2014 Enflasyon Kaybı

Kodla Büyü
önceki mesajına bakıyorumda hocam
buram buram siyaset kokuyor.

KAzanım mı? yahu nerde bu kazanım, resmen maymun ettiler bizi millete hala kazanım diyor. Bırakın artık su saçma sapan seyleri gerçekleri görün! Bizim içinde çok önemli değil para ama ilkokul mezunu hademe benden fazla alınca insanın zoruna gidiyor. Yapılan işe bakınca da canımız çıkıyor ama yatanlar daha fazla alıyor!!

serkanozen1' Alıntı:
Ayrıca her şey para değil benim için..
Paradan daha önemli kazanımlar elde ettik..

3000 TL borcum var, Allah'ını seversen sürekli eksideyim. bana 1000 TL gönder hayrına

serkanozen1' Alıntı:
Arkadaşlar Topluca Türk Eğitim Sene veya ğitim İşe veya Eğitim Sene geçelim..
Onlar daha önce bu memurun hakkını ne güzel savunmuşlardı değil mi ya..
Siyasi çıkarları için masadan kalkmışlardı.. Memurların hakkı yerine kendi mensup oldukları
partilerin görüşlerine göre davranıp hükümeti kötüleyebilmek için çözümsüzlük üretmediler mi???
Bakın ilksanın yönetimi Türk Eğitim Sen de hani kaldırılacaktı bu ilksan ne oldu??
Eğitim Bir Sen in aldığı haklar tam anlamıyla yeterli demiyorum.. Ama eskilere göre çok iyi durumdayız.
Dününü bilmeyen bu gününü bilemez..
Şöyle bir Ak parti Hükümeti öncesi durumu bir hatırlayın her alanda..

serkanım bilmede konuşuyorsun. ilksanın kalkacağını kim söyledi. daha önce adam masadan kalkıyorsa en azından tepki koyuyordu şimdi memursen hükümetin verdiğinden daha az istiyor. eskiye göre iyi dediğin bir şey söyle gözüm.

10 yılda 10 defa idareci ataması değişmiş tabi EBS kendi adamını yerleştirmek için 10 takla atmış.
4+4+4 ve anadolu liseleri dönüşümleri sağlıklı yapılamadığından binlerce öğretmen mağduriyet yaşamıştır.
bu mağduruiyeti azaltmak adına 40 bin sınıf öğretmeni branşa geçirdik

EBS yıllardır yetkili sendika aldığı adam gibi bir hak söyle

serkanozen1' Alıntı:

way be paradan daha önemli şeyler var bencede siz ve sizin gibi zihniyetin paradan önceki kazanımını söyleyeyım , hamuduyla götürmek için ilk olarak makam müdürlük amirlik tazecik sıfır kullanılmamış bir makam ondan sonra para gelir zaten birader , ihale yolsuzluk derken ekdersi kökdersi kim ne etsin demi ama.

toker42' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:
Siyasi çıkarları için masadan kalkmışlardı.. Memurların hakkı yerine kendi mensup oldukları
partilerin görüşlerine göre davranıp hükümeti kötüleyebilmek için çözümsüzlük üretmediler mi???
Bakın ilksanın yönetimi Türk Eğitim Sen de hani kaldırılacaktı bu ilksan ne oldu??
Eğitim Bir Sen in aldığı haklar tam anlamıyla yeterli demiyorum.. Ama eskilere göre çok iyi durumdayız.

serkanım bilmede konuşuyorsun. ilksanın kalkacağını kim söyledi. daha önce adam masadan kalkıyorsa en azından tepki koyuyordu şimdi memursen hükümetin verdiğinden daha az istiyor. eskiye göre iyi dediğin bir şey söyle gözüm.

10 yılda 10 defa idareci ataması değişmiş tabi EBS kendi adamını yerleştirmek için 10 takla atmış.
4+4+4 ve anadolu liseleri dönüşümleri sağlıklı yapılamadığından binlerce öğretmen mağduriyet yaşamıştır.

Bir kere usluba dikkat edelim ne o serkanım filan aynı paralelcilerin ağzı..
Kim 10 takla atmış.. Sınavla yönetici atamayı kim getirdi?

