2013 İller arası yer değiştirme - tek başlık

Kodla Büyü
zaten merkezlerdeki sınıflar atıl durumda :) en eski kurulum buralarda ilçelerdeki bt sınıfları aha genç :)

eyrek' Alıntı:
6fatma8' Alıntı:
eyrek' Alıntı:
aradığım koca koca okulların "BT sınıfımız yok" cevapları karşısında yıkılmış durumdayım. köy okulumdaki güzelim sınfımı bırakıp büyükşehirdeki BT sınıfı olmayan; ancak 28 saat zorunlu bilişim dersi olan okula gitmek ne kadar mantıklıdır arkadaşlar???
ben eledim direk bt sınıfı olmayan okulları
diğer güzel okullar gelirse artık şansıma gelmezse ne ala :)
peki ya merkezdeki okulların hiçbirisinde bt sınıfı yoksa? (ki yok)
Aynen günlerdir bende kara kara düşünüyorum

bu seneki il dışı malesef facia oldu birde gercegi ortaya cikardi o da su ki; bir cok idareci dersler zorunlu olmaz die bt siniflarini dagitmis bu nedenle de okullarda problemler fazlasi ile var bundan sonrasinda nasil dagittilarsa oyle eski haline getirmeleri süreci gelmesi lazim ama kim hesap soracakki onlara boyle bisi yaptiklari icin kimse yine eziyeti biz cekip milletin bos bos haklisiniz hocam demesini gorecegiz.

evet hocam müdürün haberi var dün onaylamadi neyi bekliyorsa. bugunde sistem gitti. biz erken yapsak ne fayda.

Siz yine de tekrar bir arayın derim. Dünya hali bu, ne olur ne olmaz...

calismiyordu bi ara düzelir gün icinde
bu arada bizim idare israrla okula gel diyor anlatamadik arkadas onay icin gelmeye gerek yok siz onaylayin cikti alin dioz anlatamioz

sisteme herşeyi normal kaydettim onayladım sayfayı yeniledim pasif olarak iller kaldı okullar görüntülenmedi. okulu aradım aynı şekilde görüntüleniyormuş. reddettiler. şimdi de il seçince okullar görünmüyor. bu sorunu yaşayan başkası var mı?

:?:
ildışı tayin çıkarsa ne kadar yolluk alınacağı nelere bağlıdır? yaklaşık ne kadar alınır
yolluk ne zaman nereden alınır
yapılması gereken işlem nedir

Yolluk ilişik keseceğiniz yerden alınır. Belli bir ana paranın üzerine katsayı*km cinsinden mesafe ile hesaplanıyor kabaca...

Dilekçenizi okulunuza veriyorsunuz onlar hallediyor. Sadece şoförler odasından (orasıydı sanırım) iki il arasındaki mesafeye ait bir belge alıyorsunuz...

arkadaşlar ilçeye zorunlu hizmet yükümlülüğünü ertelemek için belgeleri teslim ettikten sonra ilçe bunları 24 ünden önce ile göndermez ise sorun çıkarmı

arkadaşlar ildışı tayin için okulun aldığı tercihlerimin çıktısını imzalamaya gitmek zorunda mıyım...

imzalamasam olmaz mı? kılavuzda bununla ilgili bir şey var mı acaba...

Aliosman_eser' Alıntı:
arkadaşlar ildışı tayin için okulun aldığı tercihlerimin çıktısını imzalamaya gitmek zorunda mıyım...

imzalamasam olmaz mı? kılavuzda bununla ilgili bir şey var mı acaba...
Kılavuzda şu ifade var hocam;
12. İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerden görev yaptığı il/ilçe dışında bulunanlar, her türlü iletişim aracıyla kadrosunun bulunduğu okul müdürlüğünü bilgilendirmek suretiyle başvurularının onaylanmasını isteyecek; okul yöneticileri de süresi içinde başvuruları onaylayacaklardır. Başvurusu onaylanan öğretmenlere ait Başvuru Formu’nun çıktısı okul müdürlüklerince öğretmenlere göreve başladıklarında imzalattırılacaktır.

arkadaşlar beyana dayalı bölümle ilgili nette farklı söylentıler geziyor siz ne yaptınız? kendı okulumda kadrolu olarak ilk atama olarak gıttım sözleşmeli çalışmadım. hizmet süremde 3 seneyı geçti.. zorunlu hizmettende muafım..boş bıraktım tercıh yaptım umarım yanlış yapmamışımdır.

Ben 3 yılımı ve zorunlu hizmet görevimi tamamladım ve iller arası tercihlerimi kaydettim.

