldü ya şunu yaparsın dediğimizde bile kaçacak delik arayan bu bayan bekar hizmetlinin maaşı 2100

Neyin kafasını yaşıyosun sen anlamadım ki ,,,, Hasan Sabbahın kullandığı yöntemlerde acaba bu kadar kafa yapıyormuydu
İşte bunu anlatamadık
Fakire tevekkül öğreteceksin, ki zenginin düzeni bozulmasın
ANLAYANA

Mantığa bak ya Bekar öğretmenle = bekar hizmetliyi mukayese etmiş.Gerçi ispat etmeye ne gerek var.Maaş bordroso ortada.Neyse ;
fatherboard gençliğinde çok çalışmış okul sıralaraında ve gelebildiği yere mutlaka yorularak gelmiş.Yeteneği ve becerisi oranında geldiği yer ile öğretmeni kıyaslamış.O zamankimse okumasın.Okutmayın çocuğunuzu.Ne gereği var?
Hizmetliye aynı
Öğretmene aynı
Doktora aynı
Profesöre aynı
Okuyanda bir, okumayanda bir
Hiç okuyanla okumayan bir olurmu? fatherboard a göre olur vede olması gerekir.
Ayet-i Kerimede “ Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” (Zümer suresi.Ayet :9) buyurulmuştur. Tabi ki bilenle bilmeyen, okuyanla okumayan bir olmaz.Ama gelişmemiş toplumlarda mualllimler hizmetli maaşı ile aynısını alır.Yaşasın okumamamak ve yaşasın cahilliğe doğru gidiş.Çok tebrik ederiz.ABD Mars'a gidiyor.Biz eşeği kaybetmeye razıyız.Zihniyete bak.

Adama niye laf anlatmaya uğraşıyorsunuz ki hakkını aramaktan aciz, işi gücü kendi hakkını aramak yerine birilerini savunmak olan salaklarla uğraşmayın.

Arkadaşlar Topluca Türk Eğitim Sene veya ğitim İşe veya Eğitim Sene geçelim..
Onlar daha önce bu memurun hakkını ne güzel savunmuşlardı değil mi ya..
Siyasi çıkarları için masadan kalkmışlardı.. Memurların hakkı yerine kendi mensup oldukları
partilerin görüşlerine göre davranıp hükümeti kötüleyebilmek için çözümsüzlük üretmediler mi???
Bakın ilksanın yönetimi Türk Eğitim Sen de hani kaldırılacaktı bu ilksan ne oldu??
Eğitim Bir Sen in aldığı haklar tam anlamıyla yeterli demiyorum.. Ama eskilere göre çok iyi durumdayız.
Dününü bilmeyen bu gününü bilemez..
Şöyle bir Ak parti Hükümeti öncesi durumu bir hatırlayın her alanda..

Geri