Bizim için makamlar gelip geçicidir..
Allah kimsenin hakkını yedirmesin..
Ne mi kazandık Baş örtüsüyle derslere giren kardeşlerimiz var artık..
Okullarda siyer dersleri Kuran dersleri var artık..
Unutmayın bundan önce yasaklanmıştı kısmen..
İlkokulu bitirdikten sonra kuran kursuna gidebi,liyrdunuz..

serkanozen1' Alıntı:
Bizim için makamlar gelip geçicidir..
Allah kimsenin hakkını yedirmesin..
Ne mi kazandık Baş örtüsüyle derslere giren kardeşlerimiz var artık..
Okullarda siyer dersleri Kuran dersleri var artık..
Unutmayın bundan önce yasaklanmıştı kısmen..
İlkokulu bitirdikten sonra kuran kursuna gidebi,liyrdunuz..

okullara kur anı kerim ve siyer dersleri konsun diye mhp meclis önergesi verdi ama akp tarafından ret edildi. ayrıca kamuda başörtüsü hakkında bu yasa çıkmadan önce defalarca meclis önergesi verildi ama akp tarafından ret edildiğini biliyormusun. bunları seçim malzemesi olarak kullanmak için ne kadar beklettiklerini biliyormusun.

sizizn için paradan daha önemli hiç bir şey görmedim akp ve cemaat para için kendilerine yolsuzluk fetvası bile çıkardılar.

MHP baş örtüsü sorununu çözdü ilk önce kendi vekilinin başını çözmüştü
ne çabuk unuttunuz..
şimdide israilci ekmeleddinin peşinden koşuyorsunuz..
Ekmeleddin bey israil realitesinden bahsediyor
israili oterite olarak tanıyan bir milli şef vardı
bir de pensivanya
yolunuz Başbuğun yolu olmaktan çıktı..
chp nin peşine takılıp gidyorsunuz..

serkanozen1' Alıntı:
MHP baş örtüsü sorununu çözdü ilk önce kendi vekilinin başını çözmüştü
ne çabuk unuttunuz..
bir de pensivanya
chp nin peşine takılıp gidyorsunuz..

serkan inanmıyorsan meclis kayıtlarına bakarsın şimdi kendini haklı göstermek için ekmeleddine hiç girme konuyu değiştirip uyanıklık yapmaya çalışma
ebs nin bütün memurlara kazık attığını ebsli yöneticler bile söylüyor ama bizim kurur kuru savunucular bilmeden savunur konuşur hatta utanma duyguları bile yoktur. madem eklemeddin israilciydi ise neden akp li bakanlar tarafından yıllarca övüldü

serkanozen1' Alıntı:
toker42' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:

Bir kere usluba dikkat edelim ne o serkanım filan aynı paralelcilerin ağzı..
Kim 10 takla atmış.. Sınavla yönetici atamayı kim getirdi?
sınavı kim getirdi blmiyorum ama adam kayırmaya yönelik sınavsız mülakatla torpille atamayı kim getirdi çok iyi biliyorum

bu serkan süpriz yumurtadan mı çıktı ne adam ne söylediğini bilmiyor :mrgreen:

serkanozen1' Alıntı:
bir de pensivanya
heyy yarabbim
arkadaş israili otorite olarak kabul etmediniz mavi marmaraya yolladınız ne oldu.
israil onca vatandaşı katletti ne yapabildiniz.
bilmeyende sanır o kadar büyük bir realitesiniz ki israil yaptığından bin pişman olmuş özür üzerine özür diliyor sanki

fatherboard' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
pureheart' Alıntı:
%3 zam aldı babam şimdi 2.7 enfilasyon farkı alıcak
bizim için şöyle bir hesap yapalım sadece maaş için 2000 tlye göre
% 3 60 tl ocak ayında

%2.7 + %3 = % 5.7 temmuzdada 114 tl zam gelecekti. ekdersiz bir ögretmen alacağı %3+3 olsa bile toplamda alcagı 174 zam alacaktık sırf ilk enfilasyon yine artarsa fark zammınıda alacaktık.yani sözün özü 75 75 olsa bile zarardayız
ekders zam kaybıda yaklaşık 60 tl

yav kardeşim böle bi hesap yok gelecekleri yazıp gelenleri yazmamak..ben metematiğe inanırım