Eşim ise bulunduğum ile eş durumundan geldi. Henüz 3 yılını doldurmadı ancak eş durumundan dolayı zorunlu hizmeti ertelendi.

Kılavuzun 2.c'sinde yazan;

"c. Başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla;
sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş olanlar
ile
birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler,
zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilirler."

ifadesine göre tayin isteyebiliyor. Ve hatta bazı söylentilere göre eş durumundan tayin isteyebilmesi iller arasında da tercih yapması gerekiyormuş. Kılavuzda yazmasa da İl Milli Eğitim'e sorduğumda evet hocam "eş durumu için iller arasında da tercih yapması gerekir" dediler.

Sorun şu ki eşimin tercihlerini yaparken, zorunlu hizmet alanı olan yerleri seçmeme ve hatta 26.yı bile seçmeme rağmen, "3 yıl şartını sağlamadığından tercih yapamazsınız" uyarısı alıyorum.

Bunda tercih yapamayıp, eş durumunda da ortada kalmak istemiyorum. Kılavuzda açıkça yazmıyor ama hala eş durumu için iller arası da yapılmalı diyenler var.
Özür grubu kılavuz taslağı da yayınlanmadı ki bakabilelim.

Benzer bir durum yaşayan var mı aramızda?

Bu arada Meb 147'i aradım, il milli eğitimden halletmelisiniz diyorlar. Kimi yada nereyi arayabilirim?

res001' Alıntı:
arkadaşlar beyana dayalı bölümle ilgili nette farklı söylentıler geziyor siz ne yaptınız? kendı okulumda kadrolu olarak ilk atama olarak gıttım sözleşmeli çalışmadım. hizmet süremde 3 seneyı geçti.. zorunlu hizmettende muafım..boş bıraktım tercıh yaptım umarım yanlış yapmamışımdır.
bi fikri olan yokmu? :cry: yada aynı durumda olan arkadaşlar?

res001' Alıntı:
res001' Alıntı:
boş bıraktım benle ilgili bir durum yoktu zaten.

sezgin meriç' Alıntı:
res001' Alıntı:
res001' Alıntı:
boş bıraktım benle ilgili bir durum yoktu zaten.
tşkrler sezgin hocam..

arkadaşlar ilçe mem başvurumu hala onaylamadı. okul müdürü pazartesi onaylamıştı. sizce ilçeyi arasam mı?

Merhaba arkadaşlar,
benimde bir sorum olacak. fikri olan varsa bilgilendirirseniz sevinirim. eşim ankarada memur(öğretmen değil). ben 5 yıldır istanbulda görev yapıyorum. zorunlu hizmetim bitii. il içinde çok fazla açık varken bildiğiniz gibi il dışına ankaraya merkez ilçelerde pek bir yer açılmadı. sadece 3 yer var.eş durumuna daha iyi yerler açılır umuduyla bunları yazmayı da düşünmüyoum. puan 148 böte.
bazı arkadaşlar il dışı tayin istenmesi gerekiyor gibi yazılar yazmışlar

bir arkadaşın yazdığı gibi(isim hatırlayamadım)
"Bunda tercih yapamayıp, eş durumunda da ortada kalmak istemiyorum. Kılavuzda açıkça yazmıyor ama hala eş durumu için iller arası da yapılmalı diyenler var.
Özür grubu kılavuz taslağı da yayınlanmadı ki bakabilelim.

Benzer bir durum yaşayan var mı aramızda?"

kılavuzda öyle bir şeyler okumadım..ne yapmalıyız sizce?

Hocam ben yazmıştım.
Ne yazık ki, il milli eğitim ve bakanlıktaki konuştuğum kişiler "evet eğer hakkı varsa iller arasında da tercih yapılmalı" diyor.
Ben peki deyip tercih yapmak istiyorum ama benimkinde bu sefer sistem kabul etmiyor. İller arası duyurusuna göre tercih hakkı var ama sistem kaydet'e bastığımda 3 yıl şartı sağlanamadı diyor.
Sizi de yanlış yönlendirmek istemem lütfen siz de inceleyebilirsiniz.
http://www.resmi-gazete.org/rega/milli- ... i-2412.htm

o kuralın bulunduğu yönetmelik sanırım linkini verdiğim yer. Tam karşılığını bulamadım ama dedikleri doğru da olabilir. Belki de hiç sıkıntı olmayacak inanın hiç belli değil.

şimdi çankaya milli eğitimde atamayı aradım. özür grubunu bekleyin bi sıkıntı olmaz dediler. beklemeyi düşünüyorum.herkes için hayırlısı olsun..

res001' Alıntı:
res001' Alıntı:
aynı durumdayım hocam bende boş bıraktım il onayladı. bir sorun yok

Geri