2014 Enflasyon Kaybı

Kodla Büyü
EBS ye üye olanlar çokta ses vermezler. utanıyorlar mı yoksa kafalarını kuma mı gömdüler bilmem ama delikanlı birisini bekliyoruz

toker42' Alıntı:
EBS ye üye olanlar çokta ses vermezler. utanıyorlar mı yoksa kafalarını kuma mı gömdüler bilmem ama delikanlı birisini bekliyoruz
tartışma mı çıksın istiyorsun. bu söylem hoş değil.

Öncelikle belirteyim EBS li değilim. Bir sendikaya üye olan kişi o sendikanın tüm karar ve görüşlerini benimsemek zorunda mı? Evet zam konusunda yada daha doğrusu maddi konularda kendileri etkisiz eleman oldular. Peki diper sendikalar neredeydi? Bu karardan sonra ne yaptılar? Bence koca bir hiç. 80 den sonra sendikalar bitti. Sendikaların hepsi aile şirketine dönmüş. Hepsi kendine çalıyor çalışıyor. Hepsi aynı halt!

OZOGUL' Alıntı:
Öncelikle belirteyim EBS li değilim. Bir sendikaya üye olan kişi o sendikanın tüm karar ve görüşlerini benimsemek zorunda mı? Evet zam konusunda yada daha doğrusu maddi konularda kendileri etkisiz eleman oldular. Peki diper sendikalar neredeydi? Bu karardan sonra ne yaptılar? Bence koca bir hiç. 80 den sonra sendikalar bitti. Sendikaların hepsi aile şirketine dönmüş. Hepsi kendine çalıyor çalışıyor. Hepsi aynı halt!

diğer sendikaların maalesef etkinliği olmaz çünkü yetkili sendika ebs dir. memur kendi ayağına kurşun sıkıyor sonrada diğer sendikları suçluyor. bir memur sendikasının görüşlerini benimsemiyorsa o sendikada duramaz. sonuçta bu işte kul hakkıda var. siz maddi olarak bir şey beklemeyebilirsiniz ama bekleynlerin hakkını yemek doğru değildir.

her_dem' Alıntı:
toker42' Alıntı:

sen ebs üyesiysen sende suçlusun. bu milletin hakkını yiyorsunuz.

ebsliler için sorun yok bence maaşta kısıntı var ama kariyer yolu açıldı hepsine müdürlerle ortak oldular idareye,kim kendi sendikasıdan birini verirki soruşturmaya,bence 4-5 sene içinde daha çok hak alacaklar,o yüzden 100-200 muhabbetini yapmazlar.benim kendi gerçeklerim olmazsa bende geçerdim önü açık bir sendika,vicdan da günümüzde iş görmuyor zaten

toker42' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
toker42' Alıntı:

ben değilim şimdi yemiyor muyum. oradaysa yiyor orada değilse yemiyor mu. bu zihniyet yanlış.

sana şöyle bir cevap vereyim o zaman hocam. bu zam muhabbetinde ebsli bir arkadaşa dediğimde verdiği cevap.

"en son ne zaman taban aylığa zam aldık hatırlamıyorum. taban aylığa zam yaparak emeklilik zamanımada zam aldım. sizin sendikalarınız yıllarca yetkiliydi ne zaman taban aylığa zam aldık. sizin sendika başkanınızın zam 10 lira olsun ama taban aylığa olsun söyleminide duyduk."

hadi bakalım burdan yak. bir sendikaya üye oldu diye insanları kul hakkı yiyor diyemezsin. adama görede sen yıllarca kul hakkı yedin o zaman.

her_dem' Alıntı:
sana şöyle bir cevap vereyim o zaman hocam. bu zam muhabbetinde ebsli bir arkadaşa dediğimde verdiği cevap.

"en son ne zaman taban aylığa zam aldık hatırlamıyorum. taban aylığa zam yaparak emeklilik zamanımada zam aldım. sizin sendikalarınız yıllarca yetkiliydi ne zaman taban aylığa zam aldık. sizin sendika başkanınızın zam 10 lira olsun ama taban aylığa olsun söyleminide duyduk."

hadi bakalım burdan yak. bir sendikaya üye oldu diye insanları kul hakkı yiyor diyemezsin. adama görede sen yıllarca kul hakkı yedin o zaman.

bundan önceki hiç bir sendika hükümet ile kapı arkasında pazarlık yapıp memurun değil hükümetin lehine iş yapmamıştır. benim kızdığım hükümetin verip vermemesi değil bu yetkili sendikanın hükümete çalışmasıdır. geçmişte alınan bütün zamlar bugünkünden daha iyiydi. şimdiye kadar yapılan bütün toplu görüşmeler ilk günden bitmemiştir. hükümet %4+%4 e bile razı olmuşken bundan daha az bir zam almayı siz kendinize yedirebiliyor musunuz. bu sendikaya üye olan herkes bu işten sorumludur. sendikayı sendika yapan üyesidir. bu sendika üyeleri kul hakkı yiyor ben hakkımı helal etmem. göz göre göre siz bu sendikanın memura değilde hükümete çalıştığını bildiğiniz halde üye oluyorsanız kul hakkına girmişiniz demektir. bu hükümet gelmeden önce öğretmen maaşı diğer memuralara göre daha iyiydi bugün imam ve polis maaşları öğretmeninkinde çok daha fazla duruma gelmişte bu sendika sayesindedir. şimdi mutlumusun EBS li

Ben ebsli degilim hocam ben tesliyim :) sen canını sıkma mutlu olurum.

toker42' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
toker42' Alıntı:

fetva büyük yerden.....