125+75(200*6=1200tl) ilk 6 ay için aldıgın budur. ikinci 6 aydada 125+75+75(275*6=1650tl) toplamda aldığın 1200+1650=2850
senin hesabı yapalım
%3 den 60lira(60*6=360tl)ilk 6 ay için aldığın budur.ikinci 6 aydada %3+%2.7 ekleyelim farkıda 60+114(174*6=1044tl)= toplamda aldığın 1044+360=1404
bak 75 leri alınca zarardasın ya 1404>2850 ise zarardasın....

inşallah ilerde daha güzel zamlar yapılacak...
hocam yaptığın hesap yanlış. verileri alt alta yazalım
maaş ortalaması=2200
ek ders ort:=650
ilk altı ay enflasyon =5.7
2200*12*5.7=1548 maaş zammı zam
650*10 ay*%5.7=370 ek ders zammı

ikinci altı ayda ise %3 verildiğini farz edersek haziran maaşı zamlı haliyle 2254 tr
haziran ek dersi ise 687 tl
2254*6*%3=405 tl zam
687*4*%3=82 tl

toplarsak 1548+370+405+82=2405 tl yapar.

sayın hocam inandığın matematikte bir hata yapıyorsun. bir daha hesapla istersen.
kaldıki ben ikinci dönem zammını da %3 ten hesapladım ancak enflasyonun %6 dan az olacağınıda hiç sanmıyorum.
birde öyle hesaplarsan zararın bilançosunu daha iyi fark edersiiz

hocam sen hesapları hepten karıştırdın baq yazının yukarısını oku hesabın nerden geldiğini anlıcaksın....

ayrıca 2200*12*5.7=1548 burada hatan var 12 aylık 5.7 den hesap etmişin ilk 6 ay için %3 zamdan hesap yaptık biz zira bir fark olursa bir sonraki 6 aya ekleniyor..
2 numero tüm öğretmenler ortalama 650 lira ek ders almıyor malesef özellikle branşçı arkadaşlar malesef madur oluyorlar....ayrıca dönem 36 haftadır bunlara 4 haftada hadi seminer dönemini ekleyelim 52 hafta - 40 hafta= 12 hafta ücret almayız buda 3 aya tekabül eder...ufak hesaplarda bunlar çok yer tutar ......

ben zam yeterli demiyorum bakın tek dediğm şu 75 ler + taban ücret zammı enflasyondan fazla....yani toz pembe bir tablo çizmiyorum çizdiğim tabloyuda enflasyona göre hesap ediyorum ister senin hesabın olsun ister benim sonuç yukarıda dediğim gibi 75 ler + taban ücret zammı enflasyondan fazla....gönül isterki daha fazla olsun...bütçe el verdikçe daha fazlada olacaktır..ben maliye bakanımıza gerçekten güveniyorum....sendika şu bu istemek güzel ama önemli olan bütçeye uydurmak..ve sayın şimşek gerçekten işinin ehli....tabi bunlar benim düşüncelerim katılır ve ya katılmazsınız saygılar ve hayırlı ramazanlar....
enflaston farkı geçmiş aylara yönelik olarakta ödenir bundan ötürü 12 ay alman lazım.
ek dersi olmayan öğretmen kısmına değinecek olursak
maaş ortalaması 2200 dedim ancak okulunuzdaki birçok öğretmen 2400-2500 tl maaş alır bunu bilirsiniz.

ayrıca uzman öğretmenlik, teknik öğretmenlik, çocuk yardımı, aile yardımı, tayinlerde yolluklarl, egzersizler, halk eğitim kurs ücretleri, sınav ücretleri de hesaba katıldığı zaman zarar daha net görünmeye başlar sanırım.
mesela sadece ilk dönem halk eğitim kursundan benim 92 tl zararım var.
ayrıca bazı öğretmenlerin ek dersi olmadığı gibi milyonlarca memur sadece seyyanen 125 tl akmıştır. 75+75 sadece öğretmenlere. diğer memurlar hepten kan ağlıyorlar.
sendika %4+%4 +50+50 ve enflasyon farkı bile almış olsaydı çok daha karlı alacaktık
sonuç ortada. bence memursen kötü bir pazarlık yapmıştır ve bu memurların kaybına olmuştur.

