2013 il dışı isteyecekler...

Kodla Büyü
nurhayat hocam ya çıkmazsa yani norm olmazsa ne olacak ben de size benzer bir durumdayım. Yani diyelim ki eşinizin tayini Baybut'a çıktı siz norm yok diye bulunduğunuz yerde mi kalacaksınız.

serkanaytekin' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
Çok çok erken daha...

Mayıs sonu haziran başı olacağını sanmıyorum geçen seneki gibi sancılı bir süreç bizi bekliyor olacak bence...

Ha ben de tayin isteyeceğim elbette. İzmir'e, 116 puan ile...

hocam yanlış anlamada 2011 yılından beri habire tayin istiyorsun çıkmadımı daha?

İzmir'in puanları ortada hocam. Her sene ben de yazıyorum puanımı. Çıktı da ben mi gitmedim?

b0145829' Alıntı:
Açılırsa 82 puanla Hatay isteyecem...
hocam ben şu an hataydayım açık hiç yok.
ben adanayı isteyecem eş durumundan gidebilirsem bir tane açılaak net bildiğim bu sene normu oluşmayan seneye seçince norm oluşacak 2 okul var müdürleri ile samimiyim. bir de norm fazlası yapıldığında hatayda 3-4 arkadaş seneye norm açılacak demişlerdi ama bu sene norm fazlası olduğumuzu için sürgün yediler.
o 3-4 okul müdürü bilişim öğretmenim nasıl olsa gitti diye düşünüp seçmezlerse o başka tabiii

bence sene sonuna herşey düzelecek. Normumuz çok açılacak herkes istediği yere gidecek :)

An itibariyle 84 Bote . Kırıkkale ve çevre iller(aksaray,çorum,kırşehir,konya vs...) Açılırsa tabi. Geçen sene koca bir sıfırdı çoğu yer...

2014 de 116 punla; adana, mersin. istanbul, niğde, konya ve bilumum ege, akdeniz ve iç anadolu :) açılan ve gelmesi muhtemel bulunduğum yerin haricinde herhangi bir yer :mrgreen:

Batın82' Alıntı:
nurhayat hocam ya çıkmazsa yani norm olmazsa ne olacak ben de size benzer bir durumdayım. Yani diyelim ki eşinizin tayini Baybut'a çıktı siz norm yok diye bulunduğunuz yerde mi kalacaksınız.

hocam hiçbir fikrim yok :( inş açılır diye umut ediyorum.. açılmazsa da beklerim heralde bilmiorum ki :cry: :cry:

hayırlısı olsun artık arkadaşlar,
memleketimizin her yanında çalışabilirim.
ama yaşamak istediğim yerde,
severek yaşadığım yerde çalışmayı tercih ederim.
eğer imkanlar müsâde ederse tabi...

arkadaşlar kaç puan olduğumuzdan ziyade norm önemli olan.... norm varsa bi şekilde atanılır....2 sene önce Antalya Elmalı'yı beğenmiyordum istesem giderdim...nasıl olsa daha iyi yerler açılır diye bekledim....ama şimdi çivi misali yerimde çakılı kaldım...yakaladığın ilk fırsatı değerlendireceksin..bu bir MEB kanunudur...

only61' Alıntı:
arkadaşlar kaç puan olduğumuzdan ziyade norm önemli olan.... norm varsa bi şekilde atanılır....2 sene önce Antalya Elmalı'yı beğenmiyordum istesem giderdim...nasıl olsa daha iyi yerler açılır diye bekledim....ama şimdi çivi misali yerimde çakılı kaldım...yakaladığın ilk fırsatı değerlendireceksin..bu bir MEB kanunudur...

aynen katılıyorum hocama aynı olay başımıza geldi eşimle nişanlıyız ben giderim sen gelemezsin sen gidersin ben gelemem ... seneye nede olsa açılır daha güzel yerlere birlikte gideriz dedik ve burdada kaldık geçen yıl gaziantep il ve ilçeleri 1 tane kontenjan yoktu bakalım bu sene ne olacak

istanbul isteyeceğim ama puan çok düşük.. böte :(
hatırı sayılır sayıda okul açarlarsa giderim diye düşünüyorum..

teksen' Alıntı:
RaHaB' Alıntı:
teksen hocam, sizin yazdığınız maddelere göre il dışı isteyemiyoruz ama yönetmeliğin en alt kısmında şöyle bir madde var

GEÇİCİ MADDE 3 – (Ek:RG-30/7/2010-27657)(1)

(1) Bu Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere ikinci ve üçüncü hizmet bölgesine dahil iller ile birinci hizmet bölgesine dahil illerin (D) ve (E) ilçelerindeki eğitim kurumlarında 6/5/2010 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan öğretmenler, adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla bulundukları eğitim kurumlarında ya da illerde çalışmaları gereken sürelerini tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın il içi ve iller arasında yer değiştirme dönemlerinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

Anlamadığım kısım ise "yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre" ne demek bu şimdi bu maddeyi yönetmelikte kaldırmışlar mı yoksa hala geçerli mi?
geçerli ben bu maddeyle 2 sene başvurdum çıkmadı bu sene yine başvurabilirim bu maddeyle yada 3 yıl şartıyla
Eğer il dışı isteyemessem kahrolurum :cry:
hocam 2010'un mayısında çıktı bu yönetmelik.-şu an uygulanan-
o yıl için eklenen geçici madde bu.
sadece o yıl geçerli yani.
artık bi geçerliliği yok.
--yine de bi danışın ilgililere.yanlışlık olmasın.--

LEFKE' Alıntı:
teksen' Alıntı:
RaHaB' Alıntı:
teksen hocam, sizin yazdığınız maddelere göre il dışı isteyemiyoruz ama yönetmeliğin en alt kısmında şöyle bir madde var

GEÇİCİ MADDE 3 – (Ek:RG-30/7/2010-27657)(1)

(1) Bu Yönetmelikle yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre zorunlu çalışma yükümlülüklerini yerine getirmek üzere ikinci ve üçüncü hizmet bölgesine dahil iller ile birinci hizmet bölgesine dahil illerin (D) ve (E) ilçelerindeki eğitim kurumlarında 6/5/2010 tarihi itibarıyla görev yapmakta olan öğretmenler, adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla bulundukları eğitim kurumlarında ya da illerde çalışmaları gereken sürelerini tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın il içi ve iller arasında yer değiştirme dönemlerinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

Anlamadığım kısım ise "yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümlerine göre" ne demek bu şimdi bu maddeyi yönetmelikte kaldırmışlar mı yoksa hala geçerli mi?
geçerli ben bu maddeyle 2 sene başvurdum çıkmadı bu sene yine başvurabilirim bu maddeyle yada 3 yıl şartıyla
Eğer il dışı isteyemessem kahrolurum :cry:
hocam 2010'un mayısında çıktı bu yönetmelik.-şu an uygulanan-
o yıl için eklenen geçici madde bu.
sadece o yıl geçerli yani.
artık bi geçerliliği yok.
--yine de bi danışın ilgililere.yanlışlık olmasın.--
?

Şuan itibariyle 125 puanım var bu sene hayırlısıyla Ankara'yı isteyeceğim.. Bu arada tef mezunuyum..

Geri