75+75 ler bizim zamanında almadığımız hakkımız okuldaki memurdan hizmetliye polisten askere herkese verildi birtek biz almamıştık

hakanotuken' Alıntı:
75+75 ler bizim zamanında almadığımız hakkımız okuldaki memurdan hizmetliye polisten askere herkese verildi birtek biz almamıştık
Anlatamazsın hocam ömrün çürür ama anlatamazsın.

fatherboard' Alıntı:
toker42' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
toker42' Alıntı:

fetva büyük yerden.....

fetvayı bu ülkede Hayrettin KARAMAN dan başkası veremez. hayrettin karaman yolsuzluk için fetva veriyor yolsuzluk olabilir ama devletin bekası için görmezden gelmek lazım diyor ve ekliyor tıpkı Muhsin yazıcıoğlunda olduğu gibi diyor devletin bekası için ortadan kalması gerekiyordu diyor. ve bu yolsuzluk fetvasından 1 hafta sonra başbakandan ödül aldı.

hala ebs ye üye olanlar zulme destek veriyorlar. Ayeti kerimede Allah (c.c.) buyuruyor: Zalimlere en ufak bir meyil göstermeyiniz, yoksa size de Cehennem ateşi dokunur..." (Hud 11/113).

%3 zam aldı babam şimdi 2.7 enfilasyon farkı alıcak
bizim için şöyle bir hesap yapalım sadece maaş için 2000 tlye göre
% 3 60 tl ocak ayında

%2.7 + %3 = % 5.7 temmuzdada 114 tl zam gelecekti. ekdersiz bir ögretmen alacağı %3+3 olsa bile toplamda alcagı 174 zam alacaktık sırf ilk enfilasyon yine artarsa fark zammınıda alacaktık.yani sözün özü 75 75 olsa bile zarardayız
ekders zam kaybıda yaklaşık 60 tl

pureheart' Alıntı:
%3 zam aldı babam şimdi 2.7 enfilasyon farkı alıcak
bizim için şöyle bir hesap yapalım sadece maaş için 2000 tlye göre
% 3 60 tl ocak ayında

%2.7 + %3 = % 5.7 temmuzdada 114 tl zam gelecekti. ekdersiz bir ögretmen alacağı %3+3 olsa bile toplamda alcagı 174 zam alacaktık sırf ilk enfilasyon yine artarsa fark zammınıda alacaktık.yani sözün özü 75 75 olsa bile zarardayız
ekders zam kaybıda yaklaşık 60 tl

konus mahmutum Adanalı gardaşım benim :D

İşin gerçeği memursen 5 TL ilk aylık sendika aidatı için enflasyon farkından feragat etmiştir.

Sendika aidatlarındaki
1-Şimdiki
2-Seneye
durum ne ? yani ne değişti?
Ayrıca seneye alacağımız bir zam ek ödeme vs varmı???

Gündoğdu:

Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB,
Sayın CB olmadan önce sizden
1. 2005 ocakta verilen ve hala verilecek olan dereceyi istiyoruz.
2. Şunu istiyoruz.
3. Bunu istiyoruz.

vermezsen Küseriz bak.

BB:
Burası toplu sözleşşme masası değil Vermiyorum ULAN

craxx' Alıntı:
Gündoğdu:

Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB, Sayın BB,
Sayın CB olmadan önce sizden
1. 2005 ocakta verilen ve hala verilecek olan dereceyi istiyoruz.
2. Şunu istiyoruz.
3. Bunu istiyoruz.

vermezsen Küseriz bak.

BB:
Burası toplu sözleşşme masası değil Vermiyorum ULAN

Orda hepsi aldı :D Ulan ne gülmüştüm o gün yaaa , adamlar bi halt olmadıklarını kendi yaltaklandıkları tarafından bir kez daha ispat edildi :D

İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır... Kandıran ve kananlara tebrikler...

GRİNGO' Alıntı:
Sendika aidatlarındaki
1-Şimdiki
2-Seneye
durum ne ? yani ne değişti?
Ayrıca seneye alacağımız bir zam ek ödeme vs varmı???

sendikalı olan öğretmenler her üç ayda bir 45 tl almaktadır. bu 2015 de 60 tl ye çıkacak. yanı ayda 15 tl alan sendikalı ayda 20 tl alacak. bunu artırmak için sayın gündoğdu nelerden vazgeçti

Geri