Oruç maalesef bazılarında bu tür etki oluşturabiliyor.. İftardan sonra zihni açılır.. :D

Ebs li arkadaşlar maaş zammı ile ilgilenmiyor ebs den beklentiler farklı

kimisi başörtüsü ve imam hatip nedeniyle çok hoşnut durumdalar ve maaş zammı ne kadar çok alırsak o kadar iyi olur ama alamazsakta başbakanın canı sağolsun düşüncesinde

kimisi ise makam ve yükselme derdinde

hakanotuken' Alıntı:
Ebs li arkadaşlar maaş zammı ile ilgilenmiyor ebs den beklentiler farklı

kimisi başörtüsü ve imam hatip nedeniyle çok hoşnut durumdalar ve maaş zammı ne kadar çok alırsak o kadar iyi olur ama alamazsakta başbakanın canı sağolsun düşüncesinde

kimisi ise makam ve yükselme derdinde
Yani hepsi halinden memnun.. :x

serkanozen1' Alıntı:
Hocam şu Mübarek ayda insanı insanlığından çıkarırsın yemin ediyorum. Yok bir kazanım filan. EBS'nin tek bildiği şey insanların emeklerini ve haklarını masa başında satmak. Senin kazanım dediğin şeyler Hükümet Politikası zaten. ! Yav biraz düşünün Allah aşkına bu kadar körü körüne bağlılık olur mu? Mesela en son yapılan toplu sözleşmede basit enflasyon maddesi koyulamaz mıydı? Yeter diye çığlık atası geliyor insanın nasıl bu kadar vurdumduymaz oluyor insan anlamak mümkün değil.

Sendikacılık tarihinde bir ilk;
Memursen’e dava açıldı
Adalet Bakanlığı Personelleri
Bilindiği gibi 2013 yılında yetkili
konfederasyon Memur-Sen
hükümetle masaya oturup toplu
sözleşme imzalamıştı. Yine ilk kez
bir konfederasyon işverenin
verdiği ücretten daha az bir ücreti
işverene önermişti. İşveren de
yani hükümette karada havada
denizde bu öneriyi kabul etmişti.
TÖS (Türkiye Öğretmen Sendikası)
6 aylık kayıp rakam olan 480 TL
olan memurların hak kaybının
yetkili konfederasyon Memur-
Sen'den karşılanması için dava
açtı.
AYRINTILAR: http://goo.gl/KriF5O

Davanın sonucu ne olur hakkında birşey diyemiyorum ama takdir ettim o sendikayı. Diğer büyük sendikalardanda bekliyoruz...

ysartemur' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
pureheart' Alıntı:
%3 zam aldı babam şimdi 2.7 enfilasyon farkı alıcak
bizim için şöyle bir hesap yapalım sadece maaş için 2000 tlye göre
% 3 60 tl ocak ayında

%2.7 + %3 = % 5.7 temmuzdada 114 tl zam gelecekti. ekdersiz bir ögretmen alacağı %3+3 olsa bile toplamda alcagı 174 zam alacaktık sırf ilk enfilasyon yine artarsa fark zammınıda alacaktık.yani sözün özü 75 75 olsa bile zarardayız
ekders zam kaybıda yaklaşık 60 tl

yav kardeşim böle bi hesap yok gelecekleri yazıp gelenleri yazmamak..ben metematiğe inanırım

125+75(200*6=1200tl) ilk 6 ay için aldıgın budur. ikinci 6 aydada 125+75+75(275*6=1650tl) toplamda aldığın 1200+1650=2850
senin hesabı yapalım
%3 den 60lira(60*6=360tl)ilk 6 ay için aldığın budur.ikinci 6 aydada %3+%2.7 ekleyelim farkıda 60+114(174*6=1044tl)= toplamda aldığın 1044+360=1404
bak 75 leri alınca zarardasın ya 1404>2850 ise zarardasın....

inşallah ilerde daha güzel zamlar yapılacak...
hocam yaptığın hesap yanlış. verileri alt alta yazalım
maaş ortalaması=2200
ek ders ort:=650
ilk altı ay enflasyon =5.7
2200*12*5.7=1548 maaş zammı zam
650*10 ay*%5.7=370 ek ders zammı

ikinci altı ayda ise %3 verildiğini farz edersek haziran maaşı zamlı haliyle 2254 tr
haziran ek dersi ise 687 tl
2254*6*%3=405 tl zam
687*4*%3=82 tl

toplarsak 1548+370+405+82=2405 tl yapar.

sayın hocam inandığın matematikte bir hata yapıyorsun. bir daha hesapla istersen.
kaldıki ben ikinci dönem zammını da %3 ten hesapladım ancak enflasyonun %6 dan az olacağınıda hiç sanmıyorum.
birde öyle hesaplarsan zararın bilançosunu daha iyi fark edersiiz

hocam sen hesapları hepten karıştırdın baq yazının yukarısını oku hesabın nerden geldiğini anlıcaksın....

ayrıca 2200*12*5.7=1548 burada hatan var 12 aylık 5.7 den hesap etmişin ilk 6 ay için %3 zamdan hesap yaptık biz zira bir fark olursa bir sonraki 6 aya ekleniyor..
2 numero tüm öğretmenler ortalama 650 lira ek ders almıyor malesef özellikle branşçı arkadaşlar malesef madur oluyorlar....ayrıca dönem 36 haftadır bunlara 4 haftada hadi seminer dönemini ekleyelim 52 hafta - 40 hafta= 12 hafta ücret almayız buda 3 aya tekabül eder...ufak hesaplarda bunlar çok yer tutar ......

ben zam yeterli demiyorum bakın tek dediğm şu 75 ler + taban ücret zammı enflasyondan fazla....yani toz pembe bir tablo çizmiyorum çizdiğim tabloyuda enflasyona göre hesap ediyorum ister senin hesabın olsun ister benim sonuç yukarıda dediğim gibi 75 ler + taban ücret zammı enflasyondan fazla....gönül isterki daha fazla olsun...bütçe el verdikçe daha fazlada olacaktır..ben maliye bakanımıza gerçekten güveniyorum....sendika şu bu istemek güzel ama önemli olan bütçeye uydurmak..ve sayın şimşek gerçekten işinin ehli....tabi bunlar benim düşüncelerim katılır ve ya katılmazsınız saygılar ve hayırlı ramazanlar....
enflaston farkı geçmiş aylara yönelik olarakta ödenir bundan ötürü 12 ay alman lazım.
ek dersi olmayan öğretmen kısmına değinecek olursak
maaş ortalaması 2200 dedim ancak okulunuzdaki birçok öğretmen 2400-2500 tl maaş alır bunu bilirsiniz.

ayrıca uzman öğretmenlik, teknik öğretmenlik, çocuk yardımı, aile yardımı, tayinlerde yolluklarl, egzersizler, halk eğitim kurs ücretleri, sınav ücretleri de hesaba katıldığı zaman zarar daha net görünmeye başlar sanırım.
mesela sadece ilk dönem halk eğitim kursundan benim 92 tl zararım var.
ayrıca bazı öğretmenlerin ek dersi olmadığı gibi milyonlarca memur sadece seyyanen 125 tl akmıştır. 75+75 sadece öğretmenlere. diğer memurlar hepten kan ağlıyorlar.
sendika %4+%4 +50+50 ve enflasyon farkı bile almış olsaydı çok daha karlı alacaktık
sonuç ortada. bence memursen kötü bir pazarlık yapmıştır ve bu memurların kaybına olmuştur.
Sonuc ne oldu simdi? Hem hesaplar 1 yillik yapilmis.! 2yil icin yaparsaniz daha dogru olmazi?

kısacası memura yapılan zam bu enflasyona ezilmiştir. bunu sadece biz değil TV kanallarına çıkan uzman ekonomistler söylüyor

Geri